Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

empire-of-dirt

Kako se uklopiti? Na jedno ve�e.

Recommended Posts

Verovatno su svi koji iole Äitaju moje postove skapirali već da živim pomalo u "paralelnom univerzumu", u nekom svom izolovanom svetu... Ne imaginarnom, nego razliÄitom u odnosu na život koji živi proseÄan graÄ‘anin ove zemlje. Imam svoje prijatelje, neke svoje aktivnosti, Internet itd. gde se osećam priliÄno uklopljeno, zato Å¡to vladaju norme koje me ne ugrožavaju i zato Å¡to nisam ni na koji naÄin diskriminisana. Tu sam i tu se pronalazim i tu mi je lepo.

No, posete spoljnjem svetu su neizbežne. Nekad Äak i to želim, naravno, ali nekad mnogo strepim.

Sledećeg vikenda idem na rođendan kod druga i tu će biti njegovo društvo i ja znam da ću se osećati neuklopljenom. Od "mojih" će tu biti dvoje ljudi i ne pada mi na pamet da njih smaram i sputavam u druženju samo jer se ja nisam snašla.

Ja imam dosta dobru masku osobe sa samopouzdanjem koju ne dotiÄu emotivno ni homofobija ni seksizam ni niÅ¡ta, i to mi svi kažu, ali iznutra umirem kad Äujem "pedere u blendere" i sliÄno. DoÄ‘e mi da plaÄem, bukvalno (ali ne zaplaÄem, no knedla je u grlu i srce lupa na 200). To mesto gde ću ići će biti prepuno ljudi Äiji su stavovi bukvalno to da bi ja i meni sliÄni trebalo da budemo kažnjeni i da zaslužujemo diskriminaciju i sl. Ja znam da ne mogu tu niÅ¡ta da promenim, samo želim da preguram to veÄe i ne osećam se kao govno.

Mene već hvata strepnja, kroz glavu mi prolaze scenariji gde se svi smeju nekoj odvratnoj fori na raÄun žena ili lgbt ili Å¡tagod, a mene to boli, podbadanja Å¡to izgledam kako izgledam, podbadanja Å¡to zurim u telefon jer nemam Å¡ta da priÄam s njima, bilo Å¡ta ... Već želim da se sklonim i sakrijem, a nisam ni stigla tamo, imam joÅ¡ 10 dana da se unapred presaberem.

Sigurna sam da mnogi ovde imaju sliÄan problem (možda ne iz istih pobuda, ali taj osećaj nepripadanja u druÅ¡tvu)...

Saveti?

Ja znam da sam ja ja, ne potresa mene to da li ce mi prodrmati identitet, nego sto cu se osecati popisano jer mrze ljude kao sto sam ja a bice u vecini :(

Bezbroj puta sam se svadjala ranije u takvim situacijama, al ne vredi, nista ne kapiraju, ako se nisu promenili do sad, ni nece... pogotovo sto taj zajednicki drug je jos i ok i pokusao je da prica s njima al uzalud...

ja sam se x puta nasao u takvim situacijama, prije mi je bilo nelagodno i ostao bi druzit se i to slusat, sad se ne ustrucavam maknut iz razgovora ili potpuno iskljucit, ispadne ponekad nepristojno ali ne mogu si pomoc

To je dobra taktika, kako je sprovodis? Samo se okrenes i odes?

Neka i bude nepristojno, samo da se postedim. Ja se vec jedem kao da sam tamo.

A da li moraÅ¡ da ideÅ¡, kad već sada osećaÅ¡ nelagodnost? Kada se tako osećam, obiÄno ostanem kod kuće.

Čestitaj drugu rođendan telefonom, a ako baš moraš da ideš, ne obaziri se na komentare, pokušaj tamo da se opustiš.

Pa bilo bi vrlo pozeljno posto je natempirao dan tako da ja mogu da dodjem jer je prvi predlog za datum bio kad idem na neki koncert :P

To je anticipacija anksioznosti, kad se ti vec (dosta) unapred pripremas i ocekujes negativan ishod.

Nisam ovo rekla da bih ispala pametna jer znam da TI to vec znas.

Elem, ne ides sama, bice tu neko od 'tvojih' (mada ne volim taj izraz moji, tvoji..kapiras na na sta mislim),

tako da sa njima mozes malo da caskas i da se ne obazires na ostale. Nezgodno je kad si sam pa se osecas kao kreten.

