Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zeus20

socijalna fobija - višak serotonina

Recommended Posts

https://www.sciencedaily.com/releases/2015/06/150617115327.htm

Previous studies have led researchers to believe that individuals with social anxiety disorder/ social phobia have too low levels of the neurotransmitter serotonin. A new study carried out at Uppsala University, however, shows that the situation is exactly the opposite. Individuals with social phobia make too much serotonin. The more serotonin they produce, the more anxious they are in social situations.

Onda SSRI blokiraju prirodni seratotin i inhibiraju ga,a zavisno od doze SSRi dobijas manje ili vise seratonina ,,,ima logike.

Nisu SSRI Boosteri prirodnog seratonina ,ne ,ne

ja vjerujem u ovu teoriju jer svi serotoninski lijekovi stvorili su mi osjećaj društvene neprilagođenosti i inhibiranosti kao i osobne inferiornosti u odnosu na druge. to je vjerovatno zato što previše serotonina smanjuje dopamin

Serotonin vital at night for brain to recharge and rebalance. Associated with delta waves in the brain. Too much: nervous, hesitant, vulnerable to criticism, desperate desire for interpersonal relationships. If deficient: become the self-absorbed personalities and the rule-breakers. Lose sensitivity to others, flout conventional values as beneath them, make their own rules so others are damaged. Boundary between truth and lies becomes blurred. Symptoms: inability to grasp concepts quickly. Loss of visual memory - e.g. inability to remember faces, colours, pictures, symbols. Insomnia, PMT Addiction to boost levels: alcohol, sugar bingeing.

Koliko sam shvatio zasluzan je za raspolozenje ili agresiju.

:o i am shocked

ispade da dobijam upravo onakvu terapiju kakvu ne bi trebalo da dobijam Å¡to se tiÄe SF , ali valjda Å¡to sam otiÅ¡ao s depresijom dole onda nije ni loÅ¡e ako sam pio 2 mjeseca SSRI.

pojma nemam , hvala za info

moraću da razmotrim ovu situaciju ubuduće

meni su serotoninski lijekovi smanjivali socijalnu fobiju i uvijek postanem druÅ¡tvena i priÄljiva dok ih pijem

meni više pašu dopaminski lijekovi.

nismo svi isti, nekome nešto odgovara.

meni isto tako kombinirani. serotoninski mi možda malo smanje anksioznost ali i

dalje nemam volje ni želje za druženjem i socijalizacijom.

lijekovi koji djeluju na GABA i dopamin najbolje mi odgovaraju, ali i malo serotonina nekad dobro dođe.

ja dopaminske nisam još ni probala, a vjerojatno ni neću ako ostanem u ovoj državi, nema ih, ali nekako imam osjećam da bi mi pomogli :D

meni isto tako kombinirani. serotoninski mi možda malo smanje anksioznost ali i

dalje nemam volje ni želje za druženjem i socijalizacijom.

lijekovi koji djeluju na GABA i dopamin najbolje mi odgovaraju, ali i malo serotonina nekad dobro dođe.

I meni viÅ¡e odgovaraju koji djeluju na gaba n.t. kao i na dopamin, probao l tirozin ali me umrtvi, probao GABA 500 mg (1500mg) neznatno poboljÅ¡anje, iduće probam Pharma Gaba jer navodno prelazi krvno moždanu barijeru, probao l taurin i teanin neznatno poboljÅ¡anje. Probao ekstrakt gospine trave pojaÄalo mi anksioznost. Svak s ovim poremećajima je priÄa za se tako da treba naći odgovarajuću terapiju za poremećenu funkciju neurotransmitera. Ja trenutno idem u pravcu detoksikacije, Äišćenja probave i obnove mikroflore, unos probiotika kao i prebiotika, pravilno izbalansirana ishrana i pojaÄan unos vitamina i minerala...

• Create New...