Jump to content
Depresija forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

plavo

benzodiazepinska ovisnost (20-30mg bromazepama)

Recommended Posts

@Aruena ne znam da li si pila rivotril po receptu lekara, u slucaju da jesi da li si dobila neku zamenu?

Ja bi ga uzimao samo kad "moram". Polako bi smanjivao ali ni za sto odjednom.

Cak i ako nemas osjecaj da te opusta on djeluje.

Mislim, u smislu da ne budes agresivna.. Da nekako izduras dan, preguras krizu. Tek toliko uzmes da mozes nesta odraditi a da ne puknes.

Opustaj se bilo kako drukcije. Hodaj, radi, kuhaj, peci palacinke, vjezbaj, skaci, idi na boks i ubij sve kretene u onoj vreci.

Besposlen mozak je djavolji poligon. Zaposli ga. Citaj viceve, gledaj cvijece.. Bilo sto.

@Aruena ne znam da li si pila rivotril po receptu lekara, u slucaju da jesi da li si dobila neku zamenu?

Da, po receptu.

Nisam dobila zamenu, jer kod njega slabo zamene i rade.

Danas sam pokusala da smanjim dozu i umesto 1mg ujutru popila sam 0.5. Sve je bilo super sat vremena a zatim je poceo pakao. Neverovatan bol u stomaku kao i osecaj da cu da povracam, prsti na rukama su mi kao pera. Takodje sam osecala kako mi se misici jednostavno grce pa popuste i tako u krug. Glava mi je kao buzdovan. Disanje mi je jako plitko i ubrzano a otkucaji 130.

Inace do 12 bih popila dozu od recimo 1.5mg a popila sam samo 0.5mg. Posto vise nisam mogla da podnesem ovo jer sam i na poslu, popila sam 1mg Xanaxa pre dva sata jos ali simptomi su jos uvek tu. Jako malo mi je smiro nervozu i paniku ali sve ostalo sto sam navela gore je i dalje tu. Prvo sam mislila da je sve to zato sto sam vise nego duplo smanjila dozu ali se isto desava i kada sam je popila. Da li je moguce da mi je tolerancija toliko skocila da moram popiti jos? :(

Hvala unapred :heart:

Danas sam pokusala da smanjim dozu i umesto 1mg ujutru popila sam 0.5. Sve je bilo super sat vremena a zatim je poceo pakao. Neverovatan bol u stomaku kao i osecaj da cu da povracam, prsti na rukama su mi kao pera. Takodje sam osecala kako mi se misici jednostavno grce pa popuste i tako u krug. Glava mi je kao buzdovan. Disanje mi je jako plitko i ubrzano a otkucaji 130.

Ne vjerujem da je to zbog 0,5 mg Xanaxa manje.

Probao sam razne doze ali nista slicno mi se nije dogadjalo.

Trazi neke mozda fizicke uzroke? Opisi sve lijecniku opce prakse.

Sto jos imas osim Xanaxa?

Smanjuje po 1/8.TTako sam ja.

Tako je, smanjuje se po malo, osminu do cetvrtinu na neko vrijeme.

Ne vjerujem da je to zbog 0,5 mg Xanaxa manje.

Probao sam razne doze ali nista slicno mi se nije dogadjalo.

Trazi neke mozda fizicke uzroke? Opisi sve lijecniku opce prakse.

Sto jos imas osim Xanaxa?

To nije za 0.5mg manje... Za vreme za koje bih popila 2mg ja sam ostala na 0.5mg. Inace ne pijem nista drugo sem Xanaxa.

U svakom slucaju uzeh slobodan dan sutra pa cu da se testiram kolike su mi granice izdrzljivosti. Ipak ne konzumiram velike doze dugo.

Polako. Ne muci se. Pitaj nekog doktora.

Ja trosim po potrebi 0.25 do po nekad 0.5 u danu.

Nekad trpim i sto ne bi trebao jer se bojim ovisnosti. Pazim da ne uzimam vise dana za redom ali ponekad me bas "zove".

