Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
baronesa desinhronesa

shizoidni poremecaj licnosti [Schizoid personality disorder]

Recommended Posts

Django nisi jedini haha Nasao sam ovo govno starije

jesam ja taj django? :unsure:

ovo ti je sumanuti poremecaj a ne sizoidni

a ja i nemam sizoidni nego se psihiholoskinja jedna iskenjala preko svake mere

pricao sam sa limitless jednom o tome

imam cini mi se jedan ili dva znaka sizoidnih od mogucih.. pa ne znam preko pet znakova je na listi bilo

opsesivno sanjarenje

mada eto to moze biti i autisticno razmisljanje u sizofreniji

ma bre sve je to sranje pogotovo ovi poremecaji licnosti

jesam ja taj django? :unsure:

Da, onda sam pogresio, pa cekaj koja je tvoja dijagnoza rode moj ?

paranoidna sizofrenija

Imam komsiju koji isto ima paranoidnu sizofreniju... dok sam bio hospitalizovan u bolnici vidjao sam razne likove i razne simptome... secam se da jedan umislio da je neki sajber frik.. jos kao za kurac na mene "kreno" i poceo da mi prica ludorije kao on je neki robot, sajber kriminal.... i non stop ima smesak na licu,... ja reko druze to si ti umislio sta ti je... on kao ne,ne stvarno... reko druze daj batali tu pricu umislio si :) a ovih 30% su odvaljeni skroz, ne znaju gde se nalaze hodaju sporo gledaju bledo kroz tebe kao duhovi... ovi tehnicari bezobrazni prema njima... deru se, vuku ih itd... jedan lik je lezao za pokusaj ubstva sekirom, isto paranodina sizofrenija....ali deluje mi skroz "normalno" lik.. kao i moj komsija... kao da mu ne fali nista, ali ima paranoidnu sizofreniju....nasao sam na netu neke simptome, koje imas?

- a meni je nametnuta paranoidna psihoza... i isao sam 3 puta na vestacenje , prvi put odbijen, socijalno ulozilo zalbu, drugi put dobijem prvi stepen invalidnosti, socijalno ponovo zalbu... i treci put dobjiem da sam 100% invalid i nesposoban za rad..+ revizija nije potrebna... sto je smesno

- btw, nemoj da se plasis demencije. ne mora da znaci da ce tebe zadesiti kada budes bio starji

Primjeri najÄešćih simptoma su:

• osjećaj da te netko progoni ili kuje zavjeru protiv tebe;
  • deluzija da si netko drugi ili da si na posebnoj misiji;
  • uvjerenost u promjene na vlastitom tijelu;
  • neobjaÅ¡njiva ljubomora i gnjev;
  • svadljivost i agresivnost;
  • sluÅ¡ne halucinacije (prijetnje, zapovjedi, zviždanje, zujanje, smijeh);
  • olfaktivne (mirisne) ili gustativne (okusne) halucinacije;
  • seksualne i druge taktilne halucinacije;
  • tjeskoba i uznemirenost;
  • suicidalne misli i ponaÅ¡anje.

sada nemam nista od toga jer se uspesno lecim lekovima a isao sam i na gestalt psihoterapiju

imao sam paranoju sve vreme i ideje odnosa kao i ti (ideje odnosa su ti ove "SI interpretativnog mehanizma nastanka")

plus sam imao ideje proganjanja u prve dve epizode a ideje velicine u trecoj (ja sam odlucivao sirijski rat i naredjivao putinu i obami :lol: )

samo sto ja nisam umeo da uspostavim distancu od svega toga

zatim halucinacije razne

sumanutu ljubomoru

ma svasta mi se desavalo u tih 15 godina koliko sam uspeo da ne zavrsim kod psihica

sada nemam nista od toga jer se uspesno lecim lekovima a isao sam i na gestalt psihoterapiju

imao sam paranoju sve vreme i ideje odnosa kao i ti

plus sam imao ideje proganjanja u prve dve epizode a ideje velicine u trecoj (ja sam odlucivao sirijski rat i naredjivao putinu i obami :lol: )

halucinacije razne

sumanutu ljubomoru

ma svasta mi se desavalo u tih 15 godina koliko sam uspeo da ne zavrsim kod psihica

