Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Iskustva sa Palmoticevom

Recommended Posts

On 9/6/2017 at 9:36 PM, secerlema said:

Taj latino fazon muzika se cuje stalno i gore na odeljenjima. Cimerka u sobi sizela jer je ceo dan bila jedna te ista pesma.

Majko mila. I ja bih poludela. I ovako sam bila blizu.

On 9/6/2017 at 9:55 PM, secerlema said:

E da nije to mozda ona tamo u hodniku sa belim andjelom, al' negde na pocetku, sa desne strane? Jer sam ja dosla kod te da je pitam za klub cetvrtkom po preporuci Ljubice, i bila je bas neljubazna...Odbrusila mi da sacekam par minuta u hodniku, ja cekala pola sata i na kraju otisla, morala sam da idem na voz, da ne zakasnim na posao...

Posle razmisljam da mi ne pada na pamet da idem na terapiju koju ona treba da vodi...

Ne, ova je u onom aneksu, do koga se ide hodnikom, u jednoj veoma maloj prostoriji.

Edited by blackadder

Šećerlema, bila si u pravu. Jutros sam bila kod Ljubice i promenila mi je dijagnozu. Naravno, nije rekla da je pogrešila, neće lekar tek tako priznati svoju grešku i pet meseci nepotrebnog antipsihotika, ali ja sam zadovoljna. I drugačije se ponašala prema meni nego pre.

Kontrola u oktobru, razmišljamo o dnevnoj bolnici, da se malo družim sas ljudi, jerbo sam "neprilagođena".

Elem, prvi put sam zadovoljna. :)

Edited by blackadder

Eto, rekla sam ti :)

Sad ce i njen odnos prema tebi da bude drugaciji jer ce znati kako da se postavi u odnosu na tvoje dijagnoze. Jeste napravila veliki propust zaista, ali ne znam, i ona je covek i gresi. U svakom slucaju, sta god ti smeta ili imas neki problem sa bilo cim, pozali joj se i pokusaj da prihvatis to sto ti kaze kao dobronameran savet.

Pa, već sam videla promenu. Odjednom nam je razgovor bio...intelektualno dublji. I drago mi je zbog toga. :)

Edited by blackadder

On 9/8/2017 at 9:57 AM, Foggy said:

Šećerlema, bila si u pravu. Jutros sam bila kod Ljubice i promenila mi je dijagnozu. Naravno, nije rekla da je pogrešila, neće lekar tek tako priznati svoju grešku i pet meseci nepotrebnog antipsihotika, ali ja sam zadovoljna. I drugačije se ponašala prema meni nego pre.

Kontrola u oktobru, razmišljamo o dnevnoj bolnici, da se malo družim sas ljudi, jerbo sam neprilagođena.

Elem, prvi put sam zadovoljna. :)/>

Eto jer sam ti rekla da je ljubica dobra.Sad se drzi nje i bice sve ok.

Edited by blackadder

Dragi svi, imam veoma pozitivno iskustvo sa Palmotićevom i ukoliko nekoga zanima detaljnije, rado ću napisati. Međutim, ono što mi je sada hitnije jeste da saznam da li je neko imao iskustva sa individualnom ili grupnom terapijom kod njih? Ne mislim na Dnevnu bolnicu, već psihoterapije koje se održavaju jednom nedeljno. Trebalo bi nekako da izaberem hoću li jednu ili drugu, a baš nisam pametna :sleep::)

Mnogo bi mi značilo da čujem nečije iskustvo sa jednom ili drugom terapijom, a posle mogu podeliti svoja iskustva :)

Edited by blackadder

Sve zavisi sta ti vise odgovara. Meni vise odgovaraju grupe jer nisi toliko izlozen i ucis iz iskustva drugih tako da ne moras sve svoje probleme da kazes, poklopis se sa nekim pa vidis sta ima tu za tebe, psihoterpeut tu nema tako veliki uticaj kao kod individualne. U individualnoj ti si fokus i sve je o tebi. Ako nesto sakrijes i precutis moze da ti ide na stetu. Dok kod grupnih kupis i od drugih. E sad, da li tebi prestavlja problem da kazes svoj problem pred gomilom drugih ljudi ali isto tako nudis resenje za probleme drugih ili bi ti radije u cetiri oka, to je vec do tebe. Tvog senzibiliteta.

Hvala na odgovoru!

Na grupne sam išla već u dnevnoj i zaista su mi prijale, nemam problem da iznesem svoj problem pred drugima... Sada treba da izaberem hoću li ići na individualnu ili grupnu terapiju, a ako izaberem jednu, gubim pravo na drugu u Palmotićevoj. Grupna traje 2 godine, individualna 6 meseci. Nisam do sada imala iskustvo sa individualnom, pa sam mislila da bi možda efikasnije bilo da krenem na nju za početak.

