Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zelenko22

Ovisnost, Normabel, 30Mg dnevno

Recommended Posts

Postupnim smanjivanjem prije svega. Normabel se dugo zadržava u organizmu što je prednost kod skidanja. Ne mora nužno biti bolnica, može se riješiti i ambulantno u suradnji sa psihijatrom.

Mislim da nema ali popriÄaj sa struÄnjakom. Nemoj da te obeshrabruju tablice, to sa trajanjem je individualna stvar. Tebi možda treba kraće. U svakom sluÄaju može ti biti samo lakÅ¡e u sluÄaju da traje duže jer će ići polako, tako da nećeÅ¡ osjetiti simptome odvikavanja.

Nikakva substitucija nije rjesenje, samo postepeno skidanje. Usvojen je neki konsenzus oko toga, na osnovu istrazivanja ovisnosti o benzodijazepinima, a to je skidanje 5-10 posto svake 2-4 sedmice. Traje dugo, ali je sigurno i neces osjetiti posljedice koje mogu biti poprilicno neugodne. Uglavnom, najveci naucni autroitet u podrucju odvikavanja od benzosa je Heather Ashton koja je nakon mnogo godina rada sa pacijentima koji imaju ovaj problem napravila i prirucnik za skidanje sa benzosa. Moguce da je to ta tablica koju si nasao, a ako nije, evo link.

http://www.benzo.org.uk/manual/

Moras to buraz istrpit,30mg nije mal oal`znao sam i gore dosta slucajeve...lako se i nekako spustit al`zadnju tabletu il` polovinu nje po meni je najteze izbaciti.Ako dodjes do finisha zadnje tablete uzmi si malo kapi valerijane na biljnoj su bazi da prodje `bezbolnije`ajd sretno!

Meni je od tog medikamenta bila muÄnina pa sam odmah prestao da ga uzimam.

Međutim, zavisim od Rivotrila, ali mi ne pada na pamet da se "skidam", on je sastavni deo moje ishrane, kao i AD.

Skidao se sa skoro svih benzodijazapina, Xsanax SR mi bio najgori, trebao sam ostati u bolnici ali nisam želio pa sam dobio ultimatum da doma u mjesec dana to dovedem u red, bilo je 20mg dnevno a trebao sam smanjiti na 1,5mg u tih 30 dana. Ok to je ipak bilo prenaglo ali mi se nije dalo ostajati na psihijatriji. Opalio me epileptiÄki grand mal, jebat ga, ali uspio sam. Poslije sam se skidao s Rivotrila, bilo je Äupavo ali uspjelo - i tu bi htio ispraviti jedan post gore, nije substitucija toliko loÅ¡e rjeÅ¡enje ali pod uvjetom da se pak ne navuÄeÅ¡ na drugi benzos. Meni je Dijazepam pomogao u skidanju s Rivotrila a nikada poslije nisam uzeo Dijazepam. Sada pijem minimalne doze Xanaxa, nedavno je bilo opet malo uvjetovano smanjenje doze ali sam uspio i Äisto ok Å¡ljakam. Mislim da je desing napisao najsuvisliji post ipak je sve to individualno, ipak zavisi i o tjelesnoj masi, psihi, godinama tako da ne zavirivati u tablice nego sluÅ¡ati svoje tijelo. Ok, treba posluÅ¡ati struÄnjaka ako ne ide po njegovom, onda opet s njim razgovarati da korigira terapiju. No po mom iskustvu bolje i polaganije nego neželjene popratne pojave. ÄŒuj, nisi se ni navukao preko noći pa nemoj oÄekivati ni da ćeÅ¡ ponovo postati Äist preko noći. Samo pametno, polako i bude sve u redu. Drži se i ako ti se da, javi ponekad kako ide ....

Ja sam se sa 4 mg Rivotrila skinuo za 1 dan.

Nisam imao nikakvih problema osim "brain zaps-a" prvih tjedan dana nakon prekida

Å ta znaÄi to "brain zaps"?

"Brain zaps are commonly reported electrical shock sensations that are often experienced during discontinuation of antidepressant medications. Other common names for brain zaps include: brain shivers, electrical shocks, and brain shocks. People often describe them as feeling electrical current uncontrollably zapping their brains, which can be extremely frightening and uncomfortable. A person experiencing these zaps may get dizzy, feel minor pain, and high levels of discomfort."

( http://mentalhealthdaily.com/2014/11/29/brain-zaps-causes-treatments-for-electrical-shock-sensations/ )

ÄŒini mi se npr. kad hodam kao da mi mozak treba sekundu do dvije da registrira pokret i osjetim laganu nesvjesticu, kao da je mozak malo usporen. To zna trajati 5-10 dana nakon naglog prekida AD-a ili benzosa.

Hvala na objašnjenju :) Hoću da se skinem sa rivotrila,ali postepeno,zato pitam.

Hvala na objašnjenju :) Hoću da se skinem sa rivotrila,ali postepeno,zato pitam.

nema na Äemu. :)

samo nemoj prekidat odjednom nego pomalo i velika je šansa da izbjegneš nuspojave

• Create New...