Realno meni nista ne pomazu ovi lekovi, mozda 20% mi skinu teret... koje lekove pijes kako si uspeo da suzbijes to... ako su lekovi dobri da preporucim psihijatru da mi prepise to

- a kazem ti komsija sa paranoidnom sizofrenijom potpuno normalno izgleda, mozda mu vidis 5% da nesto ne stima,,, ali uglavnom izgleda sasvim normalno, kao i onaj lik sto je lezao za pokusaj ubistva... potpuno normalno mozes da pricas sa njima.... samo sto kod ovog komsije sam primetio da ima megalomaniju zescu... tako laze izmislja gluposti... ali uglavnom normalan je

sa mnom ne mozes normalno da pricas nazalost

kad ovako kuckam delujem normalno ali imam problema uzivo

sta trenutno imas od simptoma i koju terapiju pijes?

ja pijem ovo u potpisu i pomaze mi ali ne znaci da ce tebi biti od koristi

sa mnom ne mozes normalno da pricas nazalost

kad ovako kuckam delujem normalno ali imam problema uzivo

sta trenutno imas od simptoma i koju terapiju pijes?

ja pijem ovo u potpisu i pomaze mi ali ne znaci da ce tebi biti od koristi

i ja imam probem uzivo, ne mogu da gledam dugo ljude u oci imam osecaj da su urokljive, uglavnom sam cutljiv i miran i samo posmatram situaciju, pratim sta pricaju kad sam u drustvu, gestikulaciju ruku, zenice i ostalo, ako primetim nesto sumnjivo odma me uvati nervoza, i imam osecaj da nesto planiraju, drugo kad idem ulicom, stalno vidjam likove sa telefonima po coskovima kao kuckaju poruku ili pricaju, i imam osecaj da se radi o meni, zato ni ne volim da izlazim napolje..par puta m je doslo da ih napadnem... reko smiri se zavrsices u ludaru :) itd.. i imam jos razne "fiksideje" ...najveci problem je sto imam ogromnu toleranciju na bilo koje sedativne lekove...sta god da popijem ne uljulja me...jedino lirkiku.. ali tu moram da luftiram 3,4 dana pa onde popijem veliku dozu i efurija zesca i tad se osecam super

- pijem 800mg aktavela 2+0+2

- bensedin 1+0+1

- liriku 300mg+0+300mg

- aktavel je inace sedativan lek, ali na mene ne deluje , tolirancija je jaka, koji god sedativni lek da popijem, nista se ne desava

- a nisi napisao sta tacno pijes, koje lekove, mozda da probam i ja sa tim

15mg aripiprazola 150mg lirike i tianeptin (to je jedan specifican ad)

sve je to meni poznato tako sam i ja tripovao

to je paranoja plus "povisena sposobnost interpretacije"

i naravno anksioznost

zao mi je sto moras da zivis s tim ne znam sta bih ti drugo rekao

to je pakao jbg ja sam u tome bio 15 godina i znam kako ti je

jesi li probao liriku da pijes kako je propisana ali duze vreme?

jer ona radi protiv anksioznosti tek u roku od nedelju dve

ne zaboravi takodje da sam ja isao i na gestalt psihoterapiju

ona mi je bila od velike pomoci kod anksioznosti

nesto sam jos hteo da ti kazem ali sam zaboravio sta

reci ako te nesto zanima jos

15mg aripiprazola 150mg lirike i tianeptin (to je jedan specifican ad)

sve je to meni poznato tako sam i ja tripovao

to je paranoja plus "povisena sposobnost interpretacije"

i naravno anksioznost

zao mi je sto moras da zivis s tim ne znam sta bih ti drugo rekao

to je pakao jbg ja sam u tome bio 15 godina i znam kako ti je

jesi li probao liriku da pijes kako je propisana ali duze vreme?

jer ona radi protiv anksioznosti tek u roku od nedelju dve

ne zaboravi takodje da sam ja isao i na gestalt psihoterapiju

ona mi je bila od velike pomoci kod anksioznosti

nesto sam jos hteo da ti kazem ali sam zaboravio sta

reci ako te nesto zanima jos

nisu im poznati ti lekovi, sad cu izguglam... sto se tice lirike po propisu sam pio prvih nedelju dana, i kad sam provalio rad lirke, poceo sam da povecavam doze...i evo vec godinu dana, pijem lirku, svaki treci dan, ali u ogromnim dozama...

