Jump to content
Depresija Forum
kruška

nootropics

Recommended Posts

da li je tko koristio? Koje? Zbog Äega ste ih koristili ako ste ih koristili? Da li pomažu kod anksioznosti? Da li poboljÅ¡avaju koncentraciju? I ima li kakvih jeftinih :D

kako google može da ne radi :D

to su one pametne droge kako ih joÅ¡ zovu, piracetam, adrafinil, phenibut, koji je bio spominjan na forumu, noopept i ostala ekipa i svi su skupi to im je takoÄ‘er karakteristika :D, navodno povećavaju raspoloženje, dobri su za socijalnu fobiju, pomažu za koncentraciju i uÄenje i tako to

Ma zezao sam se za google, nego nisam znao o Äemu se radi, mogla si bar neki link da baciÅ¡ u otvaranju teme :P

Nisam koristio, vidim da jesu suplementi, ali su u isto vreme sintetiÄki, tako da bih zadržao svoje miÅ¡ljenje, i ono standardno, priÄaj sa psihićem jebi ga.

InaÄe ja imam iskustva sa "malo" ekstremnijim vrstama sintetike..

Druga stvar, vidim da je većina zabranjena u USA, ili skoro svi, tako da to mnogo govori o njima lol ;)

primetio sam bolji fokus na racetamima i to je sve

bas sam mogao da se udubim u ono sto radim bio sam pazljiviji i svesniji nekako

problem koji sam imao je sto je efekat bio nekonzistentan

prosto bi prestalo me da radi nakon nekog vremena

aniracetam je kao dobar za anksiozu

noopept mi je na pocetku podigao raposlozenje i ucinio ideje zivopisnijim

ali je i taj efekat prestao

preporucio bih svakako ako imate para za eksperimentisanje

ima desetak racetama

i jos gomila biljaka sa nootropic svojstvima

mozda je kod mene problem bio sto nisam uzimao izvor holina

a on se preporucuje uz racetame

tako da imate i to u vidu

mozete jeftino da probate piracetam

on se prodaje kao oikamid mislim da ga pliva iz hrvatske proizvodi

bez recepta se daje kad sam ga ja kupovao

ja bih voleo sulbutiamin da probam

to su dva vit B1 spojena i lakse prelazi blood-brain barier nego obican vit B1

a rezultati su fantasticni

http://en.wikipedia.org/wiki/Sulbutiamine

oikamid se ovdje kupuje samo na recept. zanimalo me baÅ¡ to za anksioznost u nekim jaÄim situacijama, ne bi koristila Äesto znam da će efekt prestati ali tako je sa svim, efekt anksiolitika prestane tako oÄekujem za sve drugo treba mi samo za prezentaciju ili možda nekad za neki drugi baÅ¡ stresan dogaÄ‘aj gdje mi niÅ¡ta drugo ne pomaže, uopće se ne velim kljukati tim Äesto. gdje si kupovao? Ovdje u BIH ne mogu naći, za ebay me brine carina jer se iznosi do 50KM ne carine, a te stvarÄice su obiÄno preko 26 eura, dolara

Ma zezao sam se za google, nego nisam znao o Äemu se radi, mogla si bar neki link da baciÅ¡ u otvaranju teme :P

Nisam koristio, vidim da jesu suplementi, ali su u isto vreme sintetiÄki, tako da bih zadržao svoje miÅ¡ljenje, i ono standardno, priÄaj sa psihićem jebi ga.

InaÄe ja imam iskustva sa "malo" ekstremnijim vrstama sintetike..

Druga stvar, vidim da je većina zabranjena u USA, ili skoro svi, tako da to mnogo govori o njima lol ;)

gdje nađe da su zabranjeni? masovno se prodaju tamo

dakle sulbutiamin ili aniracetam

mada nisam bas siguran sta bi bilo dobro za anksiozu nikad nisam o tome istrazivao

poslacu ti na pm sajt sa kojeg sam ja kupovao

meni carina nije bila velika u odnosu na vrednost paketa

a brinuo sam i ja o tome

gdje nađe da su zabranjeni? masovno se prodaju tamo

http://en.wikipedia.org/wiki/Piracetam "In the United States, it is not approved by the US Food and Drug Administration for any medical use and it is not permitted to be sold as a dietary supplement."

http://en.wikipedia.org/wiki/Adrafinil "Adrafinil does not currently have FDA approval and is thus unregulated in the United States."

nisu dovoljno testirani na ljudima barem ne u zvaniÄnim istraživanjima iako ih je masa ljudi koristila, ma inaÄe nije mi problem da ne mogu naći to ima ih tonu na internetu, nego me zanimalo koliko su stvarno efikasni i da li ima neki jeftinijih da mi iznos ne prelazi 50KM, ali izgleda svaki prelazi taj iznos

spada to je kao piracetam

vidim sad ima i Lucetam koji je oko 13 dolara, konaaaaaÄno neÅ¡to jeftino

Ja sam pila OIkamid par meseci i polozila sve ispite zahvaljujuci njemu, Onda me mama uhvatila kako pijem 4 tablete odjednom, uplasila se sta to pijem jer im nisam rekla da ga pijem, napravila scenu i od tada ga ne pijem.

