Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
baronesa desinhronesa

shizoidni poremecaj licnosti [Schizoid personality disorder]

Recommended Posts

ne ubedjujem ja nikog ..iznosim svoje misljnje :) ma da hyper je opasna

Hah, pogadjam 7 simptoma i migoljim se oko slusnih halucinacija jer sam imala nekoliko situacija (za jednu preko drugarice znam da se nista stvarno nije desilo)

I opet sumnjam u ovu dg sto je verovatno jos jedan simptom. :D

Salu na stranu, zivim bez lekova, ne izlazem se nekim situacijama koje bi me poremetile na takav nacin opet i proslo me je sve stagod da je bilo. I ako se ponovi predacu se lecenju.

ne ubedjujem ja nikog ..iznosim svoje misljnje :) ma da hyper je opasna

kad iznosis misljenje cinis to kao da mi ne znamo nista ni o cemu

pogotovo sto su ti misljenja neortodoksna u najmanju ruku

ali ja sam evo ok sad s tim ne znam

vidim da se druzis dosta sa ljudima to je bitno

sigurno imas dovoljno ljubavi u svom zivotu

eto to su neke stvari koje su MENI bitne

E da, jednom sam dozvolila onom sto sam iskovala u glavi da prodre u svet i ispala sam stvarno pacijent pravi.

Znate trip kada znate da nemate realne dokaze za pricu koju ste isprojektovali? To se tako dugo krckalo i na kraju sam odlucila da postupim po tome i kraj, sta bude neka bude.

Tad mi je nudjeno ipak hospitalno i medikamentozno lecenje ali sam odbila i zakovala u sobi dok me nije proslo.

Pila sam po tablu bromazepama dnevno dok se nisam naspavala i odmorila od svega, u svom raspalom sobicku.

I sad sumnjam da sam ipak bila realna i da su se poigravali sa mnom.

E da, jednom sam dozvolila onom sto sam iskovala u glavi da prodre u svet i ispala sam stvarno pacijent pravi.

Znate trip kada znate da nemate realne dokaze za pricu koju ste isprojektovali? To se tako dugo krckalo i na kraju sam odlucila da postupim po tome i kraj, sta bude neka bude.

Tad mi je nudjeno ipak hospitalno i medikamentozno lecenje ali sam odbila i zakovala u sobi dok me nije proslo.

Pila sam po tablu bromazepama dnevno dok se nisam naspavala i odmorila od svega, u svom raspalom sobicku.

I sad sumnjam da sam ipak bila realna i da su se poigravali sa mnom.

:heart:

kod mene je ovako bilo ali te upozorravam da ne mora biti tako i kod tebe

prvo su oni bili protiv mene a onda sam ja dodatno istripovao pa su oni bili jos vise protiv dok ja nisam skliznuo u ludilo

to je neka moja teorija barem

i znas sta jos

sve bi bilo ok da ja to prihvatam kao sad sto prihvatam

da je to njihovo mislljenje koje ih eventualno moze odvesti u sigurnu smrt kada ih pojedem :D

nista drugo ahahha

Pa da, pricali smo o tome vec bezbroj puta.

Nemam nista napismeno. Ponasam se normalno i drugi dele misljenje o mojoj normalnosti.

E sad.. mislim da je glavna stvar to cutanje i zivljenje u glavi pa je zbog toga mozda tesko dijagnostikovati. Ne reagujes onako kako osecas, ucutkujes glasic u sebi, postanes tempirana bomba. Sve sto drugi primete moze se ograniciti na anksioznost.

kad iznosis misljenje cinis to kao da mi ne znamo nista ni o cemu

pogotovo sto su ti misljenja neortodoksna u najmanju ruku

To i jeste problem - par tema, poput onih o dijabetesu bi mogle neuraÄunljivu osobu kakvih ovde sigurno ima da odvedu ravno u smrt. Plus, sećam se kad je dobar deo ljudi u januaru bio protiv podforuma za antimedicinu i antipsihijatriju.

Ako nam je to zaista potrebno, onda ću rado to srediti. No onda ne bi bilo u redu više mešati babe i žabe.

(i ovo nije tema za to - izvinjenje svima)

Pa da, pricali smo o tome vec bezbroj puta.

Nemam nista napismeno. Ponasam se normalno i drugi dele misljenje o mojoj normalnosti.

E sad.. mislim da je glavna stvar to cutanje i zivljenje u glavi pa je zbog toga mozda tesko dijagnostikovati. Ne reagujes onako kako osecas, ucutkujes glasic u sebi, postanes tempirana bomba. Sve sto drugi primete moze se ograniciti na anksioznost.

bogami se kod mene videlo da sam lud totale ne samo anksiozan

tad nisam bio kuci da me vidi majka vec sam bazao po beogradu

secam se jednog pogleda (mislim "secam") koji je bio pun jeze i sazaljenja istovremeno

malo se i prenerazila devojka na pocetku

mozda to kod tebe i jeste anksiozno-depresivni plus neke neuroze otkud znam

hocu reci mozda je to sto drugi primete samo anskioznost znak da to jeste tvoj glavni problem

reci ce ti strucnjaci da ne pominjem to :)

bitno je da ides kod njih

Ne reagujes onako kako osecas, ucutkujes glasic u sebi, postanes tempirana bomba.

pa da

to se da srediti doduse

psihoterapijom narocito ali i zivljenjem medju ljudima koji relativno nisu u kurcu i ucenjem od njih relativno zdravih relativno obrazaca :D

Brate mili,Äitam vas sad sve kako piÅ¡ete i vidim da praktiÄno svi vi ovde takoreći-prÅ¡tite od kojekakvih psihotiÄnih simptoma...Sve viÅ¡e i viÅ¡e mi deluje kao da sam ja ovde jedina osoba koja nikada u svom životu nije imala nijedan psihotiÄni simptom (ako izuzmemo to Å¡to sam svesna Äinjenice da me Bog mrzi,no dobro-ni ne trebaju mi bilo kakve psihotiÄne misli da bih takvo neÅ¡to znala) :lol:

Brate mili,Äitam vas sad sve kako piÅ¡ete i vidim da praktiÄno svi vi ovde takoreći-prÅ¡tite od kojekakvih psihotiÄnih simptoma...Sve viÅ¡e i viÅ¡e mi deluje kao da sam ja ovde jedina osoba koja nikada u svom životu nije imala nijedan psihotiÄni simptom (ako izuzmemo to Å¡to sam svesna Äinjenice da me Bog mrzi,no dobro-ni ne trebaju mi bilo kakve psihotiÄne misli da bih takvo neÅ¡to znala) :lol:

Ponekad i anksioznost i paranoiÄne misli mogu da idu "do psihotiÄnog nivoa". No, ako to traje tipa par sati, to je nebitno.