Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
serafim

Modafinil (PROVIGIL)

Recommended Posts

Bila je malo nize ista tema, ali nesto cudno mi se desava kada pisem u njoj, odnosno ne prikazuje se moj post.

Interesuje me ovaj lek, da li se nesto promenilo i da li ga je moguce nabaviti u Beogradu?

Hvala za prebacivanje teme gde joj je mesto. :)

Video sam za porucivanje, ali me malo plasi koriscenej lekova porucenih sa neta. Znam par apotekara koji nabavljaju lekove koji nisu kod nas registrovani pa cu pokusati preko njih. Slusao sam neverovatne price vezano za taj lek, izgleda mi kao magicna pilula koja trenutno pojacava koncentraciju, izostrava cula, daje energiju, jednostavno mozak postaje mnogo efikasniji, uporedjuju je sa kapsulom u filmu limitless. Za ovih 10-ak godina koliko se koristi nisu primecene neke velike nuspojave, bar tako kazu.

Voleo bih da probam

mislm da ćeÅ¡ se razoÄarati ako budeÅ¡ oÄekivao neÅ¡to kao u tom filmu

modafinil na primer ne poboljšava memoriju niti će ti porasti iq od njega

ali jeste efikasan da te održi u budnijem stanju

Daleko od toga da ocekujem takve rezultate, nego ima onih koji ga porede sa tim.

Voleo bih da ima nesto sa cim bih privremeno u nekim situacijama mogao da poteram mozak u overboost, a opet da nije nesto na sta se covek navuce. Pitao sam apotekare, jedan navodno moze iz grcke da poruci, proverice. Ako dobijem probacu.

ma znam i ja bih voleo da probam to

samo meni nije palo na pamet da pitam apoteke za to

ja bih uzeo preko neta pa Å¡ta bude

ÄŒemu drogiranje lekovima?

Svi znaju da je problem sa lekovima taj što su to kontrolisane supstance, i ne može se desiti da dođe do high feeling a da se ne predoziraš i možda fatalno završiš.

pa neću da se drogiram s tim

uzimao bih koliko se uzima za nootropic efekat

Ma znam, ne bih ja mislio na tebe. :* Nego generalno, glupo je misliti da će se dostići neki high od lekova. Prosto nema teorije doneti toliko lekova da bi se predozirao, doživeo high i umro. To je rad kao na heroinu.

Od ovoga se sve moze samo ne biti "high", bar iz onoga sto sam do sada procitao. On je trenutno jedini legalni psihostimulans bez nuspojava, ukoliko se pije normalna kolicina, i ne stvara zavisnost.

Nije lek podoban za zloupotrebu nikako, kod predoziranja se osecas lose, nikako "high". Ja jednostavno zelim da probam, poslednjih recimo 5 meseci nema depresije ni u tragovima, ali desavaju mi se jaki padovi koje ne mogu da kontrolisem i za koje ne mogu da utvrdim da su povezani s necim. Treba mi neki psihostimulans za takve dane, da probam. Sto se tice nekog jaceg osecaja od njega to ne ocekujem, zapravo i ne volim taj osecaj, od kada sam imao panicne sve sto izlazi iz okvira normalnog meni stvara osecaj straha, pa makar bio i nerealno dobar osecaj. :)

Inace mislim da cu uspeti da ga narucim iz Bugarske preko jedne apoteke, pa cemo videti.

Stigle tablete i to dve vrste, prva modafilin od 200mg, to je neka standardna varijanta i druga Armodafinil od 150 mg, to je ista stvar samo naprednija. Probacu ujutro pa javim kako deluje.

Slika

ja sam Äitao da nekima odgovara viÅ¡e racemat (modafinil) od enantiomera (armodafinil)

i obrnuto

ali nikome nisu legle oba leka jednako koliko Äitam

tako da znaš... probaj prvo jedno pa drugo

Nisam mogao da Äekam, popio pola modafilina od 200mg, nek mi je Bog u pomoć. :)

Iscekujem tvoj odgovor.

Nikakvih nuspojava nije bilo, eventualno blaga nesvestica veceras, na trenutke. Nema drhtanja, nervoze bilo u pocetku jer nisam znao kako cu reagovati. Najmanja je doza u pitanju tako da nisam siguran koliko je delovalo, ali definitivno se fokus popravi, nema lutanja misli, lakse se usresrediti na jednu stvar i uraditi. Nije mi tesko nista, odnosno nema onog razmisljanja da li ti je tesko, pomislim, ustanem i uradim. Sutra ujutru cu celu tabletu i pisem kakva su iskustva.

Ja uglavnom i ako mi se nesto ne radi mogu se naterati, ali na ovom leku cini mi se da nema te inicijalne misli da li da uradis, samo pomislim i krenem, nekako cistije i jednostavnije. Videcu pod punom dozom kako je, ali cini mi se da uopste nije los

Popio celu, tesko je opisati osecaj, sve je normalno, isto se osecam. Samo fokus ludacki pojacan, sposobnost zadrzavanja paznje na jednu stvar pojacana, odluke donosim u sekundi, mozda i pogresne ali nema dvoumljenja. Odlican je lek za situacije kada imate mnogo da ucite, vazne razgovore, mnogo posla, dugacka voznja,.... Samo mislim da kada bih ga u kontuitetu koristio duze, da bih fizicki pukao. Mnogo sam produktivniji sa njim. Sve bih to mogao i nez njega, samo on te uskrati za to razmisljanje da li uraditi i kako.

@2b

Tesko da moze da se poredi sa wellbturinom, potpuno su drugaciji. Well deluje dosta i na emocije, nema trenutno dejstvo, digne te i drzi. Kod ovog leka dejstvo je trenutno i funkcionise odlicno 10-ak sati, mozda i neato duze. Jedina nuspojava je nesanica, tesko sam zaspao ali se nisam budio i lepo sam spavao.

To bi bilo to, ne mislim da ga koristim ali lepo ga je imati ako zapne. :)

jel to sa modafinilcat.com/uk?

kažu da je to najsigurniji izvor za naruÄiti modafinil.

40 komada dođe 57 funti.

nisam imao priliku probati, ali ono Å¡to sam Äitao o iskustvima drugih koji su ga koristili uÄinak je sliÄan kofeinu ili ritalinu. Navodno jako dobro djeluje na koncentraciju i fokus. ne bi ga trebalo koristiti svaki dan jer se kao i na sve stimulanse stvara tolerancija nakon odreÄ‘enog perioda.

imam dosta problema sa umorom na Nardilu pa sam razmiÅ¡ljao da naruÄim modafinil, ali trenutno mi je malo preskup.

Osim toga ne znam kako bi mi djelovao.

uh maoi i dopaminergik... :unsure:

znam puno osoba koje kombiniraju maoi (Nardil, Parnate) i modafinil. Neki Äak vrlo dobro funkcioniraju i u kombinaciji MAOI + Adderall. To bi po meni već bilo jako opasno jer može dovesti do nagle hipertenzije.

Dr. Ken Gilman koji je propisao maoi viÅ¡e od 1000 puta ovdje opisuje kombiniranje maoi i stimulansa http://www.psychotropical.com/maois-and-cns-stimulants. Tu takoÄ‘er opisuje i najÄešće zablude koje vladaju u vezi s mao inhibitorima.