Jump to content
Depresija Forum
alive

Trenutna dijagnoza i terapija

Recommended Posts

10 hours ago, Koba said:

Ne znam koliko su psihijatri u nas upuceni u primenu Atropin rastvora u te svrhe. Pitajte. Naravno ništa nemojte na svoju ruku. 

A recite mi, je l' Mendilex tu išta pomaže? 

Nije, za M1 je antagonist, a za M4 je agonist što uzrokuje hipersalivaciju. :D

Pomoć stručnjaka. :tatice_03: Koba, ne daj se... Život je lep, ma koliko zapravo težak bio...

15 hours ago, Koba said:

Osećam se loše, imam crne misli, teškoće u svakodnevnom životu koje me polako uništavaju. 

Psihijatar me samo otaljava, kad sam čuo da kaže ono "moraš da se trgneš" shvatio sam da nema pojma o ovoj bolesti, pa makar imao ne znam koje škole. 

Ja sam depresivan, tužan i od te tuge me boli u grudima. 

Kljukam se sedativima koji ublažavaju tu bol donekle, a onda se žderem što ih pijem i što ne mogu da izdržim dan bez njih, i razmišljam koliko ću još da ih pijem, da li ceo život, a već ih dugo uzimam, propisane. 

Od antipsihotika za te misli mi je fizički teško, pio sam Rispolept 0,5mg, nokautirao me je bukvalno. Neću ga više uzimati, jednostavno ne mogu da izdržim to stanje. 

I tako, živim u beznađu, dan za danom, a svaki je gori od prethodnog. 

Ne znam dalje ni šta ću ni kako ću... 

Voleo bih da se nikad nisam ni rodio, i npr. kad vidim neko dete iz siromašne porodice bude mi mnogo teško, a znam da je takve dece puno. 

Moji su mi pružili koliko su najviše mogli, ali ja ne uspevam da se osamostalim već duže vreme, i to me dodatno jede. 

Učim strani jezik, a mislim šta će biti sa mnom tamo u tuđini, ne znam čemu da se nadam tamo i šta će sa mnom biti tamo. 

Ako ne uspem, vraćati se neću. 

Koba, da se vratiš na fakultet? Znam da si pisao da nema š kapacitet ali veruj mi imaš. Nakon završenog faxa imao bi šansu za osamostaljenje. Ne daj se bre. 

Posted (edited)

Hvala vam svima na podršci, ali jedini moguć put za mene je odlazak i nalaženje posla tamo, što će nadam se biti moguće jer sam zdravstveni radnik, ni o čemu drugom nema govora. 

Ovde sam iscrpeo sve mogućnosti, jedino se mogu zaposliti u prodavnici ili na strugari. O faxu nema govora, molim vas da vam ne objašnjavam zašto je tako, realne su okolnosti. 

Ja sam izgubio osobe koje su mi bile sve, i nikada više ja neću biti srećan, godine prolaze i duša mi je bolesna. Ja i dan danas plačem kao i prvog dana kad su otišli. 

Edited by Koba

Trebao si ti da pijes Rispolept jos, i mene je obarao ali sad sam kako treba.I mene je bolelo u grudima nisam video nikakav izlaz pio sam bensedine ali nije bilo vajde dok nisam poceo antipsihotik.Ne znam dali si vec bio u inostranstvu? Ja iz mog skromnog iskustva ti nebi preporucio da tamo ides dok se ne zalecis jer ce tek tamo da ti bude tesko.Mada ko zna mozda ce ti u pocetku biti i bolje ali ce sigurno poceti da te drma nostalgija a to je iz mog iskustva bilo jako bolno.

Moraću da se vratim na Rispolept, ali ću probati sa četvrtinom prvo

Ne znam kakvo dejstvo ima u tako malim dozama ja sam jedno vreme bio na 5mg pa sam funkcionisao nekako.Ako ne radis nigde bolje je popi pola pa neka te i obori to ce biti par dana dok se organizam ne privikne.Jbg izgleda da kod takvih situacija mora neko vreme da budes kao zombi jer ti je mozak u rasulu.Ja sam jedno vreme bio jako malaksao od rispolepta cak me je i uspavljivao preko dana iako nikad danju ne odmaram.

Posted (edited)

O,5 mg me je zombiralo, spavalo mi ce po ceo dan, male doze deluju na serotoninske receptore, pa otklanja anx, alfa adrenergičke - što smanjuje pritisak pa te dodatno ukomira, i histaminske h1, što uzrokuje pospanost pa te sveukupno zombira. Ne deluje na dopaminske u tako malim dozama. 

Edited by Koba

14 hours ago, Koba said:

Hvala vam svima na podršci, ali jedini moguć put za mene je odlazak i nalaženje posla tamo, što će nadam se biti moguće jer sam zdravstveni radnik, ni o čemu drugom nema govora. 

