Jump to content
Depresija Forum
alive

Trenutna dijagnoza i terapija

Recommended Posts

6 minutes ago, Apoptosis said:

Shizofrenia i psihotična depresija, epilepsija.

Da, tebi trebaju jace doze.

Mada bi meni skroz odgovarala ta tvoja doza rivortila  :D

Salim se, ne smem. Tako sam se navukao na lorazepam. Bilo mi je prijatno. Ali sam bio poludrogiran.

Ne daj Bože nikome više od 1/2 Rivotrila.

Toliko.

43 minutes ago, Apoptosis said:

Ne daj Bože nikome više od 1/2 Rivotrila.

Toliko.

Sto samo pola? Ja se skinula dva puta sa 2 mg. Nije mnogo bolelo. 

58 minutes ago, lupus said:

Sto samo pola? Ja se skinula dva puta sa 2 mg. Nije mnogo bolelo. 

Blago tebi.

Ja sam uspeo jednom sa 6, ali nisam to istrpeo, srce je stradalo, tahikardija, zlo.

Nesanice, ništa nije pomagalo dok nisam vraćen na 2 mg.

Ipak pijem ovo zlo od 2010.

Ja se s lorazepama od 2.5 mg za spavanje skidao godinu dana.Mislio sam da ne djeluje i da prirodno spavam,pa ga nisam popio i bio budan do jutra.Onda tek shvatio u kojem sam problemu.Sve mi je smetalo,neka agresija u meni.potpuno nefunkcionalan.Onda smo smanjivali dozi postepeno,pa po pola,pa četvrtinu,pa par dana ništa,pa opet četvrtinu Na kraju sam uspio.Nikad više me lorazepam neće vidjeti,xanax je mala beba naspram njemu.

3 hours ago, joed said:

Ja se s lorazepama od 2.5 mg za spavanje skidao godinu dana.Mislio sam da ne djeluje i da prirodno spavam,pa ga nisam popio i bio budan do jutra.Onda tek shvatio u kojem sam problemu.Sve mi je smetalo,neka agresija u meni.potpuno nefunkcionalan.Onda smo smanjivali dozi postepeno,pa po pola,pa četvrtinu,pa par dana ništa,pa opet četvrtinu Na kraju sam uspio.Nikad više me lorazepam neće vidjeti,xanax je mala beba naspram njemu.

Isti slucaj

3 hours ago, Apoptosis said:

Ja sam uspeo jednom sa 6, ali nisam to istrpeo, srce je stradalo, tahikardija, zlo.

Nesanice, ništa nije pomagalo dok nisam vraćen na 2 mg.

Ipak pijem ovo zlo od 2010.

Zar je toliko opasan ?

47 minutes ago, Golub said:

Isti slucaj

Zar je toliko opasan ?

Nisi ni svestan.

A tek Ksalol, ma svi benzodiazepini....

ja pijem i rivotril i ksalol za spavanje. inace ne rade me bas nesto prijatno benzodiazepini

cuj sizofrenija, ti psihijatri se tako lupaju sa dijagnozama da to nije realno... jednom u izvestaju sam dobio napisano paranoidna sizofrenija ... ja reko sta je bre ovo covece, kaze on "ma sve ti je to isto" reko skidaj to,..  toliko o psihijatrima, jebe se njima , cuju pricu od 20 min i odmah lupaju dijagnoze, manite se ljudi zajebancija... jel ste vi videli nekad kako pravi sizorenicar izgleda? bili ste hospitalizovani sigurno ste videli... i ti ladno usvajas tu dijagnozu... neverica

Edited by Skenderbeg

12 hours ago, Skenderbeg said:

cuj sizofrenija, ti psihijatri se tako lupaju sa dijagnozama da to nije realno... jednom u izvestaju sam dobio napisano paranoidna sizofrenija ... ja reko sta je bre ovo covece, kaze on "ma sve ti je to isto" reko skidaj to,..  toliko o psihijatrima, jebe se njima , cuju pricu od 20 min i odmah lupaju dijagnoze, manite se ljudi zajebancija... jel ste vi videli nekad kako pravi sizorenicar izgleda? bili ste hospitalizovani sigurno ste videli... i ti ladno usvajas tu dijagnozu... neverica

Usvajam je jer sam je dobio posle 3 godine lečenja u bolnici, hospitalizacije na zatvorenom odeljenju i sad već 6 godina kod jednog privatnog psihijatra i pre njega kod prof. psihijatrije u penziji.

Ovaj Metoten je prejakkkkkk.

Gori nego Haloperidol.

Do dana nema buđenja do pola 12.

A preko dana sludi totalno.

Ne znam šta ću...

