Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
sivilo

Alkohol i antidepresivi?

Recommended Posts

Je li nekao konzumirao alkohol paralelno sa uzimanjem ad-a ?

Svetslosnim godinama sam daleko od nekog alkoholicara, i jako retko pijem, al isada kada su ovi praznici volim da popijem koju, pa me zanima sta ce mi se desiti od 3-4 case vina ? mogu li zivot dovesti u pitanje ?

Hvala !

Ja sam juÄe popila dve ÄaÅ¡e vina, inaÄe i ja retko pijem i to samo vino.

Bitno je da ne piješ ništa žestoko i da odmakneš alkohol od uzimanja lekova bar dva sata (ovo je savet doktora).

InaÄe gledaj da bude Å¡to reÄ‘e, samo za praznike, i da bude jedna ÄaÅ¡a vina, a ne 3-4. :)

koje su posledice ako uzmem 3-4?

Pa nema ih, Äim piÅ¡eÅ¡ sada ovde.

Alkohol ti je već ispario iz organizma.

Samo nemoj opet, jer se nikad ne zna kako će organizam da ti reaguje.

Može da ti ne bude ništa, a može da bude i svašta.

Negdje sam vec pisao o utjecaju odredjenih vina na moje raspolozenje. Vrhunsko vino 100% prirodno i posteno proizvedeno u cistim posudama, odlezano... Nikad mi nije naskodilo.

Cak i nema puno veze sa cijenom, neka domaca su iznenadila kad se ljudi potrude i znaju.

Koja nam kemija iz losih vina zapravo skodi nisam siguran. Mislim da tragovi te kemije i cine bitnu razliku dobrog i loseg vina. Moze mirisati, biti pitko i fino (kod losih vina rijetkost) ali ako sam poslije jedne case bolestan ili se od jedne butelje jedan dan oporavljam to je otrov i pozelim proizvodjaca strpati u zatvor (najblaze receno).

Zato uz tabletice bolje nikakvo jer danas je mala vjerojatnost da vam ponude pravo.

Negdje sam vec pisao o utjecaju odredjenih vina na moje raspolozenje. Vrhunsko vino 100% prirodno i posteno proizvedeno u cistim posudama, odlezano... Nikad mi nije naskodilo.

Cak i nema puno veze sa cijenom, neka domaca su iznenadila kad se ljudi potrude i znaju.

Koja nam kemija iz losih vina zapravo skodi nisam siguran. Mislim da tragovi te kemije i cine bitnu razliku dobrog i loseg vina. Moze mirisati, biti pitko i fino (kod losih vina rijetkost) ali ako sam poslije jedne case bolestan ili se od jedne butelje jedan dan oporavljam to je otrov i pozelim proizvodjaca strpati u zatvor (najblaze receno).

Zato uz tabletice bolje nikakvo jer danas je mala vjerojatnost da vam ponude pravo.

Pio si uz tablete ili mimo njih ?

ja mislim da mene ssri ne rade jer pijem alkohol Äesto i mnogo

ne treba piti alkohol i taÄka

Ok, sada prestajem sa alkoholom skroz, nijednu ÄaÅ¡u viÅ¡e.

Nema Å¡anse da dozvolim bilo Äemu da mi upropasti terapiju.

to je samo moja neka hipoteza ne mora da bude taÄna nimalo

Ali postoji rizik, Äim su napisali da ne ide alkohol uz njih.

Možda smanjuju dejstvo lekova SSRI, kao što povećavaju dejstvo sedativa.

Pio si uz tablete ili mimo njih ?

Pio sam uz antidpresiv. Rijetko kad popijem, jako sam izbirljiv i to je obicno kod kuce sa drustvom uz dobru hranu.

Alkohol bilo kakav sa npr. Normabelom ne smije u isti dan!

Razliciti smo, najbolje je drustvu reci da ne smijes i ne piti ni kapi.

Svaka cast na mudroj odluci!

Ja sam juÄe popila dve ÄaÅ¡e vina, inaÄe i ja retko pijem i to samo vino.

Bitno je da ne piješ ništa žestoko i da odmakneš alkohol od uzimanja lekova bar dva sata (ovo je savet doktora).

InaÄe gledaj da bude Å¡to reÄ‘e, samo za praznike, i da bude jedna ÄaÅ¡a vina, a ne 3-4. :)

Slažem se.

Pio sam uz antidpresiv. Rijetko kad popijem, jako sam izbirljiv i to je obicno kod kuce sa drustvom uz dobru hranu.

Alkohol bilo kakav sa npr. Normabelom ne smije u isti dan!

Razliciti smo, najbolje je drustvu reci da ne smijes i ne piti ni kapi.

Normabel je diazepam koliko se sjecam...sto znaci ja bi riknuo il`bi mi se nesto desilo doslovno bar 1000x dosada.

Ja sam na 50mg zolofta i neki dan sam popila pola ÄaÅ¡e vina, i to po ovim vrućinama...udarilo me kao pola boce i to u roku odmah :rolleyes:

Tako da, za mene nema alkohola...