Isto tako, ti ne znas da li SVI imaju stav kakav ti mislis, uvek se nadje neko ok, normalan, makar za caskanje.

Na kraju krajeva, uvek mozes da budes sat, dva (da ispostujes druga) i posle odes.

Pretpostavljam kako se (grozno) osecas, prezivela sam to na neki svoj nacin i u drugim situacijama,

ali bolje da odes, a ne da izbegavas ''normalan'' svet

jer kad tad ce se opet pojaviti neka slicna situacija a nije pozeljno da ih uvek izbegavamo.

To sto su 'oni' u vecini ne znaci nuzno da te mrze..

Jesi sigurna da će priÄati o takvim temama? Je li njegovo druÅ¡tvo takvo?

Veoma Äesto samo zamiÅ¡ljamo ono Äega se bojimo i fokusiramo se na to... I kad god oÄekujemo da će neÅ¡to biti katastrofa-bude odliÄno.

Možda ćeš baš upoznati cool ljude. Možda će ti biti lijepo. Možda upoznaš baš nekoga ko će biti otvorenog uma.

Jeste naÅ¡e okruženje homofobiÄno ali mislim da u svakoj grupi ljudi se ostvari bar jedna osoba koja ima Å¡ire vidike.

Prilicno sam sigurna jer mi je i sam rekao da je to vrlo moguce, mislim bice desetak ljudi maks, od cega je tipa 6 tih njegovih uzasnih ljudi. On je to meni rekao nonsalantno jer racuna na to da iako me diskriminise ne pogadja me, posto necu da mu kazem da me to boli.

Ali ste skroz u pravu, mozda nece biti tako strasno tj verovatno cu moci da se zastitim. Samo jos da skapiram i sama.

Moram da pitam..ako je to ok drug i ako zna da će ti biti neprijatno, zašto ne pozove više ljudi?

I ja mislim da neće biti strašno, biće ti ok, samo se opusti i nemoj unapred da razmišljaš.Biće sve ok, ponavljaj to sebi. :)

Ne zna da ce mi biti neprijatno :D zna da to nimalo ne odobravam ali ne zna da bih se osecala lose, posto to sve krijem jer ne zelim da znaju da sam emocionalno nestabilna (kao sto, na zalost, jesam).

Na koji nacin se ponasaju odn. diskriminusu te?

Neke stvari ne moramo da kazemo ali se podrazumeva da je svaka diskriminacija glupa (da ne kazem nesto drugo)

Ne zna da ce mi biti neprijatno :D zna da to nimalo ne odobravam ali ne zna da bih se osecala lose, posto to sve krijem jer ne zelim da znaju da sam emocionalno nestabilna (kao sto, na zalost, jesam).

Empire, retko ko se ne bi osecao neprijatno zato mislim da to nema veze sa tvojom emot. nestabilnoscu.

Verovatno su svi koji iole Äitaju moje postove skapirali već da živim pomalo u "paralelnom univerzumu", u nekom svom izolovanom svetu... Ne imaginarnom, nego razliÄitom u odnosu na život koji živi proseÄan graÄ‘anin ove zemlje. Imam svoje prijatelje, neke svoje aktivnosti, Internet itd. gde se osećam priliÄno uklopljeno, zato Å¡to vladaju norme koje me ne ugrožavaju i zato Å¡to nisam ni na koji naÄin diskriminisana. Tu sam i tu se pronalazim i tu mi je lepo.

No, posete spoljnjem svetu su neizbežne. Nekad Äak i to želim, naravno, ali nekad mnogo strepim.

Sledećeg vikenda idem na rođendan kod druga i tu će biti njegovo društvo i ja znam da ću se osećati neuklopljenom. Od "mojih" će tu biti dvoje ljudi i ne pada mi na pamet da njih smaram i sputavam u druženju samo jer se ja nisam snašla.

Ja imam dosta dobru masku osobe sa samopouzdanjem koju ne dotiÄu emotivno ni homofobija ni seksizam ni niÅ¡ta, i to mi svi kažu, ali iznutra umirem kad Äujem "pedere u blendere" i sliÄno. DoÄ‘e mi da plaÄem, bukvalno (ali ne zaplaÄem, no knedla je u grlu i srce lupa na 200). To mesto gde ću ići će biti prepuno ljudi Äiji su stavovi bukvalno to da bi ja i meni sliÄni trebalo da budemo kažnjeni i da zaslužujemo diskriminaciju i sl. Ja znam da ne mogu tu niÅ¡ta da promenim, samo želim da preguram to veÄe i ne osećam se kao govno.

