Jump to content
Depresija Forum
alive

Trenutna dijagnoza i terapija

Recommended Posts

Ovo ide u offtopic...

Pa koja je funkcija kad se nocu pije?Kada spavas ne treba ti antipsihotik jedino ako drzi i sutradan ceo dan :wacko: To bi onda meni odgovaralo.Ja sam negde procitao da se u krvi zadrzava 72 sata kada se pije oralno a koliko ima dejstvo mislim da ne dugo jer cim sam batalio lekove psihoza je pocela da me puca prvi dan (verovatno nije ni bila izlecena u bolnici)Posto idem za inostranstvo prekinucu sa depo pa cu se vratiti na Rissar pa onda mogu da probam kako ce mi biti kada pijem ujutru a kako uvece.

2 minutes ago, Apoptosis said:

Ovo ide u offtopic...

Pa nije jedina tema gde se skrece sa teme.Ja sam postavljao teme koje su me zanimale pa niko nije odgovarao ovako makar i dobijem neki odgovor.

1 hour ago, daksi990 said:

Pa nije jedina tema gde se skrece sa teme.Ja sam postavljao teme koje su me zanimale pa niko nije odgovarao ovako makar i dobijem neki odgovor.

U pravu si. Samo piši, nisam mod niti admin.

4 hours ago, Comi23 said:

Th zolof 50mg ujutro

Rissar 2mg uvece

Ima nedelju dana kako ne pijem bensedin i tritiko, nadam se da cu uspeti da ostavim bensedin, pio sam ga skoro dodinu i po, u pocetku po 20 mg i sada u poslednje vreme od 5 do 10mg. Od kako sam ga ostavio osecam se drugacije, cini mi se da mi se koncentracija poboljsala, mislim da nas lekovi koje pijemo menjaju dok smo na njima i kada ih ostavimo, mogu samo da zamislim koliko je utico rissar na mene, prvi put kada sam ga ostavio ap mnogo mi je bilo lakse, razumem zasto ljudi ostavljaju antipsihotik, ali bolje je sigurno ga piti nego opet biti psihotican, negde sam procitao da vise od polovine hospitalizovanih ljudi posle prve psihoze ostave lekove posle izlaska iz bolnice , i da njih 8 od 10 se vrate opet na psihijatriju, to su istrazivanja u finskoj.

moj se šrink dvoumio između rissara i onzapina, a kako nisam imala pozitivna iskustva sa rissarom (individualno je sve), uzela sam ovaj drugi

ne znam ni koliko mogu da se porede uopšte...

1 hour ago, sheldon.cat said:

moj se šrink dvoumio između rissara i onzapina, a kako nisam imala pozitivna iskustva sa rissarom (individualno je sve), uzela sam ovaj drugi

ne znam ni koliko mogu da se porede uopšte...

Prema određenim studijama Leponex je najefikasniji, pa Onzapin i Rispolept nakon ova 2.

3 minutes ago, Apoptosis said:

Prema određenim studijama Leponex je najefikasniji, pa Onzapin i Rispolept nakon ova 2.

leponex koristim već godinu dana

21 minutes ago, sheldon.cat said:

leponex koristim već godinu dana

Ja sam ga koristio godinu i po dana. Meni nije pomagao. Posle sam prebačen na Onzapin + Rispolept. Sad sam na Onzapinu i Metotenu + Actawell 100 mg pred spavanje. Onzapin 20 mg pred spavanje, a Metoten kroz čitav dan pijem.

16 hours ago, sheldon.cat said:

20

Draga Sheldon.Cat, lijekovi stvarno jesu ponekad neophodni - pogotovo antipsihotici.

Mislim ipak da i dobra psihoterapija (uz lijekove ili bez njih, ovisi o slucaju) moze biti i te kako korisna.

Potrazi i tu pomoc, ako vec nisi - i ne odustaj ako odmah ne naidjes na dobrog psihoterapeuta/psihologa :flower:

Posted (edited)

Ljudi, imam jedno pitanje.

Kako vi podnosite te antipsihotike?

Jel ste dobro preko dana? Niste umorni?

Ja pijem 100 mg Aktavela (kvetijapin) protiv nesanice, mene živu sa zemljom sastavi, mogu misliti kako bi tek neki drugi bio (ovaj se računa u neke slabije, plus je doza slaba).

