Jump to content
Mentalno zdravlje, lečenje, pomoć, podrška - Depresija forum
alive

Trenutna dijagnoza i terapija

Recommended Posts

dijagnoza f25.1

terapija

onzapin 10mg  0, 0, 1.5

hlorpromazin 25mg  1, 1, 2

eftil 500  1, 0, 1

rivotril 2mg 0.5, 0.5, 1

alventa 75mg 1, 0, 0

tritico 150mg 2 trecine po potrebi

lunata 10 mg 1 po potrebi

6 hours ago, sheldon.cat said:

ne znam baš puno o tome, ali što se tiče neželjenih efekata, mislim da ne moraš da brineš o tome jer ga nećeš dugo piti

čitala sam da se risperidon često koristi kod anksioznih poremećaja i da deluje prilično brzo

Generalno bi na sledecoj kontroli trebala da mi uvede AP i njega je spomenula. Kakvo je tvoje misljenje o Olanzapinu na primer?

23 minutes ago, Rust said:

Generalno bi na sledecoj kontroli trebala da mi uvede AP i njega je spomenula. Kakvo je tvoje misljenje o Olanzapinu na primer?

Oprosti što sam se ubacio,ali pijem 6 godina olanzapin.Jako sam zadovoljan.Održavam kilažu,čak sam smršavio kad su mi ga uveli.Lijepo me uspava navečer,nije to onako sedativno nego kao da prirodno zaspim.Nekima ne odgovara,mnogi se udebljaju,ali meni je na njemu definitivno bolje nego na rispoleptu kojega sam jako dugo pio.Šećer u krvi mi je uvijek normalan i krvni nalazi su mi uvijek dobri.Vadim svakih par mjeseci krv radi štitnjace pa onda pratim sve.Neću sad reći da ti ga preporučujem,ja govorim iz svog iskustva.Neki će ti možda reći da im nije odgovarao.

Dg:F 31.3

Sniženijeg raspoloženja, ima potrebu za većom socijalnom aktivnošću, više druženja, ali svi pokušaji doveli su do neuspeha. Nedovoljno sadržaja i aktivnosti koji bi mu ispunili vreme.

Th: Lamictal 200 mg 1/2+0+1/2

Venlafaks 75 mg 1+0+0

Bipodis 5 mg 1 dnevno

4 minutes ago, joed said:

Oprosti što sam se ubacio,ali pijem 6 godina olanzapin.Jako sam zadovoljan.Održavam kilažu,čak sam smršavio kad su mi ga uveli.Lijepo me uspava navečer,nije to onako sedativno nego kao da prirodno zaspim.Nekima ne odgovara,mnogi se udebljaju,ali meni je na njemu definitivno bolje nego na rispoleptu kojega sam jako dugo pio.Šećer u krvi mi je uvijek normalan i krvni nalazi su mi uvijek dobri.Vadim svakih par mjeseci krv radi štitnjace pa onda pratim sve.Neću sad reći da ti ga preporučujem,ja govorim iz svog iskustva.Neki će ti možda reći da im nije odgovarao.

Hvala na informacijama. Mene najvise interesuje koji bi od ova dva AP bolje pomogao kod tih misli a najviše kod stalno prisutne anksioznosti i depresije? Neko kaze rispolept, neko olanzapin. Znam da je individualno ali iskreno bih poceo sa lekom koji bolje delovao.

4 minutes ago, Rust said:

Hvala na informacijama. Mene najvise interesuje koji bi od ova dva AP bolje pomogao kod tih misli a najviše kod stalno prisutne anksioznosti i depresije? Neko kaze rispolept, neko olanzapin. Znam da je individualno ali iskreno bih poceo sa lekom koji bolje delovao.

Pa ovako.Možda i nisam kompetentan,ali dok sam 8 godina bio na rispoleptu pio sam i antidepresiv.Sad 6 godina na olanzapinu i nisam trebao antidepresiv jer on ima i antidepresivna svojstva.Zadnjih mjesec dana zaredalo mi se par loših dana pa sam mislio uvesti neki AD,ali za sad ništa od toga.A što se anksioznosti tiče,više se ni ne sjećam da sam po danu morao uzeti anksiolitik.Uzmem anksiolitik ako baš dugo ne zaspim,ovako po danu mi ne treba.

