Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Sta kada lekovi ne deluju

Recommended Posts

Hvala, probacu i ja preci na Wellbutrin, na Mirzatenu sam predugo, samo ako ima tog u Hrvatskoj.

Edited by blackadder

ja sam i na wellbutrinu i na tom mirtazapinu (pretpostavljam da je mirzaten to)

i super mi je

uz povremene padove doduse

Edited by blackadder

I ja pijem Aripiprazol isto, i nije to jedini razlog zasto ga placam, vec sve i da moze da ga pokrije osiguranje, ja ne zelim da ozvanicim svoju diagnozu, iz razloga predrasuda, stigme i slicno...

Ajde ovo za ADHD manje-vise, to bih ozvanicio boli me uvo, ali bipolarni poremecaj da ozvanicim, to bas i nije najkorisnija stvar za uraditi...

Mada opet kada pogledam, ako je neko dovoljno nerazuman da na mene gleda kao na kompletnog ludaka zato sto imam bipolarni poremecaj ili depresiju, onda taj neko svakako nije vredan moje paznje...

Medjutim, jos bitniji razlog zasto ne zelim da se ista o ovome zna jeste to da moja porodica ne bi saznala nesto o tome...Da ih ne bi hsekirao, jer moji roditelji recimo i dalje misle da sam ja prosao svoj depresivni period odavno i da je to sve samo bila obicna ne-klinicka depresija koja svakoga tu i tamo u zivotu zakaci bar jednom, a ne znaju da je to sve bio deo bipolarnog poremecaja i da i dalje redovno pijem lekove za isti. I zelim da tako i ostane.

Edited by blackadder

Depresija se može izliječiti samo lijekovima i treba tražiti sve dok se ne nađe prava kombinacija. Ponekad je potrebno kombinirati nekoliko lijekova da bi se izvuklo iz tog pakla.

Edited by blackadder

Zeusovich, ne bih bas tako rekao.

Ja sam prvi koji ne veruje puno u psiholoske metode, vec u lekove, ALI, zavisi koji tip depresije je u pitanju. Ako je depresija jaka ali je izazvana nekim konkretnim problemom u zivotu, onda se takva depresija leci pre svega resavanjem tog problema ili prelazenjem preko njega, i nijedan lek to nece bolje uraditi, cak bih rekao da u takvim slucajevima nijedan lek nece ni pomoci.

Dok sa druge strane, ako je depresija jaka ali nije izazvana nicim konkretnim, vec je jednostavno je osoba sklona depresiji i negativnom pogledu na svet po svojoj prirodi, onda tu lekovi jedino i mogu da pomognu.

Tako da je jako bitno da li pricamo o depresiji kao bezuzrocnoj, klinickoj i snaznoj (kod koje se covek ne oseca dobro cak i kada je sve oko njega u redu), ili o onoj koju svi mi ponekad imamo a to je depresija sa razlogom (kao npr. smrtni slucaj, raskid veze, neuspeh u skolovanju/karijeri/na poslu itd)...

Za nas koji imamo ovaj prvi tip depresije, treba biti neverovatno strpljiv i traziti odredjenu kombinaciju lekova koji ce da rade...Ja sam svoju nasao posle duuuuugo godina.

Edited by blackadder

Cao svima. Meni izgleda jos uvek nije pronadjen pravi lek ili kombinacija lekova. Vidim ovde na forumu se sad spominje neki Wellbutrin, nisam nikad cula za taj lek! Otisla sam na Vikipediju i tamo pise da pomaze u stvaranju dopamina i noradrenalina, kao i da moze da se koristi kao sredstvo za odvikavanje od pusenja. A nije mi jasno, sta je sa serotoninom? Mislila sam da je njegov nedostatak uzrocnik depresije. Je li pio neko Zalastu i ako jeste, kako mu je delovala? Ja pijem od 10 mg, pola tablete ujutru pola uvece, ali nista me ne smiruje. Vrtim se u zacaranom krugu, bolest mi napreduje a ja sve vise imam strah, cak su sad i ljudi poceli da primecuju da nesto nije kako treba sa mnom. Ocajna sam, ne znam kako da se izborim sa velikim strahovima i depresijom. Sad od antidepresiva ne pijem nista. Iduce nedelje idem kod doktora pa cu videti sta on ima da mi kaze. I jos nesto bih vas pitala,je li probao neko od vas alternativu neku, ljude koji poseduju bioenergiju, ili sta god vec?