Edited by Mirri

1 hour ago, Apoptosis said:

Ja sam ga koristio godinu i po dana. Meni nije pomagao. Posle sam prebačen na Onzapin + Rispolept. Sad sam na Onzapinu i Metotenu + Actawell 100 mg pred spavanje. Onzapin 20 mg pred spavanje, a Metoten kroz čitav dan pijem.

To mi se čini kao velika doza...

1 hour ago, Gerda said:

Draga Sheldon.Cat, lijekovi stvarno jesu ponekad neophodni - pogotovo antipsihotici.

Mislim ipak da i dobra psihoterapija (uz lijekove ili bez njih, ovisi o slucaju) moze biti i te kako korisna.

Potrazi i tu pomoc, ako vec nisi - i ne odustaj ako odmah ne naidjes na dobrog psihoterapeuta/psihologa :flower:

Hvala Vam :)

8 minutes ago, Mirri said:

Ja pijem 100 mg Aktavela (kvetijapin) protiv nesanice, mene živu sa zemljom sastavi, mogu misliti kako bi tek neki drugi bio (ovaj se računa u neke slabije, plus je doza slaba).

Ja sam na leponex navikla, ne predstavlja mi nikakav problem sem možda malo malaksalosti pola sata do sat nakon uzimanja, ali ništa više od toga. Naravno, zavisi i od leka i od doze.

2 hours ago, Mirri said:

Sastavi me isto ,neznam jesam doso ili poso :D..Doduse sad sam smanjio sebi lijekove ,cekam da odem do privatnog necu mu ni govorit pa da se prebacim na rispoplet po normalnoj dozi da pijem.

Dali je probao neko sa Aripiprazol citao sam kako ljudi prelaze sa Paliperidon-a na Aripiprazol a za Paliperidon ima jako puno negativnih komentara po pitanju negativnih efekta.Meni licno Rispolept je bio puno tezi lek nego Paliperidon i mislim da sam imao vise nezeljenih dejstva sa Rispolept-om.

7 hours ago, daksi990 said:

Dali je probao neko sa Aripiprazol citao sam kako ljudi prelaze sa Paliperidon-a na Aripiprazol a za Paliperidon ima jako puno negativnih komentara po pitanju negativnih efekta.Meni licno Rispolept je bio puno tezi lek nego Paliperidon i mislim da sam imao vise nezeljenih dejstva sa Rispolept-om.

ne znam za aripiprazol niti za paliperidon, pila sam samo rissar i nije mi odgovarao, previše nuspojava je bilo, ali opet je to individualno

Trenutno uzimam kao psihostabilizator lamictal tri puta po jednu, već duže vreme. Nisam uopšte stabilnija od njega, čak su mi i enormne promene raspoloženja prisutne sa njim. Litijum sam ranije koristila, kao i eftil, loša iskustva.

Čitala sam postoji li kakav drugi psihostabilizator i naletela na galepsin.

Koje je vaše mišljenje o galepsinu i da li da ga uzmem u obzir? Drugo nema..

11 hours ago, sheldon.cat said:

ne znam za aripiprazol niti za paliperidon, pila sam samo rissar i nije mi odgovarao, previše nuspojava je bilo, ali opet je to individualno

Trenutno uzimam kao psihostabilizator lamictal tri puta po jednu, već duže vreme. Nisam uopšte stabilnija od njega, čak su mi i enormne promene raspoloženja prisutne sa njim. Litijum sam ranije koristila, kao i eftil, loša iskustva.

Čitala sam postoji li kakav drugi psihostabilizator i naletela na galepsin.

Koje je vaše mišljenje o galepsinu i da li da ga uzmem u obzir? Drugo nema..

Aripiprazol u dozama do 10 mg deluje antidepresivno, a posle antipsihotično. Ja nemam dobro iskustvo sa njim. Galepsin je Galenikin karbamazepin, odnosno Tegretol, Mazepine i slično. Ja imam strašno negativnu ocenu za njega. Više mi je uništio krv nego Leponex.

9 minutes ago, Apoptosis said:

Aripiprazol u dozama do 10 mg deluje antidepresivno, a posle antipsihotično. Ja nemam dobro iskustvo sa njim. Galepsin je Galenikin karbamazepin, odnosno Tegretol, Mazepine i slično. Ja imam strašno negativnu ocenu za njega. Više mi je uništio krv nego Leponex.

u kom smislu te je galepsin uništio? na šta utiče u krvi?

