Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

empire-of-dirt

Kako se uklopiti? Na jedno ve�e.

Recommended Posts

Stavovi o kojima priÄam su:

ženi je mesto u kuhinji, a Äak i kad je zaposlena - kućni poslovi su 90% njen teret

ona ima obavezu da ima decu

ona ima obavezu da podredi svoju karijeru porodici

žene su po svojoj prirodi iracionalne naspram muškaraca koji su po svojoj prirodi racionalni

žene su ili lepe ili pametne a nikako oba

žena koja je obukla kratku suknju je zaslužila da bude silovana

postoje muški i ženski poslovi

sve žene potajno žele da budu silovane

sve žene potajno žele da njima dominira neki muškarac

žena mora da svoj fiziÄki izgled prilagoÄ‘ava trenutnim standardima lepote, inaÄe je Å¡kart

žena koja ima kratku kosu je lezbaÄa i to je pogreÅ¡no

muškarac je taj koji bira gde i kada se izlazi, devojka sluša

i zamalo zaboravih da dodam, u mnogo sluÄajeva smatraju (fiziÄko) nasilje nad ženama opravdanim.

itd.

:shok::blink::oioi: :excl:

WTF is that ?! (Å¡ta je to?!)

to su konzerve prazne.... neandertalac..? neznam naći dovoljno gnjusan opis takvih.

meni se dižu sve dlake na tijelu,znaÄi tipa dikobraz ili jež ili neznam... na sam njuh neÄeg takvog,alergiÄna sam!!

odakle su oni,gdje je izraslo to...ti stvorovi? jel oni imaju po xxxxxx godina,pa su kao besmrtni doÄekali 21.stoljeće,a izrasli su i formirali se prije krista?

jesu vampiri možda? al,vampiri su privlaÄni,a ovi imaju unutraÅ¡njost poput Äernobilskiih žrtava.... :mellow2:

znaÄi,nemogu Äitati ovo citirano joÅ¡ jedanput,tj.viÅ¡e od jednaput,sakrivam. porastao mi adrenalin do max.,nemože viÅ¡e,pa neću Äitati-bitan je osjećaj koji je ostao :P

ja osobno,nisam pripadnik lgbtq,ali se svakako osjećam prozvano,dirne me kao da jesam! netrpim netoleranciju,diskriminaciju i mržnju radi razliÄitosti.

i shodno tome,takve stvorove zaobilazim.

znaÄi,ja ne bih otiÅ¡la na roÄ‘endan,izmislila bih bilo Å¡to,ali ne zato jer se bojim(daleko od tog!),samo da si saÄuvam energiju i smiraj jer - nije vrijedno.

no,ako ti je prijatelj zbilja drag,a i ti želiÅ¡ raditi na tome da izaÄ‘eÅ¡ iz te komfor zone jer morat ćeÅ¡ kad tad se suoÄavati i s takvima,onda okej,odi i... ovako,ja ću reći kako ja radim-prvo,klonim se(znaÄi,nebih otiÅ¡la na roÄ‘endan,bez obzira Å¡to mi je prijatelj drag,ali bih ga možda neki dan iznenadila nekim fora poklonom,naÅ¡la se s njim na kavi da mu nadoknadim). ako nemogu to,onda Å¡utim,a povremeno ako osjećam da mi je viÅ¡e dosta Å¡utnje prokomentiram neÅ¡to,kontram. ako netko mene osobno prozove,odgovorim neÅ¡to kratko,otrovno zato jer sam zaista ko lavica kad je neÅ¡to takvo u pitanju-plitkoća ljudska,povrÅ¡nost,upali se vatra u meni i baÅ¡ sam sigurna u sebe. no,ne mislim se upletati u teže i dugotrajne,duboke rasprave koje nikuda ne vode,niÅ¡ta neće promjeniti,ako taj netko krene ka tome,povuÄem se,odlazim.

da se nalazim u predstavniÄkom tijelu odreÄ‘ene države i tamo vodim raspravu,eh tamo se nebih povukla,gulila bih do kože jer znam da tamo neÅ¡to i mogu promjeniti i da moje živciranje može biti efektivno,ali u svim ostalim sluÄajevima-nema smisla.

i joÅ¡ kažeÅ¡ da ćeÅ¡ imati tih par svojih ljudi,dakle koji nisu zatucani,a ako su i oni izvana ko ti,ako će biti provokacija,bit ćete provocirani svih vas par,nećeÅ¡ biti sama,time ćete biti jaÄi. drži se viÅ¡e njih,s njima sjedi,priÄaj,uostalom njih i znaÅ¡,to je logiÄno sasvim.

