Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Sta kada lekovi ne deluju

Recommended Posts

Trazi anksiolitk neki da ti smanji tu napetost, pa da ako nece menjas psihijatra, mada meni nikada nisu komandovali lekovima, uglavnom sam ja sam sebi sastavljao terapije (tj.davao predlog za lekove) i nikada nisam imao problema.

Edited by blackadder

Ma kak'i Lorazepam...Trazi nesto drugo.

Edited by blackadder

On 12/23/2018 at 11:48 PM, Skenderbeg said:

Ma kak'i Lorazepam... Trazi nesto drugo.

Moram te podsjetiti da mi nismo doktori a taman i da jesmo, nemamo pravo ovdje na forumu određivati ni predlagati nepoznatim ljudima terapiju.

Osim toga ista tableta tebi i meni ne djeluje jednako, niti ta tableta djeluje jednako onom tko je uzima mjesecima i nekom tko je uzima prvi put.

Terapiju prepusti njegovom doktoru.

Edited by blackadder

On 12/23/2018 at 11:59 PM, Macak said:

Moram te podsjetiti da mi nismo doktori a taman i da jesmo, nemamo pravo ovdje na forumu određivati ni predlagati nepoznatim ljudima terapiju.

Osim toga ista tableta tebi i meni ne djeluje jednako, niti ta tableta djeluje jednako onom tko je uzima mjesecima i nekom tko je uzima prvi put.

Terapiju prepusti njegovom doktoru.

+1

Evo, meni deluje najobičniji, najslabiji Bromazepam, jer mi odgovara. A od Xanaxa u kojeg se ljudi kunu sam imala halucinacije.

Edited by blackadder

Kao prvo ja mu nisam predlagao terapiju, vec da je menja...Inace vidis da se lik stalno zali da mu lekovi ne pomazu, zato sam i rekao "kak'i Lorazepam", ocito mu ne pomaze, covek ima tesku socijalnu fobiju, i treba mu pomoci...Kakav crni Lorazepam...Doktori su skroz nezainteresovani (cast izuzecima kao sto je moj, pa mogu sam sebi nekako da odredjujem terapiju, tacnije dam predlog i uvek je za), ja sam mu dao savet da menja lek cim ne osetim poboljsanje, a na njemu je sta ce da radi, sa tom terapijom on se okrece kao muva u tegli...Nema napretka.

Edited by blackadder

Sta ce on mucenik, tamo radi 8 sati, godinama slusa iste price pacijenata, i onda mu dodjes na razgovor i skroz su umorni i nezainteresovani, mislim ja taj posao nikada ne bih radio...Ja ih sazaljevam. Mislis da se oni ne kljukaju lekovima privatno, pfff sve zvoni...Jos se ponasaju kao policajci...Opet se ogradjujem, cast izuzecima...Pa ako ih je neko menjao, onda sam to ja...I tacno ih znam.

Edited by blackadder

U svom stazu pacijenta nasao sam dvije psihijatrice koje su me iz biljke pretvorile u upotrebljivog covjeka.

Od njih sam naucio kako psihijatru reci sta te muci.

Pisi u biljeznicu i krizaj suvisno. Imas najmanje mjesec dana vremena da se pripremis.

Kad sjednes pred psihijatra da ne trkeljas gluposti, ne lazes, ne pretpostavljas nego kazes ono sto je vazno.

Npr.obicne svakodnevne aktivnosti su mi preteske. Treba mi previse vremena da bih ista napravio. Tresu mi se ruke, imam osip po koži, gubim koncentraciju.

Pogledam kroz prozor i ostanem tako pola sata gledajući u ništa umjesto da radim.

Ujutro mi se teško razbuditi, noću spavam ko beba, svakih pol sata se probudim.

Imam ogromnu čežnju za ničim.

Dakle, nabrojis simptome koji te muče.

Doktora gledaj u oci. On ti mora biti kao da od prijatelja trazis pomoc.

Ako ti se cini da ne cuje pitaj.

Reci doktore, molim vas, pomozite mi, pretesko je. Ili reci doktore hvala, bolje mi je ali ono jos...

Taj covjek se pola svog zivota skolovao da ti pomogne.

I da, i ja sam radio nekad, po 16 sati dnevno proizvodio. Prvi i zadnji proizvod u danu bili su iste kvalitete.

I sad bi Skenderbeg sumnjao u doktora. Sumnjaj u sebe.

I daj, nalij mi jedan Skenderbeg da se kucnemo, zivi i zdravi bili.

Edited by blackadder

Macak, mozda si ti imao srece? Nijedan moj psihijatar nije mi posvetio vise od 5 minuta. Cak ni kad sam u bolnici lezala. Samo kaze "aha" i promijeni lijek, ili kaze "budite strpljivi." Zato vise ni ne idem kod njih.

