Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kitty555

Moje fobije

Recommended Posts

Imam strasno velik strah od smrti, ali ne onaj uobicajeni da se bojim umiranja I to.. Vjernica Sam I vjerujem u zivot poslije smrti, no bojim se zapravo toga da kada umrem, da ce me kada vec budem u lijesu pod zemljom Bog oziviti I da cu se gusiti pod zemljom. Ne znam ni sama kako je ovaj strah poceo ni od cega, samo znam da je poceo nakon hospitalizacije zbog psihoze. Smatram da ce mi Bog to uciniti da me kazni zbog pokusavanja suicida, rezanja I ostalog. Ne znam da li bih to trebala spomenuti psihijatru. Ovaj strah se cini mozda bezveznim I nemogucim ali ja si to ne mogu dokazati. Hvata me panika kada razmisljam o tom... Uz to, imam fobiju od telefoniranja, susreta sa poznatim I nepoznatim ljudima, pocnu mi se jednostavno ruke znojit, ubrzani puls.. Bojim se I voziti auto jer me hvata nervoza da ce se dogoditi nesreca, da cu poginuti a onda opet pocne onaj strah od smrti...

Imam terapiju koji uzimam zbog psihoze, zapravo bilo je tu vise dijagnoza no ova je zadnja. Pijem aripiprazol, akineton I moditen

Ja neznam te tablete pa lakse da kazes dali imas nesto za anks ili ne :P

S obzirom da je pocelo posle psihoze mislim da je ta fobija deo psihoze, treba verovatno da prodje neko vreme da se u potpunosti povuce, a moze biti i opsesija. Ako je neka opsesivna fobija mozda da konsultujes lekara da ti ubaci neki klasican AD u terapiju, to bi trebalo pomoci.

U svakom slucaju imaj strpljenja, bezrazlozan je strah i proci ce. Bog nam je dao zivot i tu se njegov direktni uticaj zavrsava, u ovozemaljskom zivotu on ne pomaze niti KAZNJAVA zbog ucinjenih greha. Uostalom ne postoji greh koji ne moze da se okaje, dovoljno je iz srca shvatiti gresku i pokajati se.

• Create New...