Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
kruška

Pretjerano spavanje - Hipersomnija

Recommended Posts

Sinoć sam spavala 12 sati, zaspala oko pola 12 probudila se u pola 12 i to me probudio mobitel, da nije zvonio ja bi spavala i duže. Osjećam se ko Garfield samo bi spavala i jela i sve je mrsko :D

Zanima me Å¡to bi mi moglo povećati budnost, jer dan mi je ovako prekratak, a i sad zijevam. InaÄe taj problem imam od puberteta kad mi je spavanje postala najdraža aktivnost.

Ja sam bila tako isto stalno mi se spavalo i resila sam to tako sto sam jednostavno legla da spavam kad mi se spavalo. I tako 2(samo) dana i evo odmorna sam i ne spava mi se toliko mnogo vec nedelju dana :D

Nema veze onda, dovoljno je da malo ležiÅ¡ i da se odmoriÅ¡, i to ume dosta da pomogne. Ako razmiÅ¡ljaÅ¡ puno ne oÄekuj da se uspavaÅ¡, tako da ako razmiÅ¡ljaÅ¡ iznesi to negde, kroz papir, misli ili bilo Å¡ta(pazi da ne zadiviÅ¡ sebe previÅ¡e pa da posle od ostavljenog utiska ne možeÅ¡ ponovo da spavaÅ¡ :D ) i onda će valjda da uspe. Srećno :happy:

Off topic(SORRY LJUDI): ja sam se baÅ¡ pitala gde si skoro... Äekam te da se javiÅ¡, kiss :heart:

red bull :D

kako se ja nisam toga sjetila hahaaa

Nema veze onda, dovoljno je da malo ležiÅ¡ i da se odmoriÅ¡, i to ume dosta da pomogne. Ako razmiÅ¡ljaÅ¡ puno ne oÄekuj da se uspavaÅ¡, tako da ako razmiÅ¡ljaÅ¡ iznesi to negde, kroz papir, misli ili bilo Å¡ta(pazi da ne zadiviÅ¡ sebe previÅ¡e pa da posle od ostavljenog utiska ne možeÅ¡ ponovo da spavaÅ¡ :D ) i onda će valjda da uspe. Srećno :happy:

To je problem od Äega sam ja pobogu umorna :D , ali na kraju me Å¡etnja razbudila i vratila u život. Ja se razbudim negdje predveÄer. To s razmiÅ¡ljanjem uf kad mene to uhvati znam prelistati sve znanstvene teorije u glavi i onda razmiÅ¡ljati o njima :rolleyes:

Je l' si depresivna ? Ako jesi, to je karakteristicno jako za depresivce, tako nocu se razbudis i sve, a ako si depresivac to takodje moze da objasni umor i sve to..

Jesam, imala sam teÅ¡ku depresiju prije koji mjesec ali sad mi je bolje. To sa pretjeranim razmiÅ¡ljanjem mi se ne deÅ¡ava baÅ¡ Äesto, obiÄno prije spavanja odem u neki svoj svijet i ne znam kako da to objasnim, znam da stvorim sebi u glavi neku atmosferu koja me uspavljuje. Ne znam možda je u tome problem ja jako volim da razmiÅ¡ljam o neÄemu Å¡to sam izmislila i to me Äesto opuÅ¡ta, razlog zaÅ¡to sam se uglavnom uspjeÅ¡no borila sa depresijom preko 12 godina je baÅ¡ taj Å¡to sam se znala iskljuÄiti iz stvarnosti i stvoriti sebi ugodne emocije.

Jao znam kako je to, posle ti zao sto moras da ides da spavas hahaha :D Ja gledam komedije pre spavanja, to me opusti doooostaa, ustvari ono sto je bitno jeste da razmisljas o regularnim stvarima tako nocu, tipa knjige, neke gluposti... Ja sam skoro pocela da se bavim umetnoscu(knjizevnost i likovna umetnost) pa to pomaze isto da izbacis sva ta razmisljanja iz sebe i to... Super stvarcica stvarno :D Ali moguce je da je od depresije... Mada opet ne mora da znaci. Al uzrok nije previse bitan... Predlazem ti da pokusas sve sto ti pada na pamet :D

Fino je kad se možeÅ¡ baviti umjetnošću ja sam nekada pisala pjesme, a sad je ne bi znala napisati, voljela sam pisati i priÄe, ali sad mi to ne ide, crtati sam voljela iako nikada nisam znala pa me ražalosti moja nesposobnost crtanja :D

U biti Å¡ta god pokuÅ¡am da radim sad Äini mi se da niÅ¡ta ne znam osim kuhati i pisati poruke ovdje i na facebooku :D, bila sam puno kreativnija u proÅ¡losti, eh sjeti se sad one kutije za nakit Å¡to sam je napravila od parketa izgledala je super vidiÅ¡ možda i imam talenta za neÅ¡to :biggrin:

I ja u posljednje vrijeme imam problem sa pretjeranim spavanjem.

