Jump to content
Depresija Forum
alive

Trenutna dijagnoza i terapija

Recommended Posts

27 minutes ago, Apoptosis said:

Čuo sam se opet sa doktorom, dobio sam okulogirinske krize... To jeste neželjeno dejstvo na Tegretol CR... NE ŽELIM to!!!!! Radije bih bio lupam, srčani bolesnik nego da imam okulogirinske krize! Ko to nije doživeo, ne zna šta je to, kakvo zlo!

šta su to okulogirinske krize?

ima li ko iskustva sa haloperidolom? počinjem da ga pijem od večeras

26 minutes ago, sheldon.cat said:

šta su to okulogirinske krize?

ima li ko iskustva sa haloperidolom? počinjem da ga pijem od večeras

Distonične reakcije u području očnih mišića. Slično nistagmusu koji se manifestuje nevoljnim pokretima očiju... Okulogirinske krize su nevoljno kretanje očnih jabučica, tako da se one podižu na gore i u strane, može doći i do stiska vilice itd. Izazivači su neuroleptici ( tipični antipsihotici ) , ali i velike doze atipičnih antipsihotika, karbamazepin, i par drugih lekova... Nešto što ne znam kako bih opisao, niti želim to bilo ko da doživi...

Posted (edited)

Danas heavy halucinacije. Odmah sam se javio doktoru... Copy / paste

Actawell 100 mg pred spavanje

Rispolept 4 mg - 2 x 1

Rivotril 2 x 1/2, 

Bensedina 10 mg popodne, 

Onzapin 10 mg - 2 tbl pred spavanje,

Seroxat 20 mg - 2 + 1 + 0

Eftil 500 mg - 3 x 1

Lamictal 100 mg - 1 + 0 + 1

Propranolol 40 mg - 2 x 1/2

Edited by Apoptosis

2 hours ago, Apoptosis said:

Danas heavy halucinacije. Odmah sam se javio doktoru... Copy / paste

Actawell 100 mg pred spavanje

Rispolept 4 mg - 2 x 1

Rivotril 2 x 1/2, 

Bensedina 10 mg popodne, 

Onzapin 10 mg - 2 tbl pred spavanje,

Seroxat 20 mg - 2 + 1 + 0

Eftil 500 mg - 3 x 1

Lamictal 100 mg - 1 + 0 + 1

Propranolol 40 mg - 2 x 1/2

kakve si halucinacije imao?

20 minutes ago, sheldon.cat said:

kakve si halucinacije imao?

Akustične.

14 minutes ago, Apoptosis said:

Akustične.

ja sam ih u životu imala dva puta, prošlo leto, negde u ovo vreme

bile su jedna za drugom

čula sam da mi usred noći neko par puta kuca na vrata, s tim što još nisam bila legla da spavam, odmah zatim glas mog mlađeg brata kako me doziva mojim nadimkom. pretpostavila sam da se probudio i da me sprda, što ni malo ne bi ličilo na njega i legla da spavam. istog trenutka sam čula glasove gomile ljudi iz ugla moje sobe. ništa me više u životu prestrašilo nije, tako da znam kako ti je.

17 minutes ago, sheldon.cat said:

ja sam ih u životu imala dva puta, prošlo leto, negde u ovo vreme

bile su jedna za drugom

čula sam da mi usred noći neko par puta kuca na vrata, s tim što još nisam bila legla da spavam, odmah zatim glas mog mlađeg brata kako me doziva mojim nadimkom. pretpostavila sam da se probudio i da me sprda, što ni malo ne bi ličilo na njega i legla da spavam. istog trenutka sam čula glasove gomile ljudi iz ugla moje sobe. ništa me više u životu prestrašilo nije, tako da znam kako ti je.

Hvala ti što si ovo podelila sa mnom. Meni su ranije bile halucinacije dosta strašnije, a kroz godine sam se donekle privikao... Mada me uvek izbace iz takta...