Ima apoteka gde se moze kupiti bez recepta. Ja razmisljam da ga probam, ad me drzi dobro ali naleti dana kada sam totalno bezvoljan, treba mi neki lek da me digne. Interesuje me kako funkcionise, koliko je potrebno da deluje i koliko dugo se oseca njegovo dejstvo?

Edit

Mislim na Oikamid. :)

Oikamid imate u svakoj privatnoj apoteci, meni nigde nisu pravili problem kad sam kupovala, kosta oko 300 i nesto dinara ali ne traje dugo jer je pocetna doza oko 12 kapsula dnevno, 3 puta po 4 kapsule. Sa ovim lekom se nemoguce predozirati, Ameri ih piju kao bombone i tvrdi se da ovaj lek nema nikakvog nezeljenog dejstva. Ja sam prvo tripovala da ce mi to biti puno kapsula, ali nije, sve je bilo ok. Efekte sam primetila posle nekih 7 do 10 dana u vidu izrazito pojacane koncentracije, i nekako sam bila poletnija za sve obaveze i bas sam se fino osecala dok sam ga pila. Bas mi je nekako sredio i raspolozenje. I nekako sam brze kontala stvari na predavanjima.

U upustvu pise da se pocinje sa 12 tableta dnevno i da se vremenom povecava, ja nisam povecavala pocetnu dozu i bilo je sve ok. Posto sam se dobro raspitala za ovaj lek, uz ovaj lek se savetuje da se jede i dosta jaja jer je onda, zbog nekog sastojka koji jaja imaju, efekat jaci i bolji.

Meni je zao sto vise ne mogu da ga pijem, jer mi je zaista pomagao sto se kognitivnih sposobnosti tice.

misli se verovatno na potrebu mozga za acetilholinom pri koriscenju svih racetama

holina ima u jajima i od toga nastaje ta acetilisana (jel se ovako kaze) verzija

mozete i nabaviti prekursore za acetilholin odvojeno http://peaknootropics.com/types-of-acetylcholine-supplements/

ima ga i onim kapsulama lecitina

mada se prica da ti suplementi mogu da izazovu depresiju tako da znate

Dobro je :)

Pomislio sam da ni njega necu moci, mada mislim da on nece funcionisati kako sam ja zamislio. Secerlema rece da mora da se postigne neka koncentracija, a nemam potrebu da ga pijem stalno.

Meni bi odgovarao neki stimulans da me digne jednom u mesec dana, kada iz nekog razloga padnem i ne mogu da se pokrenem koliko sam bezvoljan.

Objasnise ljudi bolje od mene hemijsku stranu price.

Serafim, nije za tebe Oikamid jer on mora da se pije u kontinuitetu za dejstvo, ali da je dobar lek, dobar je.

primetio sam bolji fokus na racetamima i to je sve

bas sam mogao da se udubim u ono sto radim bio sam pazljiviji i svesniji nekako

problem koji sam imao je sto je efekat bio nekonzistentan

prosto bi prestalo me da radi nakon nekog vremena

aniracetam je kao dobar za anksiozu

noopept mi je na pocetku podigao raposlozenje i ucinio ideje zivopisnijim

ali je i taj efekat prestao

preporucio bih svakako ako imate para za eksperimentisanje

ima desetak racetama

i jos gomila biljaka sa nootropic svojstvima

mozda je kod mene problem bio sto nisam uzimao izvor holina

a on se preporucuje uz racetame

tako da imate i to u vidu

mozete jeftino da probate piracetam

on se prodaje kao oikamid mislim da ga pliva iz hrvatske proizvodi

bez recepta se daje kad sam ga ja kupovao

ja bih voleo sulbutiamin da probam

to su dva vit B1 spojena i lakse prelazi blood-brain barier nego obican vit B1

a rezultati su fantasticni

http://en.wikipedia....ki/Sulbutiamine

koje biljke imaju to nootrpic dejstvo i imaju li da se kupe kod nas?

ne znam toliko o biljkama

ali ih ima mnogo u ajurvedi i tcm (traditional chinese medicine)

mislim da kod nas ima da se kupi bacopa moniera, ashwagandha (moja ljubav :D), rhodiola rosea (memoaktiv u srbiji), eleuthero i naravno ginkgo biloba