Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Skuterash2907

Molim pomoc hitnoooo mislim da cu poludit.. :(

Recommended Posts

Pozdrav svima na ovom odlicnom forumu! Naime ovdje trazim pomoc jer mi je sve teze i teze a sljedeci tj idem kod psihijatra.. do prije godinu dana lijecen sam na AD Fevarinu 100mg dnevno + Misar 0,25mg pp.. bilo mi je dobro i sve je bilo ok i reko ne trebaju mi vise... u konzultaciji s psihijatrom poceo sam se skidat sa AD postepeno.. za 3 tjedna vise nisam pio.. i tako vec godinu dama nisam na AD.. u 7.mj ppceo sam imati dosta stresa kako poslovno tako ponovo i sa svojim fobijama i strahovima.. poceli su neki cudni osjecaji u glavi, pritisak, vrtoglavica, mucnina i par panicnih napada.. pripisao sam to sve sinusima jer imam s njima problrma i alergican sam na svasta tako da ljeti uvijek imam s tim problema.. bilo je dobro mjesec dana nekako i sada opet ali puno jace.. sve je krenulo putovanjem na more s djevojkom prije kojeg sam se jako fino iznervirao i opremio iracionalnim strahovima.. naravno cijelim putem sam se tresao, zlo mi je bilo, pritisak poznati u glavi,vrtoglavica, suha usta itd.. dosao sam na more i tu su krenuli jos izrazeniji isti simptomi do velikog panocnog napada jedan dan kad sam rekao curi da zove hitnu ako me srce primi.. 2 tjedna sam se mucio umjesto uzivao na moru.. svaki odlazak medu ljude ili u restoran meni je predstavljao borbu veliku.. i tako vratio sam se sa mora ali simptomi cak jaci.. zavrsio sam na hitnoj zbog 3 jaka simptoma.. vrtoglavice s mucninom i dizanjem sline, mucnine i pritiska u sinusima i sljepopcnicama.. javio se u hitnu ORL ambulantu gdje su mi isprali lijevo uho zbog cerumena i naricili za audioloske pretrage i poslali na hitnu neurologiju.. dosao tamo krvna slika super, nema akutnih neuroloskih zbivanja, sve u redu testovi ravnoteze i koordinacije.. dobio uputnicu za snimanje zila prema glavi, eeg i vep.. to sve me tek ceka a najhitnije kao da prvo odem psihijatru.. znaci ono sto mi se dogodi je random u danu bar jednom nebitno u koje vrijeme osim prije spavanja i rano ujutro: konstantni pritisak u glavi vise kod sljepoocnica i sinusa, vrtoglavica i cudan osjecaj u glavi, malaksalost, povremeni napadaji tih vrtoglavica lagano sa drhtanjem i treasavicom, znojne ruke, naleri vrucine i hladnog znoja, lupanje srca, stalna zabrinutost za zdravlje vec pola godine, strahovi od najgorih bolesti.. zanima me vase misljenje ili koji dobar savjet! Stvarno sam lose i dosta mi je toga svega nemogu vise..

Verovatno i sam prepoznajes simptome jakih panicnih napada i anksioznosti. Gadno je ali neces poludeti ni umreti.

Psihijatru sto pre da se ne patis, verovatno opet ad uz anksiolitik.

Prosao sam kroz slicnu fazu i meni ako se ipet isto dogodi mislim da cu pokusati sama sa anksioliticima, bez ad-a bar mesec dana

Potpisujem to sto kaze Serafim. Cim prije krenes po strucnu pomoc, manje ces se patiti. Ne brini, nece ti se dogoditi nista od toga cega se bojis..

Hvala na podrsci ljudi samo me zanima ta vrtoglavica i mucnina i taj pritisak jel netko mozda imao?? Nisam cuo da to netko ima i nemam nikog osobno da znam da ima slicne probleme pa..

Bez namere da te lazno umirim, opisacu ti kako se ja osecam poslednjih 3-4 dana, iako sam na terapiji ad-ovima.

Uzasan pritisak u glavi i zujanje u levom uvetu, gotovo 24 sata dnevno, glavobolja koja se premesta sa cela na potiljak, samo desna strana, svaki korak mi je napor, o prici da ne govorim, potpuno nemoguce mi je sastaviti malo duzu smislenu recenicu, celo mi je ledeno a znoj se sliva sa obrva kao kisa, naduven sam kao balon, u trenutku me zaboli zeludac tako jako da moram da sednem, creva luduju,......