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se blizu 3 godine. F32, F41. Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, bromazepam, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i ksalol 0.5 po potrebi. Lekar zeli sada da mi koriguje terapiju i uvede i risperidon (ili neki drugi antipsihotik) zbog prevelike anksioznosti koja je stalno prisutna. Kakvo je vase misljenje o tome i da li je neko imao slicno iskustvo? Unapred hvala.

1 hour ago, Apoptosis said:

Hvala ti što si ovo podelila sa mnom. Meni su ranije bile halucinacije dosta strašnije, a kroz godine sam se donekle privikao... Mada me uvek izbace iz takta...

Nema na čemu, čovek se oseća malo lakše kada zna da nije sam u zlu. Meni su one oduvek bile intrigrantne, ali ih nikom ne želim.

26 minutes ago, Rust said:

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Od depresije, anksioznosti i panicnih napada lecim se blizu 3 godine. F32, F41. Menjali su mi antidepresive i anksiolitike (remeron, zoloft, seroxat, xanax, bromazepam, lorazepam, rivotril). Trenutno sam na terapiji seroxat 20mg i rivotril 2mg (1/4 ujutru, 1/4 uvece) kao i ksalol 0.5 po potrebi. Lekar zeli sada da mi koriguje terapiju i uvede i risperidon (ili neki drugi antipsihotik) zbog prevelike anksioznosti koja je stalno prisutna. Kakvo je vase misljenje o tome i da li je neko imao slicno iskustvo? Unapred hvala.

moguće je da će ti dati neki antipsihotik jer se jako dugo lečiš anksioliticima a nemaju efekat

neki ap su stvoreni baš za tu uznemirenost i napetost, doduše kod psihoza, mada mislim da ćeš, ako ti da, piti kratko vreme

20 minutes ago, sheldon.cat said:

Nema na čemu, čovek se oseća malo lakše kada zna da nije sam u zlu. Meni su one oduvek bile intrigrantne, ali ih nikom ne želim.

moguće je da će ti dati neki antipsihotik jer se jako dugo lečiš anksioliticima a nemaju efekat

neki ap su stvoreni baš za tu uznemirenost i napetost, doduše kod psihoza, mada mislim da ćeš, ako ti da, piti kratko vreme

Hvala na odgovoru. Ona zeli da mi uvede risperidon (ili neki drugi AP) jer je anksioznost postala prevelika usled stalnog razmisljanja o bolesti, smrti, nesrecama i sl. Ja trenutno uzimam Seroxat 20mg i 1/4 (0.5mg) Rivotril ujutru, ako baš ne mogu da zaspem popijem 1/2 (15mg) Remeron i kada sam previše uznemiren ksalol 2x0.5mg. Interesuje me samo još da li je Risperidon najdelotvorniji AP za ovo ili neki drugi i kakve su nuspojave kod manjih doza? Hvala još jednom :))

6 hours ago, Rust said:

Hvala na odgovoru. Ona zeli da mi uvede risperidon (ili neki drugi AP) jer je anksioznost postala prevelika usled stalnog razmisljanja o bolesti, smrti, nesrecama i sl. Ja trenutno uzimam Seroxat 20mg i 1/4 (0.5mg) Rivotril ujutru, ako baš ne mogu da zaspem popijem 1/2 (15mg) Remeron i kada sam previše uznemiren ksalol 2x0.5mg. Interesuje me samo još da li je Risperidon najdelotvorniji AP za ovo ili neki drugi i kakve su nuspojave kod manjih doza? Hvala još jednom :))

ne znam baš puno o tome, ali što se tiče neželjenih efekata, mislim da ne moraš da brineš o tome jer ga nećeš dugo piti