Normalno zaspim,bez problema ali onda odvalim spavati i preko 10 sati a sto je najcudnije,vise mi se spava danju nego nocu.

Jbg,prvo nisam mogao da spavam a sada ne mogu da ostanem budan,idem iz krajnosti u krajnost.

I ja ko Shone, iz krajnosti u krajnost.

Neki kazu da pomaze striktna disciplina. Lezes u Xh, sve prestaje, ti moras da legnes. Budi se u Yh, nema snooze, niti jednom, skaces iz kreveta. Navodno se navikne telo.

Ja ne mogu da potvrdim jer sam uzasno nedisciplinovana.

Ja ni ne znam Å¡to je disciplina :D, radim neÅ¡to iskljuÄivo kad mi se radi, nikad ne pravim raspored za neÅ¡to, doduÅ¡e možda sam zato i neuspjeÅ¡na u životu.

Tu se onda kapiramo...

Doduse sta znaci biti uspesan u zivotu?

Elem, ja posto isto tako tesko radim nesto sto mi se ne radi, idem linijom da naprzim sebe da je to zapravo bas kul i da ce mi bas prijati da to radim. Tako sam sve smor predmete spremila, ubedivsi sebe da je to zapravo bas kul. Drugacije ja ne znam :(

Ja imam neku svoju definiciju uspjeha, to je ono kad uspiješ ostvariti svoje ciljeve, barem neke od njih, kad ti ne treba 5 godina da završiš trogodišnji fakultet i kad preko dana uspiješ uraditi nešto osim biti na kompjuteru :D . Jednom sam i pokušala da se organiziram ali uvijek ostaje onaj izgovor:"Osjećam se loše sad"

I ja imam problem sa preteranim spavanjem. Shvatila sam da preterano spavam kad legnem razocarana i onda me snovi hipnotisu, puno spavam i sanjam uzbudljive, nekako bolesno uzbudljive, snove i to puno njih. To mi se desava cesto. Kad ustanem osecam se grozno, jer sam protracila deo realnosti i to se desi bas u ovo vreme, oko ponoci i onda ne znam sta bih sa sobom. :unsure: I da, idem i ja iz krajnosti u krajnost nekad..

i ja volim sanjati inaÄe, evo sad imam nesanicu, bilo mi je draže to pretjerano spavanje

Definitivno ću pokušati ovo sa discipliniranim spavanjem, osjećam se kao da me tenk pregazio, ni za što sam

Ja sam sa tim "disciplinovanim snom",rijesio problem sa nesanicom,jbt kad se samo sjetim koliko sam se mucio sa nespavanjem,odmah se najezim.

Ja sam lijegao tacno u 23h a budio se najdalje do 7h,navijem budilnik i sistemom kosog hica naglo prekinem pospanost :D

Ali,ovo ludacko spavanje me je uhvatilo mozda 2 sedmice unazad,zaspim sasvim normalno,budim se po par puta u toku noci,sanjam citave dugometrazne filmove i koliko god da spavam ja sam umoran i pritom se budim sjeban?!

Evo,danas sam se poslije ni sam ne znam koliko dana digao u pola 10 i to samo zbog toga sto dijete treba da vodim u skolu u drugu smjenu,mada mene mnogo muci i to sto radim nocu pa sam totalno rastrzao organizam,nocu se osjecam super i ne spava mi se ali pred zoru bih mogao zaspati i uz drvo.

JoÅ¡ jedan dokaz da sam vrlo nedisciplinirana, hajd legnem ja kad kažem da ću leći ali ustati ma nema Å¡anse, jutros sam se probudila oko 7 ali me uhvatio onaj osjećaj omamljenosti, ma to je meni najljepÅ¡i osjećaj na svijetu, misli su spore i rijetke, razmiÅ¡ljam samo o sadaÅ¡njem trenutku i obožavam to, jednostavno nisam ni htjela da se potrudim da ga uklonim, samo sam nastavila, vlasnik mi je u stanu pravio užasnu buku od 9 ali niÅ¡ta to meni nije znaÄilo drži me taj osjećaj i apsolutno uživam u njemu, alarm u 10 samo ga iskljuÄim i nastavim i jedva ustanem u 11 mada sam mogla spavati i do 1 bez problema. Ne znam uopće Å¡to bi me diglo na noge kad je meni spavanje najdraža aktivnost, uopće ne znam kako ću ići na posao ima da zaspem tamo negdje.

ja sam danas spavala preterano, od 10 uvece do pola 9 sad. ne znam, meni je to previse, a jos mi se spava, samo ne smem jer sam imala nocnu moru. i stalno mi se spava, po ceo dan, nikad mi nije dovoljno. mogla bih da spavam i da spavam i da spavam...