Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

serafim

postoji li gospodsko drogiranje?

Recommended Posts

Maprotilin + Cipralex + Kokain = noradrenalin + serotonin + dopamin :D/>

(Malo humora)

Samo kokain i dovoljno je. :)

Danas bas citam da ga je froyd nemilice koristio i preporucivao pacijentima i prijateljima

Maprotilin + Cipralex + Kokain = noradrenalin + serotonin + dopamin :D

(Malo humora)

Samo kokain i dovoljno je. :)

Danas bas citam da ga je froyd nemilice koristio i preporucivao pacijentima i prijateljima

kokain je precijenjen.

ništa kao jedna fina doza heroina. :D

ps. šalim se djeco droga je loša. FUJ to.

Droga je zlo. :) ali stvarno

Kokain jace i cistije deluje na dopamin od heroina. Nisam nikada nista, bas nista od tih ilegalnih droga probao, ali imam godina i znam ljudi koji su koristili i jednoni drugo. Na kokainu se moze ziveti, heroin ponede coveka.

ma nisam ni ja zajebavam se ali se družim sa ljudima koji cepaju koks

i evo gledam ih kako se gube i prave razna sranja da dođu do droge

a kokain bi trebalo da je gospodska droga...

Koliko ja znam, kokain sjebe neurotransmisiju u mozgu, kao i meta i ostali amfetamini.

Kokainska ludila se jako teÅ¡ko leÄe, jedno reÄju užas za mozak, ko hoće, može da pogleda na Jutjubu kako to deluje.

Heroin manje uniÅ¡ti mozak, ali izaziva užasnu psihiÄku zavisnost, pored fiziÄke.

Sve je to otrov, bez razlike.

I jeste fora kod kokaina sto u odnosu na heroin stvara manju zavisnost. Sto rece tubi gospodska droga, nema koriscenja droge na pravi nacin, ali ima ljudi koji ga koriste u nekim malim kolicinama i ne preterano cesto i funkcionisu, neki poprilicno dobro. Heroin coveka obuzme potpuno, zelja je ogromna. A i to je prljava droga, svasta trpaju u njega

sve ovisi o tome koliku Äovjek ima samokontrolu.

ako koristiš u terapeutske svrhe i ako nisi sklon zloupotrebi onda ne bi trebalo biti problema.

barem je tako bilo kod mene.

ovo ne govorim za kokain jer ga nikad nisam probao,

ali probao sam dosta drugih legalnih i ilegalnih supstanci

u nadi da se riješim depresije i anksioznosti

narkoman ne mora šmrkati kokain. on će se nafiksat i od hepo kocki.

Nesto ja ne verujem u samokontrolu kada je droga u pitanju

Nego mozda je najbolje da 2b obrise ove offtopic postove, pocevsi od mog :)

Nesto ja ne verujem u samokontrolu kada je droga u pitanju

Nego mozda je najbolje da 2b obrise ove offtopic postove, pocevsi od mog :)

Nek ih premesti u neku drugu temu.

Recimo...

Nije samo zbog offtopica, nego citam svoje postove i mogu se tumaciti kao iznosenje misljenja da je moguce "umereno se drogirati" i ziveti dobro. Tako sam i napisao, mozda tako i mislim ali opet mislim da je pogresno. Sa narkoticima ne treba eksperimentisati, iako postoji mali broj ljudi koji se mozda mogu kontrolisati do neke mere

ma oni su izuzetak od pravila stvarno ne znam ni kako bi to išlo

može samo da se ostavi sve i iziđe iz tog sveta

u suprotnom gubiš kontrolu kad tad

po meni jedno gospodsko i narodrn drogiranje koje sam prmenio je marihuana i to domaćiica , ne želim d8ilera u blizini da idim ,sanjam dan kad će uredno uzgojene biljke biti prisutne u apoteci .ali samo za jake i hrabre , marihuana može oiknuti psihozu , anxiznost i paranoju zato bi je možda trebalo konzumirati u ulju.