a,Å¡to se tiÄe posla-vjerujem da će tamo ti komentari biti usputni jer ono je radno mjesto i nitko neće voditi baÅ¡ neke filozofske rasprave tako da ćeÅ¡ tamo lakÅ¡e nekome samo nabrzinu otpiliti i coolirati nadalje,ali na ovakvom tipu druženja je to već moguće jer nema nikakvih obaveza osim mozak na paÅ¡u.

sretno ti u tom hrabrom pothvatu,javi nam kako je prošlo.

Hvala ti na podrsci, little miss. :) Malo mi je laknulo ipak sto vidim da dosta ljudi smatra te stavove katastrofalnim.

Inace sam se dosta "skulirala" sto se ovog tice- rezonujem ovako... Ti ljudi su jednako nebitni bila ja s njima u prostoriji ili ne, cula njihove komentare uzivo ili prenesene. Necu da im dajem na vaznosti time sto cu popizdeti, tj mozda i hocu ali necu unapred da strepim jer je to sacica idiota koja ne zasluzuje da me zeludac zbog njih pece i sl. Ako tamo bude frka neka, odbrusti nadrkano bar vrlo dobro znam, par bromazepama pre, par bromazepama tamo po potrebi, a i uvek mogu otici ranije ako bude BAS kriticno. Ne znam ni sta mi bi da se bas ovoliko unapred potresem, verovatno strepnja jer se uzivo s ovakvim stavom nisam susrela ... ne pamtim kad. Pa sto rece Atina, anticipacija krize, pa jos 10 dana unapred... rolleyes.

Hvala vam svima na savetima i podrsci. :) Javicu kako prodje.

Osjećas da ides u "ratnu zonu" i zbilja me ne cudi sto se tako osjećas pored takvih, u najmanju ruku katastrofalnih seksistiÄki nastrojenih ljudi. Tebi svaka Äast sto uopće ides , ja bih mozda i otkazao dolazak. Ali nekada sam i ja bio u sliÄnim situacijama.

Ja bih poÄeo veÄer sa nekim pićem, to ce te malo opustiti za pocetak. Potpuno bih izignorirao bilo kakve price na tu temu ukoliko ih uopće bude jer koliko god zvuÄale odvratno, pokuÅ¡aj to samo gledati kao neku vrstu njihovog dokazivanja u druÅ¡tvu ( tebi stranom i glupim naravno) jer poznato ti je da sa promjenama u druÅ¡tvu gdje neke stvari vise nisu tabu kao prije , to su ljudi koji su mozda i sami uplaÅ¡eni , frustrirani ili nesigurni u sebe. Neka ti to za pocetak bude ego booster jer im ne pripadaÅ¡, imas Å¡ire svjetonazore i siguran sam da si bolja od njih u mnogim stvarima , imaj to stalno na umu. To nije tvoje druÅ¡tvo i na neki naÄin ces biti posebna i vrijednija od većine.

Probaj se koncentrirati na stvari u kojima znas da si dobra i na takvim dogadjajima ces sigurno 2-3 ok sagovornika i popriÄati se s njima a ostatak ljudi mozes pozdraviti i pristojno iskulirati ako ti ne bude ugodno s njima. Tko zna hoces li ih ikada ponovo vidjeti.

Svako ima svoju zonu komfora. Drzao sam se ja svojih i izbegavao kontakte sa ljudima totalno suprotnih stavova . Ali od skoro nije tako. E bas Jedva cekam da me neko pozove na bilo kakvu zurku ili rodjendan ili sl. gde se okupljaju ljudi razliciti od mene a pogotovu ti ekstremno i manje ekstremno liberalni slojevi . Kada si dovoljno tj. apsolutno ubedjen u neki svoj stav i opredeljenje, kada u dubini duse verujes u to, i kada zaista nemas premisljanja, i niko ne moze da ucini da se osecas lose, uznemireno, inferiorno …

Ma koliko njih bilo znam sta je na mojoj strani i onda mogu da se sprdam i bas me briga sta ce da misle o meni i sta ce da mi kazu (naravno do neke granice bez direktnih psovki ) i mojim stavovima .

Desing :flower: hvala. Otprilike je to i plan, biti sa ok sagovornicima, posmatrati te ljude kao budale ako se budu ponašali kao budale, otići ranije po potrebi.

