Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zeus20

Koji stabilizator vam je najviše pomogao?

Koji stabilizator vam je najviÅ¡e pomogao?  

21 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ovdje prvenstveno mislim na otklanjanje depresivnih simptoma, naglih promjena raspoloženja, pesimistiÄnog razmiÅ¡ljanja, nedostatka energije i crnih misli...

dodat ćemo je :)

fali opcija "niti jedan"

koje si probao do sad?

rivotril

normabel

mozda jos neke samo neznam dal spadaju na popis

a opet neda mi se traziti koji su to sve u toj grupi

helex ?

xanax ?

lexaurin ?

rivotril

normabel

helex ?

xanax ?

lexaurin ?

rivotril

normabel

helex ?

xanax ?

lexaurin ?

Pitanje je stabilizatori, ništa od toga nije stabilizator..

I fali eftil!

Pitanje je stabilizatori, ništa od toga nije stabilizator..

I fali eftil!

zaboravio sam eftil. ispriÄavam se ;)

rivotril bi trebao biti

ove gore Å¡to si nabrojao su sve redom anksiolitici, a rivotril se rijetko koristi kao stabilizator zbog vrlo brzog razvija tolerancije

ali se ipak koristi

slažem se. koristi se i jako je dobar, ali nažalost tolerancija se razvija jako brzo

lamictal pila 3 godine, u to vrijeme jedini lijek koji mi je bas odgovarao i pomagao, ali naravno nakon 3 godine sam "oguglala" na njega. i onda 2 mjeseca nakon izbacivanja je dosla lyrica... vise me nije briga tko sto misli, ne bojim se, nije mi neugodno sto prolazim pored ljudi, ici ususret nepoznnatim dozivljajima i ljudima.

dakle, lamictal i lyrica, lyrica meni jace djeluje, ali prije bez lamictala nisam funkcionirala pa ga moram ukljuciti.

Eglonyl, ako uopće spada u stabilizatore. Koristim ga povremeno i super je u malim dozama.

pio sam lamictal (150-200 mg) više od mjesec dana i nisam ništa osjetio.

lyrica je jedini lijek iz ove skupine koji mi je pomogao.

ja sam lamictal 100 mg 2 godine pa onda par mjeseci 150 i onda mi nije htio povecavati vise pa je maknuo jer nije bilo smisla da pijem ako mi ne djeluje. ali mi je trebalo nesto pa mi onda uveo lyricu i u pocetku u malim dozama ne, ali kad je doslo na 300 mg... zakon.

s tim da nije znao dr da sam ju ja vec prije pila od frenda, ali tad ju nisam osjecala, vjerojatno jer sam tad jos pila lamictal.

Da li jos netko koristi olanzapin (zypreksa) kao stabilizator raspolozenja?

Sa Lamictalom sam doživeo par epija, a najjaÄi kad sam bio na max dozi Lamictala, e tad me prodrmalo, Oako baÅ¡.

Rivotril , ali njega 50% psihijatara ne smatra stabilizatorom, a od antiepileptika, ipak Tegretol CR 400 mg 3 x 1.

Sad pijem Rivotril 3 x 3 i Tegretol CR 400 mg 2 x 1

Ja sam se žalila na nesanicu koja traje već par meseci i doktor mi je prepisao rivotril. Pored rivotrila uveÄe pijem i rispolept + diazepam + ksalol jer mi maskira osećaj samoubistva koji mi se javio od kad uzimam rivotril. I dalje imam nesanicu. Ali osećam da sam malo stabilnija tokom dana. Valjda je to taj rivotril.

Rivotril mi odliÄno pomaže kod anksioznosti, samo se trudim da ga pijem u Å¡to manjoj dozi.

InaÄe me uopÅ¡te ne uspavljuje, ni mrvu.

Blago tebi Aruena.

Ja dok sam se navikavao na njega, nisam mogao gledati.

A sad pijem 9 celih tableta i ne uspavljuje me.

Koji je mehanizam delovanja stabilizatora?

Zna li neko?

To je jedina grupa lekova za koju nemam pojma koji mehanizam delovanja imaju i na Å¡ta deluju.

• Create New...