Niko nikad nije dunuo džoint i pretukao ženu , do9k likovi koji redovno piju viski i neke gluposti prave sranja tamo tako

Narodno drogiranje ali samo za jake i hrabre...

Kakva marihuana, pa pola ljudi na ovom forumu spominje nju kao okidac za prvu psihozu, strah, anksioznost, depresiju.

Poslednji primer za koji sam cuo je zena u usa koja je dvoje dece od 2 god i 16 meseci zakljucala u kola na 35 stepeni da bi ih kaznila i nastavila da pusi marihuanu, pa zaspala. Kada se probudila deca su naravno bila mrtva. Mozda nije marihuana okidac, ali dovoljno govori o mentalnom sklopu ljudi koji je koriste

meni marihuana ako sam u losem drustvu stvara paranoju. ako u dobrom, onda opusti.

sto se tice ostalih stvari, cesto se krene iz nekih razloga tipa bolovi. pa ne djeluje ti nijedan analgetik pa ajde malo heptanona i heroina da ne osjecas tu bol. i navuces se, a kad si navucen nije te briga ni za sto drugo osim da dobijes iducu dozu, nije te briga ni hoces li imati onu dozu poslije, samo ovu sljedecu.

zar nasi lijekovi nisu svi droge ?

pa heroin je nastao da bi se ljude odviknulo od morfija.

moje misljenje je da postoje tzv ovisnicke licnosti. takve licnosti ce postati ovisne o onome sto im je dostupno, bila to cokolada, bio to heroin. nije isto, naravno, na heroin ce se navuci i onaj tko nije ovisnicka licnost, ako ga nastavi dugo i redovito uzimati.

ja sam jedna od tih licnosti, i znam puno ljudi koji jesu.

znam one koji se ne mogu maknuti, pokusavaju cijeli zivot, ali uvijek se vracaju tim ljudima koji imaju nesto, misleci kako ako nije heroin nece biti stete.

znam i one koji su se nakon 15 godina skinuli sa svega, sad vode normalan zivot i pomazu drugima koji su u paklu.

znam i one koji su se nakon manje vremena skinuli i maknuli od tog svijeta.

no, ovi svi koji su se skinuli, koliko god bili cisti i ne uzimali nista, imaju posljedice na psihu.

tako da, za nas koji i bez drogiranja imamo sjebanu psihu, nikako nije moguce "gospodsko drogiranje". a iskreno mislim da nije moguce ni za koga, nije to samo tako da oni ponekad malo i normalno zive, znam i takve, ali ni oni nisu samo tako lako funkcionalni kako izgleda prema van; kad se dublje analizira njihov zivot.

Narodno drogiranje ali samo za jake i hrabre...

Kakva marihuana, pa pola ljudi na ovom forumu spominje nju kao okidac za prvu psihozu, strah, anksioznost, depresiju.

pa rekoh ulje gospodine serafim , valjda ulje blagotvorno djeluje na cjeli organizam kad ga uzimaju ljudi sa problemima kancera.

ja sam to tako shvatio možda grešim

meni marihuana ako sam u losem drustvu stvara paranoju. ako u dobrom, onda opusti.

sto se tice ostalih stvari, cesto se krene iz nekih razloga tipa bolovi. pa ne djeluje ti nijedan analgetik pa ajde malo heptanona i heroina da ne osjecas tu bol. i navuces se, a kad si navucen nije te briga ni za sto drugo osim da dobijes iducu dozu, nije te briga ni hoces li imati onu dozu poslije, samo ovu sljedecu.

zar nasi lijekovi nisu svi droge ?

pa heroin je nastao da bi se ljude odviknulo od morfija.

moje misljenje je da postoje tzv ovisnicke licnosti. takve licnosti ce postati ovisne o onome sto im je dostupno, bila to cokolada, bio to heroin. nije isto, naravno, na heroin ce se navuci i onaj tko nije ovisnicka licnost, ako ga nastavi dugo i redovito uzimati.

