Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
baronesa desinhronesa

shizoidni poremecaj licnosti [Schizoid personality disorder]

Recommended Posts

ne znam jel mislimo na istu stvar vrv sam pogreÅ¡nu reÄ upotrebio

nisam hteo da kažem da ti nedostaje hrabrosti za život (ili smelosti pre)

nego da bi trebalo da budeš emocionalno rasterećenija da lakše doživljavaš emocije i da ih se ne bojiš kod sebe

ali eto ti kažeš da osećaš prazninu i da si kao robot

ja sam imao sliÄan problem sa zaravnjenim afektom pa bih lokao kao smuk da bih mogao da se isplaÄem na primer

neki lekovi su mi pogoršali to neki su doneli poboljšanje

ssri generalno hoće da otupe sve emocije pogotovo u poÄetku a i risperidon kojeg pijeÅ¡ je meni delovao sliÄno tako

ali najviše mi je pomoglo ono što sam gore napisao dakle da se ne bojim SEBE da se ne mrzim itd

nisam još dosegao punu dubinu emocija kao pre na alkoholu ali vala nisam ni tup više

i zanimljiva stvar marihuana mi sada deluje kao alkohol dok alkohol više ne deluje tako valjda zbog lekova

ne preporuÄujem travu jer na svakoga te supstance drugaÄije deluju ali eto ja je duvam da bih (sa)osećao duboko

neverovatno zar ne?

zanimljivo da kazes za alkohol jer sam najveselija u zivotu bila pijana

i sad bih se napila da smem

Inace, u pravu si, bas pijem sve za "zaravnjenje": ssri, rispolept i stabilizator

mozda trebaju da mi promene terapiju , ne znam

Bio kod novog lekara. Pored postojećih, dobio sam i F60.1. Vidim da se pod istom Å¡ifrom vode i Å¡izotipni i Å¡izoidni poremećaj, pa me zanima u Äemu je razlika?

nadjoh jednostavan opis razlike

They are both in the Type A Cluster of Personality Disorders so they have similarities. In general, Schizoid people are very withdrawn and seem to not be connected to others and live life joylessly. It’s almost like they are just going through the motions of life, like a robot, on auto pilot. However, Schizoids can be fairly functional and maintain jobs, even though they are limited. Schizotypal Personality Disorder sufferers oftentimes, have relatives who have been diagnosed as Schizophrenic. Like Schizoids, they are withdrawn, too, but much less functional because they tend to be paranoid and live in a fantasy world (which might include magical thinking and a lot of paranoid ideation) constructed in their own mind. On the “Schizo†spectrum, so to speak, Schizotypal is more serious and closer to Schizophrenia which is defined by hallucinations and delusions. In others words, Schizotypal sufferers are more likely to be psychotic and need to be hospitalized.

Ja od 7 imam 6. Kuku lele. Stalno me kritikuju sto se ne druzim.

Isto sam emocija bez. Mrm da oh glumim.

Ja od 7 imam 6. Kuku lele. Stalno me kritikuju sto se ne druzim.

Isto sam emocija bez. Mrm da oh glumim.

Ne znaci da imas sizoidni...

Ja sam iskreno znala da ce da mi zalepe neku dg poremecaja licnosti jer sve ovo predugo traje da bi potpalo samo pod neku dg depresije...

Ali sam verovala da ce to biti borderline zbog povremene emocionalne nestabilnosti...

Nidje veze sa vezom...

Nije mi bilo lako kad sam videla napisano sizoidni, nije bas svejedno kad saznas da imas negativne simptome sizofrenije....

Ne znaci da imas sizoidni...

Ja sam iskreno znala da ce da mi zalepe neku dg poremecaja licnosti jer sve ovo predugo traje da bi potpalo samo pod neku dg depresije...

Ali sam verovala da ce to biti borderline zbog povremene emocionalne nestabilnosti...

Nidje veze sa vezom...

Nije mi bilo lako kad sam videla napisano sizoidni, nije bas svejedno kad saznas da imas negativne simptome sizofrenije....

Nisam napisala da ih ima već da se poklapaju neke stvari kod mene

Svi pl imaju zajedniÄke crte, struÄnjaci ih razdvajaju. Mislim da Å¡izoidna osoba ne bi bila previÅ¡e za razgovor i ove virtuelne prirode, ili bi to bili kratki odgovori i eskiviranje odgovora o liÄnim pitanjima.

