Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Erhard

Ponovno problemi s anksioznoscu

Recommended Posts

Pozdrav!

Htio bih vam ukratko predstaviti svoj problem.U proslosti sam imao problema s anksioznoscu i raznim popratnim simptomima. Zadnje 3 godine simptomi su se povukli i osjecao sam se vrlo dobro. No, zadnja 2 mjeseca kao da se sve vratilo natrag samo malo u izmjenjenom obliku. To me malo pogodilo jer sam mislio da sam se svega toga rijesio jednom zauvijek. Problem mi je sto osjecam kao neku napetost misica i slabost u nogama i rukama te nekakvo blago trnjenje ruku u predjelu podlaktice te trnjenje nogu ispod koljena. Uz to osjecam kao da mi se vrti u glavi odnosno osjecam neku nestabilnost u glavi. Imam osjecaj kao da cu svakog casa pasti u nesvijest a tog se osjecaja strasno bojim. To me zna drzati po nekoliko sati. Nakon toga simptomi se povuku i opet mi se nekako vrati snaga u tijelo. Tada ostaje strah od ponovne epizode. Bio sam kod doktora i mjerio mi je tlak, secer u krvi, zasicenost krvi kisikom, vadio sam krv i slusao mi je pluca i srce. Sve je bilo ok. Prije nekih 8 godina kad mi se to sve prvi put pojavilo obavio sam i ostale pretrage (srce, pluca, stitnjaca, itd) i tada je sve bilo ok.Zanima me ima li jos tko ovdje na forumu takve ili slicne simptome pa da malo razmijenimo iskustva. Mozete poslati privatnu poruku ako vam je tako lakse.

Evo ja sam vec 7 meseci u nekom stanju povisenog adrenalina i konstatno varira nekad dodje i do naleta. Konstatno sam u nekom stanju pripravnosti ne znam bas kako da opisem. Srce kuca jako i brzo uglavnom imam dosta snage zbog toga ali kada se telo smiri jer mora tada izgubim pa onda ponovo. Mislim da zbog ovoga imam nocne terore koji su jako zamorni. Nije mi tesko da izadjem na kraj sa ovim jer sto se vise opterecujem to je gore pa se prepustam ovome

kao da je prirodno sto valjda i jeste. Jednostavno neke misli me bacaju u to stanje i dok se to ne promeni nece ni ovo.

Imas li neki razlog za anksioznost? npr neki problem u zivotu, da li te muci?

Pa klasicni zivotni problemi. Nista specijalno. Moguce da sam prirodno emocijonalno preosjetljiv pa mi se sve to ispoljava putem fizickih simptoma. Inac sam sklon hipohondriji tako da se stalno bojim neke boleÅ¡tine. Ne znam ni sam da li joÅ¡ tko ima ovakve moje simptome ili sam usamljeni sluÄaj :unsure:

• Create New...