ja sam jedna od tih licnosti, i znam puno ljudi koji jesu.

znam one koji se ne mogu maknuti, pokusavaju cijeli zivot, ali uvijek se vracaju tim ljudima koji imaju nesto, misleci kako ako nije heroin nece biti stete.

znam i one koji su se nakon 15 godina skinuli sa svega, sad vode normalan zivot i pomazu drugima koji su u paklu.

znam i one koji su se nakon manje vremena skinuli i maknuli od tog svijeta.

no, ovi svi koji su se skinuli, koliko god bili cisti i ne uzimali nista, imaju posljedice na psihu.

tako da, za nas koji i bez drogiranja imamo sjebanu psihu, nikako nije moguce "gospodsko drogiranje". a iskreno mislim da nije moguce ni za koga, nije to samo tako da oni ponekad malo i normalno zive, znam i takve, ali ni oni nisu samo tako lako funkcionalni kako izgleda prema van; kad se dublje analizira njihov zivot.

gospođo zeleno oko šta bi ste rekli za buprenorfin ? jeli to legalna droga ili je lek .Vidim da neki kažu da je bup najbolji antidepresiv

Poslednji primer za koji sam cuo je zena u usa koja je dvoje dece od 2 god i 16 meseci zakljucala u kola na 35 stepeni da bi ih kaznila i nastavila da pusi marihuanu, pa zaspala. Kada se probudila deca su naravno bila mrtva. Mozda nije marihuana okidac, ali dovoljno govori o mentalnom sklopu ljudi koji je koriste

kod mene u novinama nije pisalo da je puÅ¡ila marihuanu . Ne podržavam puÅ¡enje iste da se razumijemo . Pravi od ljude zeombije nakon uzimanja , na mene je dobro djelovala u 20 % sluÄajeva a i ko zna Å¡ta smo puÅ¡ili mi ovde po gradovima , taj neki skank domaće uzgajan , 20 puta jaÄi od obiÄne marihuane

gospođo zeleno oko šta bi ste rekli za buprenorfin ? jeli to legalna droga ili je lek .Vidim da neki kažu da je bup najbolji antidepresiv

pretpostavljam da mislis da sam to ja rekla. nisam. iako se na zapadu (ne znam konkretno gdje, to mi je dr rekao) daje kao ad, u malim dozama.

rekla sam da je meni buprenorfin zamijenio dosta lijekova. ali, ja sam svaki ad morala mijenjati nakon manje od pola godine, i tako godinama. to je posljednje rjesenje, kad si vec sve probao i ne ide. ali definitivno ne najbolje, to je ipak opijat, iako ne djeluje kao neke droge. nikad od buprenorfina nisam bila high, on se daje da bi se izbjegla kriza pri skidanju s heptanona, ne da bi bio nadrogiran. zato i jeste legalan. pa dobivam ga na recept.

tj. moguce je biti high od bupa, ali samo ako si ga pucas u venu, mozda smrkanjem, ali to nisam radila. normalnom konzumacijom, otapanjem ispod jezika, slabije jer jednostavno je tesko pocuclati dozu od koje bi bio drogiran. ili bi ti za to trebalo sat-dva (ja pola, 4mg, drzim oko pola sata dok se ne otopi), a nijednom ovisniku to nije zabavno, oni hoce odmah i sad.

takodjer, kad se skidas s bupa, imas krizu 2 dana, s heptanona mora ici jako polako, bar onaj kraj kad ides na nulu, ne znam za krizu samu koliko traje doduse. no, kad se skidas s xanaxa imas krizu bar tjedan dana. puno je adiktivniji od vecine ilegalnih droga, i fizicki i psihicki, ali fizicka ovisnost je jaca nego ona o heroinu npr. samo je kod heroina problem psihicka ovisnost.

nikad me nije privlacilo to da izgledam ko polumrtvi les. ali valjda ti bude lijepo na tome i tome se vracaju ti ovisnici stalno, to ne bih znala stvarno.

meni marihuana nije pomogla kod anksioznosti.