Mene već hvata strepnja, kroz glavu mi prolaze scenariji gde se svi smeju nekoj odvratnoj fori na raÄun žena ili lgbt ili Å¡tagod, a mene to boli, podbadanja Å¡to izgledam kako izgledam, podbadanja Å¡to zurim u telefon jer nemam Å¡ta da priÄam s njima, bilo Å¡ta ... Već želim da se sklonim i sakrijem, a nisam ni stigla tamo, imam joÅ¡ 10 dana da se unapred presaberem.

Sigurna sam da mnogi ovde imaju sliÄan problem (možda ne iz istih pobuda, ali taj osećaj nepripadanja u druÅ¡tvu)...

Saveti?

Empire, ne mogu da ne primetim ovo pod navodnike od "mojih"....da li osećaÅ¡ da su ti i oni stvarno prijatelji? To Å¡to osećaÅ¡ da drugi žele da budeÅ¡ kažnjena i da zaslužujeÅ¡ diskriminaciju je neko duboko verovanje koje si verovatno prihvatila joÅ¡ kao mala da bi se zaÅ¡titila---jer naravno drugaÄije nisi ni mogla. Bitno je da li ti prihvataÅ¡ sebe? To je super Å¡to si pozvana i Å¡to ćeÅ¡ imati priliku da budeÅ¡ u većem druÅ¡tvu. Nemoj da analiziraÅ¡ Å¡ta drugi misle (dobro bi bilo da to uspeÅ¡, a možeÅ¡ i da vežbaÅ¡ do tad, da ulaziÅ¡ u stanje Äiste svesti gde si bukvalno ti---jer tvoje misli---to nisi ti, to um koristi kako bi izgradio ego pomoću koga i funkcioniÅ¡emo u vremenu, koji se ponekad gradi na pogreÅ¡an naÄin u zavisnosti od toga kakva smo uverenja dobili roÄ‘enjem od svojih predaka). PokuÅ¡aj da sluÅ¡aÅ¡ ovu muziku na sluÅ¡alicama https://www.sendspace.com/file/gepw15. MožeÅ¡ da držiÅ¡ dva prsta bilo gde na telu gde ti je zgodno (jedan prst je taÄka problema, drugi taÄka reÅ¡enja). SkoncentriÅ¡i se na njihov dodir, toplotu, pritisak, teksturu i zatvorenih oÄiju i sluÅ¡aj muziku. I diÅ¡i. Najveći efekat je kad se radi stojeći, možeÅ¡ poÄeti i da se ljuljaÅ¡, izvijaÅ¡ Å¡to je dobro. Možda ti naiÄ‘e i plaÄ. A normalno je da se jave i otpori. Meni na primer bude nesvest, kao da me neÅ¡to lupne u potiljak, pa najÄešće radim ležeći.

Atina, priliÄno bih se osećala diskriminisano da neko u prostoji priÄa kako lgbt ljude treba slati u logore ili zatvarati u ludnicu, s obzirom na to da sam biseksualna :) a i da nisam, ne bi mi ni tad to prijalo da Äujem. Neće mi niko fiziÄki nauditi, u to sam priliÄno sigurna, viÅ¡e mislim na verbalnu diskriminaciju.

A znam da ti ljudi zaista imaju takve stavove jer mi slavljenik roÄ‘endana ranije prepriÄavao kroz podsmeh Å¡ta sve priÄaju (to zaÅ¡to se on s njima druži je druga priÄa, nije ni meni jasno skroz, nebitno sad).

Jelka, navodnici kod "mojih" su samo zato Å¡to ne mislim da te ljude stvarno posedujem :D jedan od njih je deÄko, a drugi je prijatelj, da pojasnim - "moji" je bila skraćenica za: meni dragi ljudi koji nemaju takve stavove (pa neću biti baÅ¡ jedina autsajderka).