Ovde sam iscrpeo sve mogućnosti, jedino se mogu zaposliti u prodavnici ili na strugari. O faxu nema govora, molim vas da vam ne objašnjavam zašto je tako, realne su okolnosti. 

Ja sam izgubio osobe koje su mi bile sve, i nikada više ja neću biti srećan, godine prolaze i duša mi je bolesna. Ja i dan danas plačem kao i prvog dana kad su otišli. 

Drži se, uz tebe smo! ❤

Posted (edited)

Telefonska konferencija, zbog teške finansijske nestašice.

Dg:

F25.2 - Psychosis schizoaffectiva, typus mixtus

F33.3 - Depressio psychotica, recidiva, gradus majoris

G40 - Epilepsio post traumatica

S06.2 - Laesio traumatica intracranialis

Th:

Actawell 100 mg - 0 + 0 + 1
Rispolept 4 mg - 3 x 1
Metoten 5 mg - 1 + 1 + 2
Mendilex 2 mg - 1 + 1 + 0
Tegretol CR 400 mg - 3 x 1
Seroxat 20 mg - 2 + 1 + 0
Remirta 30 mg - 1/4 tbl - 1/2 tbl pred spavanje - po potrebi
Bensedin 10 mg - 1 x 1 - po potrebi

Edited by Apoptosis

Dg

F25.1

Th

rivotril 1/2+1/4+1 
leponex 1+1+1
lamictal 1+1+1
zoloft 100mg+0+0
trittico 0+0+2/3
karbapin 1/2+0+1/2

Dg

F42

F32

F10.1

Th

Seroxat 2,0,0

eglonyl 1,1,0

olandix 0,0,1

xanax sr 1,0,0

xanax 0,1,1

prazine 0,0,1

Posted (edited)

S06.2 - Laesio traumatica, intracranialis

Remirta 30 mg - 1/4 - 1/2 tbl pred spavanje

Rispolept 4 mg - 3 x 1

Metoten 5 mg - 1 + 1 + 2

Seroxat 20 mg - 2 + 1+ 0

Rivotril 2 mg - 1 x 1 po potrebi

Propranolol 40 mg - 2 x 1

Eftil 500 mg - isključivati postepeno

Lamictal 100 mg - isključuvati postepeno

Edited by Apoptosis

On 7/11/2020 at 4:41 PM, Koba said:

Ne daj se Koba! U Nemackoj traze mnogo emdicinskih radnika svih profila. Za srednje obrazovanje tj medicinske sestre ili ono sto zovu "kraknenpflege" tj nega  starih i nepokretnih, za to ima posla svuda. Oni traze neko njihovo obrazovanje ali mogu da se raspitam. Plata je oko 1000 EUR neto na ruke minimum, dakle oko 1500 EUR bruto, ovo su vrlo grube cifre Verovatno moze da se dobije vise, jer ima i rada nocu i vikendom, a nemci to nece da rade.  Posao je tezak ali je siguran. Uz to dobijes mogucnost da ides na kurs jezika besplatno, ili za male pare, stanovi kostaju za 1 osobu od 300 EUr minimum pa na vise (neto) plus trosak za internet. Karta za mesecni prevoz je oko 60 EUR najvise, za hrannu ti treba kao u Srbiji, iste su cene. Cigarete su skupe, oko 6 EUr po kutiji. Ima raznih organizacija koje zaposljavaju ali ja bih ti savetovala da licno potrazis direktno u bolnicama i starackim domovima. JAvi mi se ako bilo sta mogu da ti pomognem (ja zivim u Nemackoj). Ne daj se!

Posted (edited)

Hate ispravke...

Remirta 30 mg - 1/4 - 1/2 pred spavanje ako Onzapin ne tolerišete

Rispolept 4 mg - 3 x 1

Onzapin 10 mg - 0 + 0 + 2

Rivotril 2 mg - 1 x 1 po potrebi

Propranolol 40 mg - 2 x 1

Edited by Apoptosis

7 hours ago, ruzza said:

Ne daj se Koba! U Nemackoj traze mnogo emdicinskih radnika svih profila. Za srednje obrazovanje tj medicinske sestre ili ono sto zovu "kraknenpflege" tj nega  starih i nepokretnih, za to ima posla svuda. Oni traze neko njihovo obrazovanje ali mogu da se raspitam. Plata je oko 1000 EUR neto na ruke minimum, dakle oko 1500 EUR bruto, ovo su vrlo grube cifre Verovatno moze da se dobije vise, jer ima i rada nocu i vikendom, a nemci to nece da rade.  Posao je tezak ali je siguran. Uz to dobijes mogucnost da ides na kurs jezika besplatno, ili za male pare, stanovi kostaju za 1 osobu od 300 EUr minimum pa na vise (neto) plus trosak za internet. Karta za mesecni prevoz je oko 60 EUR najvise, za hrannu ti treba kao u Srbiji, iste su cene. Cigarete su skupe, oko 6 EUr po kutiji. Ima raznih organizacija koje zaposljavaju ali ja bih ti savetovala da licno potrazis direktno u bolnicama i starackim domovima. JAvi mi se ako bilo sta mogu da ti pomognem (ja zivim u Nemackoj). Ne daj se!