Do pre pet dana nista od toga nisam osecao, onda porodicni problemi i krecu simptomi, mozda je i vezano malo za promenu vremena, mozda i zbog toga sto sam prethodnih 15-ak dana cesce pio lorazepam i sada se skidam, verovatno sve po malo ali znam da je sve iz glave. Fizicki sam proverio sve sto je moglo da se proverio i sve ok.

Ne postoji boljka koju mozak u anksioznosti i depresiji ne moze da simulira u nadi da ces shvatiti i nauciti

Ja imam te vrtoglavice u smislu nestabilnosti. Nije muÄninu nego viÅ¡e grÄ u želudcu i pritisak u glavi sam znala imati kod baÅ¡ jake anksioznosti. I ja sam u poÄetku radila sve moguće pretrage, vjerujem kao i većina ovdje, i naravno, sve bude u redu. To ti je sve od jake anksioznosti i paniÄnih napada. Sve Å¡to ti sada treba je dobar psihijatar i adekvatna terapija. I da, simptomi ne moraju kod svakoga da budu baÅ¡, baÅ¡ isti.

Jebiga, valjda od nervoze, anksioznosti mozak pregori, ne moze vise i pobrljavi, panicno javlja da stanes

Meni se isto nekad desava pritisak u glavi a posebno kad se necim preopteretim, tipa - kako cu ja sad to da uradim (nekad i za banalnosti), kad sam opterecena nekom brigom, kad mi je lose..

s obzirom na opisano stanje najvjerojatnije je sve opisano od anksioznosti. cini se da ti je ovaj psihijatar prije pomogao, javi se opet njemu kad vec znas da je dobar. nadam se da ce ti ostali nalazi biti u redu iako bi mozda lakse bilo lijeciti "fizicki opipljivu" bolest.

evo npr. moj stari koji se ne lijeci, cim mu se brat ili ja par dana ne javimo pocnu ga muciti sinusi i ima vrtoglavice i nestabilnost toliko da ne moze hodati. s tim da su vrtoglavice bile izrazenije kad je fizicki radio po suncu.

ja osobno cim se mrvicu izivciram ili sam nesigurna ili pod stresom, uzasna glavobolja, mucnina, tremor, pritisak u prsima.

spoji sve dosad napisano i od drugih clanova i eto ti tvojih simptoma. sve zbog nervoze, jedino tu vrtoglavicu moze sunce poduprijeti.

s obzirom na opisano stanje najvjerojatnije je sve opisano od anksioznosti. cini se da ti je ovaj psihijatar prije pomogao, javi se opet njemu kad vec znas da je dobar. nadam se da ce ti ostali nalazi biti u redu iako bi mozda lakse bilo lijeciti "fizicki opipljivu" bolest.

evo npr. moj stari koji se ne lijeci, cim mu se brat ili ja par dana ne javimo pocnu ga muciti sinusi i ima vrtoglavice i nestabilnost toliko da ne moze hodati. s tim da su vrtoglavice bile izrazenije kad je fizicki radio po suncu.

ja osobno cim se mrvicu izivciram ili sam nesigurna ili pod stresom, uzasna glavobolja, mucnina, tremor, pritisak u prsima.

spoji sve dosad napisano i od drugih clanova i eto ti tvojih simptoma. sve zbog nervoze, jedino tu vrtoglavicu moze sunce poduprijeti.

Hoces reci da ti stari ima navedeno od sinusa ili anksioznosti? Ma stari psihijatar mi nije nesto jer je prenedostupan..sve sto zna je ponudit velike doze lijekova.. ne kazem da bjezim od terapije lijekom ako je potrebno nego da to nije psihijatar za mene.. danas idem kod dr.Kulovic u Zg cuo sam da je dobra pa cemo vidjet.. sve u svemu ljudi hvala vam.. najgora mi je ta neizvjesnost i cekanje na pretrage a simptomi i dalje traju i te uzasne vrtoglavice..

u zg znam nekoliko dobrih, i to "socijalnih". slazem se, potrebniji je razgovor nego samo prepisivanje lijekova.

ma, stari je hipohondar, imao je prije problema sa sinusima i sad ga muce jer je bio pod stresom, ali na snimkama se ne vidi nista.

vrtoglavice su bile od sunca, ali isto u periodu kad je bilo stresa.

dakle, nijedno nije ovisilo striktno o vremenu i umoru, vise o tome sto se dogadja u njegovoj okolini.