Edited by Apoptosis

sizofrenija posle 3 godine? jel se ti to salis ? :) pa ti kad popricas 1 minut sa nekim sizofrenicarom sve ti je jasno...daleko si ti prijatelju od sizofrenicara po mom misljenju.. cim ovako racionalno pises, 24h i ostalo...ali dobro veruj u tvoju dijagnzu

Edited by Skenderbeg

Kako je meni objašnjeno ima visoko funkcionalna i nisko funkcionalna shizofrenija.

Zavisi i sa kim pričaš, sa kakvim psihijatrom. 

Tek posle hospitalizacije sam dobio dg F20.0 i F33.3, pre toga pokušaj suicida.

Ja bih bio najsrećniji da te dg nema u mojoj istoriji, ali...

Eto ta profesorka je na prvom pregledu dala dg F25.2 potom F20.0.

Isto je sa privatnim lekarom kod kog sam 6 godina.

Edited by Apoptosis

opusteno, da me ne shvatis pogresno, ja napadam njih a ne tebe :) oni su meni svi sumnjivi sa tim dijagnozama, pa ja prvi ne verujem u moju dijagnozu i od silne terapije pijem samo liriku kad hocu da se uradim, ja imam malo nizi prag tolerancije i anksioznost . i od te anksioznosti dobijem po nekad i razne misli

Ma što bih te shvatao pogrešno...

Ja pijem svu terapiju, zato i reagujem too heavy, nijedan psihijatar ne može odrediti šta je kako će se odvijati u mojoj glavi...

Ljudi, nemoj te se osujecivati i frustrirati na psihijatre i njihove dijagnoze, oni su tu radi necega i nekoga u sistemu i nadredjenim ljudima koji im diktiraju sta je nepodobno za drustvo, sto nuzno ne mora da znaci da je neko lud tj. kako su dali lepo ime za to shizofrenija, furajte svoj zivot, jbg. sad ako su vas uhvatili u njihovu masinu, uhvatili su vas, sta se moze, ali gledajte da ih ne jb. mnogo, pite lekove i furajte svoj fazon i zivite zivot. 

Zvao sam doktora telefonom...
Bolestan je, i rekao je da kontrolu ako Bog da obavljamo u januaru, prvo naravno treba termin zakazati.
Pitao je šta imam u kući od tableta, ja mu rekao pa kaže, pijte ovako:

Aurorix 300 mg - 1 + 1 + 0

Rivotril 2 mg - 3 x 2

Lamictal 100 mg - 1 + 0 + 1

Eftil 500 mg - 3 x 1

Onzapin 10 mg - 1 - 2 

Haloperidol 10 mg - 1 - 2 p.p.

Dg F400

Seroxat 1/2+0+0

Ksalol 0.5  po potrebi

G448

EEG - povišena konvulzivna spremnost

Zakazan MRA i NMR za nekoliko meseci

Kontrola kod psihijatra sledeće nedelje

Ne tolerišem Aurorix, Seroxat mi je bolja opcija, 2 + 1 + 0.

Ostalo isto samo manje Eftila i Haloperidol 1 + 0 + 1

Moguće da ću se morati vratiti na Rispolept i Bipodis.,

Edited by Apoptosis

1 hour ago, Apoptosis said:

Ne tolerišem Aurorix, Seroxat mi je bolja opcija, 2 + 1 + 0.

Ostalo isto samo manje Eftila i Haloperidol 1 + 0 + 1

Moguće da ću se morati vratiti na Rispolept i Bipodis.,

Opa mnogo manje doze?

Wellbutrin, a bensedin

Jebr mi se za psihostabilizatore.

impulsivnost-vežba se

Promene raspoloženja-nije smak sveta

Epilepsija-jebiga.

Halucinacije-ko živ ko mrtav.

Pa, šta znam, ovo je privremeno, jer Haloperidol je samo - pomoć.

Ako me vrati na Rispolept i Bipodis to je već + 6 tableta....

Lamictal i Eftil 5 tbl, Rivotril 3 x 2 itd

Edited by Apoptosis

25mg x prazine, 2x 5 mg olanzapin ,mada  nepijem prazine samo olanzapin.Nadam se da ce bit jos manja doza oko 5 mg ,ovako nemogu raditi  i nisam od neke koristi..Sto mi je cudno vecina ljudi radi  i na vecim dozama a mene udesi samo tako.

5 hours ago, aenimabinned said:

25mg x prazine, 2x 5 mg olanzapin ,mada  nepijem prazine samo olanzapin.Nadam se da ce bit jos manja doza oko 5 mg ,ovako nemogu raditi  i nisam od neke koristi..Sto mi je cudno vecina ljudi radi  i na vecim dozama a mene udesi samo tako.

Radi ali koliko su produktivni, bolje da ne rade.

Gledam danas zaposljavaju i mongoloidne idiote. 

Edited by pablo

I dalje stanje nepromenjeno, ispitivanja u toku

F400 i G448

Seroxat 1/2+0+0

Lorazepam 2,5 1/2+0+1/2

inekcije OHB12 svaki III dan