Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
AxlRose

Razgovor sa duhovnikom

Recommended Posts

By the way, moj dugogodišnji duhovni otac, neće da mi se od Velikog Četvrtka. Onda mi se srušio ceo svet. Sada mi je sve u redu i ne idem u hram od CoV pojave, a i tata radi nedeljom...

Edited by Apoptosis

5 hours ago, Erik said:

Ljudi su uvek spremni da upere prstom i osudjuju drugog za svoje neuspehe,  lakse je naci krivicu kod drugog nego kod sebe, cesto pozivamo na odgovornost nekog da bi sa sebe skinuli breme. Zivimo u takvom svetu gde ima dosta nepravde moramo ziveti i odabrati neki put i cilj, ali opet niko nam ne moze garantovati uspeh. Situacije se tokom zivota menjaju, danas mozes biti na vrhu, a sutra na dnu ili obrnuto. Ja nisam planirao da budem dusevni bolesnik, cesto znam da okrivljujem svoje roditelje zbog toga, ali sta sad da radim, tu sam gde jesam, iz ove koze se ne moze.

Sve je to tacno sto si napisao ali kakve to veze ima sa situacijom u crkvi i vernicima?Crkva bi trebala da bude olicenje kako se zivi po bibliji.Naravno ljudi su podlozni grehu ali zar ne postoji neki nacin da se to suzbije u samoj crkvi?Ja verujem da vecina svestenih lica zivi pravilno i ispravno ali kao sto sam vec pisao nas narod je takav,sto puta mu ucinis i 101 put mu ne ucinis i ti si odmah najgori.Tako i za popove redko gde ces cuti nesto lepo uvek sve najgore o njima pricaju.Bio je slucaj pre par godina da je pop dilovao drogu i normalno ljudi ce sa tim ispirati usta kako su svi lopovi i dileri.Tako da nemoj da te cudi sto je narod izgubio veru, pogotovu sto se i crkva umesala u politiku i podrzavajuci ovu vlast koja radi sve suprotno od toga sto se hvali ali to narod voli da cuje a ne da sami razmisle dali je sve to realno sto im serviraju na televiziji. 

Cuj, reci cu ti nesto, kako ja gledam na stvari. Mnogi sveti oci su najavili moguci skori kraj sveta i ostvarenje onoga sto pise u apokalipsi, tj. da zivimo u poslednjim vremenima, i da skoro treba da se pojavi antihrist koji ce obmanuti veci deo covecanstva, svako treba da gleda sebe i da se trudi koliko moze da doceka to iskusenje spreman, vec je mnogo tesko, a ceka nas  i jos gore, kada bude bio poslednji sud, svako ce dati odgovor za sebe. Kako pise u svetom pismu, "budite mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi". Ja sam u mojoj parohijskoj crkvi doziveo sve i svasta, a i po manastirima, ali me je Bog sacuvao, uvek postoje iskusenja i uvek ce ih biti, ali ko pretrpi do kraja taj ce se spasiti, ja licno ne znam za sebe koliko sam ispravan pred Bogom, ali trudim se i ako znam da sam pravio sranja verujem u njega. Ovu bolest sto imam moze da mi posluzi kao otezavajuca okolnost ali takodje moze da mi bude i olaksavajuca. U krajnjem slucaju kraj ce doci kad ne bude bilo vise ljubavi na svetu, a ljubavi je istina sve manje svugde i crkvi i u porodici,...itd. Ako je nekom samo stalo do komfora u ovom zivotu sta mu ja mogu, isto tako mene mogu da osudjuju beskucnici sto ja imam svoj stan i imam svaki dan da jedem i da se grejem i pijem lekove i sta sad. 

Ne znam da li sam te zadovoljio odgovorom.

Ako smem da oživim ovaj topik, pogledajte šta je (valjda) službeni stav Srpske pravoslavne crkve u vezi psihijatrije. 

Mislim da je ovo izolovan slucaj. Nisam trazila podatke o ovom licu ali ne verujem da svi dele ovakav stav. Jedino u cemu se slazem sa ovim covekom, iako verujem da ima nekih dobrih stvari u njegovom pristupu u smislu prakse, jeste da treba uvek leciti i duhovnu stranu coveka. E, sada tu bi trebalo oformiti neki tim ljudi...