Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
dzejvi

Disocijacija, derealizacija, depersonalizacija

Recommended Posts

Grozno. 3 godine spavam 3-4 sata maksimalno na lijekovima.

Ne mogu da vjerujem da ti poslije 3 godine nijesu nasli pravu terapiju za dobar san.

Grozno. 3 godine spavam 3-4 sata maksimalno na lijekovima.

A šta ti piješ od lijekova?

Ako si na antidepresivima SSRI tipa - nesanice.

Ako si na antiepilepticima, stabilizatorima poput Lamictala, a i Äak Tegretola (Karbapin) - nesanica ako se uzima doza uveÄe.

Ako si na pojedinim antipsihoticima poput - Aripiprazola (Trefero, Bipodis itd.), Sulpirida (Eglonyl Forte), pa Äak i na pojedinim starijim, poput Flufenazina (Metoten, Moditen), Haloperidol - nesanice.

Ako još i uzimaš Akineton, iliti Mendilex - NESANICE.

Aripiprazol: danju si mrtav, noću se okrećeÅ¡ i paniÄiÅ¡. Pakao.

QQ,Hyperdrive,nije valjda da je tebi taj Aripiprazol izazivao Äak i paniÄne napade? :unsure:

Jeste. I to takve da sam gubila vazduh. On ne može bez anksiolitika, dakle, mozak dvostruko otupljuje.

Da li imam neÅ¡to od ovoga ako mislim da se moj trenutni manje-viÅ¡e dobar život (sem ako ne gledamo finansije) može objasniti samo time da sam umrla u julu ili poÄetkom avgusta 2017. i da je ovo karmiÄka kletva u Danteovom paklu, gde radim sve ono Å¡to nisam nikad sanjala?

Sad definitivno znam da mi ovaj osjećaj prave lijekovi,ajmo redom kvetiapin,nozinan,prazine,olanzapin,mirtazapin i vjerovatno i ostali koji djeluju na histaminski receptor

Mirtazapin u dozi od samo 7.5 mg koja djeluje samo na histaminske receptore i ja sam sutradan cijeli dan i do uveÄer kao pijan,kao odsutan od realnosti,kao da svijet oko mene nije stvaran,nekako sam sam sebi nenormalan,u nekoj magli.Koncentracija 0.

Isto je bilo sa kvetiapinom 25-50 mg za koji teoretski nije moguÄe da me oÅ¡amuti na ovaj naÄin cijeli dan jer poluvrijeme elimancije je 7 h.

I sad mi niÅ¡ta nije jasno odakle taj osjeÄaj,to nije osjeÄaj pospanosti/sediranosti neg upravo onako kao Å¡to sam vam opisao gore.

Grozno je.

Ne znam,a moram nešto piti za san.kad bi bilo nešto što poništi ovo djelovanje.

On 4/14/2015 at 8:36 AM, Mihael Grey said:

cesto mi se desava da mi je sve izbkano u glavi...da neprepoiznajem poznate ljude da imam osjecaj kao da sanjam...zbunjenost neka...valjda derealizacija...ili kad se dugo zagledam u jednu osobu ne poznam je...ne znam sto je...ima tu jos toga...valjda je to to sto ti opisujes

isti slučaj

da li se to svrstava u anksiozne poremećaje?