Vrlo verovatno ih zaista i neću videti posle. :D to mi je donekle i pomoglo da se unapred pomirim sa situacijom - ti ljudi su u nekom drugom svetu i susrešću ih samo tada u toj prostoriji i ne bih da dopustim sebi da puknem zbog Å¡aÄice idiota.

Ne znam Å¡to su mnogi ovde u gasu da ovakve stvari mogu da me uznemire samo ako "nisam sigurna u svoj stav i opredeljenje".

Primera radi, ja sam apsolutno sigurna da svoje maÄke neću nikada izbaciti na ulicu i da želim da žive sa mnom dugo i dobro, i da im je mesto kod mene, a osetila bih se popiÅ¡ano da mi neko priÄa kako treba da ih izbacim i kako maÄke nisu za kuću i sl. I to bi me bolelo, jebiga.

Možda vi govorite iz liÄnog iskustva da bole stvari samo kad niste u njih sigurni, ali kod mene to nažalost nije sluÄaj.

Ne opterećuje me šta će oni misliti o meni; znam da će misliti loše o meni i samo na osnovu izgleda, kamoli dalje.

Ali ne bih se osećala prijatno da priÄaju uvredljive stvari i mislim da je to potpuno normalna emocija (Å¡to bi rekla moja nekadaÅ¡nja psiholoÅ¡kinja: na negativne dogaÄ‘aje je jedino zdravo negativno i reagovati).

Problem je samo Å¡to kod mene to nekad nije u tim granicama normalnosti nego eskalira u tragediju, bespotrebnu, jer imam vrlo nisku toleranciju na nepovoljne dogaÄ‘aje. Nisam samo nezadovoljna nego imam mnogo dramatiÄnije negativne emocije. Mene potrese i zaboli i neÅ¡to Å¡to se mene liÄno uopÅ¡te ne dotiÄe, razbesnim se nekad oko stvari koje nemaju veze sa mnom, i to nema veze s tim da li sam sigurna u svoja uverenja ili ne.

No, neÅ¡to mi se Äini da će ovo zaista proći ok po mene, unapred sam iskrizirala i razmotrila najtragiÄnije situacije i shvatila da nije toliko tragiÄno.

Ne znam Å¡to su mnogi ovde u gasu da ovakve stvari mogu da me uznemire samo ako "nisam sigurna u svoj stav i opredeljenje".

Primera radi, ja sam apsolutno sigurna da svoje maÄke neću nikada izbaciti na ulicu i da želim da žive sa mnom dugo i dobro, i da im je mesto kod mene, a osetila bih se popiÅ¡ano da mi neko priÄa kako treba da ih izbacim i kako maÄke nisu za kuću i sl. I to bi me bolelo, jebiga.

Možda vi govorite iz liÄnog iskustva da bole stvari samo kad niste u njih sigurni, ali kod mene to nažalost nije sluÄaj.

Ne opterećuje me šta će oni misliti o meni; znam da će misliti loše o meni i samo na osnovu izgleda, kamoli dalje.

Ali ne bih se osećala prijatno da priÄaju uvredljive stvari i mislim da je to potpuno normalna emocija (Å¡to bi rekla moja nekadaÅ¡nja psiholoÅ¡kinja: na negativne dogaÄ‘aje je jedino zdravo negativno i reagovati).

Problem je samo Å¡to kod mene to nekad nije u tim granicama normalnosti nego eskalira u tragediju, bespotrebnu, jer imam vrlo nisku toleranciju na nepovoljne dogaÄ‘aje. Nisam samo nezadovoljna nego imam mnogo dramatiÄnije negativne emocije. Mene potrese i zaboli i neÅ¡to Å¡to se mene liÄno uopÅ¡te ne dotiÄe, razbesnim se nekad oko stvari koje nemaju veze sa mnom, i to nema veze s tim da li sam sigurna u svoja uverenja ili ne.

takvu reakciju imam i ja - NEKADA. ovisi TKO je i KAKO izrekao nešto,ovisi i kako se ja osjećam u tom momentu.

ali,ne daj! svijet ide naprijed,na mladosti ostaje,a obzirniji i liberalniji stav kakav je i tvoj,je stav budućnosti definitivno,a njihov je onaj koji svakim danom sve više i više ide u manjinu i izumire! i još jednom:samo se nedaj previše iznervirati jer njih to neće preobratiti,nikakve koristi od tvog trošenja energije... gledaj ih i misli si: "kakve ste budale..." ;)

Nema ovo veze sa tvojom sigurnoscu u svoj stav i opredeljenje.

