Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
kismo

Brintellix ( vortioksetin )

Recommended Posts

Ujutro :) PoÄeo sa 5, pa 10 i 15, na kraju doÅ¡ao na 20. Ok je lijek vjeruj mi. BaÅ¡ me zanima kako će tebi biti :)

kako to da si dizao miligramažu?

ja sad pijem i dalje svoju pocetnu dozu i vise mi ne djeuje ili mi se samo cini..problem je sto nikako se natjerati da se pokrenem, najlakse mi je sjediti

vjeorjatno bi bolje djelovalo da se pomaknem ali nikako ne znam zasto..

Pa fino, poÄeo sam sa 5 zbog mogucih nuspojava, i onda doÅ¡ao postepeno na 15. Onda sam osjetio da mi ipak treba jaÄa doza, pa sam u dogovoru sa doktorom povećao na 20.

Možda da se konzultiraš i ti oko povećanja doze ?

Meni je 10 bilo nekako malo.

Samo da vas obavijestim, meni definitivno radi :)/>

Super!

Pa fino, poÄeo sam sa 5 zbog mogucih nuspojava, i onda doÅ¡ao postepeno na 15. Onda sam osjetio da mi ipak treba jaÄa doza, pa sam u dogovoru sa doktorom povećao na 20.

Možda da se konzultiraš i ti oko povećanja doze ?

Meni je 10 bilo nekako malo.

bas mi je drago da ti djeluje! obavijesti nas o tijeku.

ja se bojim povecati, jer sam u depresiji najvise zbog izgleda i tak jer nemam decka i bojim se egzistencijalno..onako sam opcenito u banani, makar se na van ne vidi , bar ne uvijek....

tak da me strah uzimat vecu miligramazu....ne znam zasto... sto mislis?

Ako ti pomaže 10mg, Äemu povećavanje ? Ako misliÅ¡ i osjećaÅ¡ da ti je 10mg mala doza, i ne djeluje dovoljno, onda svakako popriÄaj sa doktorom koji ti je dao Brintelix o eventualnom povećanju.

Koliko ga dugo uzimaš ?

Iz mog iskustva treba bar mjesec i pol da se ustanovi da li uopće radi i u kojoj dozi.

Ja imam dobre i loÅ¡e dane. Tvoje probleme neće rijeÅ¡iti nijedan ad sam od sebe (to vjerujem znaÅ¡ i sama). Može te samo podstaći da ih sama poÄneÅ¡ rjeÅ¡avati. Sto se izgleda tiÄe, trebala bi promijeniti ono Å¡to se može promijeniti (težina, boja kose, odjeća, frizura Itd..)

Å to se tiÄe egzistencije, može te motivirati da potražiÅ¡ neki posao.

ja danas ujutro uzela 13.tabletu.

8.i 9. dan sam imala krizu,bila dosta loše,nakon toga,ok.

nuspojave: jako Äudni snovi(Å¡to me ne muÄi,zaboli me za snove,kakvi god da su),možda svrbež,ali i inaÄe sam takva i alergiÄar,pa nisam sigurna,glavobolja poneki dan(,no,vrućine su,pa opet nisam sigurna),nesanica(bila sam s deÄkom zadnjih tjedan dana,a tada i rutina spavanja i buÄ‘enja je skroz promjenjena,pa ni u to nisam sigurna.sad sam sama,pa me baÅ¡ zanima kako će nadalje biti sa spavanjem) i to je to...?

nikakve muÄnine,niti problemi sa probavom.

neznam,za sad je ok,nisam se osjećala lošije...ali,opet napominjem-bila sam u dobrom društvu... nisam sigurna.

vidjet ću ovaj tjedan dok sam sama(odnosno,sa roditeljima iliti lošijem društvu) kako će biti.

u Äetvrtak idem na kontrolu.

problem je sto nikako se natjerati da se pokrenem, najlakse mi je sjediti

vjeorjatno bi bolje djelovalo da se pomaknem ali nikako ne znam zasto..

meni to treba :) ako ću nastaviti sa studijem onda mi to treba,ja trebam sjediti puno na jednom mjestu radi uÄenja.

imala sam problema s time s mojim još neprežaljenim Prozacom koji me dizao - doslovce. nikako na jednom mjestu duže da sjedim,ja bih zujala po svuda,samo da nisam u sjedećem,a moram biti.

meni to treba :) ako ću nastaviti sa studijem onda mi to treba,ja trebam sjediti puno na jednom mjestu radi uÄenja.

imala sam problema s time s mojim još neprežaljenim Prozacom koji me dizao - doslovce. nikako na jednom mjestu duže da sjedim,ja bih zujala po svuda,samo da nisam u sjedećem,a moram biti.

znas kaj ti je meni pomoglo..ucim i slusam muziku...tako sam prosla nekoliko godina studija s 5cama....nije mi problem biti mirna...problem mi je pokrenuti se kada dulje nista ne radim, kako nisam imala posla onda sam postala takva....

pusti si mjuzu koju volis i znas i lakse ces uciti ja sam bila jako zabrinuta i nisam bez mjze mogla uciti uopce..javi se ako trebas savjet :wub:

Ako ti pomaže 10mg, Äemu povećavanje ? Ako misliÅ¡ i osjećaÅ¡ da ti je 10mg mala doza, i ne djeluje dovoljno, onda svakako popriÄaj sa doktorom koji ti je dao Brintelix o eventualnom povećanju.

Koliko ga dugo uzimaš ?

Iz mog iskustva treba bar mjesec i pol da se ustanovi da li uopće radi i u kojoj dozi.