Raspitaj mi se Ruzo kad budes mogla, ja sam već na kursu nemačkog, trebaće i vremena dok se ovo sa koronom ne sredi. 

Posted (edited)

Ne mogu piti Tegretol.

Sve ostaje isto a umesto Tegretola,

Eftil R. 500 mg - 1 + 0 + 1,

Lamictal 100 mg - 1 + 0 + 1.

Edited by Apoptosis

Ako ne grešim, mislim da je Eftil "lakši" i noviji lek od Targetola...

Posted (edited)
19 minutes ago, Mirri said:

Ako ne grešim, mislim da je Eftil "lakši" i noviji lek od Targetola...

Jeste. Iako je doktor dao savet da se prebacim na Tegretol, ja to jednostavno ne mogu! Oba leka su jako hepato i pankreasno toksični, s' tim da je Tegretol gori...

Toliko ne znam šta da radim više! Puca mi glava od psihotičnosti i koje lekove da uzimam, koje ne.

Od sutra pa nadalje, AKO BUDU OK, PIJEM OVO DOLE, AKO NE BUDU OK, PIJEM NEŠTO TREĆE. Uglavnom sam u kontaktu sa doktorom...

Rispolept 4 mg - 3 x 1

Metoten 5 mg - 1 + 1 + 2

Remirta 30 mg - 0 + 0 + 1/4 - 1/2

Rivotril 2 mg - po potrebi

Lamictal 100 mg - 1 + 0 + 1

Eftil R. 500 mg - 3 x 1

Edited by Apoptosis

Smirio se...

Rispolept 4 mg - 3 x 1

Eftil R. 500 mg - 1 + 0 + 1

1 hour ago, Apoptosis said:

Smirio se...

Th:
Rispolept 4 mg - 3 x 1

On 6/30/2020 at 6:36 PM, Apoptosis said:

F25.2 - Psychosis schizoaffectiva typus mixtus

F33.3 - Depressio psychotica recidiva gradus majoris

S06.2 - Laesio traumatica intracranialis

Metoten 5 mg - 1 + 1 + 2

Seroxat 20 mg - 2 + 0 + 0

Eftil R. 500 mg - 3 x 1

Rivotril 2 mg - 3 x 1 ( 3 x 2)

Bensedin 10 mg - 2 x 1

Propranolol 40 mg - 1 + 0 + 1

Nolpaza 40 mg - 1 tbl pred doručak

Vigantol kapi 

Vitamin C 500 mg

Zn + Se

Mg

Folnak

Silymarin Forte

Multivitamin Multimineral

Telefonski, zbog toga što je psihijatar bolestan i COVID19 caruje po Novom Sadu...

Rispolept 4 mg - 3 x 1

Vigantol D3 kapi
Folnak
Silymarin Forte
Vitamin C 500 mg
Mg šumeće tbl
Zn + Se
Multivitamin - Multimineral

Pomozi Bože...

Dg f29

Th rissar 1mg uvece, na svoju ruku ukinuo 1 mg

Bensedin 5mg uvece

F 25.1

Th

rivotril 1/2+1/4+1 
leponex 1+1+1
lamictal 1+1+1
zoloft 100 mg+0+0
trittico 0+0+2/3
haloperidol 2 mg 1/2+0+1/2

On 6/30/2020 at 6:36 PM, Apoptosis said:

F25.2 - Psychosis schizoaffectiva typus mixtus

F33.3 - Depressio psychotica recidiva gradus majoris

S06.2 - Laesio traumatica intracranialis

Metoten 5 mg - 1 + 1 + 2

Seroxat 20 mg - 2 + 0 + 0

Eftil R. 500 mg - 3 x 1

Rivotril 2 mg - 3 x 1 ( 3 x 2)

Bensedin 10 mg - 2 x 1

Nolpaza 40 mg - 1 tbl pred doručak

Vigantol kapi 

Vitamin C 500 mg

Zn + Se

Mg

Folnak

Silymarin Forte

Oligovit

Čuo sam se opet sa doktorom, dobio sam okulogirinske krize... To jeste neželjeno dejstvo na Tegretol CR... NE ŽELIM to!!!!! Radije bih bio lupam, srčani bolesnik nego da imam okulogirinske krize! Ko to nije doživeo, ne zna šta je to, kakvo zlo!