Bila sam danas kod dva lekara da se raspitam oko bataljivanja i skidanja. Potrvdili su mi da sam zavista iz svega sto mi se desava i rekli mi upravo sto ste vec spomenil, da skidam po malo svake nedelje. Takodje sam pitala da li mogu odmah da prestanem da ga pijem i rekli su mi da mogu jer te doze od 3-4mg koje pijem dnevno ne koristim duze od nedelju dana ali da cu se jako namuciti. Verujte mi da cu pre da se namucim nekoliko dana nego da ga pijem jos nedeljama / mesecima da bih ga batalila i bila u mogucnosti da ga uzimam samo po potrebi.

Takodje su mi rekli da Xanax jako cudno deluje na mene tj da mi se jako brzo stvorila tolerancija koja raste iz dana u dan kao i zavist i da bih trebala da ga promenim, sto i planiram nakon sto ga se otarasim.

Da li je moguce da mi je tolerancija toliko skocila da moram popiti jos? :(

Već su ti sve napisali, da smanjuješ malo po malo, posjete doktoru itd.

Ja ću odgovoriti malo heretiÄki.

Skoro sam pola života na njima, a mislim na benzodiazepine gdje spada i xanax, i mogu iz onoga Å¡to si napisala reÄi da je tebi potreban kao lijek jer i sama kažeÅ¡ :

Imam bas gadnu aneksioznost koja je konstanta, bukvalno 24 / 7 sem kada uspem da spavam.

Bojim se da si preosjetljiva na stres i da nećeš moći funkcionisati bez njih u situaciji kakvoj se nalaziš.

Ne znam detalje tvoga života, ali sam i skeptiÄan koliko promjena životnih okolnosti može umanjiti stres, vrijedi pokuÅ¡ati.

U suprotnom, benzodiazepini će biti sastavni dio tvog života.

Tolerancija na njih brzo raste, ali srećom postoji i plafon kada se zaustavlja.

Savjetovao bih ti da umjesto xanaxa probaš diazepam koji djeluje 4 puta duže, a funkcija je ista.

Ovako troÅ¡iÅ¡ velike koliÄine lijeka koji drži par sati.

Najvažnije je da pokušaš da ih koristiš po potrebi, ako možeš.

Kad već pišem...mislim da se radi o jednom od najboljih lijekova (porodica benzo...)

Svesna sam da mi je tolerancija jako skocila ali me zanima da li je moguce da mi se stvorila zavisnost? Dosta sam citala o raznim iskustvima i svi kazu da se zavist stvara nakon nedelju, dve a kod mene su u pitanju dani.

Ne može tolerancija skoćiti u nekoliko dana.

p.s. možeš pokušati i sa nekim antidepresivom koji djeluje i na anksioznost, pitaj doktora

Hvala na odgovoru. Za sada sam izgurala 8 sati bez Xanaxa i imala sam samo jedan ozbiljniji trip gusenja koji je trajao mozda 5 sekundi i naravno insomnia, nervoza, aneksioznost itd.

Sto se tice diazepama, bromazepama, lorazepama, to sam sve probala i jako me uspavljuju. Xanax mi super pomaze ali me isto toliko i plasi.

Koreni moje aneksioznosti poticu jos od tinejdzerskih dana i i uglavnom sve sto me cini jako aneksioznom je konstantno tu a ne mogu da uticem puno, bar ne u ovakvom stanju.

Ne bih imala problem ako bih dozivotno bila bezana za neki lek ako ce mi to olaksati zivot kao i zivot mom detetu o kom se sama staram.

Tako da stvari su jako komplikovane i neugodne.

Znate li mozda neke dobre privatne psihijatre na teritoriji Dorćola? Imam jako malo poverenja u lekare a ne zelim da dam pare nekom kojeg sam nasla na internetu a da bude kao moj prethodni psihijatar.

Jooj kako se zove onaj 555333, spominjao Dorćol ;):D

Å alim se, ne znam, daleko sam.

• Create New...