- nije mi jasno kako su te stavili na psihoterapiju ona je uglavnom za neureticare, tipa koji se plase visine, izlaska, agrofobije itd... nikada nisam isao na psihoterapiju, bila mi je preporucena ali sam odbio, nisam hteo da slusam likove kako iznose svoje probleme jer sam se plasio da cu ja takav neki problem pokupiti... ali meni ta psihoterapija izgleda kao placebo efekat, jbm li ga

aripiprazol iliti abilify je ap

liriku znas

a tinapetin ili coaxil ili stablon je specifan ad kao sto rekoh

to je ono sranje sto u rusiji ubrizgavaju pa umiru od toga ili im seku ruke noge

ja sam nekada bio hodajuce klupko poremecaja licnosti i svih mogucih neuroza :D

nema veze sto sam psihoticar

takodje nekako mislim da bi tebi psihoterapija pomogla

ali ne svaka pa tako na primer od sveprisutne kbt/rebt terapije ne bi imao nikakve koristi

tebi treba nesto sto ide malo dublje neka analiticarksa

pitaj limitless ona zna dosta o tome

na pocetku mozda i ima placebo efekta to si dobro skapirao

ali ipak posle par meseci bi verovatno uvideo napredak u nacinu svog razmisljanja koji bi bio manje opterecen strahovima

a strahovi jebu svakog od nas

samo sto neko nadje konstruktivan nacin da se s njima izbori a neko jbg poludi

@Wannabe-Aripiprazol je savrsenstvo na polju antipsihotika,kao i pregabalin na polju anksiolitika.Kombinacija navedenih medikamenata mora poboljsati stanje neovisno o dijagnozi,a za navedeni poremecaj aripiprazol se dokazao uspjesnim i kao monoterapija na preko 100 duplo-slijepih istrazivanja.Buduci da uzimas navedenu kombinaciju,trebalo bi da ti ide na bolje.ako ne ide,sigurno ce krenuti,ja ti to svakako zelim <3

jasno je meni to, ne kapirpam zasto idu na psihoterapiju kad se neko realno leci dosta dugo, moze sam sebi da bude psiholog u glavi... i ja sam dosta puta sebe analizirao i sam sebi davao savete ali ne vredi, mozak je cudo... pa se nekada zaista zapitam sad ce zvucati rogobatno... da sam demonizovan, odnosno da mi demoni ubacuju te razne misli.,..posto znam da bog postoji i da postoje pali andjeli / demoni... i to su izuzetno mocna bica.. to mi jedino objasnjenje , drugog nema...

hmm pa to tvoj mozak pokusava naci NEKO objasnjenje bilo kakvo

ne sumnjam da postoje andjeli (za demone nisam siguran)

ali zasto bi se oni interesovali za tebe jednog

zasto bi te mucili? kad nikog drugog ne muce na takav nacin...

i drugacije je kad odes kod sposobnog terapeuta veruj mi

kao prvo mi nikad ne mozemo znati vise od njih o ljudskoj psihi koliko god bazali po internetu

drugo oni imaju neke svoje trikove da ucine da nas mozak poslusa

@Wannabe-Aripiprazol je savrsenstvo na polju antipsihotika,kao i pregabalin na polju anksiolitika.Kombinacija navedenih medikamenata mora poboljsati stanje neovisno o dijagnozi,a za navedeni poremecaj aripiprazol se dokazao uspjesnim i kao monoterapija na preko 100 duplo-slijepih istrazivanja.Buduci da uzimas navedenu kombinaciju,trebalo bi da ti ide na bolje.ako ne ide,sigurno ce krenuti,ja ti to svakako zelim <3

hvala puno cece

kod mene nema vise ni traga psihoticnim mislima

cak nekad primetim stvari koje bi me pre trigerovale ali sad se samo nasmesim zahvalno

lirika za anksioznost je izgleda pun pogodak

jedino sad muku mucim sa nekim kognitivnim i negativnim simptomima ali i tome cu doakati evensuli :D

@Wannabe-Naravno da hoces.Iskreno mi je drago da ti ide na bolje,a vjerujem da kada jednom krene,onda se samo nastavlja dobro za dobrim,a i ako bude nekada los dan,znas da mozes sve izbaciti,i da cu te saslusati bez predrasuda i osuda.Stvarno si mi ok,i ako treba zajedno cemo te "izvuci" iz toga :)