što kaže green_eye uglavnom mi stvara paranoju.

ne vidim to kao neku opciju za lijeÄenje anksioznosti i depresije.

subutex se u Americi koristi za lijeÄenje treatment resistant depression. takoÄ‘er i ketamin, kojeg mnogi hvale koji su ga probali i kažu da djeluje istovremeno i bolje od bilo kojeg AD-a..

da budem sasvim jasan jer jutros sam neÅ¡to konfuzan valjda je AD poÄeo da mi radi .

Marihuana je Zlo a ono što sam mislio da bi radilo zbog pozitivnih efekata thc je ulje koje nisam probao a niti neću vjerovatno zbog skupoće i ilegalnosti.

Ja sam Äuo reÄi hvale za domaću marihuanu koje kod nas u Srbiji nema , ilegalna je za sadnju ali su ljudi ranije imali reÄi hvale za nju , npr u vreme ratiÅ¡ta su je sadili i puÅ¡ili i kažu da danas nemaju potrebe za njom niti imaju kakvih negativnih efekata i neki stariji kažu da se marihuana puÅ¡ila 2 puta godiÅ¡nje kao ritual a ne kao danas gdje nam uvaljuju kućnu proizvodnju zvanu skank koja je jaÄa 20 puta od obiÄne marihuane i ima razliÄito dejstvo , tj uglavnom stondira izaziva paniÄne i paranoju.

Nadam se da sam konaÄno uspio biti jasan , hvala na odgovorima

kod mene u novinama nije pisalo da je puÅ¡ila marihuanu . Ne podržavam puÅ¡enje iste da se razumijemo . Pravi od ljude zeombije nakon uzimanja , na mene je dobro djelovala u 20 % sluÄajeva a i ko zna Å¡ta smo puÅ¡ili mi ovde po gradovima , taj neki skank domaće uzgajan , 20 puta jaÄi od obiÄne marihuane

Za ovu zenu sam citao na BBC, kazu pusila marihuanu, deca je naljutila ona ih zakljucala u kola s namerom da ih nauci pameti, nastavila da pusi i zaspala. Ma poenta je da znam ljude koji koriste marihuanu rekreativno, ali nijedno od njih nije sazrelo kako treba, svi su u nekom decijem fazonu bez obzira na godine. Nebitna su drustvena merila uspeha, ali valjda je to nacin pismatranja zivota gde se zavaravaju da je sve ok, a oko njih se sve raspada. Bar je takvo moje licno iskustvo.

Opet znam coveka koji povremeno uzima kokain i uspesan je u svom poslu ludilo, posao mu je da nocu ne spava i pravi drustvo musterijama. Ima tikove i faze, ali niko ne moze da mu ospori uspeh koji ima u poslu, a ni privatno nije losa situacija. Postoje i bogatasi, javne licnosti koji lekari drogiraju, mix lekova i anesteziolog daje, mozda je to gospodska droga.

Otac mi prica sa cudjenjem da je konoplja pre rasla svuda kod njega u selu. Marihuana je prakticno bila korov biljka na ovim nasim prostorima pre 50-60 godina, ljudi su je koristili za svasta, ali nisam cuo da je nekom palo na pamet da je pusi. Da li nisu znali ili ih to jednostavno nije privlacilo, ne znam.

Protiv ulja nemam nista protiv i to ce ubrzo da se legalizuje.

Droga u svakom obliku je za mene losa, ne bih to delio na lake i teske, suvise njih sam video koji su sa lakih presli na zuto ili belo i iskopnili vrlo brzo. Hajde sto oni odu, nego pre nego sto odu unesrece jos 10 njih, ni krivih ni duznih.

• Create New...