Iskreno cenim input :) ali mislim da si u ovom sluÄaju ipak promaÅ¡ila. Ja sam sebe potpuno prihvatila po ovom pitanju (nikada nisam ni osuÄ‘ivala sebe zbog toga). Bila sam sa devojkama, bila sam sa momcima, nisam nikada mislila da je to pogreÅ¡no (u mojoj kući srećom nije bilo homofobiÄnih izjava, ja sam Äak u ranom pubertetu mislila da su svi ljudi biseksualni samo zato Å¡to sam ja, jer nisam ni sa kim o tome priÄala). Ne verujem ni najmanje da zaslužujem da budem kažnjena zbog toga, moja anticipacija ovoga je zasnovana iskljuÄivo na tome Å¡to mi je taj drug viÅ¡e desetina (bez preterivanja) puta u proteklih godinu-dve prepriÄavao homofobiÄne i seksistiÄke izjave tog svog druÅ¡tva, i eksplicitno rekao da postoji Å¡ansa da će i na ovom roÄ‘endanu da se to dogodi.

Atina, slažem se potpuno s tobom i da to nije odlika samo emotivno-nestabilnih :) samo Å¡to ja, zbog toga Å¡to inaÄe jesam emotivno nestabilna, za spoljnji svet imam neku masku priliÄno racionalne, staložene osobe, i npr. s ovim drugom sam priÄala na temu tih izjava njegovih prijatelja i nisam ni jednom pokazala da me je emotivno potreslo, samo sam reÄima osuÄ‘ivala ali sam delovala hladne glave. Problem je Å¡to sam iskompleksirana Å¡to nisam uravnotežena osoba pa krijem svoje simptome koliko god mogu, Äak i kad ne bi bili inaÄe smatrani patologijom izolovani sami po sebi.

InaÄe sam dosta vremena razmiÅ¡ljala o ovome, polako se smirujem, smiÅ¡ljam planove za svaki sluÄaj itd...

:rolleyes: ja i moji tripovi :rolleyes:

Izvini, nisam Äitala prethodne tvoje postove. A možda i jesam, ali pre godinu dana kad sam se i uÄlanila. :D Ali se ne sećam jer me nije bilo godinu dana na forumu. Tako da ne razumem baÅ¡ koji problem zapravo imaÅ¡. Napisala si da si iskompleksirana, a da si prihvatila sebe. To uopÅ¡te nije povrÅ¡no pitanje da li prihvataÅ¡ sebe. Ne znam koliko imaÅ¡ godina, ali mi to da te Äekaju "seksistiÄke" izjave liÄi da si srednjoÅ¡kolka. Barem je tako kod mene bilo popularno.

U mojoj srednjoj je bilo puno biseksualaca i to je bilo popularno, oni su bili face. :)

A zaÅ¡to misliÅ¡ da će o tome priÄati na žurci?

Ako priÄaju, odvoji se od tog druÅ¡tva i prikljuÄi onima koji ne priÄaju..Ili ranije idi kući.

Razmišljam kakav savet bi ti najviše koristio, ali ni sama ne znam. Ja bih se izdvojila od društva koje vređa, ili bih ranije otišla kući.

Samo hrabro, imaš još vremena do tog rođendana.

Iskompleksirana sam zbog svoje emotivne nestabilnosti, a prihvatam svoju seksualnu orijentaciju.

Valjda je jasno da ako nisam zadovoljna jednim delom sebe, ne moram da mrzim celu sebe.

Ne znam zbog Äega misliÅ¡ da sam srednjoÅ¡kolka zato Å¡to koristim termin seksistiÄke izjave. Izgleda da je potrebno da pojasnim. Stavovi o kojima priÄam su:

ženi je mesto u kuhinji, a Äak i kad je zaposlena - kućni poslovi su 90% njen teret

ona ima obavezu da ima decu

ona ima obavezu da podredi svoju karijeru porodici

žene su po svojoj prirodi iracionalne naspram muškaraca koji su po svojoj prirodi racionalni

žene su ili lepe ili pametne a nikako oba

žena koja je obukla kratku suknju je zaslužila da bude silovana

postoje muški i ženski poslovi

sve žene potajno žele da budu silovane

sve žene potajno žele da njima dominira neki muškarac

žena mora da svoj fiziÄki izgled prilagoÄ‘ava trenutnim standardima lepote, inaÄe je Å¡kart

žena koja ima kratku kosu je lezbaÄa i to je pogreÅ¡no

muškarac je taj koji bira gde i kada se izlazi, devojka sluša

i zamalo zaboravih da dodam, u mnogo sluÄajeva smatraju (fiziÄko) nasilje nad ženama opravdanim.

itd.

