Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Clair de Lune

Bruksizam

Recommended Posts

Moj momak ima ovaj problem, to je valjda nekontrolisan rad (stiskanje) vilice u toku noći, taÄnije u toku spavanja. On kaže da ne osjeti neke znaÄajne posledice toga, ali se žali na Äeste glavobolje i nesanicu i ja mislim da je krivac za to upravo bruksizam ( iako on tvrdi da nije ). ÄŒitala sam da je uzrok bruksizma psihiÄke prirode, stres, nezadovoljstvo i sl., pa se to vjerovatno rjeÅ¡ava posjetama psihologu.

Ono Å¡to mene zanima je da li ovde ima joÅ¡ neko sa sliÄnim problemom ? Kako se nosi s tim ?

Moja drugarica, bipolarac inaÄe, ima ovaj problem, baÅ¡ kako si ga opisala...

Nema Äesto glavobolje ni klasiÄnu nesanicu ali se baÅ¡ svake noći budi makar jednom ili Äak nekoliko puta, sad pomiÅ¡ljam da je možda ovo uzrok...

Kad je dobila od stomatologa vizil protezu da nosi (to je parcijalna proteza u donjoj vilici) a ona se ne skida nikad osim kad pereÅ¡ zube, znaÄi treba i da spava s njom, namuÄila se i napravila sebi rane na desnima - upravo zbog prejakog stiskanja vilica tokom spavanja... posle nekoliko pokuÅ¡aja kod protetiÄara, da se bilo Å¡ta uradi s tim, odustala je i sad spava bez proteze...

InaÄe njen muž kaže da ga je masu puta probudila, koliko jako je skripala zubima od stiskanja, tokom sna..

I on se budi tokom noći jako Äesto, i stalno ustaje umoran. I isto nosi tu kao zaÅ¡titu, mada ne pominje da mu pravi neke probleme. InaÄe je dosta izbrusio zube bez zaÅ¡tite, mislim da bi ostao bez njih da je ne nosi.

Jel ona pokušala da idw kod psihologa ?

I on se budi tokom noći jako Äesto, i stalno ustaje umoran. I isto nosi tu kao zaÅ¡titu, mada ne pominje da mu pravi neke probleme. InaÄe je dosta izbrusio zube bez zaÅ¡tite, mislim da bi ostao bez njih da je ne nosi.

Jel ona pokušala da idw kod psihologa ?

Pa jeste, iÅ¡la je ranije dok je bilo neophodno zbog njenog bipolarnog, i posle toga jedno vreme privatno, dok su mogli to sebi da priuÅ¡te ali to je bilo davno.... sad već duže vreme ide samo kod psihijatra zbog lekova, tj. ono Å¡to je neophodno, a Å¡to se tiÄe bipolara, smatraju je stabilnom već godinama, a za privatnog dr nažalost nema se para ... :(

InaÄe njena proteza je i zbog zuba, nema 3-4 zuba s obe strane u donjoj vilici, tako da osim zaÅ¡tite morala bi i tu protezu da nosi, jer će i ove preostale zube, iskriviti tolikim stiskanjem, ali eto nije mogla, to joj je baÅ¡ pravilo rane ili oteknuća desni...

Imo ja , nisam skontao da sam sebi lomim zube pomalo klackacujući sa strane i stickajući .

Kad sam sjebo zube onda sam skonto da je to boleÅ¡Äina

tablete rješile problem

posle sam istjerao i zlog duha

tako je to danas , prvo te život samelje onda uletiš u farmaciju pa tek poslije saznaš istinu

Kakve tablete si koristio?

Jesi imao problem sa umorom zbog nenaspavanosti prouzrokovan bruksizmom?

rivotirl dobio zbog anxioznosti i gušenja

stalno sam legao napet i budio se napet , godinama tako

uspjevao sam samo da osjetim olakÅ¡anje dok sam neÅ¡to fiziÄki radio

kada sam povredio kiÄmu prestala je i ta mogućnost oslobaÄ‘anja od napetosti pa mi je zavrÅ¡ilo na psihi

Znaci tablete za smirenje su ti otklonile bruksizam?

Ne svidja mi se ta ideja. Jel te usporavaju tokom dana, osecas li neke posledice?

rivotril je za epilepsiju i daje se za anxioznost .

fino me izglađuju rekao bih , ne usporavaju ali mislim da imaju svoj efekat , javlja se neka mekoća tjela usled opuštanja

inaÄe su jake , brzo deluju , i rekao bih da su ozbiljna zavisnost

imaju naravno gomilu nuspojava kao i sve

Pio sam rivotril jedno krace vreme, a bas tada je pocelo da mi se desava da se budim u sred noci, nikad pre toga mi se to nije desavalo, pa mi je doktorka smanjila na bensedin.

Ja dobio novu zastitu pre 3 nedelje i evo vec cu da je progrizem :D

Sad vidjeh naslov topica i skontah da upravo brusim zube.

Imala dok sam uzimala aripiprazol, posle kad sam se odvikivala od klonazepama. Nema ga od kraja septembra, HVALA BOGU.

Ljudi da li je moguce da od skripanja zubi i stiskanja celjusti u snu dok spavam , tokom dana su moguce glavobolje kao (stezanja glave , bol u predjelu sljepocnica .. )

Ne znam za glavobolje, ali ja to radim pre spavanja..i psih i stomatolog kažu da je to deo ankcioznosti...Glavobolje imam, ali imam i neurološku Dg za njih..i nemaju veze sa ovim..

Moguce. Ja ne skripim u smislu da se cuje (nitko se ne zali) ali se probudim ukocene vilice i nekad bole misici. Obrusio sam zube i neke polomio. :(

Imao sam samo fazu u životu.

Tada je bilo grozno, navodno su me i ljudi u drugim sobama Äuli (cimeri u studentskom stanu).

Ja sam Äak i imao glavobolje.

Samo kako je sve bila faza (kako došlo tako kao rukom odnešeno i otišlo), meni je bio stres za vrijeme faxa (kažem to je bio toliki užas da sam i sanjao kako drobim zube), pa se zato pitam da li su glavobolje povezane. Mene je glava mogla boljeti i od samog stresa povezanog sa studiranjem nevezano za stiskanje zubi.

Hvala bogu nemam posljedice koje je MaÄak naveo no da sada Å¡kripim zubima kupio bih si onu zaÅ¡titnu gumu za zube (majke mi) Äisto prevencije radi.