Sa druge strane, 6 meseci je kratak period i svakako ću za dalje morati da plaćam psihoterapeuta. To mi je takođe deo nedoumice, da li sada iskoristiti i videti kakva je kod njih individualna, pa kasnije plaćati negde drugde grupnu, ili obrnuto - kod njih grupnu, a posle plaćati negde individualnu...? Trenutno ne mogu da priuštim plaćanje ni jedne :-)

Bila sam na nekoliko tih grupnih sastanaka i čini mi se da je isuviše mlako, da terapeut nije sposoban da vodi grupu kao što su npr.činili u Dnevnoj, pa sam se tu malo razočarala - očekivala sam da će biti snažnije iskustvo (u Dnevnoj su bile odlične grupe). Možda je potrebno više vremena, a možda mi samo stvarno ne odgovara ta grupa i taj grupni terapeut. Meni je definitivno potrebno snažno iskustvo, da bi me prodrmalo - bez toga, sva priča ode u vetar, ja sve zaboravim ili izignorišem.

Inače, da, individualne terapije drži Sonja Đorđević, da li je neko možda bio kod nje?

Uh, nadam se da nisam konfuzna, ali treba da izaberem već danas i plašim se da ne napravim pogrešan izbor...

Edited by blackadder

Ja sam Ljubici prošlog petka iskreno rekla da nisam za grupnu, jer bih se osećala loše ako ne bih bila u centru pažnje. Prihvatila je to i stavila me na listu čekanja za psihoterapeutkinju koja se vraća u februaru, pretpostavljam da je u pitanju porodiljsko. Tako da...jedva čekam. :) Biće KBT, jer kod nas, nažalost, ne postoji DBT.

Kod svoje psihološkinje u Domu zdravlja "Palilula" radim mešavinu svega i svačega. Molim sve bogove i Silu da me ne otkači, jer druga psihološkinja odlazi i svi pacijenti ostaju njoj. Ja ne mogu da pronađem reči koje bi opisale koliko volim tu ženu. Ma, zaprosila bih je, da nije udata i majka dvoje dece. Promenila mi je život. Moja Draganaaaaaaaaaa! :wub:

Edited by blackadder

Jbt, sad sam se setila kad sam nedeljama ostajala bez daha i gusila. Doveli internistu da me pregleda i ispostavi se da se gusim na nervnoj bazi (u Palmi dok sam lezala).

Prodje neko vreme ja i dalje tako...na kraju zavrsim u hitnoj sa saturacijom 84, uspostave mi dijagnozu bronhijalne astme i dr u Palmi mi nije verovala, trazila izvestaj pulmologa na uvid.

Edited by blackadder

Moja doktorka je prešla svaku meru. Ili ću ići kod zaštitnika za prava pacijenata, ili na komisiju. Naš sastanak osmog juna će biti poslednji. Zbogom, Ljubice - idi truj nekog drugog, idi se tripuj da je svako težak slučaj. Satano!

Ispričala sam joj za probleme koje imam sa majkom, sve što majka govori i za šta me optužuje. Ona me je gledala kao da lupetam, kao da sam sad neko ko tripuje nešto što se nije dogodilo! Nudi da mama dođe sa mnom. Kažem joj da je mama mrzi - što je sušta istina - ona se na to smeje. Dodajem da gubimo poverenje u njihovu ustanovu. Objašnjavam da neću da se žena stresira i da svakako prvo treba u dom zdravlja, ne bi ni mogla u Palmu. Ova kaže da može?! I onda me čudno pogleda i dodaje kako treba sa mnom da dođe neko od mojih prijatelja i da posvedoči kako je to što pričam istina. WHAT THE FUCKING FUCK? Kako se samo usuđuje?

Onda...kao šlag na tortu, kaže da sam UBRZANA. Ja dodajem da sam sinoć imala gorušicu, prerano legla i prerano ustala, te da mi treba više sna. Dakle, kažem da sam svaki dan sem ovog spavala po 7-10 sati. Ali JOK. Ona se usuđuje da spomene Bipodis. Ja kažem "Nema šanse". Predlaže Actawell. Opet kažem da nema šanse da više ikad dotaknem ijedan jedini lek iz te grupe. Na to reaguje tako što mi smanjuje Flunisan!

Na kraju hoće da dođem za dve sedmice i kaže da je "stavljam u pat poziciju".

Ženo...luđa si od svih svojih pacijenata zajedno. Ti i Palma me više nikad nećete videti. Tvoja opsesija da je svako bipolaran, psihotičan, ili oba bi u normalnom svetu rezultovala tužbama. Meni je sad bolje nego pre dva meseca, a ti...? More...

Edited by blackadder

On 5/23/2018 at 12:37 PM, Hyperdrive said:

Moja doktorka je prešla svaku meru. Ili ću ići kod zaštitnika za prava pacijenata, ili na komisiju. Naš sastanak osmog juna će biti poslednji. Zbogom, Ljubice - idi truj nekog drugog, idi se tripuj da je svako težak slučaj. Satano!