Pozdrav...

Edited by blackadder

Je li zna neko mozda koji je najbolji antidepresiv, da je i protiv depresije a i strahova, fobija? Hvala unapred. Pozz svima...

Edited by blackadder

Probaj sa Fevarinom, ja ga pijem, to ti je SSRI antidepresiv, to jest selektivni inhibitor ponovne pohrane serotonina.

Edited by blackadder

Pio sam Fevarin prije skoro 20 godina. Ima boljih i novijih antidepresiva, nisam se nesto usrecio s njim. Mislim da bi trebalo dati sansu novijim ljekovima.

Edited by blackadder

On 11/13/2015 at 2:29 PM, jluka said:
Jel zna neko mozda koji je najbolji antidepresiv, da je i protiv depresije a i strahova, fobija? Hvala unapred. Pozz svima.

Neki SSRI su dobri i protiv depresije i protiv anksioznih poremećaja pa probaj s njima

Na primer seroxat

Puno sreće

I treba vremena da se ubode prava terapija

S the polja via tt

Edited by blackadder

Meni je Seroxat puno pomogao protiv depresije i anksioznosti, davno, prije nekih 15-ak godina. Ali sam ga predugo pila pa je izgubio dejstvo. To je bio lijek koji mi je najviše pomagao. Šteta da više ne djeluje kod mene.

Edited by blackadder

Hvala svima na odgovorima. Mislim da cu probati sa Seroxatom, veceras treba da se cujem sa svojim doktorom. Benzodiazepini mi ne pomazu, slicno kao tebi lekovi za spavanje. Skoro sve sam ih uzimala.

Edited by blackadder

Pitanje za Kolac:

Koliko dugo si pila Seroxat?

Edited by blackadder

Meni se čini da lekovi na mene ne deluju i da nema nikakve razlike uzimam li ih ili ne. Uzimam ih samo zbog toga što se bojim da mi se ne ponovi epizoda, ali opet nisam sigurna u to koliko su tu lekovi ključni da je preduprede...

Edited by blackadder

Hvala na odgovoru, Kolac.

Daissy, ja sam isto mislila da mi lekovi uopste ne deluju, ali sad kad sam se skinula, stanje mi se pogorsalo, izgleda da su ipak malo delovali. Bolje nemoj da eksperimentises...

Edited by blackadder

On 11/18/2015 at 9:39 AM, daissy said:

Meni se čini da lekovi na mene ne deluju i da nema nikakve razlike uzimam li ih ili ne. Uzimam ih samo zbog toga što se bojim da mi se ne ponovi epizoda, ali opet nisam sigurna u to koliko su tu lekovi ključni da je preduprede...

Ni meni antidepresivi, a pogotovo anksiolitici, nimalo ne pomažu.

Edited by blackadder

Slažem se da ne treba puno eksperimentisati jer poslednje što mi treba u životu je još jedna epizoda. Ali ta sumnja ostaje...

Edited by blackadder

Mislim da lijekovi djeluju, samo ne mogu u potpunosti sprijeciti povratak epizoda.

Pa to, ne znaš koliko ti zapravo pomažu a koliko odmažu...

Edited by blackadder

Jel ima neko kome su antidepresivi iz grupe SSRI pravili nuspojave? Imam lose iskustvo za Zoloftom, Cipraleksom i Seroxatom. Simptomi kao sto je gubitak apetita, preznojavanje, budjenje nocu, ubrzan rad srca, spazam u zelucu, ma jednostavno nisam mogla da fukcionisem. Sad to vezujem za tu grupu lekova. Treba da mi se uvede novi lek, mislim da bi trebalo probati sa lekom iz druge grupe. Da li ima neko ko ima slicno iskustvo? Pozdrav svima.

Edited by blackadder

svaki AD ima nuspojave

ja sam pio braću iz Zoloft familije, to su bili Luxeta, Citram, jos neki, pa sad pijem Asentru

i onda fino vrtoglavice, halucinacije, gubitak balansa i motorike, cvokotanje celjusti, spazmi misica, tikovi djelova tjela

smanjen libido na nula, glavobolje, gubitak vida, bla bla bla

Edited by blackadder