Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Sta kada lekovi ne deluju

Recommended Posts

On 12/24/2018 at 3:07 PM, Macak said:

Onaj u Vrapcu utrpo mi 15 tableta na dan. Ni ne sjecam se svega iz tog vremena.

Da ova moja nije udata i ima dete...Da napravimo mješoviti brak.

Edited by blackadder

Ja se lečim već 3 godine. Lekovi su se menjali vremenom. Već duže vreme sam kod privatnog psihijatra(prethodno sam bila u imh ali nije dalo nikakav efekat) i od marta ove godine sam ponovo upala u težu depresiju(nemam snage da ustanem iz kreveta, spavam preko 14 sati, povećan mi je apetit i nedavno sam suicidalna)

a pijem zoloft, lamictal, leponex i lexilium. Pored tih simptoma depresije imam i predsimptome psihoze, kako kaže moj psihijatar(tu su čudna uverenja, poput osećaja da nešto moram da uradim ali ne znam šta i to me kopka, nekad ne mogu u potpunosti da razlikujem da li se nešto zaista desilo ili sam sanjala)

6 hours ago, sheldon.cat said:

Ja se lečim već 3 godine. Lekovi su se menjali vremenom. Već duže vreme sam kod privatnog psihijatra(prethodno sam bila u imh ali nije dalo nikakav efekat) i od marta ove godine sam ponovo upala u težu depresiju(nemam snage da ustanem iz kreveta, spavam preko 14 sati, povećan mi je apetit i nedavno sam suicidalna)

a pijem zoloft, lamictal, leponex i lexilium. Pored tih simptoma depresije imam i predsimptome psihoze, kako kaže moj psihijatar(tu su čudna uverenja, poput osećaja da nešto moram da uradim ali ne znam šta i to me kopka, nekad ne mogu u potpunosti da razlikujem da li se nešto zaista desilo ili sam sanjala)

Zao mi je sto je tako, ali ako ti je ikakva uteha, i kod mene je slicno stanje, samo sto nemam psihijatra (jer zivim u j... Nemackoj). Valjda ce nas proci, ne moze to stanje vecno da traje. A lekovi nisu idealni, nikad nece ni biti... Vise zavisi od nas samih... Ali valjda ce proci... Ne daj se...

Jel ste nekada uzeli sve lekove i bacili ih u kantu?

32 minutes ago, Mirri Maz Duur said:

Jel ste nekada uzeli sve lekove i bacili ih u kantu?

Nikada! Ja cak skupljam lekove po kucama :) To jest, dok sam se druzila s ljudima, kad neko hoce da baci neki lek, ja odmah uzmem, i kad je istekao rok, i kad mi ne treba taj... Sve treba! Pijem tako, kao mala sam krala od majke neke lekove i pila u nameri da se ubijem, ali nisu bili ubitacni. Secam se popila sam jednom dve table nekog Propranolola, a nisam imala pojma sta je. Kasnije sam naucila da je to bezazleni betablokator tj za mene bezazleni... I tako... Ali treba bacati.

Onda će ti prepisati druge, dok ne pomognu. 

Ja sam jedan od onih slucajeva da ne deluju. SSRI sam probala skoro sve, nije ama bas nikada bilo nekog dejstva, bilo mi je zao sebe sto sam pokusavala sa onom glupom Eliceom da sredim anksioznost, po mom misljenju nikakav lek. Jedini koji je neko vreme imao dejstvo jeste Velahibin i jedan od onih starijih antidepresiva koje sam dobila. I taj Velahibin nazalost nije delovao posle nekog vremena, ama bas nista, niti sam od toga osetila neko dalje poboljsanje nakon pocetnog. Opet, svesna sam da mi je neka terapija kroz pravog strucnjaka, pre svega zainteresovanog, uvek bila najbolji lek ali takvog naci je mnogo tesko, barem meni.

Nikada nisu delovali ... Posle toliko godina shvatam. Tu i tamo nešto kao ublaže.. uz  takve propratne efekte da ti se smuči život...ali da reše problem ne... (kod mene)

Edited by Faultier

39 minutes ago, Faultier said:

Nikada nisu delovali ... Posle toliko godina shvatam. Tu i tamo nešto kao ublaže.. uz  takve propratne efekte da ti se smuči život...ali da reše problem ne... (kod mene)

sad vidim ovo - a pisala sam ti upravo na onom drugom mjestu

mozda nije prava terapija, doza? jesi mijenjao psihijatra?

a psihoterapija? 

ne znam o kakvim problemima se radi, ali svakako je dobra psihoterapija cesto neophodna da se s njima naucimo nositi (sa lijekovima ili bez njih)