Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
baronesa desinhronesa

shizoidni poremecaj licnosti [Schizoid personality disorder]

Recommended Posts

Shizoidi nemaju humora ni duÅ¡e tako reći. Ravna crta, niti se smeju niti im je neÅ¡to interesantno. PriÄaju kad ih upitaÅ¡ neÅ¡to. PiÅ¡aju,seru, jedu, i to je sve od jednog težeg oblika shizoida. Nemate shizoidni poremećaj.

To Å¡to ste povuÄene, ta asocijalnost,može biti plod raznih bolesti.

Shizoidi nemaju humora ni duÅ¡e tako reći. Ravna crta, niti se smeju niti im je neÅ¡to interesantno. PriÄaju kad ih upitaÅ¡ neÅ¡to. PiÅ¡aju,seru, jedu, i to je sve od jednog težeg oblika shizoida. Nemate shizoidni poremećaj.

To Å¡to ste povuÄene, ta asocijalnost,može biti plod raznih bolesti.

Meni je data dijagnoza u bolnici, a pre toga sam radila testove kod fantasticnog psihologa i na osnovu toga mi je data dg...

ZnaÄi da ipak nije isto Å¡to i negativni simptomi shizofrenije. Ovo Å¡to sam opisao sam ja, moji simptomi.

Jako mi je malo znanje o poremećajima liÄnosti pa smeÅ¡am sa shizofrenijom.

TI si prva i jedina koju znam sa tom dijagnozom.

ja ne znam, ja sam online aktivna ovde i na redditu i ne fejsu se ponekad cujem sa par ljudi...

...kako ti Kosto stojis sa druzenjem? jedino ja i ti na forumu ima ovu dijagnozu...

Hvala na pitanju, u realnom životu baÅ¡ nikako. Osim roditelja, nemam bliske rodbine. Ona dalja smatra da sam nekakav Äudak, razmaženi metiljavko, mamin sinÄić, napola mentol. Ali ko ih jebe. A ono dva-tri prijatelja Å¡to sam imao iz srednje i sa faxa i to je puklo s vremenom. I oni su u nekim dubiozama, neostvareni, poluostvareni, frustrirani. S vremenom sam prestao da kontaktiram sa njima jer ne mogu da nosim svoje nevolje, plus joÅ¡ sluÅ¡am tuÄ‘e. U meÄ‘uvremenu sam naÅ¡ao nova interesovanja, ovde na forumu sam naÅ¡ao nov krug ljudi sa kojima mogu manje-viÅ¡e otvoreno da komuniciram i priÄam o svojim problemima.

I povremeno odem na ove grupe za samopomoć mada one ne mogu zameniti pravog struÄnjaka ali poÅ¡to je teÅ¡ko doći do istih, ako niÅ¡ta iskukam se i bude mi malo bolje bar za neko kraće vreme.

Hvala na pitanju, u realnom životu baÅ¡ nikako. Osim roditelja, nemam bliske rodbine. Ona dalja smatra da sam nekakav Äudak, razmaženi metiljavko, mamin sinÄić, napola mentol. Ali ko ih jebe. A ono dva-tri prijatelja Å¡to sam imao iz srednje i sa faxa i to je puklo s vremenom. I oni su u nekim dubiozama, neostvareni, poluostvareni, frustrirani. S vremenom sam prestao da kontaktiram sa njima jer ne mogu da nosim svoje nevolje, plus joÅ¡ sluÅ¡am tuÄ‘e. U meÄ‘uvremenu sam naÅ¡ao nova interesovanja, ovde na forumu sam naÅ¡ao nov krug ljudi sa kojima mogu manje-viÅ¡e otvoreno da komuniciram i priÄam o svojim problemima.

I povremeno odem na ove grupe za samopomoć mada one ne mogu zameniti pravog struÄnjaka ali poÅ¡to je teÅ¡ko doći do istih, ako niÅ¡ta iskukam se i bude mi malo bolje bar za neko kraće vreme.

Mene rodbina stalno pita sta je sa mnom, nemam snage da pricam sa njima na skajpu, fejsu, vajberu... Ja se vadim na posao i na to da nemam vremena.

Moja drustvo je relativno ostvareno, ne trzam se previse oko njihovih problema, jedino mi smeta sto sam vec okarakterisana kao baba devojka koja za par godina najdalje treba da se uda, a ja se jedva sastavila

@Secerlema, ja o braku i deci više i ne razmišljam. Nekada sam maštao o tome ali više ne jer sam svestan da sam šiz i da bi se to putem DNK prenelo na moje potomstvi. Hvala bogu, roditelji ne insistiraju na tome.

A za prijatelje, upravo sam proÄitao jedan Deridin citat. I kad bolje razmislim i bolje Å¡to nemam prijatelje. Bolje nemati prijatelje nego imati lažne prijatelje.

Ni sa bivÅ¡im kolegama se viÅ¡e ne Äujem.

A za prijatelje, upravo sam proÄitao jedan Deridin citat. I kad bolje razmislim i bolje Å¡to nemam prijatelje. Bolje nemati prijatelje nego imati lažne prijatelje.

potpisujem.

Ni sa bivÅ¡im kolegama se viÅ¡e ne Äujem.

citat mora da je iz "Politika prijateljstva"?

potpisujem.

citat mora da je iz "Politika prijateljstva"?

