Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
jelllena

UPOMOOOOC POMAGAJTEEEEE!!!

Recommended Posts

e ebiga lewi ti si raspolozen kolko vidim za svadju

Jos se smijem gore u postu i ti me opet u svadju ubaci.

Po cemu to zakljucujes?

ja uopste ne vidim sta sam lose napisala,mozda nesto sto ti znas pa ti je smesno a mozda sam napisala nesto sto neko ne zna

Klonazepam ispoljava farmakoloÅ¡ke osobine koje su zajedniÄke sa drugim benzodiazepinima, i obuhvataju antikonvulzivne, sedativne, miorelaksantne i anksiolitiÄke efekte.

http://www.galenika.rs/downloads/spc-pil/spc/rivotril_2_mg_tableta_spc.pdf

Jeste, on je primarno antikolvuziv, ali ima sva ova dodatna svojstva, jer je benzodiazepin. Rivotril se jako retko, skoro nikada ne koristi samo kao anksiolitik, nego u psihijatriji se koristi kao stabilizator raspolozenja, a ovo anksioliticko delovanje je plus. Fleksibilno bi bilo kada ti ne bi tako plasticno, lewi, tebi govorim, tumacio upustvo o leku, ali dobro, imas pravo na to.

LJUDI RECI TE MI STA JE OVO,POKUSACU DA OPISEM,LEZALA SAM A PRE TOGA 2 SATA SAM POPILA RIVOTRIL I PROPRANOLOL I MALO ME SMIRILO DRHTANJE I SRCE STO JE LUPALO I OONDA KRENULA SAM U WC SPUSTIM KOMP I KAD SAM USTALA IZ KREVETA SVE KAO MI ODJEDNOM U GLAVI NISTA NIJE BILO MOJE,VAZDUH U GLAVI A JA KAO DA LEBDIM I SVE KAO U NEKOM BALONU,TU SE PREPADNEM I KRENEM KA TERASI DA JE OTVORIM A I DALJE MI SVE NEKAKO NESTVARNO,HVATAM ZA RUCICU OD TERASE A KAO DA TO NE RADI MOJA RUKA,ISPREPADAM SE NARAVNO ODMAH WC, ODEM U WC A SVA SAM U NEKOM ZAMUCENOM BALONU,ONDA SAM KRENULA U DNEVNU SOBU I DALJE KAO DA LEBDIM I IDEM KROZ NESTO A U GLAVI OGROMNA ZAMUCENOST A NOGE IDU KAO PO OBLACIMA,EVO SAD NEMAM KONCENTRACIJE I KAO DA CU DA SE IZGUBIM U GLAVI,HODAM NAPRED A ONO KAO DA MI TERA TELO NESTO NAZAD...

deprsonalizacija klasicna i derealizacija ne brini se karakteristicno je za visoku anksioznost

koje su ti dijagnoze,jelena?

anksiozno depresivni sa panicnim napadima i agorafobijom

sta raditi da se ovo vise nikad ne dozivi

nista. prihvatiti ga takvo kakvo jeste

ne moze vecito od toga da se bezi

ne postoje ni lekovi za to a ni nista sto mozes da uradis

tako da ti jedino ostaje da trpis,jbg...navikni se nemam ti sta drugo reci

Nije valjda da to prvi put dozivljavas, ti si onda super. :)

Nista ne brini, zna da bude jako neugodno kada si u nekom razgovoru, ali kada si sama samo se opusti, lezi, zatvori oci i proci ce brzo, bez panike.

Hoce to da se intenzivira od lekova, meni je deralizacija bila poprilicno cesta kada sam pocinjao terapiju rivotrilom i narocito eglonylom, svako jutro mi je namestaj setao po kuci.

e serafim, sada me prepade

Å¡ta od eglonila? ja sam sada poÄela opet eglonil, 2x50, jer nisam neÅ¡to dobro ovih dana.

koliko ti je to trajalo? ono, eglonil poÄne brzo djelovati

je li ga još koristiš?

mene je prepalo bas katastrofa,imala sam mutnu glavu i kazem u trenutku joj gde sam,kakav crni razgovor da me snadje ovo ljudi kao da sam bila u oblaku ne znam ni da opisem,strasno,kao da odjednom glava nije bila moja,odsecena od tela,ni ruke moje ni noge moje...

jel taj eglonil za nervozu stomaka?