Ja sam na 50mg zolofta i neki dan sam popila pola ÄaÅ¡e vina, i to po ovim vrućinama...udarilo me kao pola boce i to u roku odmah :rolleyes:

Tako da, za mene nema alkohola...

ako imaÅ¡ slabu toleranciju na alkohol tj. ne pijeÅ¡ Äesto pola ÄaÅ¡a bi te isto udarilo i da nisi na Zoloftu.

alkohol je ok sa ssri antidepresivima, ako je u granicama normale i ako nije Äešće od 2 puta tjedno.

to mi je i psihijatrica rekla.

sjećam se da sam pio i na seroxatu i na velafaxu, jer je u to vrijeme alkohol bila jedina stvar koja me mogla smiriti i kratkoroÄno otkloniti depresiju.

nikad nisam imao nikakvih problema zbog toga.

Jesam ja, Äešće nego sada doduÅ¡e, jer nemam vremena. A i moram raditi.

PojaÄan mamurluk, blackouti, depresivni dani nakon alkohola. Smanjena memorija i koncentracija.

1-2 piva ili ÄaÅ¡a 2 vina neće naÅ¡koditi, samo ako se umijeÅ¡ kontrolirati i ostati na tome.

ako imaÅ¡ slabu toleranciju na alkohol tj. ne pijeÅ¡ Äesto pola ÄaÅ¡a bi te isto udarilo i da nisi na Zoloftu.

alkohol je ok sa ssri antidepresivima, ako je u granicama normale i ako nije Äešće od 2 puta tjedno.

to mi je i psihijatrica rekla.

sjećam se da sam pio i na seroxatu i na velafaxu, jer je u to vrijeme alkohol bila jedina stvar koja me mogla smiriti i kratkoroÄno otkloniti depresiju.

nikad nisam imao nikakvih problema zbog toga.

Nije da inace nemam toleranciju na alkohol, znam kako se osjecam inace bez ad-a nakon pola case vina...

A mozda me i sunce udarilo u kombinacijom s vinom jer smo bili vani..nemam pojma, uglavnom, prepala sam se dosta

Meni je problem s alkoholom sto ne znam stati piti, zato imam problem sa vikend pijanstvom i to pokusavam ukinuti. Za sada mi bas ne ide :(

Polako Gianni. Nemoj si stavljati prevelik pritisak. Znam ljude koji su imali svakodnevnih problema sa alkoholom, pa su im preporuÄivali da prestanu postepeno.

Ja sam se opijao skoro svaki dan. Bio sam doÅ¡ao u fazu da ne mogu zamisliti 2-3 dana bez pića. Onda sam poÄeo raditi, pa se to svelo samo na vikende. Ali sam se onda vikendima bas fino opijao. Sada sam i to smanjio jer mi je dosadilo trpiti mamurluk i rupe u sjećanju jedina 2 dana u tjednu koja ne radim. Tako i ti polako probaj smanjiti i vremenom ćeÅ¡ se odvići tog osjećaja da se moraÅ¡ napiti jer je vikend. Ja sam preÅ¡ao na pivo jer ima najmanje alkohola.

Treba vremena, i daj si ga, ne ide preko noći. Za poÄetak smanji koliÄinu ili popij nesto samo jedan dan u vikendu.

E za malo da otvorim ni topic

Imam rodjaka koji svaki dan pije po 2 ili 3 piva nekad i 4 obe limenke po 0,5 a na ad-u je zbog anksioznosti...pokusao sam da pricam sa njim ali nema vajde

Ja ne pijem uopste...alkohol i ja nikako vec godinama nisam okusio

E sad me zanima sta moze da se desi

Sta uopste moze sa se desi?

Znam da je alkohol depresor..i to je sve

Sto rece 2b jetra je problem pod jedab

Jel moze da pogorsa psihicko stanje ili dovede do jos ozbiljnijih simptoma..

Radoznao sam prosto...nije preterano covekoljubiv post

Ne zamerite :)

Ja sam pio dok sam primao depo, doktor mi je rekao da mogu, pijo sam po casu dve piva, i inace prijalo mi je, onda sam jedno vreme prestao,

sad sam presao na vino.

Ja sam pio u jednom periodu uz moju terapiju, to je imalo grozan efekat na moju psihu. Otkad sam prestao da pijem, kako vrijeme prolazi sve sam stabilniji i bolji.

Ali to nije rezultat zelje da AD mijesam sa alkoholom, jednostavno sam bio na terapiji, a u isto vrijeme pio na dnevnoj bazi. Obicno sam pio crno vino. A kad sam u inostranstvu bio, cisto sam eksperimentisao, pa sam probao Effexor ER sa viskijem i to je za rezultat imalo neku euforiju, naravno da se nije dobro zavrsilo, pio sam sve vise i vise dok nisam napravio udes, ne sa drugim kolima, sletio sam sa puta, umalo poginuo, unistio dobra kola.

Ne mijesajte alkohol ni sa kojom terapijom, nece se dobro zavrsiti.

Znam da je alkohol depresor

Dovoljni razlog da se isti ne dotakne. Skoro svi smo skloni depri.

Jao stoji mi ladan Krombacher, presao toliki put do Bg-a, special for me from my friend i sad realno trazim neki lep trenutak da uzivam u njemu. Nece mi nista biti od jednog, sta..

A pitanje dal cu nastaviti sa Tolvonom iako mi, moram priznati, izgleda lepo deluje.

Inace nemam ni neku zelju za alkoholom, makar ne da se nesto tu napijem, odavno.

Samo uzivanje.

alkohol je najbolji antidepresiv dok mu ne popusti efekt (cca 2-3 sata).

a nakon toga poÄinju straÅ¡ne muke