Iskreno, kod Wannabija da ne govori kakve boleti i poremecaje ima nikad ne bih to kod njega prepoznao... Za mene je on samo covek gladan zivota, telesnih i intelektualnih iskustava i mislim da je tokom vremena, vremena koliko ga ja znam, naucio da kontrolise svoju glad i ceni snagu svoje psihe... Ponekad se cini da je proklet ovim darom, ali ja znam da ce ga on odvesti putem kojim se zaputio, jer uci neprestano

hmm pa to tvoj mozak pokusava naci NEKO objasnjenje bilo kakvo

ne sumnjam da postoje andjeli (za demone nisam siguran)

ali zasto bi se oni interesovali za tebe jednog

zasto bi te mucili? kad nikog drugog ne muce na takav nacin...

Cim postoji bog i andjeli... automatski i postoje demoni, demoni su takozvani andjeli koji su se pobunili protiv boga, jednostavno nisu zeleli njegov koncept, kao sto imas ljude koji su protiv boga tako i andjeli... a to je ta slobodna volja, slobodan izbor sto nam je dat...pa nisam ja jedni ovde kome demoni ubcuju razne misli u glavu, i za panicne napade su odgovorni demoni... prema nekoj statistici svaki 100ti covek na planeti zemlji boluje od sizofrenije, a sta cemo sa ovim izmedju, opet kazem ne mora neko da ima dijagnozu, depresija, panicni napadi, agrofobije , socijalne fobije itd... ja gledam sa te tacke da to sve demoni rade, jer su zli i uzivaju u tome..a to su izuzetno mocna bica , svasta mogu coveku da naprave, od panicnih napada pa sve do halucinacija... kad kazem demoni to znaci andjeli koji su protiv boga, nista taj demon nije jaci ili slabiji od dobrog andjela...

@Skenderbeg ako toliko vjerujes da je to uzrok tvoje patnje,zasto ne odes kod Vlc.Suca na duhovnu?Ljudi su iskusili cuda sa tim covjekom.

P.S-Nije bitno da li ja vjerujem u "tvog boga" vec sta ti vjerujes.Tebi treba "iscijeljenje",i od srca ti ga zelim.

@Skenderbeg ako toliko vjerujes da je to uzrok tvoje patnje,zasto ne odes kod Vlc.Suca na duhovnu?Ljudi su iskusili cuda sa tim covjekom.

P.S-Nije bitno da li ja vjerujem u "tvog boga" vec sta ti vjerujes.Tebi treba "iscijeljenje",i od srca ti ga zelim.

Hvala za savet, pa vidi ne treba samo "meni" treba nama svima na ovom forumu

ne verujem u zlo izvan ljudi

i ne verujem da zlo moze opstati u prisustvu dobrog

to sto si mi sad ispircao meni deluje kao da trazis neka opravdanja izvan sebe i drugih ljudi

ja u to ne verujem

sve sto nam se desava je izazvano nasim mislima i ponasanjem kao i mislima i ponasanjem drugih ljudi

ne verujem u zlo izvan ljudi

i ne verujem da zlo moze opstati u prisustvu dobrog

to sto si mi sad ispircao meni deluje kao da trazis neka opravdanja izvan sebe i drugih ljudi

ja u to ne verujem

sve sto nam se desava je izazvano nasim mislima i ponasanjem kao i mislima i ponasanjem drugih ljudi

Amen :)

Edit-Ali koliko prica o tome,mozda bi mu neka vrsta "exorcizma" pomogla u vidu placebo efekta.

Ja nemam pojma o cemu ti iskreno

Kakva zrtva?

Sve viÅ¡e i viÅ¡e mislim da su kod vas emocije nauÄene. Ekstremna racionalnost je iracionalnost - dakle, patologija.

Sad, kažem ti, možda se tripujem, jer sam drugi ekstrem.

A Å¡to se ovoga gore tiÄe - pardon, ali WHAT THE FUCKING FUCK? Skenderbeže, molim te, prestani. Već sam te upozorila. Zaista ideÅ¡ predaleko.

A Å¡to se ovoga gore tiÄe - pardon, ali WHAT THE FUCKING FUCK? Skenderbeže, molim te, prestani. Već sam te upozorila. Zaista ideÅ¡ predaleko.

wut? sta predaleko? O.o