Ovo su sve izjave koje je on meni prepriÄavao.

Ako ti u ovome ne vidiÅ¡ niÅ¡ta seksistiÄko, mislim da je bespredmetno dalje o tome diskutovati.

A zaÅ¡to misliÅ¡ da će o tome priÄati na žurci?

Ako priÄaju, odvoji se od tog druÅ¡tva i prikljuÄi onima koji ne priÄaju..Ili ranije idi kući.

Mislim zato Å¡to mi je to rekao taj drug :lol: mislim, ja kapiram da deluje kao da ovo priÄam napamet i samo nagaÄ‘am, ali imam bukvalno u privatnim porukama na fejsu njegove izjave "da se ne iznenadim" ako poÄnu tako neÅ¡to da priÄaju, i viÅ¡e puta je istakao da će mu biti zanimljivo da vidi susret svog lokalnog druÅ¡tva (ljudi o kojima priÄam u ovoj temi) i mene i "mojih" (pojaÅ¡njeno Å¡ta pod time podrazumevam) zbog tih diskrepanci. PriliÄno eksplicitno mi je reÄeno da će do takvih razgovora vrlo verovatno doći.

U suÅ¡tini je to Å¡to predlažeÅ¡ i jedan od planova; ako bude baÅ¡ hevi frka otići ću kući Äim pre, ako budu samo neprijatni gledaću da priÄam s onima koji su prijatniji itd.

Ali esencija mog pitanja je: kako da se ne osetim popiÅ¡ano ako bude takva frka? Kako da saÄuvam sebe?

Znam sebe na žalost dovoljno pa znam da teÅ¡ko da ću moći da preguram takvu situaciju, psihiÄki. Zaboga, ja u autodestruktivnu krizu upadam kad ne umem da razumem neÅ¡to za ispit. Da sam uravnotežena i zdrava, ne bih ovo pitanje ni postavljala, a pogotovo ne na ovom forumu :)

Uvek ja mogu da odluÄim i da ne odem (iako je trulo) ali bih volela da naÄ‘em nekakvo reÅ¡enje umesto da bežim.

p.s. hvala svima koji me bodre na podrÅ¡ci :) znaÄi!

Ok. Sve te izjave jesu itekako seksistiÄke. Ja sam upravo pre pet meseci reÅ¡ila taj problem-neprihvatanja svoje seksualnosti. Pritom, uopÅ¡te se ne radi o tome da li je to biseksualnost ili nije. To je meni nebitno. Ali zaÅ¡to te te izjave pogaÄ‘aju?

Drago mi je da si razrešila :)

Elem, zašto me pogađaju... verovatno bih znala deo rešenja kad bih imala potpun odgovor na to pitanje.

OÄigledni odgovori:

jer sam preosetljiva,

jer se lako osetim liÄno prozvanom i ugroženom,

jer sam se "razmazila" živeći u svom svetu gde nisam uopšte izložena tim stvarima,

... ??? ne znam dublje od toga (a uzrok sigurno leži negde dublje).

To je i neka vrsta kultur-Å¡oka, jebiga ja tom drugu nekad ne mogu da poverujem Å¡ta sve oni priÄaju, ne jer nemam poverenja, nego jer je meni to toliko strano :D prosto, u mom druÅ¡tvu npr. gej, strejt, biseks, koliko god "spolja" delovalo Äudno, ali iskreno nije faktor. Potpuno se isto pristupa priÄama o muvanju koja god da je rodna konfiguracija tog muvanja. Ni ove implikacije o rodnim ulogama nikad ne postoje ni u tragovima, tipa deÄko i ja podjednako uÄestvujemo u svemu. Ko je manje lenj u tom trenutku će oprati sudove, ko je manje umoran će skuvati veÄeru. Jednog mog prijatelja devojka praktiÄno izdržava, jako je uspeÅ¡na u svom poslu, žive u njenom stanu, on radi neke honorarne posliće ali ona je u stvari breadwinner. I niko od nas ga ne zeza za to Å¡to zaraÄ‘uje daleko manje od svoje devojke (koja je pritom joÅ¡ i starija od njega). Dakle, kao Å¡to rekoh u prvom postu, stvarno obitavam u nekom paralelnom univerzumu sa 10-15 ljudi pored kojih se osećam potpuno opuÅ¡teno i bezbedno i to je okruženje gde i ja osećam da pripadam. A i Å¡iri poznanici (npr. ljudi koje imam na fejsu, sretnem na nekom predavanju i tribini i razmenim koju reÄenicu) su u sliÄnom fazonu. Ja Äak ni na fejsu nemam ni jednog nacoÅ¡a, nemam komunikaciju ni sa kojom homofobiÄnom osobom, toliko sam otklonjena/zaÅ¡tićena - svojim izborom, i sviÄ‘a mi se Å¡to je tako, ali prosto neizbežno je da nekad izaÄ‘em iz toga...

