Jump to content
Depresija Forum
kruška

Popis svih suplemenata

Recommended Posts

Ako saznaš koji je, javi nam.

Edited by blackadder

Saznala sam vrlo brzo...Iako izgleda isto, ovaj što raste na balkanu nije jestiv, šafran koji je jestiv uzgaja se u Iranu najviše i u još pojedinim zemljama, znači različita biljka...Šteta.

Edited by blackadder

Jednom sam kuhao rizu sa safranom i bila mi je odlicna. Lijepa neobicna boja, miris i okus posebni. Posluzio uz pileci file sa vrganjima pa su vrganji na kraju preuzeli sve kao da i nema safrana. Slijedeci put cu uz nesta slabije.

Edited by blackadder

Htio sam prije par dana pisati u svom odgovoru ali se nisam mogao sjetit imena sastojka.

Dakle, za sada postoje neka istrazivanja o Fosfatdilserinu (nadam se da sam dobro napisao :D) i o poboljsanju kognicije.

Ono po cemu je meni bio zanimljiv je po tvrdnji da smanjuje kortizol ("hormon stresa"), a koristi se obilno i u bodi-buildingu.

Tijelo ga proizvodi samo, a jedine kontraindikacije su na lijekove za razredjivanje krvi i krvne poremecaje.

Uglavnom bi trebao pozitivno djelovati na pamcenje (kratkorocno, dugorocno, koncentraciju)...A buduci da djeluje na kortizol, trebao bi umanjivati i opci osjecaj tjeskobe.

Edited by blackadder

Vidim da je skup taj Fosfatidilserin i uglavnom se koristi za pamćenje sa kojim sreća nemam problema, s koncentracijom već imam ali otkako sam završila fakultet to mi puno manje smeta.

Edited by blackadder

Da napisem i ja nesto vezano sa suplemente, tj aminokiseline, konkretno 5-HTP koji sam poceo da uzimam od sinoc i L-tirozin koji sam narucio i stize mi sutra. Odlucio sam se za ovaj kombo jer po mnogim preporukama i istrazivanjaima daje najbolje rezultate kod depresije.

Naime, potrebno ih je uzimati u odnosu 10:1, dakle 50 mg 5-HTP i 500 mg L-tirozina. Prvi pospesuje proizvodnju serotonina i melatonina, dok drugi pospesuje prozivodnju izmedju ostalog i dopamina. Prvi se uzima nocu jer pomaze izmedju ostalog i dobrom i cvrstom snu, dok je drugi dobro uzimati ujutru jer daje energicnost, motivaciju, bolje pamcenje.

Dakle, za sada mogu reci da mi se 5-HTP pokazao na prvo koriscenje kao dobar izbor, pa cu pratiti kako ce mi se menjati raspolozenje tokom daljeg uzimanja u narednom periodu. L-tirozin mi jos nije stigao, ali cu vam preneti svoje utiske o tome kako deluje ova kombinacija.

Edited by blackadder

Probao sam većinu suplemenata i nootropica s prve stranice, ali samo Phenibut i Tianeptin su imali pozitivan učinak. Ostale nisam uopće osjetio.

Phenibut je odličan za anksioznost, idealna zamjena za Lyricu, a Tianeptin mi je puno pomogao kod anhedonije.

https://psychonautwi...g/wiki/Phenibut

https://psychonautwiki.org/wiki/Tianeptine

Edited by blackadder

Joj, šafran...Ja ga umesto karija trpala kao manijak u piletinu. I pored šafrana dodavala opet kari. Inače baš ostavlja fleke, pa treba paziti sa njim. Nisam znala da se koristi i u ove svrhe.

Kantarion mi je predrag, s tim što ga valjda nije dobro mešati sa AD.

Ne razumem se u te hemije i biohemije...

Edited by blackadder

Mali update od mene:

5-HTP se baš dobro pokazao, raspoloženje mi se poboljšalo mada jos uvek imam problem sa snom, pa ću povećati dozu na 100 mg (sada uzimam 50 mg).

L-Tirozin me drži "živim" preko dana, imam neki energy boost...Dobar je uz 5-HTP od koga vam se i dremka pomalo, pa vam napravi dobar "kombo" za dnevne aktivnosti gde pored dobrog raspoloženja imate zagarantovanu i budnost i motivisanost preko celog dana.

Jos jedno iskustvo:

Edited by blackadder

Treba mi neka droga za energiju :D Koji vam je najbolji suplement za podizanje energije? Ali da se može koristiti neko vrijeme, a ne ono samo ponekad.

Edited by blackadder

Kruska, ja pijem one guarana napitke, boostere bez secera, kao red bull bez secera...ali to je smrt u konzervi...razmrda te na kratko ali posle bude lose...jedino crni caj ili kafa, to je kao malo prirodnije...

Edited by blackadder

Ovdje sam nabavila neki guarana napitak ali ima 10% guarane, fin mi je za piti ali nema neke energije od njega, probat ću malo više dodati, mislim da guarana nije štetna?...Kofein inače ne djeluje nešto posebno na mene, svi ljudi osjednuti su tim kofeinom a meni ništa. Zasad mi samo Modafinil i još nešto čemu ime nikad zapamtiti podignu energiju na nekoliko sati, ali ništa značajno i to ne mogu piti često.

Baš mrzim koliko tratim dane jer sam umorna i pospana stalno, evo na slobodan dan sjedim u kući i žderem umjesto da odem vani.

Edited by blackadder

@kruška

Jesi li našla "idealnu" formulu?

Edited by blackadder

Posted (edited)

Uzimam neki Lipo-6 Black za mršavljenje,i GABA za koncentraciju (a usput i kao smiruje).... 

Edited by blackadder

Posted (edited)

A gde nadjes GABA i tako to? jel moze bez recepta?

Edited by blackadder

Posted (edited)

Sto bacate pare na GABA kada nema psihoaktivno dejstvo?

Edited by blackadder

Posted (edited)
On 3/17/2020 at 10:31 AM, ruzza said:

A gde nadjes GABA i tako to? jel moze bez recepta?

GABA ne prelazi moždano krvnu barijeru.

Znači veštačka GABA je bezveze.

Edited by blackadder

Ne prolazi blood braon barijeru, ali nekim mehanizmom kada se unese u organizam podstiče stvaranje prirodne GABA, tako piše na wiki. 

L theanine je to sto treba

Ali sve je to dzaba dok god se uzimaju sedativi

Sad trenutno zbog epidemije pijem omega 3, energy konplx vitamina i minerala, spirulinu. Ovaj energy je dobar. Ne daje mi nesto energiju, ali me je resio seonskog gripa koji je bio u pocetoj fazi.