Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Sta kada lekovi ne deluju

Recommended Posts

Pa čekaj,Vasko bt,je li ti tokom proteklih godinu dana piješ svega po 50 mg Zolofta dnevno? :huh2: Hoću reći, nikada do sada nisi pio ovaj lek u nekim većim dozama?

Edited by blackadder

Nisam pio vise od 50 mg...Sad razmisljam da li da povecam dozu na 100 mg, mozda tako prekinem Olanzapin jer i secer u krvi mi je povecan na 8...

Edited by blackadder

Ja pijem Rispolept i Onzapin i prosto ne osecam neko poboljsanje, kao da lek ne deluje...Da li je terapija preslaba ili sta vec, ne znam.

Edited by blackadder

Ne slažem se sa tobom. Deluju-ne deluješ mi psihotično. To su antipsihotici. E sad, što se tiče onih socijalnih fobija...Možda bi to bila posledica samog iskustva psihoze i to prve psihoze kad te je "društvo", tj.kada su te ljudi vezali, odveli i zaključali na neko vreme i ubedili te da si lud i da si opasan po sebe i druge i tako...To je malo onako, ostavlja posledice. Gubi se vera u ljude...Ne veruješ im više. Barem ja tako malo ponekad, nekad...Svaki put kad me ponovo svežu, odvedu...Bace ključ...Prosto pomisli čovek-oni mene ne vole.

Edited by blackadder

Ja sam bila dugo na Velahibinu (Velnafaxin), Rivotrilu i Xalolu. Ova dva poslednja mi je psihijatar ostavio, samo smanjio doze znacajno, a rekao mi je i da moramo da menjamo AD, posto Velahibin ocito vise nije funkcionisao. Cula sam da je Wellbutrin najbolja opcija za gadnu krizu, pogotovo posle neke traume, ali uprkos mojoj molbi sam dobila Fluoksetin (Prozac). Pijem ga par nedelja i ne primecujem nikakvo poboljsanje, sve mi je gore i gore. Tesko mi je da idem na posao, da ucim, da predajem, sve mi je nekako nebitno. Radim sve to samo da ne bih razocala moje. Necu da oni placaju cenu mog stanja. Povecala sam dozu samoinicijativno sa 2 na 4 dnevno, ali ni to ne pomaze. Velahibin je za mene bio savrsen, zaista mi je bilo bolje i sada iskreno ne znam sta da radim. Kome da se obratim, kada moj lekar ne reaguje...

All's well that ends well. I hope.

Edited by blackadder

Ne za traume, za to cujem da se daje Seroxat iako nemam pojma sta je to.

Onda sam ja pogresno informisana. Meni je receno da se on daje kada nista drugo ne funkcionise.

Edited by blackadder

do "ništa drugo ne funkcioniše" imaš još dosta da ideš ne brini

imaš puno opcija

slušaj psihijatra i u pogledu doza i u pogledu lekova

i obavezno na psihoterapiju to će biti od velike pomoći na duži rok

mada je problem i tu ubosti adekvatnog terapeuta...

Edited by blackadder

Četiri dnevno je sedativna doza!

Sent from my SM-T310 using Tapatalk

Edited by blackadder

Meni 20 mg Treane prestalo djelovati.

Što ću sad?

Slavljen Bog kontrola je prekosutra!

Edited by blackadder

Cuvajte se deco...Prozak ima los efekat u prvih par meseci, kazu i dosta samoubistava se desava...Kod mladje populacije...Tek posle 4-6 nedelja pocinje dejstvo (ko dozivi)...Pila sam ga 3 godine, 80 mg dnevno, i nije mi bilo bolje. Iskreno. Cekala sam to da mi bude bolje ali nisam docekala. Dadose mi posle Venlefaxin, dakle SNRI, 300 mg dnevno i tako 2-3 godine, ne znam vise...I isto...Samo snovi su me razvaljivali, burni, zivi snovi...Sve drugo je bilo isto...I metabolizam se usporio, krenula da se gojim, secer skocio, otisli krvni sudovi, sve propada polako...

Dakle, cuvajte se...Nekad povecanje doze ne donosi spas nego bas suprotno.

Probajte setanje na suncu 30 min dnevno, omega 3, serotoninsku hranu (mleko, soja, Tofu sir, spanac, zeleno povrce), kantarion pa onda ona kurkuma kazu da je odlicna, med i mleko, mladi neslani sir, setanje, redovno obrok, u odredjeno vreme dorucak, rucak, vecera, spavanje itd. Probajte ko moze...Cuvajte se...