I onda kad se naÄ‘em u okruženju gde je potpuno podrazumevano da je devojka "ili lepa ili pametna" ili gde se ni ne postavlja pitanje ko kuva ruÄak, a naroÄito te ekstremnije "pedere u blendere" varijante, to je za mene potpuno drugi univerzum, pa joÅ¡ kombinovano sa tom mojom hiperosetljivošću = :wacko: :wacko: :wacko:

A zaÅ¡to sam preosetljiva i nestabilna i zaÅ¡to se osetim tako lako ugroženom, ne znam. Odmah se setim kako jednog druga prebili na zelenjaku jer je "delovao gej" (a i bio), kako je sve mog najboljeg druga izvreÄ‘ao otac zbog seks. orijentacije, pa se setim i ovog i onog i ... kako je svet p-r-e-p-u-n toga, i mnogo goreg, i meni nije dobro. Kad mi je serviran tako neki stav, instant se trigerujem i osetim sav taj bol i bes i tugu i ne umem da se otrgnem. Jer: ja sam ono Å¡to oni mrze, ja sam ono Å¡to oni, barem naÄelno, misle da ne zaslužuje da živi. Potpuno postanem svesna toga da većina ove zemlje misli da ljudi poput mene i mojih prijatelja treba da prosto nestanu.

Volela bih da nisam takva, tj. da me ne pogodi to sve toliko intenzivno i duboko; zato sam i otvorila temu... da pitam Å¡ta da uradim pa da preživim to jedno veÄe i ovakva bez dugoroÄnih posledica po sebe.

Jer sve i da na ovaj jedan roÄ‘endan ne odem, ovo će me Äekati sutra na poslu i prekosutra na nekom porodiÄnom okupljanju i moram nekako da oguglam i da samo kroz jedno uvo uÄ‘e a kroz drugo izaÄ‘e, bez emotivne bure.

Bas zbog tog oguglavanja sam ti ja i rekla da odes, makar na sat, dva.

Ne zameri sto cu ovo reci, znam da ima ljudi sa takvim stavovima, ali jbt zar oni nemaju neku drugu temu?!?!

Sem toga, ja nisam pripadnik lgbt ali n.pr kad vidim ove stavove o zenama :shok: oni kao da zive u Saudijskoj Arabiji

a sem toga u tom slucaju - posto su im stavovi kretenski - svaka ok zena/devojka bi se osecala diskriminisano.

Kretenizam!

Mislim za sebe da sam tolerantna po pitanju stavova, misljenja, uverenja ali ovo je cist debilizam!

Tebi je zapravo krivo sto si takva, sto te to toliko i uopste pogadja i sto se tako osecas, a volela bih da te bas briga - ako sam dobro skapirala?!

(tu se prepoznajem)

Jesi preosetljiva, kao i svi mi, i ostalo ali jedino sto mozes da uradisu ovoj situaciji je da te to sto manje pogadja

tako sto ces da relativizujes te budale i njihove stavove. Jer ja cesto pomislim - cek' ako je neko ocigledan kreten - zasto bi mene pogadjao njegov stav?!

Ljudi su danas takvi generalno da ce, ako zele - uvek naci razlog za diskriminaciju.

Primer - sve super, straight si - jbg, ali lud si, ides kod psihijatra;

ili sve ok ali jbg vidi koliko imas godina, ili ruzna si, debela si- daj da ti se podsmevamo,itd, itd.