Ispričala sam joj za probleme koje imam sa majkom, sve što majka govori i za šta me optužuje. Ona me je gledala kao da lupetam, kao da sam sad neko ko tripuje nešto što se nije dogodilo! Nudi da mama dođe sa mnom. Kažem joj da je mama mrzi - što je sušta istina - ona se na to smeje. Dodajem da gubimo poverenje u njihovu ustanovu. Objašnjavam da neću da se žena stresira i da svakako prvo treba u dom zdravlja, ne bi ni mogla u Palmu. Ova kaže da može?! I onda me čudno pogleda i dodaje kako treba sa mnom da dođe neko od mojih prijatelja i da posvedoči kako je to što pričam istina. WHAT THE FUCKING FUCK? Kako se samo usuđuje?

Onda...kao šlag na tortu, kaže da sam UBRZANA. Ja dodajem da sam sinoć imala gorušicu, prerano legla i prerano ustala, te da mi treba više sna. Dakle, kažem da sam svaki dan sem ovog spavala po 7-10 sati. Ali JOK. Ona se usuđuje da spomene Bipodis. Ja kažem "Nema šanse". Predlaže Actawell. Opet kažem da nema šanse da više ikad dotaknem ijedan jedini lek iz te grupe. Na to reaguje tako što mi smanjuje Flunisan!

Na kraju hoće da dođem za dve sedmice i kaže da je "stavljam u pat poziciju".

Ženo...luđa si od svih svojih pacijenata zajedno. Ti i Palma me više nikad nećete videti. Tvoja opsesija da je svako bipolaran, psihotičan, ili oba bi u normalnom svetu rezultovala tužbama. Meni je sad bolje nego pre dva meseca, a ti...? More...

Prvo vas 2 ste mi komicne,mogu da vas zamislim u onoj ordinaciji.Drz se ti ljubice ja ti kazem i slusaj je malo.ok preteruje u nekim stvarima ne mogu sad da razglabam to cemo face to face.Zna da iznervira.ali je dobra.Vidis da si 2 meseca ok.

Edited by blackadder

Nemam nameru. Ovo je konačna odluka. Misli da imam sumanute ideje...ĆAO. Neka potura svoje gledanje u pasulj nekome ko je lakoveran i bespomoćan! :Gigakach_02:

Edited by blackadder

Ovo je komično. Nama koji crkavamo, živi bi se spalili nama nije ništa a vama što je dobro vi ste psiho i za odeljenja.

Isto tako kada je meni bilo dobro hteli su me na odeljenje.

Imam ideju sledeći put dolazim sa dobro mi je! Ima sve suprotno da govorim od svog stanja...

On 5/24/2018 at 12:54 PM, Hyperdrive said:

Nemam nameru. Ovo je konačna odluka. Misli da imam sumanute ideje...ĆAO. Neka potura svoje gledanje u pasulj nekome ko je lakoveran i bespomoćan! :Gigakach_02:

Mogla bih ja kod te Ljubice, možda bi mi konačno skinula granični. X'D

Edited by blackadder

Stojke, ovo prelazi u sasvim drugu temu. Kako da je nazovem i gde da je stavim?

Upravo mi se javili za psihoterapiju, KONAČNO sam došla na red.

Edited by blackadder

On 1/30/2019 at 11:59 AM, Hyperdrive said:

Upravo mi se javili za psihoterapiju, KONAČNO sam došla na red.

Ima i toga?

Edited by blackadder

Hvala na odgovoru. :)

Ja sam još na prvom razgovoru sa psih. pitala za psihoterapiju, evidentirao me je...ali ne za grupnu psih. već za individualnu psihoterapiju, možda ću duže čekati...ali, koliko sam ukapirala on radi sa ljudima koji imaju cerebralnu paralizu tamo ( ja sam mu drugi pacijent sa CP ) i sa onima koji imaju druge orto ili neurološke bolesti...

Zato mora individualna psihoterapija jer ne može da me ubaci u neku već postojeću grupu ( nemam ni granični, ni bipolarni, ni psihozu )...

Edited by blackadder

Ja sam baš tražila individualnu, smatram da bih preuzela inicijativu u grupi i da to ne bi bilo fer. Plus obično počinju sa graničarima koji nisu odmakli nimalo, a ja jesam, podosta. Nadam se da to ima smisla.

Edited by blackadder

Ima istine u tome,a pri tome treba dodati i mogućnost da bi te ti "graničari-početnici" verovatno na neki način žešće iritirali nekim svojim razmišljanjima i stavovima koje bi-gledano iz tvoje perspektive-verovatno percipirala kao poprilično krute,infantilne i nezrele...Moguće je da bi ti na neki način "udarilo na mozak" kada bi u drugim ljudima prepoznala određene segmente svoje vlastite ličnosti iz neke malo dalje prošlosti.

Edited by blackadder

Apsolutno. I onda bih se ja ponašala kao graničar u minusu (ako je to uopšte moguće, dakle gori i od početnika) jer bih htela svima da serviram malo strpljenja, da broje do deset itd. :laugh4: :laugh4:

Edited by blackadder

Jel neko isao u dnevnu bolnicu u Palmoticevoj?

Jel ima nekog efekta ili koristi (za anksiozno depresivne)?

Edited by blackadder