Pa ja jedino ovde na forumu i pricam o problemima... Pored onoga sto pricam psihijatru...Nikad ne pricam o licnim stvarima nikome, obicno skrecem sa teme :D

Ne znam Å¡ta bih ti rekao, osim da se osloniÅ¡ na tu dijagnozu da ne padneÅ¡ u fetiÅ¡izam bolesti gde manijakalno pokuÅ¡aÅ¡ otkriti Å¡ta ti je, i pored date struÄne dijagnoze.

Ne znam Å¡ta bih ti rekao, osim da se osloniÅ¡ na tu dijagnozu da ne padneÅ¡ u fetiÅ¡izam bolesti gde manijakalno pokuÅ¡aÅ¡ otkriti Å¡ta ti je, i pored date struÄne dijagnoze.

Pa to otprilike i radim...

Jedino me strah a citala sam da se to desava, da sizoidni ponekad hoce da predje u sizotipalni, a strah me jer vec imam istoriju psihoza (sumanute ideje, paranoja...)

Pa to otprilike i radim...

Jedino me strah a citala sam da se to desava, da sizoidni ponekad hoce da predje u sizotipalni, a strah me jer vec imam istoriju psihoza (sumanute ideje, paranoja...)

Neće, ne plaši se. Čim si svesna te opasnosti, rizik je zanemarljiv.

Neće, ne plaši se. Čim si svesna te opasnosti, rizik je zanemarljiv.

Pa i nije bas jer jbg, bila sam svesna i opasnosti od psihoze pa mi ipak dosla...

Ne znam ni kako vise sebi da pomognem, uredno pijem lekove pa opet bude ponekad belaja...

ÄŒuvaj sedative za belaj dane. Meni to pomogne.

ÄŒuvaj sedative za belaj dane. Meni to pomogne.

Meni jedino pomaze da se odaljim od ljudi na neko vreme, to mi je najbolji lek...To je klasicno za ovaj poremecaj...

Inace mi je sad ok, potrefili mi terapiju i u Palmoticevoj se stvarno trude tako da ce odmah da reaguju ako vise pogorsanje (za razliku od Laze)

Meni jedino pomaze da se odaljim od ljudi na neko vreme, to mi je najbolji lek...To je klasicno za ovaj poremecaj...

Inace mi je sad ok, potrefili mi terapiju i u Palmoticevoj se stvarno trude tako da ce odmah da reaguju ako vise pogorsanje (za razliku od Laze)

Ako, ne daj BOŽE, bude belaja kod mene, tražiću da me smeste u tu Palmotićevu. Svi je hvale.

Isto i kod mene. Mada tada ponekad odem na internet i chatujem. Jedno je onako kad razgovaramo uživo a drugo preko Neta.

Isto i kod mene. Mada tada ponekad odem na internet i chatujem. Jedno je onako kad razgovaramo uživo a drugo preko Neta.

ja ne znam, ja sam online aktivna ovde i na redditu i ne fejsu se ponekad cujem sa par ljudi... Mimo toga, na dnevnoj bazi komuniciram sa jednim kolegom na poslu, ponekad upoznajem nove ljude najcesce strance sa kojima nemam nista osim sto pricamo o poslu...

Privatno, osim porodice, vidjam neko drustvo jednom u par meseci...

kako ti Kosto stojis sa druzenjem? jedino ja i ti na forumu ima ovu dijagnozu...

Ja se ne Äujem ni sa kim van foruma, a uživo ni sa kim sem mame i tate i SMSom sa par Älanova porodice.

Imam paranoidnu shizofreniju, nemojte dozvoliti da spadnete na moj nivo.

Ne znam Api, ja sam sad stabilnija nego ikad pre.Stabilnija u smislu da nekako funkcionise, mradim itd itd. Uvek mi bude bolje kad dobijem puno dozu Risperidona...

Ubijaju me te neke stvari, negativni simptomi jelte ali ja tu nista ne mogu...

Za druzenje, ja uopste nisam smatrala za veliki problem sto to retko vidjam ljude sve dok mi nije receno da to jeste problem...Umara me strasno da budem oko ljudi, da se druzim, najlepse mi je samoj...

Interesantno, ja imam gap, depresiju i agorafobiju, i zadnjih 3-4 godine nikako ne volim da se družim uživo, nego samo preko interneta, i to najviše ovdje na forumu. Moji mi govore da to nije dobro i ne mogu da vjeruju da ja, koja sam imala stvarno puno društva, da sam prekinula sve veze sa tim društvom. Ali, meni najviše odgovara da sam sama, svako druženje uživo mi je opterećenje. Puno sam se povukla u sebe...