Eto, već i sama prepoznaješ da uzrok leži negde dublje. Zašto uopšte tražiš da se osećaš sigurno i bezbedno npr u okviru tih 10-15 ljudi? Kada si celovita i slobodna nije ti bitno da li negde "pripadaš" i nemaš potrebu za tim. Drugi ljudi su naše ogledalo. Sve što nas uznemiri kod njih, (npr mržnja) je ono što mi osećamo i mislimo a ne prihvatamo kod sebe. Oni su naši glasnici i nose nam poruku. Ne treba "ubijati" glasnike, već prihvatiti poruku i zapitati se zašto nas to uznemiruje.

Zašto uopšte "lepiš" sebi etiketu da si biseksualka? Ili neko će reći ja sam u horoskopu to i to...

Jelka, ako si doÅ¡la samo da mi soliÅ¡ pamet ili me zezaÅ¡, nemam nameru da se uvlaÄim u to dalje.

Ako stvarno želiÅ¡ da pomogneÅ¡, ja u tvom poslednjem postu ne vidim niÅ¡ta Å¡to bi mi pomoglo na bilo koji naÄin.

Atina, sudeći po komentarima tog druga, to jesu nažalost teme o kojima oni jako Äesto razgovaraju, samoinicijativno.

Tebi je zapravo krivo sto si takva, sto te to toliko i uopste pogadja i sto se tako osecas, a volela bih da te bas briga - ako sam dobro skapirala?!

Spot on :) baš tako.

I potpuno si u pravu da će ljudi naći neki drugi kriterijum po kojima nisi ok i zbog kojih zaslužuješ negativnu pažnju i diskriminaciju... svi primeri koje si navela su dobar pokazatelj.

tako sto ces da relativizujes te budale i njihove stavove. Jer ja cesto pomislim - cek' ako je neko ocigledan kreten - zasto bi mene pogadjao njegov stav?!

Ovo je odliÄan pristup, možda bih bila pametna da ga nekom drugom predložim ali sebi nisam umela :lol: hvala ti puno. :)

Prepoznajem se jer znam ocecaj - volela bih da nisam takva, preosetljiva, nestabilna, da me ne pogadja ali ne umem!

Bice mi drago ako sam i mrvu pomogla ali ja zaista to primenjujem i u svom zivotu, nekada uspe nekada ne,

ali se trudim da me ne pogadja misljenje (posebno ne onako kretensko!!!) takvih ljudi - sa potpuno skaradnim stavovima

i u tvom zivotu nebitnim personama.

Ali bih nesto da napomenem - svako ima pravo na svoje misljenje, postujem da neko kaze ''ja ne volim to i to ali to ne znaci da zato sto ja to ne volim mislim da to/takve treba unistiti'' (ovo ''to'' sam upotrebila u najsirem kontekstu).

Svako ima svoju slobodu i ukoliko drugoga ne ugrozava - u cemu je problem?!

Sem toga, danas je mnogo bisex devojaka, dobar deo, a uopste ne izgledaju tako (mada ne znam kako bi to trebalo da se izgleda), pricam ono sto ZNAM, i izgled ne odredjuje neciju seksualnu orijentaciju ili je to jako retko.

Pokusaj da primenis ono sto sam ti rekla ne samo sada nego i inace u zivotu jer ce uvek biti raznih kretena, veruj mi ;)

Htela sam da pomognem. Tvoj je izbor hoćeÅ¡ li prihvatiti ili ne. Poruku sam napisala tako da može da pomogne i nekom drugom. Nemoj da shvataÅ¡ previÅ¡e liÄno.

Prosto ne razumem zbog Äega je Äudno da neko hoće da oseća pripadnost i ne razumem Å¡ta mi fali Å¡to imam svojih 10-15 ljudi s kojima se osećam lagodno i s kojima volim da razgovaram i provodim vreme i pored kojih sam opuÅ¡tena, Å¡to inaÄe nisam (i mislim da ovo ima SVAKO u nekoj formi, samo ja u izraženijoj nego proseÄna osoba). Isto ne razumem ni zaÅ¡to je bitno da li ja sebi lepim etiketu biseksualnosti ili ne - to ovde nije tema, ali to Å¡to nisam strejt jeste relevantno za to zaÅ¡to se osećam i sama prozvanom kada neko proziva lgbt.

Ne shvatam previÅ¡e liÄno jer ne mogu da shvatim previÅ¡e ozbiljno to Å¡to piÅ¡eÅ¡ poÅ¡to mislim da si priliÄno promaÅ¡ila moju temu tj. problem i pitanje (slažem se da može nekom drugom da bude korisno, možda).

• Create New...