čitala sam da se risperidon često koristi kod anksioznih poremećaja i da deluje prilično brzo

dijagnoza f25.1

terapija

onzapin 10mg  0, 0, 1.5

hlorpromazin 25mg  1, 1, 2

eftil 500  1, 0, 1

rivotril 2mg 0.5, 0.5, 1

alventa 75mg 1, 0, 0

tritico 150mg 2 trecine po potrebi

lunata 10 mg 1 po potrebi

6 hours ago, sheldon.cat said:

ne znam baš puno o tome, ali što se tiče neželjenih efekata, mislim da ne moraš da brineš o tome jer ga nećeš dugo piti

čitala sam da se risperidon često koristi kod anksioznih poremećaja i da deluje prilično brzo

Generalno bi na sledecoj kontroli trebala da mi uvede AP i njega je spomenula. Kakvo je tvoje misljenje o Olanzapinu na primer?

23 minutes ago, Rust said:

Generalno bi na sledecoj kontroli trebala da mi uvede AP i njega je spomenula. Kakvo je tvoje misljenje o Olanzapinu na primer?

Oprosti što sam se ubacio,ali pijem 6 godina olanzapin.Jako sam zadovoljan.Održavam kilažu,čak sam smršavio kad su mi ga uveli.Lijepo me uspava navečer,nije to onako sedativno nego kao da prirodno zaspim.Nekima ne odgovara,mnogi se udebljaju,ali meni je na njemu definitivno bolje nego na rispoleptu kojega sam jako dugo pio.Šećer u krvi mi je uvijek normalan i krvni nalazi su mi uvijek dobri.Vadim svakih par mjeseci krv radi štitnjace pa onda pratim sve.Neću sad reći da ti ga preporučujem,ja govorim iz svog iskustva.Neki će ti možda reći da im nije odgovarao.

Dg:F 31.3

Sniženijeg raspoloženja, ima potrebu za većom socijalnom aktivnošću, više druženja, ali svi pokušaji doveli su do neuspeha. Nedovoljno sadržaja i aktivnosti koji bi mu ispunili vreme.

Th: Lamictal 200 mg 1/2+0+1/2

Venlafaks 75 mg 1+0+0

Bipodis 5 mg 1 dnevno

4 minutes ago, joed said:

Oprosti što sam se ubacio,ali pijem 6 godina olanzapin.Jako sam zadovoljan.Održavam kilažu,čak sam smršavio kad su mi ga uveli.Lijepo me uspava navečer,nije to onako sedativno nego kao da prirodno zaspim.Nekima ne odgovara,mnogi se udebljaju,ali meni je na njemu definitivno bolje nego na rispoleptu kojega sam jako dugo pio.Šećer u krvi mi je uvijek normalan i krvni nalazi su mi uvijek dobri.Vadim svakih par mjeseci krv radi štitnjace pa onda pratim sve.Neću sad reći da ti ga preporučujem,ja govorim iz svog iskustva.Neki će ti možda reći da im nije odgovarao.

Hvala na informacijama. Mene najvise interesuje koji bi od ova dva AP bolje pomogao kod tih misli a najviše kod stalno prisutne anksioznosti i depresije? Neko kaze rispolept, neko olanzapin. Znam da je individualno ali iskreno bih poceo sa lekom koji bolje delovao.

4 minutes ago, Rust said:

Hvala na informacijama. Mene najvise interesuje koji bi od ova dva AP bolje pomogao kod tih misli a najviše kod stalno prisutne anksioznosti i depresije? Neko kaze rispolept, neko olanzapin. Znam da je individualno ali iskreno bih poceo sa lekom koji bolje delovao.

Pa ovako.Možda i nisam kompetentan,ali dok sam 8 godina bio na rispoleptu pio sam i antidepresiv.Sad 6 godina na olanzapinu i nisam trebao antidepresiv jer on ima i antidepresivna svojstva.Zadnjih mjesec dana zaredalo mi se par loših dana pa sam mislio uvesti neki AD,ali za sad ništa od toga.A što se anksioznosti tiče,više se ni ne sjećam da sam po danu morao uzeti anksiolitik.Uzmem anksiolitik ako baš dugo ne zaspim,ovako po danu mi ne treba.