@crnokosa

Ne plasi se, znas i sama da ovi lekovi na svakoga drugacije deluju. :)

Trajalo je to sa derealizacijom desetak dana kada sam poceo sa eglonilom. Jutro je bilo kriticno, kada ustanem slike na zidu se razmuljaju, lampa na podu se pomera, sav u oblacima,... Pijem ga jos uvek 2x 50 i nemam nameru da prekidam sem ako se ne pojave neke zesce nuspojave, odlican je lek.

@jellena

Zamisli to kada ti se desi u razgovoru na poslu, moram da radim i takav mi je posao da sam cesto na sastancima, uzas. Sreca pa kratko traje, par minuta i unormalim se.Jutarnje su trajale duze, nekad i po sat vremena.

Eglonil preporucuju i za nervozan stomak i meni tu najvise znaci. Imao sam uzasne.probleme sa kiselinom i crevima, preporodio me.

:)

Draga Jelena,

Vjerujem da ti je teÅ¡ko jer ja se vec evo borim sa anksiozno depresivnim poremećajem oko 15 godina i sad pred malo mislio sam da sam se izvukao i presao na pola tablete antidepresiva, a kad ono oped pad na dno. Užasno se osjećam i razoÄaran sam u sebe. MoraÅ¡ naći neku potporu ako niÅ¡ta drugo da ti bude lakÅ¡e ovdje sa nama na forumu.

Za te disocijativne simptome je STVARNO mnogo lakse kad prestanes sa ih se plasis, redje se javljaju, lakse se podnose... iz iskustva. Znam da je tesko.

Draga jellena nemam ti Å¡ta pametno dopisati, jer su viÅ¡e manje svi rekli sve, osim draga moja da ćeÅ¡ iznenaditi sebe Å¡ta ćeÅ¡ sve moći i uz paniku i uz derealizaciju i uz depersonalizaciju i ako hoćeÅ¡ uz tri put gora sranja. Sve se može draga moja, jer i tako taj problem egzistira samo u tvojoj glavi, a život se oko tebe, htjela - nehtjela dogaÄ‘a. Oprostite mi svi na izboru rijeÄi, ali JEBE se životu za tvoje, moje ili Perotove psihiÄke probleme i sva sreća da je tako, a vremenom se svako magare na batine nauÄi. Hendlat ćeÅ¡ derealizaciju kroz vrijeme, kao da te dupe zasvrbilo. Vjeruj mi na rijeÄ :D

pazite sta je podsvest svako jutro tacno u deset a tad se budim pocnu ruke da mi se tresu ali ni sekund pre,cim pogledam na sat tacno u deset,kako sam sebi nabila taj pritisak u glavu i svako jutro pogledam kolko je sati i cim vidim deset pocnu ruke da podrhtavaju

kako je cudna ta depersonalizacija,ponekad imam trip da je sve san ustvari kad malo bolje razmislim stalno imam taj trip :)))jeste bas bez veze i uvek me ubaci da cu da skrenem ,nekako se ne navikavam na te disocijacije,depresonalizacije i ostala sranja a evo tako je skoro pa deset godina :((,cudno je i to da se meni depersonalizacija javlja kad sam skroz ok i kad nisam anksiozna ni oko cega cak sta vise kad sam najnormalnija,moguce da je to zbog toga sto sam zaboravila kako je ziveti bez anksioznosti,pa kad je nema sve je cudno ni ja nisam ja ni drugi nisu ono sto jesu,komplikacije uvek neke fujjjjjjjj

i ja mislim da sam se toliko navikla na anksioznost i da se ponasam u skladu sa njim a treba obrnuto ne teba joj davati prostora

pitanjece,naime kao da imam nesto u ocima i kao da su mi otecene,ne vidim bistro,moram da izostrim nekako oci da bih videla bistro,da li je od anks. ili mogu sinusi da uticu na to,inace od sinoc mi je pocelo kad sam se probudila od popodnevne dremke,jutros kad sam ustala uhvatila me panika zbog toga i bas sam se namucila sa panikom dobra dva sata dok nisam popila tabletu a sad sam kao da me neko prebio i stiska mi glavu nesto

Za te disocijativne simptome je STVARNO mnogo lakse kad prestanes sa ih se plasis, redje se javljaju, lakse se podnose... iz iskustva. Znam da je tesko.

Istina. Ali protekne mnogo vode pre nego sto to savladas.

@Jelllena, to sa ocima se i meni desavalo...osecaj kao da sam plakala pa su mi se nadule oci, ne vidim bistro i jasno,

zamagljuje mi se vid itd. Mislim da je sve to od anksioznosti.