Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Skuterash2907

Molim pomoc hitnoooo mislim da cu poludit.. :(

Recommended Posts

Ako ti je Cipralex bio dobar trazi ga.

Antidepresiv se mora trositi u pravilnim vremenskim razmacima, svaki dan u isto vrijeme. Ne smijes ga prestati trositi cim ti je dobro jer zbog njega ti je dobro.

Kad ti je bolje dovedi tijelo u sto bolje stanje, uklanjaj oko sebe uzroke losih stanja. Uci tehnike opustanja. Provjeri eventualno nalaze, hormone, masnoce ili ako znas za bilo sta da trebas popraviti na sebi. Kreci se, vjezbaj.

Nadam se da nisam dosadan.

Kad duze od godinu budes odlično, fizički i psihički onda tek pitaj psihijatra sta misli o smanjenju tableta.

Ako ti je Cipralex bio dobar traži ga.

Antidepresiv se mora troÅ¡iti u pravilnim vremenskim razmacima, svaki dan u isto vrijeme. Ne smijeÅ¡ ga prestati troÅ¡iti Äim ti je dobro jer zbog njega ti je dobro.

Kad ti je bolje dovedi tijelo u Å¡to bolje stanje, uklanjaj oko sebe uzroke loÅ¡ih stanja. UÄi tehnike opuÅ¡tanja. Provjeri eventualno nalaze, hormone, masnoće ili ako znaÅ¡ za bilo Å¡ta Å¡to trebaÅ¡ popraviti na sebi.

Nadam se da nisam dosadan.

Potpisujem.

Uradi kako je MaÄak napisao.

Hvala vam.

U srijedu idem kod psihijatrice pa ću vidjeti s njom.

lp

Hmm, zanimljivo i ja sam pio (trpio) fevarin nekoliko dana, kao zamjenu uz calixtu i odmah ga prestao piti i vratio se na calixtu, jer Fevarin mi je užas radio u ionako užasnom stanju.

Ja sam prihvatio od specijalista taj fevarin Äisto iz promjene, kontaktirao psihijatra i maknuo ga peti dan, jer calixta mi ne radi neke probleme, Äak djeluje sedativno, odnosno opuÅ¡tajuće, dosad niti jedan antidepresiv nije djelovao smirijuće. Jedini problem je ta uspavanost i omamljenost.

Za anksionznost i paniÄni poremećaj pio sam rivotril, koji je jako blag,ne osjeti se gotovo nikakva relaksacija, i ja sam ga pio u poÄetnoj dozi samo, 3x1 dnevno, nekad manje, jer sam se bojao ovisnosti kao kod helexa i xanaxa.

Za Fevarin se lijeÄi i opsesivno-kompulzivni poremeÄaj. Za rivotril prvenstveno epilepsija i sliÄni napadaji, tako piÅ¡e u naputku. Ne bolujem od epilepsije pa ne znam zaÅ¡to psihijatri pripisuju to u sluÄajevima paniÄnih poremeÄaja i anksioznosti. Možda zato jer je blag.

Da zato jer je blag..osobno pijem ga 2 godine i smiruje me,0,5mg..nekad uzmem vise i istina xanax je jaèi ali izaziva ovisnost pa treba samo ako je nužno

Ja se anksioznoscu borim vec 14 godina.U 3 navrata sam pila AD Fevarin I Cipralex, po nekih9-10 mjeseci. Nisam ga pila od sijecnja I sad sam u rujnu opet pocela.Cesto imam takve senzacije u glavi I tijelu.Da li je normalno da se javljaju I uz AD? Mozda ovaj Brintellix jos nije postigao puni ucinak

14 godina?

Anksioznost je gadna. Tesko je se rijesava...probaj sagledati sto te cini nesretnom i da se osjeæaš ugroženo i u strahu? I Pokusaj to smiriti..

Meni recimo pomoglo ovo na forumu, uznemiruju me ljudi koji se prave da nemaju problema,užurbano su, ne zanimam ih, nema nikoga,ta otuðenost ili otresitost drugih..

Ovdje mozemo prièati ovako i da bar mozemo tako i u živo svi se upoznati družiti i imati podršku...

Skuterash, javljaj jel si bolje, kako ti je sad? Tvoj uvodni post je kao da sam ga ja pisao, i meni se Äinilo i joÅ¡ mi se nekad Äini da ću poludit, Äak imam i nekad blage derealizacije, no vidim ti ih nisi spominjao.

Ono o Äemu se tu zapravo radi jest da amigdala, žlijezda koja luÄi hormone stresa kroz živÄani sustav, smanjuje osjeÄaj racionalnosti te se subjektu Äini da će poludjeti, a zapravo te organizam kroz rad živÄanog sustava priprema na bijeg od opasnosti, koja REALNO ne postoji, a to mozak i živÄani sustav jednostavno ne prepoznaju, i to je krucijalno za shvatiti. Ako ti ovo nije psihijatar rekao, onda ne znam... mijenjaj ga.

• Create New...