3 minutes ago, joed said:

Pa ovako.Možda i nisam kompetentan,ali dok sam 8 godina bio na rispoleptu pio sam i antidepresiv.Sad 6 godina na olanzapinu i nisam trebao antidepresiv jer on ima i antidepresivna svojstva.Zadnjih mjesec dana zaredalo mi se par loših dana pa sam mislio uvesti neki AD,ali za sad ništa od toga.A što se anksioznosti tiče,više se ni ne sjećam da sam po danu morao uzeti anksiolitik.Uzmem anksiolitik ako baš dugo ne zaspim,ovako po danu mi ne treba.

Hvala puno. Porazgovaracu onda sa njom pa da mi kaze koji bi od ta dva AP najvise meni odgovarao bez ukidanja Seroxata jer mi on bas odgovara.

1 hour ago, Rust said:

Pila sam ga kratko vreme jer nisam mogla da funkcionišem od njega, neprestano sam spavala, mada to ne znači da će tebi kod olanzapina biti tako.

3 minutes ago, sheldon.cat said:

Pila sam ga kratko vreme jer nisam mogla da funkcionišem od njega, neprestano sam spavala, mada to ne znači da će tebi kod olanzapina biti tako.

Hvala puno na informacijama :))

Posted (edited)
20 hours ago, Rust said:

Pijem seroksat i rivotril kao ti. Od antipsihotika mi je dr davao risperidon i leponeks i od njih sam padala u san kao u nesvest. Loše se osećala posle buđenja. Olanzapin pijem već skoro godinu dana uveče i ne bih ga menjala. Sredio mi je problem sa spavanjem, a i manje sam anksiozna. Jeste me malo ugojio, ali ne toliko kao nekad risperidon i leponeks. Kako god bilo, nadam se da će ti nova terapija prijati.

Edited by paradis

5 hours ago, Rust said:

Hvala puno na informacijama :))

Nema na čemu, pitaj štagod te interesuje, zato smo ovde! :))

1 hour ago, paradis said:

Pijem seroksat i rivotril kao ti. Od antipsihotika mi je dr davao risperidon i leponeks i od njih sam padala u san kao u nesvest. Loše se osećala posle buđenja. Olanzapin pijem već skoro godinu dana uveče i ne bih ga menjala. Sredio mi je problem sa spavanjem, a i manje sam anksiozna. Jeste me malo ugojio, ali ne toliko kao nekad risperidon i leponeks. Kako god bilo, nadam se da će ti nova terapija prijati.

Hvala mnogo, svaka informacija mi je dobrodošla jer sa doktorkom zaista imam više nego korektan odnos. Sledećeg meseca idem na kontrolu pa javljam kako je prošlo. Veliki pozdrav. :))

Zvsnicno dsm u psihozi

f39

f60.3

f33.2

lxtiks 150mg 2+2+4

eftil 1+1+1

taita 60mg 1+0+0

bensedin 10mg 1+1+1

zalasta10mh 0+0++1

pijem sve redovno 

2 hours ago, Fenix. said:

Zvsnicno dsm u psihozi

f39

f60.3

f33.2

lxtiks 150mg 2+2+4

eftil 1+1+1

taita 60mg 1+0+0

bensedin 10mg 1+1+1

zalasta10mh 0+0++1

pijem sve redovno 

Proci ce, samo malo istrpis da lekovi i teraija deluju... korak po korak... Ne daj se, tu smo svi uz tebe, citam kako ljudi pisu i bas mi je toplo oko srca... Puno forumasa salje ti sada svoju energiju! Ne daj se draga!

Uskoro idem i ja u bolnicu, idem u ono "dnevna bolnica" na 8 nedelja, pa ce mi tamo nadodavati i lekove i dijagnoze.... Sta da se radi...