Edited by blackadder

Mijenjaj doktore. I ja sam ih izmijenjao.

Onaj u Vrapcu utrpo mi 15 tableta na dan. Ni ne sjecam se svega iz tog vremena.

Drugi ko papagaj lupeto gluposti...

Ne znam gdje si. Da si blize preporucio bi ti.

Edited by blackadder

Reci sebi:

Ja sam kraljica planete i o mom zdravlju ovisi sve. Ne postoji nista vaznije od tvog zdravlja.

Nema veze u kojem je gradu ako osjetis da je pravi i da pomaze.

Moja sadasnja dr. je iz druge zupanije ali je naj.

Edited by blackadder

Hvala, Macak. Istina. Ali tesko je to postici. Previse je stvari na koje ne mozemo utjecati.

Edited by blackadder

Ne mozes da generalizujes stvari, Macak, to je tvoje iskustvo i mozes da pricas u svoje ime, mozgovi su razliciti, sa mnom ne znaju sta ce pa mi kazu da se pomirim i da zivim sa tim, ostala mi je jos jedna opcija koji psihijatar predlaze, a to je da posetim Klinicki centar Vojvodine u Novom Sadu, jer su tamo, kako on kaze "profesori", pa mozda ima jos nade za mene...Lepo je moj psihijatar rekao da ne znaju sta je pravi uzrok bilo koje bolesti, vec se radi na pretpostavkama sta je otprilike uzrok i da se nazalost jos uvek svi bave simptomima, e tu ga je ubo u centar, najgore je kad se bavimo simptomima a ne uzrokom. Kad si ti video da su nekog teskog sizofrenicara izlecili, ne nego kljukenzi bitte lekovima...Naravno, depresija, fobije itd.mogu da se na neki nacin koriguju, samo treba disciplina i opet kazem sve zavisi od mozga, ali tesku obolelu osobu koja ima pecat sizofrenicara poput pokojnog Save iz Kikinde, nazalost njemu nikada nisu pomogli niti takvom coveku moze da se pomogne, to je teski slucaj...youtube-uj Savo Kikinda, i aj sad ti Boze me oprosti izleci ovakvog coveka, taj se jos nije rodio, i onda se pojavi neko i hvali psihijatre, pa ajde ima li neko ko moze da izleci coveka od sizofrenije? Ali prave dijagnostikovane dijagnoze, a ne da mu lupe "na slepo" dijagnozu, evo ti jedan malecki klip...Nije ni bitno u sustini, iskljucujem se iz teme...Drago mi je da si ti uspeo.

Edited by blackadder

Razumijem ja da nas ima svakakvih pacijenata i svakakvih doktora.

Ja vam od sveg srca zelim da nadjete pravog doktora, da vam pogodi terapiju, da ste svi sretni.

Daleko sam ja od izlijecenog ali zivim sam, brinem se za sebe, zivim svoj zivot napokon. Zute minute nek idu kvragu, pobijedit cu ih ili se nauciti zivjeti s njima.

Nisi mi nalio Skenderbeg a ja cekam, nisam dva dana Xanax uzeo ;)

U mom slucaju nisu prestali da deluju, nego se ja kurcim da mogu uz minimalne doze i to trostruko manje od prepisanih, mislim sta znaju ti doktori, pa svi vi ovde mozete zakljuciti da sam ja jedna normalna osoba, zar ne? Mislim jesam malo prsla, ali to je normalno. Valjda?

Edited by blackadder

A razlog zbog kojeg se na takav način k*rčiš jeste...? :huh2:

Mislim,ne razumem baš najbolje tvoje motive za takvo nešto,moram priznati :unsure:

Edited by blackadder

Zasto se kurcim? Zato sto sam jebeni tvrdoglavi bandoglavi inadzija, koji ne odustaje po cenu toga da si ide na stetu. Osecam takav otpor, da ne mogu da se savladam. Pokusavala sam inat da pretvorim u prkos jer je prkos pozitivan u smislu da se dozira. Ali ne. Ne uspevam. Tuzno za reci. U pitanju je inat.

Sad, but true.

Ja na lekove cini mi se uvek imam parcijalan odgovor u smislu da dosta stvari bude bolje, ali neke ne budu,ili budu cak i gore...I tako onda krece vaganje, koje uglavnom prevagne na stranu lekova, jer na lekovima makar ne osecam toliko intenzivan emotivni bol koji stvarno mnogo gore trpim nego fizicki, a i bolovao sam ga dovoljno za par zivota a ne za jedan...A i mislim da je bolje sa lekovima ipak, iako su ocigledno veoma cesto kompromis, u smislu da poprave dosta, nesto pokvare, a na neke stvari ni ne deluju.

Edited by blackadder

Mislis na lekove ili ovako generalno na spoljasnju sredinu :) Na oboje...

Edited by blackadder