3 minutes ago, joed said:

Pa ovako.Možda i nisam kompetentan,ali dok sam 8 godina bio na rispoleptu pio sam i antidepresiv.Sad 6 godina na olanzapinu i nisam trebao antidepresiv jer on ima i antidepresivna svojstva.Zadnjih mjesec dana zaredalo mi se par loših dana pa sam mislio uvesti neki AD,ali za sad ništa od toga.A što se anksioznosti tiče,više se ni ne sjećam da sam po danu morao uzeti anksiolitik.Uzmem anksiolitik ako baš dugo ne zaspim,ovako po danu mi ne treba.

Hvala puno. Porazgovaracu onda sa njom pa da mi kaze koji bi od ta dva AP najvise meni odgovarao bez ukidanja Seroxata jer mi on bas odgovara.

20 hours ago, Rust said:

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se blizu 3 godine. F32, F41. Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, bromazepam, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i ksalol 0.5 po potrebi. Lekar zeli sada da mi koriguje terapiju i uvede i risperidon (ili neki drugi antipsihotik) zbog prevelike anksioznosti koja je stalno prisutna. Kakvo je vase misljenje o tome i da li je neko imao slicno iskustvo? Unapred hvala.

Pijem seroksat i rivotril kao ti. Od antipsihotika mi je dr davao risperidon i leponeks i od njih sam padala u san kao u nesvest. Loše se osećala posle buđenja. Olanzapin pijem već skoro godinu dana uveče i ne bih ga menjala. Sredio mi je problem sa spavanjem, a i manje sam anksiozna. Jeste me malo ugojio, ali ne toliko kao nekad risperidon i leponeks. Kako god bilo, nadam se da će ti nova terapija prijati.

Edited by paradis

5 hours ago, Rust said:

Hvala puno na informacijama :))

Nema na čemu, pitaj štagod te interesuje, zato smo ovde! :))

1 hour ago, paradis said:

Pijem seroksat i rivotril kao ti. Od antipsihotika mi je dr davao risperidon i leponeks i od njih sam padala u san kao u nesvest. Loše se osećala posle buđenja. Olanzapin pijem već skoro godinu dana uveče i ne bih ga menjala. Sredio mi je problem sa spavanjem, a i manje sam anksiozna. Jeste me malo ugojio, ali ne toliko kao nekad risperidon i leponeks. Kako god bilo, nadam se da će ti nova terapija prijati.

Hvala mnogo, svaka informacija mi je dobrodošla jer sa doktorkom zaista imam više nego korektan odnos. Sledećeg meseca idem na kontrolu pa javljam kako je prošlo. Veliki pozdrav. :))

Zvsnicno dsm u psihozi

f39

f60.3

f33.2

lxtiks 150mg 2+2+4

eftil 1+1+1

taita 60mg 1+0+0

bensedin 10mg 1+1+1

zalasta10mh 0+0++1

pijem sve redovno 

2 hours ago, Fenix. said:

Zvsnicno dsm u psihozi

f39

f60.3

f33.2

lxtiks 150mg 2+2+4

eftil 1+1+1

taita 60mg 1+0+0

bensedin 10mg 1+1+1

zalasta10mh 0+0++1

pijem sve redovno 

Proci ce, samo malo istrpis da lekovi i teraija deluju... korak po korak... Ne daj se, tu smo svi uz tebe, citam kako ljudi pisu i bas mi je toplo oko srca... Puno forumasa salje ti sada svoju energiju! Ne daj se draga!

Uskoro idem i ja u bolnicu, idem u ono "dnevna bolnica" na 8 nedelja, pa ce mi tamo nadodavati i lekove i dijagnoze.... Sta da se radi...

Just now, ruzza said:

Proci ce, samo malo istrpis da lekovi i teraija deluju... korak po korak... Ne daj se, tu smo svi uz tebe, citam kako ljudi pisu i bas mi je toplo oko srca... Puno forumasa salje ti sada svoju energiju! Ne daj se draga!