Naprotiv, ja bas mislim da si sigurna u svoje stavove, bar vecinu.

Mislim da je rec o tome sto znas sebe, znas te budale, pa mislis negativno i shvatas unapred tragicno

ili tragicnije nego sto moze da bude. Moguce da znajuci sama sebe

tesko ti je da podneses sve to, posebno kad brines unapred i vec si sada napeta. Onaj osecaj kad samo i pomislis na taj odlazak, neka je i za 10 dana - nesto te vec tresne u zeludac.

Empire,mogu ti reci da sam se tako osecao bar 30 puta u zivotu i sto je najjace tad sam se najlepse proveo.

Sto se tice toga lgbt i ostalo,kao bolesni homofob ti kazem da nemam nista protiv lezbejki,a jos manje bi cura,cak bih uzivao u razgovoru sa njima,kao i ljudi u mojoj okolini... A sto se tice ovih njegovih drugara,gledaj ovako i moji su isti od prilike,ali kad je neka cura tu nikada se ne vode takvi razgovori,verujem da nece samo biti price o diskriminaciji zena i ako bude ti ne moras da slusas te gluposti,zapricaj se sa nekim ili sta vec. Moj ti je savet da odes na taj rodjendan i u inat sebi da se provedes kao nikada do sada (naravno u pozitivnom smislu) :)

Empire,

Nekako sam tek veÄeras naletela na ovaj tvoj topic.Tako da ću ti neÅ¡to reći...

JoÅ¡ odranije imam utisak o tebi da ti zaista jesi jedna predivna i emotivna osoba.I mogu ti reći da si mi od poÄetka delovala upravo kako si nam to ovde otkrila,a to je-ranjivo i senzitivno (a opet sa druge strane itekako moćno i,da kažem,intelektualno).-Dobro,ja zbilja tek od skora i Äitam tvoje postove,možda si ti to pokazivala i ranije.Ipak sam ja relativno nova,svi se mi negde tek upoznajemo.

PoÅ¡to u svemu ovome doÄ‘em kao neki "objektivni posmatraÄ" (ne poznajem dobro ni tebe ni ostale Älanove),nemoj pogreÅ¡no shvatiti ono Å¡to ću ti ovde reći.

Sve te stvari koje si ti navela sigurno tebe,tako ranjivu i senzitivnu,veoma pogaÄ‘aju i,da kažem,ubijaju iznutra.Tako da bih se ja (da sam ti neki prijatelj iz stvarnog života) zabrinula za tebe da se naÄ‘eÅ¡ u okruženju koje te ubija iznutra.Odmah da ti kažem,brinem se i ovako.Ali me joÅ¡ i viÅ¡e od toga brine jedna druga stvar.Nemoj da se ljutiÅ¡ ne mene,ali mene u celoj ovoj priÄi najviÅ¡e zapravo brine taj tvoj "drug" (koji slavi roÄ‘endan).

Ako sam recimo ja,koja sam ovde takoreći nova,i koja te poznajem samo,je li,"online",u stanju da primetim i prepoznam koliko si ti senzitivna osoba,kako to da taj tvoj "dobar drug" to sve do sada ne prepoznaje?

Ili možda on to prepoznaje,ali je nešto drugo u pitanju:

i viÅ¡e puta je istakao da će mu biti zanimljivo da vidi susret svog lokalnog druÅ¡tva (ljudi o kojima priÄam u ovoj temi) i mene i "mojih" (pojaÅ¡njeno Å¡ta pod time podrazumevam) zbog tih diskrepanci. PriliÄno eksplicitno mi je reÄeno da će do takvih razgovora vrlo verovatno doći.

Dakle,dušo moja,on sve zna,svestan je on svega.Pa mi onda reci kakav ti je to "drug".