Edited by blackadder

Flunisan treba da prodeluje ako je depresivna epizoda bila teška. Meni je, nažalost, trebalo čitavih pet meseci. Uz njega mi pomažu banane (još jedna serotoninska stvar) i aromaterapija.

I jeste, za veoma mlade postoji rizik. Ne znam zašto, možda baš zato što mu mnogo treba da prodeluje.

Četiri dnevno je 80 mg, dakle iznad dozvoljenog maksimuma. Ta količina, kao što sam napisala pre nego što sam zaspala, ima sedativno dejstvo i donosi više štete nego koristi. Bolje je biti strpljiv, ići na psihoterapiju i čekati da ovih nesrećnih 20 mg počne da deluje.

Edited by blackadder

Nije nikakav problem ako lek ne deluje, trazis od psihijatra drugi lek, tako sam ja celu paletu antipsihotika promenio dok mi nije nasao menjajuci lek koji mi prija i odgovara.

Edited by blackadder

Traižimo par godina, 8 godina u maju će biti, "pravu th".

Slava Bogu pronašli smo je!

Da li je u pitanju Crkva ili tablete, ne znam, možda i placebo, ali meni je Slava Bogu extra. :)

Dođe poneki pad, ili svađa, ali ovako, super.

Da se razumemo, ja nigde ne idem iz kuće peške, nego autom gde treba.

To je obično psihijatar, opšta praksa i apoteka.

Ne napuštam svoju kutiju.

Ali eto, volim Boga, a Bog je život...

Bolujem od paranoidne shizofrenije između ostalog, pijem oko 30 tbl na dan, i Slava Bogu funkcionišem.

Molim se Bogu, Bogorodici, Svetom Vasiliju Ostroškom, i drugim Svetima.

A posebno se molim Bogu...

Imam tamjan...

Hvala Bogu odlazim u hram bar nedeljom na Liturgije i da se Pričestim...

Edited by blackadder

Pozdrav...

Ja sam najprije pio Fevarin, preko godinu dana, pomaka nije bilo, pa sam odlucio promjeniti doktora.

Prepisan mi je Ladiomil navecer i Helex po potrebi i u prilicno kratkom vremenu me je digao tako da sam zaboravio sto je to Helex.

Pijem ga godinu dana i sve je bilo ok do prije cca 2 mj.

Epizoda bezvolje, nedrustvenosti, svaka (pa čak i mala) obaveza cini mi problem gdje odmah gutam 0,25 Helexa.

Ladiomil sam pojacao na jedan navecer-jedan ujutro evo tjedan dana, ne vidim pomak, i dalje radim, silim se izaci van, ali obavezno Helex prije, inace grcenje misica, jedva cekas da se maknes od ljudi...Sto sad?? Kako opet naci svoj ustaljeni mir i volju, doktorica kaze da je to mala doza i da se ne ustrucavam popit Helex...Dakle, cekati da Ladiomil pojaca moju volju ili traziti nesto drugo???

Inace svoje probleme vucem vec 20 god. Ali sam uspjevao nekako isplivati, Moditen, Sulpirid,ali nikada toliko Helexa...

Edited by blackadder

Srecan je onaj kome prva terapija bude pogodak. Ja sam se namenjala lekova ihaaa. Treba biti uporan,delovace.

Edited by blackadder

Prije je prica bila ,tj.cuo sam od svog privatnog psihijatra da treba pola godine-godinu da lijek pocne djelovat. Pa sam guglao i na netu sam nasao slicne price, a to je bilo davno...Tako da probajte se natjerat da izadjete vanka u drustvo ili nesto drugo.

Edited by blackadder

Ako ti je tesko, a lek treba da pocne delovati tek nakon par meseci upotrebe, kako se nositi sa bolescu za to vreme? Ako vec nadjes nacin, ako si sposoban da nadjes nacin, koji ce ti onda lekovi?

Hmm...Meni su psihijatri govorili, a u to sam se sama uverila da antidepresivi počinju da deluju nakon 3-4 nedelje. Menjala sam mnogo AD dok psih. nije pogodila Flunisan.

Edited by blackadder

Mislim da je pola godine ipak previse. Meni su menjali na kraci period, jer nisu delovali. Otprilike oko mesec dana.

Edited by blackadder