Neće ti niÅ¡ta biti, da samo znaÅ¡ Å¡to sam ja proÅ¡ao (i prolazim), mogao bih pisati zaseban topic, možda i hoću kad uhvatim vremena. Vrati se anksioliticima, ne gomilaj dozu u oÄaj, naravno, poÄet ćeÅ¡ s manjom pa postupno poveÄavaj.

Evo skvadro javljam se opet.. Fevarin 50mg dns peti dan pijem.. bilo manje vise sve ok do dns.. opet vrtoglavica, punoca i tlak neki u desnom uhu, nervoza strasna, anksiozan sam dosta.. sta mislite jel to do tableta ili "moj primarni problem"?? Jucer i prekjucer mislio da sam izljecen koliko sam bio dobro.. znam da niste doktori i ispricavam se ako je pitanje na razini djeteta u vrticu ali jbg ovo stanje i je poput djecjeg straha..

Hmm, zanimljivo i ja sam pio (trpio) fevarin nekoliko dana, kao zamjenu uz calixtu i odmah ga prestao piti i vratio se na calixtu, jer Fevarin mi je užas radio u ionako užasnom stanju.

Ja sam prihvatio od specijalista taj fevarin Äisto iz promjene, kontaktirao psihijatra i maknuo ga peti dan, jer calixta mi ne radi neke probleme, Äak djeluje sedativno, odnosno opuÅ¡tajuće, dosad niti jedan antidepresiv nije djelovao smirijuće. Jedini problem je ta uspavanost i omamljenost.

Za anksionznost i paniÄni poremećaj pio sam rivotril, koji je jako blag,ne osjeti se gotovo nikakva relaksacija, i ja sam ga pio u poÄetnoj dozi samo, 3x1 dnevno, nekad manje, jer sam se bojao ovisnosti kao kod helexa i xanaxa.

Za Fevarin se lijeÄi i opsesivno-kompulzivni poremeÄaj. Za rivotril prvenstveno epilepsija i sliÄni napadaji, tako piÅ¡e u naputku. Ne bolujem od epilepsije pa ne znam zaÅ¡to psihijatri pripisuju to u sluÄajevima paniÄnih poremeÄaja i anksioznosti. Možda zato jer je blag.

Bok!

Kako napreduje terapija? MuÄe li te i dalje vrtoglavice, oÅ¡amućenost?

Ja sam pod terapijom nekih 2,5 mj ali i dalje osjećam vrtoglavicu, omamljenost, slabost kao da ću se onesvjestiti.

Za izludit.

Pijem Xanax 0,25 mg 1-3 dnevno.

Ne znam koje probleme si imao te si dobio tu terapiju, ali uz xanax obicno ide neki ad jer ga nije preporucljivo piti duze vreme

E tako vec moze :)

Sto se tice omamljenosti i vrtoglavice. Da li je ona nestala u bilo kom periodu koriscenja terapije? Ako jeste u nekom periodu mozda si se sada navikla na xanax i mala doza pravi problem. Ukoliko nije prestajala vrtoglavica verovatno ti ad ne odgovara.

Meni je ta magla i nesvestica nestala tek kada sam poceo koristiti weltburin

Ja se anksioznoscu borim vec 14 godina.U 3 navrata sam pila AD Fevarin I Cipralex, po nekih9-10 mjeseci. Nisam ga pila od sijecnja I sad sam u rujnu opet pocela.Cesto imam takve senzacije u glavi I tijelu.Da li je normalno da se javljaju I uz AD? Mozda ovaj Brintellix jos nije postigao puni ucinak

Možda ti lek još nije prodelovao, daj mu mesec dana, ako nema boljitka, idi kod psihijatra.

Nisi trebao piti te tablete pa prekidati.

Misliš na ove prije AD?

Prestala sam ih pitat kad sam mislila da sam dobro. Ovaj zadnji, Fevarin sam između ostalog i zato jer mi je povisio jetrene enzime

Možda ti lek još nije prodelovao, daj mu mesec dana, ako nema boljitka, idi kod psihijatra.

Nisi trebao piti te tablete pa prekidati.

Misliš na ove prije AD?

Prestala sam ih pitat kad sam mislila da sam dobro. Ovaj zadnji, Fevarin sam između ostalog i zato jer mi je povisio jetrene enzime

Da. Dobro Fevarin, ali Escitalopram nisi trebao ostavljati na svoju ruku.

Cipralex sam pila prije 6 godina

Ako ti je odgovarao, popriÄaj sa psihijatrom o ponovnom uvoÄ‘enju Cipralexa.

• Create New...