Posted (edited)

u kom smislu te je galepsin uništio? na šta utiče u krvi?

Duplo mi je vid, teško za objasniti, haos me je ugojio za par dana, znači zadržao vodu u organizmu, izazvao trombocitopeniju i neutropeniju... Stvarno gadan lek. A pri tom drastično smanjuje koncentraciju svih lekova u krvi. Imao sam povišen holesterol LDL i ukupni, i jetrene enzime...

Edited by Apoptosis

2 hours ago, Apoptosis said:

Duplo mi je vid, teško za objasniti, haos me je ugojio za par dana, znači zadržao vodu u organizmu, izazvao trombocitopeniju i neutropeniju... Stvarno gadan lek. A pri tom drastično smanjuje koncentraciju svih lekova u krvi. Imao sam povišen holesterol LDL i ukupni, i jetrene enzime...

pa koji mi onda psihostabilizator preporučuješ? naravno, ja ću to sve videti sa mojim psihijatrom, samo pitam za mišljenje

Just now, sheldon.cat said:

pa koji mi onda psihostabilizator preporučuješ? naravno, ja ću to sve videti sa mojim psihijatrom, samo pitam za mišljenje

jel može da pojača samo lamictal? sad ga pijem 3×1

jel može da pojača samo lamictal? sad ga pijem 3×1

Eftil definitivno.

2 hours ago, Apoptosis said:

Eftil definitivno.

Moram reci da nista nije definitivno, barem kad se o lijekovima radi. 

Svaki organizam je slucaj za sebe i drugacije reaguje na lijek.

Znaci - ni psihijatar ne moze sa sigurnoscu znati sta tebi (ili bilo kom drugom) odgovara.

Jedini nacin ti je da pod njegovim nadzorom i upustvima isprobavate dok ne nadjete kombinaciju lijekova i doze koje tebi odgovaraju.

U ovom trenutku (to se vremenom moze i mijenjati).

Ponekad nije to bas ni lako ni brzo pronaci. Zato budi iskrena s doktorom i strpljiva.

Treba malo vremena da odredjena terapija proradi i da se organizam navikne. A onda ce sve biti ok :flower:

2 hours ago, Gerda said:

Moram reci da nista nije definitivno, barem kad se o lijekovima radi. 

Svaki organizam je slucaj za sebe i drugacije reaguje na lijek.

Znaci - ni psihijatar ne moze sa sigurnoscu znati sta tebi (ili bilo kom drugom) odgovara.

Jedini nacin ti je da pod njegovim nadzorom i upustvima isprobavate dok ne nadjete kombinaciju lijekova i doze koje tebi odgovaraju.

U ovom trenutku (to se vremenom moze i mijenjati).

Ponekad nije to bas ni lako ni brzo pronaci. Zato budi iskrena s doktorom i strpljiva.

Treba malo vremena da odredjena terapija proradi i da se organizam navikne. A onda ce sve biti ok :flower:

U pravu si skroz. Litijum sam pila otprilike u ovo vreme prošle godine i donekle mi je pomogao, s tim što sam se ugojila, tako da ne bih želela ponovo da ga koristim. Nekako mi lamictal najviše prija, zna li neko može li se povećati doza tog leka ili je maksimalno 1+1+1?

Posted (edited)

@Gerda postavljeno mi je pitanje, odgovorio sam.

@sheldon.cat maksimalna dozvoljena dnevna doza jeste 400 mg / dan, mada neki lekari daju i veće doze. Jasno je da se postepeno uvodi!!!

Edited by Apoptosis

11 hours ago, Apoptosis said:

@Gerda postavljeno mi je pitanje, odgovorio sam.

@sheldon.cat maksimalna dozvoljena dnevna doza jeste 400 mg / dan, mada neki lekari daju i veće doze. Jasno je da se postepeno uvodi!!!

idem u četvrtak kod doktora pa ćemo videti

Ima li ko noćnu hipersalivaciju zbog leponexa ili nekog drugog antispihotika?

Ja imam do sada nekoliko dijagnoza, sve ukljucuju depresivne i anksiozne poremecaje. Nesto mi se cini kao da dr. ne znaju bas puno o fobicnim poremecajima