Pa bilo bi vrlo pozeljno posto je natempirao dan tako da ja mogu da dodjem jer je prvi predlog za datum bio kad idem na neki koncert :P

Je li ti,zaista,duÅ¡o,misliÅ¡ da je on taj datum "uklopio" radi tvog dobra,dakle da bi se ti lepo provela,opustila i zabavila?(Å¡to bi i bilo tako,da ti je to neki "drug").Ne,duÅ¡o,on je to uradio radi sopstvene jeftine zabave i zanimacije.A pri tom je svestan svega,i pretpostavljam da pri tome zna i za tvoju depresiju i za sve.Pa i da ne zna za depresiju i bolest i sl.,kroz svoje izjave je pokazao da o tebi zna sasvim dovoljno.I opet ti to sve radi.A ti se muÄiÅ¡ i kriviÅ¡ sebe,i jedeÅ¡ se 10 dana da bi se on na roÄ‘endanu zabavljao i smejao.

Molim te,poslušaj šta ti kaže neko malo stariji i iskusniji.I nemoj,molim te da se ljutiš na mene.Ti sve ovo već i sama dobro znaš.

Dakle,ovde glavno pitanje nije kako ćeÅ¡ se ti osećati posle te veÄeri,i kako ćeÅ¡ se ti,tako osetljiva,"sastaviti" posle te veÄeri.Već je ovde pitanje kakve emocije uopÅ¡te oseća prema tebi taj tvoj (ako mogu reći) crni "drug".

Takve stvari se svojim prijateljima ne rade.Mogao je na hiljadu naÄina da organizuje taj svoj roÄ‘endan,ali on je odabrao takav naÄin da tebe ponizi.

Ne plaši se ti od tih larmadžija i galamdžija koje spominješ.Ja da sam na tvom mestu,više bih se plašila od njega.

Znam da je užasno biti sam,i da je veoma lepo imati prijatelje.Ali Äini mi se da mnogi ljudi negiraju da postoji "prijateljstvo" koje nije prijateljstvo...I zato,duÅ¡o,nije tebi potrebno da smiÅ¡ljaÅ¡ nikakve "taktike" i "strategije".Ne troÅ¡i svoju energiju na to,već na razmiÅ¡ljanje o tome da li i ti tako neÅ¡to negiraÅ¡...

Ti si mogla da me "procitas" jer tu pisem gomilu stvari koje ne pisem u privatnim prepiskama s ljudima koje znam ili uzivo govorim. Mislim da on zna da mi nije svejedno oko takvih tema ali nije svestan dokle to ide kod mene.

Mislim da nije zlonameran, ali da je detinjast.

Mislim da on bas zbog toga sto ne moze da pojmi da bi mene ovo ovako potreslo i misli da je zabavan spoj napraviti takvu zurku.

Ne mislim da je zlonameran jer me je, na primer, pitao da li mi je rostilj ok s obzirom na to da ne jedem meso i to je tema za koju zna koliko mi je bolna. I kad sam rekla da nikad ne zakeram ali necu lagati- ne prija mi da prisustvujem, odmah je rekao da toga nece biti.

Hvala ti za uvide ali molim te da ne budes toliko snishodljiva, jer to sto si starija i iskusnija ne znaci da je tvoje tumacenje price ispravno i ne znaci da je ok da me zoves "duso". To sto sam mladja ne znaci da bas toliko slabo procenjujem ljude pa da ne uocim da li neko sklapa zaveru protiv mene zbog svoje zabave. Nije sve sto postoji o tom odnosu izneto u ovoj temi zato sto tema nije da mi neko da procenu ovog prijateljstva nego nesto drugo.

Sve je proslo i vise nego ok. Mislim da je unapred rekao njima da ne zapocinju tako neke price, ili je u prepricavanju njihovih preuvelicavao, ali nisam se osetila ni najmanje ugrozeno, niti cula nista uznemiravajuce, cak uzevsi u obzir to koliko sam osetljiva na te stvari. :)

Sve je proslo i vise nego ok. Mislim da je unapred rekao njima da ne zapocinju tako neke price, ili je u prepricavanju njihovih preuvelicavao, ali nisam se osetila ni najmanje ugrozeno, niti cula nista uznemiravajuce, cak uzevsi u obzir to koliko sam osetljiva na te stvari. :)

:glasses::d_sunny:

ja sam tek sad videla ovo al' mi je toplo oko srca kad procitam da je sve bilo ok, nista licno

nego ponekad je extra biti narcis kad se nadjes u ovakvim situacijama, grandiozan si mislis da su svi oko tebe malecni i da nisu tebi dorasli da bi te doticala neka njihova sranja

zapravo smejes im se sto ti se smeju, jer si u fazonu a ko su oni meni da se smeju

lol

nzm

bas mi je drago

Super :) Bas mi je drago da je sve proslo ok.:)

• Create New...