Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kicavac

zavisnost od interneta

Recommended Posts

Nova tema posto su ustale arhivirane.

Da li str zavisni od interneta i trazili pomoc. Mialim da sam zwvistan ili u najmanju ruku na tom sam putu.

nisam, provodim puno vremena na internetu ali samo zato što nemam šta bolje raditi, tj.nešto zanimljivije. Da neko potraži pomoć od psihijatra ili psihologa zbog ovisnosti o internetu mislim da dobio samo podsmjeh

Sta je zavisnost. Citao sam da ako beko provodi 4 sata slobodnog vremena na internetu, i ako ga hvata panika unslucaju?da ga nema, zavistan je. To sam ja

I keni je to najzanimljivije, ali da li je to normalno da je to najzanimljivije?

po meni je normalno, kad živiš u okolini u kojoj nema sadržaja onda je normalno, mogu da blejim ili u TV ili u komp ili u zidove, daljnih opcija nemam. Ako neko živi u sadržajnoj okolini a opet se priljepi uz internet tad mislim da je to ovisnost

pokuÅ¡aj se ukljuÄiti u druge aktivnosti pa vidi da li ti nedostaje internet

Mogu da kazem kad mi je nesto zanimljivo ne nedostaje mi. Kad mi je dosadno, da.

onda ne bi rekla da je to ovisnost o internetu, nego nedostatak drugih zanimljivosti, ljudi trebaju zabavu, većina se zabavi internetom jer tu imamo imamo tako reći sve

redukovao sam fb i vesti na ujutru i uveÄe

i mogu vam reći da sve postižem mnogo sam produktivniji i generalno se osećam oslobođenim...

NOT :mellow2:

Tko gleda vijesti, sabor i politicke emisije ne moze ozdraviti ni uz svu medicinu svijeta. Poludio bi uz njih da vec nisam :D

Ma bježi od toga! Iluminati, lopovi, praksa zavjere, zlostavljaÄi optimizma.

nisam, provodim puno vremena na internetu ali samo zato što nemam šta bolje raditi, tj.nešto zanimljivije. Da neko potraži pomoć od psihijatra ili psihologa zbog ovisnosti o internetu mislim da dobio samo podsmjeh

Ne znam kakva je situacija na prostoru bivse Juge, ali tu gdje zivim postoji oficijalni Master koji specijalizira psihologe iskljucivo za pomoc zavisnicima o novim tehnologijama, internet, mobitel. Znaci stvar moze biti ozbiljna, a bojim se da ce vremenom postajati sve ozbiljnija.

Sta je zavisnost. Citao sam da ako beko provodi 4 sata slobodnog vremena na internetu, i ako ga hvata panika unslucaju?da ga nema, zavistan je. To sam ja

I keni je to najzanimljivije, ali da li je to normalno da je to najzanimljivije?

Vidi, ja mislim da ne moze biti nekih striktnih kriterija, inace sam protivnik neke striktnosti u bilo cemu. Nismo svi isti, kao i kod drugih ovisnosti, prag tolerancije je razlicit, imas ljudi koji svoju zavisnost negiraju, ili je ne shvataju kao takvu, ili ona to u neku ruku za njih i nije, ili je jednostavno prihvacaju, ne zele je se odreci.

Mislim da je najbitnije da ti sam oslusnes sebe. Po tome sto pises, ti osjecas tu neku zavisnost i ona te smeta, bar povremeno. Meni se desava slicno, moram se paziti svega, jer se nakacim lako, npr na serije i to mi oduzima vrijeme bezveze i sto je najgore cini me nervoznom. Pa se potjeram nazad na knjigu koja mi je od svih nazovimo zavisnosti najstarija i najdraza jer osjecam da me najvise ispunjava i opusta. To je tako kod mene, nije univerzalni recept, naravno, takvih nema.

Znaci ako osjetis da te to smeta, probaj smanjiti dozu i ukljuciti neke aktivnosti koje su ti po nekim tvojim mjerilima korisnije. I manje stresne, ako kombiniras vise razlicitih stvari, mozda ces se bolje osjecati. Mnogim ljudima prouzrokuje stres bilo koja aktivnost na koju se previse fokusiraju, ja sam medju njima, ja se eto cak i knjige moram pazit da ne pretjeram, pa probaj rasprsit malo. Odlicno je sto si to sam uocio da ti smeta na neki nacin, to ukazuje na to da imas veliki potencijal da sam kontroliras bez strucne pomoci. To je barem moje misljenje, sretno!

Da, cisto da vreme ne gubim toliko.

Pogotovu internet sex mi oduzima najvise vremena.

Erodate, badoo, sex oglasi i takve stvari.

Prosvjetli me zastarjelog, ja to skoro pa samo uživo.

Gdje na badoo nađe seks?

Provodim puno vremena uz Internet ali ne mislim da sam zavistan jer ja bliskih prijatelja i rodbine nemam, i Internet mi je "prozor u svet". Na njemu se smejem, na njemu grdim, na njemu kukam, itd.

Kao mali a i kasnije puno sam se zamajavao sa video-igricama i jesam, priznajem, bio sam zavistan od toga kada se sada osvrenm unatrag. Pošto su se svi momci dokazivali kroz sport, ja sam bežao u virtuelni svet igrica koje su manje-više uvek bile tako pravljene da ja izađem kao pobednik uz manji ili veći napor.

Naravno, da sam mlaÄ‘i a da mi je pamet ova, bolje da sam viÅ¡e iÅ¡ao na full-contakt ili judo, igrao basket, trÄao oko zgrade, plivao...

Provodim puno vremena uz Internet ali ne mislim da sam zavistan jer ja bliskih prijatelja i rodbine nemam, i Internet mi je "prozor u svet". Na njemu se smejem, na njemu grdim, na njemu kukam, itd.

isto, izvor mi je svega

Nisam zavisna jer smatram internetom vaznom potrebom u 21 veku...

Nevezano za ovaj forum i reddit gde sam aktivna, ja na netu skidan dosta knjiga iz mojih oblasti intersovanje, citam o zdravoj ishrani, psihoterapiji itd itd

ja sam konkretno zavisistan od ovog foruma i youtube nekad poslušam pokoju pesmu.

Ne vidim baÅ¡ nikakav problem .... ajde da je neko mlataranje po netu i doslovno neobavljanje ozbiljnijih obaveza onda bih i pomislio da je to problem. Google je Äovjekov najbolji i najpametniji prijatelj :P Obožavam knjige ali neke stvari mi je ipak lakÅ¡e i pronaći i proÄitati u pdf-u, a i neke stranice jednostavno moram svakodnevno Äekirati zbog onog Äime se bavim. Internet je jednostavno postao civilizacijska tekovina, pa kako to da prije 50 godina nikome nije bila konstantrana ovisnost o knjigama, hehe ;)

• Create New...