Ja imam dobre i loÅ¡e dane. Tvoje probleme neće rijeÅ¡iti nijedan ad sam od sebe (to vjerujem znaÅ¡ i sama). Može te samo podstaći da ih sama poÄneÅ¡ rjeÅ¡avati. Sto se izgleda tiÄe, trebala bi promijeniti ono Å¡to se može promijeniti (težina, boja kose, odjeća, frizura Itd..)

Å to se tiÄe egzistencije, može te motivirati da potražiÅ¡ neki posao.

razgovarala sam sa psihijatrom, i onda sam uzela 2x po 5 mg, znaci 10 i imala sam jako riganje, otrovala zeludac jer sam na taste i navecer uzela...onda sam kompletno prestala i sad imam razdrazljivost i mentalno se ne koncentriram toliko dobro.....pa sam se vratila na pola od 5 mg pa cu na 5mg, i kada mi se ustabili posao koji krecem raditi, onda cu krenuti na gospinu travu..jer imam poremecaj jetre naslijedni da tesko probavlja tablete, alkohol, masno, toksine (Gilbertov sindrom) naslijedni...

znas kaj ti je meni pomoglo..ucim i slusam muziku...tako sam prosla nekoliko godina studija s 5cama....nije mi problem biti mirna...problem mi je pokrenuti se kada dulje nista ne radim, kako nisam imala posla onda sam postala takva....

pusti si mjuzu koju volis i znas i lakse ces uciti ja sam bila jako zabrinuta i nisam bez mjze mogla uciti uopce..javi se ako trebas savjet :wub:

uh,ne,ne glazba-probala sam s onom glazbom za uÄenje,ona kao meditativna i ne pomaže-meni treba Äisti mir i tiÅ¡ina. :mellow2: trebat ću savjeta,svakako ;)

juÄer sam imala okrÅ¡aj... i od onda je sve potonulo,nisam se u stanju podići.

popila sam i helex,prespavala popodne,ali ništa.

osjećam kao da diÅ¡em teÅ¡ko Äitav dan.

neznam do Äega je.

ja sam se vratila na brintelix , ne mogu bez njega razdrazljiva sam osjetljiva i sjebana brine me to

Ja mislim da je meni doza od 20 mg prevelika. Osjetim povremeno neki Äudan pritisak u glavi, nesto kao da sam na stimulansu

Pozdrav,

pijem brintellix od 5.mj ove godine, 5mg dnevno, i Äini mi se kao me potiÄe na agresivnost. baÅ¡ kao da sam od njega jako svadljiva.

od fiziÄkih nuspojava imala sam u poÄetku muÄnine, vrtoglavice i glavobolje, koje su proÅ¡le, no ono Å¡to ne prolazi je Å¡mrkavost, sinusi mi luÄe neka Äuda i to me ponekad i budi iz sna, a i stalno pljucam, Å¡to nije baÅ¡ ugodno ( to mi je od Elicee bilo nepodnoÅ¡ljivo pa mi je dr. napisala odonazin koji mi je bio grozan).

i nakon skoro 4 mj. na brintellixu Äini mi se da mi se depresija ublažila, aktivnija sam, urednija i kreativnija, no anksioznost kao da se pojaÄala + straÅ¡no sam iritabilna.

brine me to Å¡to sam poÄela dolaziti u neke konflikte s ljudima i priliÄno sam sigurna da sam od tih tableta "prenabrijana". naime, radi se o situacijama koje bi me inaÄe iziritirale, no moje reakcije su preintenzivne. posvadim se zbog stvari na koje inaÄe ne bih reagirala ili ne bih reagirala tako.

Å¡to se tiÄe kognitivnog uÄinka, nisam poboljÅ¡ala uÄenje, ali kao da me fokusiralo na neke crne misli na koje se nisam prije toliko kaÄila. možda se trebam viÅ¡e potruditi da me koncentrira na gradivo a ne na crnjake..

sviÄ‘a mi se Å¡to ne ubije emocije toliko kao neki drugi antidepresivi (odonazin recimo me pojeo, bila sam ko živi mrtvac, i dobila 8 kg u mj i pol dana). doista i uživam, onako iskreno, Äak i u najobiÄnijim stvarima, ali baÅ¡ me jako brine ta agresija.

inaÄe imam sklonost pasivnoj agresiji, ali sad mi doslovno doÄ‘e da nekog oÅ¡amarim, (Å¡to naravno nisam jer sam totalni pacifist i izbjegavam konflikte jer su mi tlaka), ali eto, ja sam sigurna da je to od tih lijekova. slijedeći termin kod dr imam za 10 dana pa ću vidjeti Å¡to ona kaže na to, iako slutim da neće to pripisati lijekovima..

zanima me ima li tko sliÄnih iskustava sa pojaÄanom iritabilnošću i agresivnošću od brintellixa?

Ja nemam sa agresivnošću, ali imam sa iritabilnosti. Dobro je da si podijelila svoje iskustvo, jer sada i ja znam da je od Brintelixa.

Sa jedne strane pomaže, a sa druge nekako Äini da te stvari lako iritiraju, ili se nazivciras zbog gluposti.

TakoÄ‘er mi ne pomaže puno kod anksioznosti, mislim da je Äak i podiže sa tom iritantnosti. Daje neku Äudnu energiju Å¡to je ok, jer nam to svima treba, ali meni Äesto nije zgodno sjediti na poslu na jednom mjestu. Stalno se neÅ¡to miÄem, istežem, mijenjam položaj.

Ja mislim da je meni doza od 20 mg prevelika. Osjetim povremeno neki Äudan pritisak u glavi, nesto kao da sam na stimulansu

smanji na 15 ili prepolovi tabletu!

ja sam povracala od dodatnih 5 mg kao nikad u zivotu, otrovanje jetre sam imala...al ja imam Gilbertov sindrom nasljedno (slabije mi jetra proraduje otrove)