Jump to content
Depresija Forum
alive

Trenutna dijagnoza i terapija

Recommended Posts

Evo da nabrojim koje sam sve lijekove pio od svoje 14 (unazad 4 godine)

Zoloft

Seroxat

Amyzol

Fevarin

Cipralex

Edronax

Velafaks

Praxiten

Valium

Rivotril

Lekotam

Lorsilan

Xanax

Xanax SR

Seroquel

Rispolept

Zyprexa

Abilify

Zeldox

Haldol

Moditen

Leponex

Topamax

Lamictal

Depakine

Tegretol

Zan

Sanval

Zonadin

Dormicum

Prazine

Strattera

:D

Razvstao sam ih tako da prvo idu ad-i,pa anxiolitic,antipsihotici,stabilizatori,hipnotici te stimulansi.

Sad pijem:Prozac,Haldol,Zyprexa,Tegretol,Lekotam,Strattera

Evo da nabrojim koje sam sve lijekove pio od svoje 14 (unazad 4 godine)

Zoloft

.

.

.

Strattera

:D

Sad pijem:Prozac,Haldol,Zyprexa,Tegretol,Lekotam,Strattera

Uhhh...

Imam pitanje. Da li su ti i u kolikoj mjeri svi ti lijekovi pomogli? Da li su te izlije?ili?

Primje?ujem da uzimaš Stratteru za ADHD koji nemaš, iako njegove simptome uspješno oponašaju neke nuspojave Prozaca.

Novi lijek koji ublažava nepoželjne nuspojave prvoga.

Lijekovi jesu pomogli u onoj mjeri u kojoj lijekovi uop?e mogu pomo?i.Lijekovi,pogotovo psihotropni NEMOGU dovesti do izlije?enja,što mnogi misle (i na ovom forumu).

Oni mogu poboljšati trenuta?ne simptome,te smiriti stanje,o bilo kojoj bolesti da se govori,ali oni ne zna?e izlije?enje.

Pošto meni mnogi lijekovi nakon kratkog vremena izazivaju toleranciju,trebam ih ?esto mjenat (najduže sam bio na Zolftu-7mjeseci)

Kako i moj psihijatar kaže,gotovo svi ljudi o?ekuju ?udo od lijeke/lijekova bez ikakavog promjena svojih životnih navika.Stvara se krug:osje?aš se loše,dobiješ lijek,pomogne,razvije se tolerancija,opet si loše,opet novi lijek i ve?e doze,poboljšanje,tolerancija,ponovno loše...

Mislim da je glavni klju? u psihoterapiji koju je nemogu?e provodit bez lijekova (u ve?ini slu?ajeva).Pošto ljudi ne žele prihvatit savjete terapeuta vjerovatno zbog nekih unutarnjih inhibicija i strahova oni se oslanjanju na lijekove,godinama idu na psihoterapiju,i stanje se malo ili uop?e ne poboljšava.Kad bi ljudi odmah primjenili savjete terapeuta,terapija bi bila gotova za 2 mjeseca.

Usput,ja nemam ADHD ali imam blagi oblik ADD i zato je tu Strattera.

Pozdrav!

Psihotropni lijekovi su svi lijekovi koji djeluju na CNS.

Prema tome svi psihijatrijski lijekovi su psihotropici.

Lijekovi jesu pomogli u onoj mjeri u kojoj lijekovi uop?e mogu pomo?i.Lijekovi,pogotovo psihotropni NEMOGU dovesti do izlije?enja,što mnogi misle (i na ovom forumu).

Oni mogu poboljšati trenuta?ne simptome,te smiriti stanje,o bilo kojoj bolesti da se govori,ali oni ne zna?e izlije?enje.

Pošto meni mnogi lijekovi nakon kratkog vremena izazivaju toleranciju,trebam ih ?esto mjenat (najduže sam bio na Zolftu-7mjeseci)

Kako i moj psihijatar kaže,gotovo svi ljudi o?ekuju ?udo od lijeke/lijekova bez ikakavog promjena svojih životnih navika.Stvara se krug:osje?aš se loše,dobiješ lijek,pomogne,razvije se tolerancija,opet si loše,opet novi lijek i ve?e doze,poboljšanje,tolerancija,ponovno loše...

Mislim da je glavni klju? u psihoterapiji koju je nemogu?e provodit bez lijekova (u ve?ini slu?ajeva).Pošto ljudi ne žele prihvatit savjete terapeuta vjerovatno zbog nekih unutarnjih inhibicija i strahova oni se oslanjanju na lijekove,godinama idu na psihoterapiju,i stanje se malo ili uop?e ne poboljšava.Kad bi ljudi odmah primjenili savjete terapeuta,terapija bi bila gotova za 2 mjeseca.

Usput,ja nemam ADHD ali imam blagi oblik ADD i zato je tu Strattera.

Pozdrav!

Sada sam pro?itala tvoje postove u kojima opisuješ simptome i vidim da su ti lijekovi doista nužni za normalno funkcioniranje.

Cijenim to što se trudiš ozbiljno shvatiti psihoterapiju i dosljedno raditi na sebi u društvu gdje se tegobe tretiraju uglavnom samo medikamentozno.

Stvarno ne bih želio da se ovaj post pretvori u topic u kojem se razgovara o tome kolike ja koli?ine lijekova pijem,odnosno koliko sam pio.

Kako i sam naziv kaže želio bih da napišete koje ste sve lijekove pili i pijete (ukoliko ih se možete sjetiti) i ako ste ih pili malo da napišete svoja iskustva sa njima.

Stvarno ne bih želio da se ovaj post pretvori u topic u kojem se razgovara o tome kolike ja koli?ine lijekova pijem,odnosno koliko sam pio.

Kako i sam naziv kaže želio bih da napišete koje ste sve lijekove pili i pijete (ukoliko ih se možete sjetiti) i ako ste ih pili malo da napišete svoja iskustva sa njima.

Živim sa antiepilepticima, a to su trenutno:

Tegretol 400 CR 1,0,1

Rivotril 0.5 1,0,1

Moram re?i da sam relativno zadovoljna jer su epilepti?ki napadi rje?i i slabiji nego prije terapije.

I da, antiepilepticima (koji su psihofarmaci) se navodno može izlije?iti epilepsija.

Ansilan (ne sjecam se mg)- 4 mjeseca

Amyzol (ne sjecam se mg)- 4 mjeseca

Seroxat (20 mg- 2 godine

Zoloft 50 mg (1/2)- od septembra i dana danas sam na njemu

i nadam se da je to kraj

Portal,Zoloft, Coaxil i Citalon. Mislim da su to svi što se ti?e AD. A pila sam i Tegretol godine od 5 do 8 razreda osnovne.

Zoloft

Fevarin

Citalon

Eglonyl

Rivotril

Prazine

Normabel

Helex

Xanax

Xanax SR

sada: Citalon, Xanax, Xanax SR.

Seroxat

Zoloft

Aurorix

Prozac

Cipralex

Eglonyl

Xanax Sr

Helex

Normabel

Sada samo Helex po potrebi,a o svim tim lijekovima pri?ati mi je samo muka...

Hm...ovdje racuma i lijekove koje sam pila najduze 24 sata, dakle jednu tabletu svega:

Prozac

Citalopram

Lorazepam

Mirtazapin

Trevilor

Bosnyl sluzi,u velikim kolicinama od po 10-tak tableta, nesto za sizofreniju ali u manjim kolicinama,kako ja pijem,ima cilj da me umiri u zelucu da ne osjecam napetost