Uskoro idem i ja u bolnicu, idem u ono "dnevna bolnica" na 8 nedelja, pa ce mi tamo nadodavati i lekove i dijagnoze.... Sta da se radi...

ovo je sadasnja terapija ... rekli su da ce je menjati

11 hours ago, Fenix. said:

ovo je sadasnja terapija ... rekli su da ce je menjati

Samo se ti drzi, samo ponavljaj sebi da ce to stanje proci, kad tad ce proci... i bice malko bolje... i ponavljaj sebi da ti zasluzujes da ti bude bolje :):heart:

Just now, ruzza said:

Samo se ti drzi, samo ponavljaj sebi da ce to stanje proci, kad tad ce proci... i bice malko bolje... i ponavljaj sebi da ti zasluzujes da ti bude bolje :):heart:

A valjda ce biti bolje....

12 minutes ago, sheldon.cat said:

Tata je mi je zakazao kod neke Adžićke u Medigroupu, ima li ko iskustva sa njima?

Bio sam kod dve doktorke 2014. tamo. Odvratne su obe bile. Jedna penzionisana profesorka, druga psihijatar srednjih godina. Neću navoditi imena i prezimena. U to vreme je Medigroup u Novom Sadu bio pod drugim imenom.

6 hours ago, Apoptosis said:

Bio sam kod dve doktorke 2014. tamo. Odvratne su obe bile. Jedna penzionisana profesorka, druga psihijatar srednjih godina. Neću navoditi imena i prezimena. U to vreme je Medigroup u Novom Sadu bio pod drugim imenom.

nadam se da će mi pomoći 

F20.0 - Schizophrenia paranoides

F31.7 - Psychosis affectiva bipolaris in remssione

F33.3 - Depressio psychotica, recidiva, gradus majoris

G40 - Epilepsio post traumatica

S06.2 - Laesio traumatica intracranialis

Rispolept 4 mg - 2 x 1

Onzapin 10 mg - 2 tbl uveče

Actawell 100 mg - 1 tbl uveče

Seroxat 20 mg - 2 + 0 + 0

Bensedin 10 mg - 3 x 1

Rivotril 2 mg - 2 x 1/2

Tegretol CR 400 mg - 3 x 1

Dg 

F25.1

Th

rivotril 1/2+1/4+1 
leponex 1+1+1
lamictal 1+1+1
zoloft 100mg+0+0
trittico 0+0+2/3
haloperidol 2mg 1/4+0+1/2

samo mi je smanjio jutarnju dozu haloperidola jer sam pospana

I pored dva AD koja pijem, izbija anksioznost sa fizičkim tegobama plus imam rojeve misli, pa i crne misli, zbog čega imam potrebu da popijem Rivotril ujutru i Ksalol popodne. Dakle tu nešto ne valja. Zato sam prepolovio doze AD, jer nema svrhe piti toliko tableta kad mi više ne pomažu. Postepeno ću ići na smanjenje dok ne ukinem Calixtu i svedem Seroxat na 1 tbl. ujutru, a onda kad proradi ambulanta idem da tražim promenu leka. Takođe ću postepeno i anksiolitike da prepolovim, mada i ne pijem velike doze, po 0,5 mg. 

Koji li će mi AD dati pitam se... 

1 minute ago, Koba said:

I pored dva AD koja pijem, izbija anksioznost sa fizičkim tegobama plus imam rojeve misli, pa i crne misli, zbog čega imam potrebu da popijem Rivotril ujutru i Ksalol popodne. Dakle tu nešto ne valja. Zato sam prepolovio doze AD, jer nema svrhe piti toliko tableta kad mi više ne pomažu. Postepeno ću ići na smanjenje dok ne ukinem Calixtu i svedem Seroxat na 1 tbl. ujutru, a onda kad proradi ambulanta idem da tražim promenu leka. Takođe ću postepeno i anksiolitike da prepolovim, mada i ne pijem velike doze, po 0,5 mg. 

Sretno... Ne treba piti gomile lekova ako ne pomažu. Nadajmo se da će ova COVID19 ludila završiti uskoro.

1 hour ago, Koba said:

i ja pijem gomilu lekova, strašno je

nadam se da će ovi u palmotićevoj to regulisati

Just now, sheldon.cat said:

i ja pijem gomilu lekova, strašno je

nadam se da će ovi u palmotićevoj to regulisati

pošto znam da oni insistiraju na što manje medikamenata

Kontrola F400 i dalje

Stanje zadovoljavajuće uz th

seroxat 1/2 i 1/1 svaki drugi dan 

rivotril 3x1/4