Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Crnokosa

harmomed forte

Recommended Posts

pozdrav,

je li neko koristio harmomed? jedna kolegica je poÄela i jako je zadovoljna. To je neki novi anskiolitik. Meni ga je dr.preporuÄio joÅ¡ prije pola godine, ja i zaboravila, i sada se sjetih kako mi kolegica reÄe da ga koristi.

ima li neko iskustva sa ovim lijekom.

Koliko sam uspela da izguglam to je diazepam tj bensedein sa nekim pomocnim sastojkom koji poboljsava delovanje diazepama.

Javi kako ti prija, bas me zanima.

Meni to deluje kao neki mix antidepresiv + anksiolitik u jednom leku.

Meni to deluje kao neki mix antidepresiv + anksiolitik u jednom leku.

Na sta mislis ? Kako je to moguce uopste ?

Pa tako Å¡to je dosulepin tricikliÄni antidepresant,a diazepam aksiolitik i zajedno su u jednom leku.

Ovo sledeće pitanje već nije za tebe već za naÅ¡e zdravstvo: kako je uopÅ¡te moguće da lek koji spuÅ¡ta istovremeno i podiže ? Nekako mi ne idu ta dva, Äudno mi je, ne znam, poÅ¡to anksiolitici obaraju, a AD-ovi bilo koje vrste podižu, i onda whaaaaat

Postoji anksiozno-depresivni poremećaj, neretko Äesto se prepisuju inaÄe antidepresivi i anksiolitici zajedno, ovo je ista stvar samo u jednom leku, ako ja dobro razumem.

I da, ne podižu svi ADovi.

A pomenuta koleginica je zadovoljna, to je najvažnije.

probala, ne prija mi, samo me oÅ¡amutio, umrtvio, meni inaÄe ne prija diazepam, al eto...

probala, ne ide, idemo dalje

Koliko dugo je trajao probni period? Postoji neki probni period, razliÄit za razliÄite lekove, i mislim da je procedura da se menja tek nakon tog probnog perioda.

Meni se od Seroxata 2 nedelje povraćalo, pa me prošlo, od Effectina sam se trzala (ali njega smo promenili jako brzo), od Remerona sam bila komirana 24/7 i vrlo polusvesna i izgubljena (ušla sam u pekaru i shvatila da ne znam šta ovde treba da radim, kako da interagujem, s kim, ništa pa sam izašla) a sad sam potpuno ok.

Tako da ako ti je dan-dva tako, i dalje ne znaÄi niÅ¡ta.

meni znaÄi, bila sam komirana, nikad takva. a svi smo razliÄiti, zar ne? UOSTALOM, I DR.MI JE REKAO DA ODMAH PRESTANEM AKO SAM TAKO REAGIRALA.

Onda okej, savet lekara je svakako pre saveta svih nas. Ja sam ti napisala svoje iskustvo jer sam mislila da nemas komunikaciju sa dr. Srecno u potrazi za pravim lekom!

hvala, da baš sam u potrazi za novim lijekom.

dr.predlaže leksaurin, nekad sam ga koristila. pa opet probati.

uffffff ja probala neki dan harmomed, katastrofa, blago reÄeno

• Create New...