@Apoptosis, @Dejzi, jeste, "Politika prijateljstva".

ja o braku i deci više i ne razmišljam.

Takođe, em sam asexualan, em ne želim stvarati defekte.

Ne znaci da imas sizoidni...

Ja sam iskreno znala da ce da mi zalepe neku dg poremecaja licnosti jer sve ovo predugo traje da bi potpalo samo pod neku dg depresije...

Ali sam verovala da ce to biti borderline zbog povremene emocionalne nestabilnosti...

Nidje veze sa vezom...

Nije mi bilo lako kad sam videla napisano sizoidni, nije bas svejedno kad saznas da imas negativne simptome sizofrenije....

Ne mora.

I mn traje od 15te.

Ne znam Å¡ta bih ti rekao, osim da se osloniÅ¡ na tu dijagnozu da ne padneÅ¡ u fetiÅ¡izam bolesti gde manijakalno pokuÅ¡aÅ¡ otkriti Å¡ta ti je, i pored date struÄne dijagnoze.

Ja nemam reci. Kada bi ti samo oslusnuo sebe i primenio sve to sto znas i sto uocavas na sebi, pa gde bi tebi kraj bio? Sky is the limit. Ljubim.

Shvatila sam nedavno sta je najveci problem sa ovom dijagnozom, pored hronicne zelje da si zauvek sam.

Osecaj da za tebe nicega na ovom svetu nema jer je sve ravno. Osecaj da se ni sa cim ne identifikujes, bila to religija, drustvo ili ideja.

Taj osećaj je,nažalost,karakteristika mnogih mentalnih poremećaja...

Pa ja jedino ovde na forumu i pricam o problemima... Pored onoga sto pricam psihijatru...Nikad ne pricam o licnim stvarima nikome, obicno skrecem sa teme :D

E isto tad skrecem sa teme.. Ne umem, ne zelim o tome ozbiljno da razgovaram.

Kazem ukratko, ako procenim da moram. Tipa ako procenim da ce osoba ostati tu negde blizu mene.. pa da se ne iznenadjuje...

Ako me osudi u sustini me zabole... To im i dodje jedna vrsta testa... Al da pricam tipa ja sam depresivna ovo ono... nikako.... osmeh na facu i pici dalje..

11/30. :P

Ja i dalje imam teoriju da mnogi ljudi ovo imaju, ali da nisu svesni. Kod par osoba uoÄavam bukvalno, ali bukvalno sve simptome. I imam utisak da su neki shizoidi mnogo prilagoÄ‘eniji od drugih, dok drugima samo Å¡to na Äelu ne piÅ¡e: "Ostavi me na miru, ja nemam emocija, beži, bre!"

Slobodno ispljujte graniÄara, mmmda.

Ej Hyperdrive obecah ti danas onaj post na redditu o ovom pl

Evo ovde da i drugi mogu da procitaju

Hmmm... dva puta radim jer ne verujem da mi je 23/30 i uradim opet 22/30.

Mislim da sam mnoge stvari pocela da prezivljavam u trenutku i da ih prevladavam pa bi se moglo reci da se nista ne primecuje iako unutar mene traje bitka.

Takva mi je licnost.

21/30

ne znam stvarno koja je vrijednost ovakvih testova ?

na svim postižem relativno visoke vrijednosti osim na onom za depresiju gdje sam Äak ispod praga blage depresije,

a ona mi jedino i predstavlja stvarni problem.

naravno, uvijek postoji mogućnost pogrešne dijagnoze nakon 3-minutnog razgovora sa Dr. nekad davno.

9/30

Vrednost je skoro pa nikakva, obiÄno na svima piÅ¡e u podnaslovu naÅ¡to kao: test je napravljen ''just for fun'' i nemojte uzimati rezultate zdravo za gotovo... ee, kad bi znali oni da nama nije do fun ni malo :unsure:

Iz meni nekog nepoznatog razloga o ovoj dijagnozi se sve vise pise u medijima i cini mi se da se glorifikuje kao sto se svojevremeno glorifikovao antisocijalni pl pa se gomila edgy tinejdzera odjednom pronalazila u toj dijagnozi. Cak i reddit upropastavaju

https://www.huffingtonpost.com/entry/50-shades-of-greys-central-character-meets-the-criteria_us_59a983d5e4b0bef3378cd805

Ja mislim da vi ne umete da budete iracionalni kao mi ostali, tj. da je vaša racionalnost do bola vaša patologija. Ni sami za sebe ne umete da osećate do dubine duše. :( Mislite da sve mora kako mora i...ponekad mi je žao kad vas vidim kao da podnosite neku žrtvu, a vredite mnogo više.

Ubij me ako znam šta hoću da kažem.

Ja mislim da vi ne umete da budete iracionalni kao mi ostali, tj. da je vaša racionalnost do bola vaša patologija. Ni sami za sebe ne umete da osećate do dubine duše. :( Mislite da sve mora kako mora i...ponekad mi je žao kad vas vidim kao da podnosite neku žrtvu, a vredite mnogo više.

Ubij me ako znam šta hoću da kažem.

Ja nemam pojma o cemu ti iskreno

Kakva zrtva?