Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zoricaaa

Povisen pritisak i anksioznost, molim za savjet

Recommended Posts

Ovo je drugi put da mi se desi u ovoj godini Pocne sa losim spavanjem, budjenjem po 100puta bolovima u ledjima vratu kicmi i uznemirenost.Onda odjednom me uhvati neki strah panika zatiok tezak boli ruke ledene tresem se bojm se muka mi da povratim izmjerim pritisak bude cak 156-110 pa padne najnize sto je pao u ova 2 dana je 128-87 Ali cim osjetim ldnocu u tjelu rukama znam da skace.Pomozite mi molim vas u martu sam bila kod dr radila i stres-test nosila holter ekg dobila bisoprolol 2.3 mg da bi mi druge sedmice tablete tako skocio pritisak kao i sad uzas hladnoce panika visokk pritisak i dan i noc mantanje u zatioku Odem drugom dr on mi nakaci 24h da mjeri pritisak i kaze ok nastavi piti tablete,Za 2 sedmice meni se opet pogorsa vrti mi se uzaz zatiok odem svom dr kad tamo pao priisak na 10o-70 puls 63 Smanji mi dozu na 1.25 i sve je bilo ok do prije 2 sedmice Odjednom opet lose spavanje bolovi glave vrat da bi juce pritisak skocio i do 159-110 Ludim vise moj dr na godisnjem Molim vas da li moze od anksipoznosti ovo da se desava ima li neko slicne Probleme Pomagajte molim vas

I ja imam iskustva s visokim pritiskom, koji se penjao i do 200 (sto je previse i pomalo cudno s obzirom da imam 27 godina). Kod mene je uzrok bila anemija i kad sam popravila krv, pritisak se vratio u normalu.

Mucnina je sasvim normalna pojava kada je pritisak visok. Cudno mi je da su ti ruke ledene, to moze biti i zbog toga sto krv ode u gornji dio tijela kad se pritisak poveca, a moze biti i zbog tih problema s kicmom. Mene sve navedeno upucuje na kicmu. Ako zbog toga ne mozes zaspati, bol uzrokuje povecanje pritiska i nervozu. Mozda je problem i s vratnom kicmom, pa da je smanjena cirkulacija. Mislim da se trebas obratiti doktoru prvenstveno zbog kicme, pa da ti provjere i cirkulaciju.

Moja mama je imala slican problem. Dobila je tablete i sad joj je super, mada se to nikad ne moze izlijeciti u potpunosti, ali se moze drzati pod kontrolom.

Jos se borim sa pritiskom Radila sam nalaze nasli su mi secer 118- to bi kod nas bilo oko 6,8 je li to visoko sad me Toga strah Od iduce sedmice sam na ispitivanju

Normalan raspon secera je od 3,5 do 6,1. To je skoro normalna vrijednost kod tebe, samo je blago povisen. Ne bi trebalo da zbog toga skace pritisak.

Kao sto sam napisala u prethodnom postu, meni po ovim gore simptomima lici na problem s kicmom.

Zelim ti puno srece, bori se i pisi ima li poboljsanja.

• Create New...