Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
Wuzi203

Moja prica ( stvarno ne znam u koju grupu da svrstam ovaj problem ).

Recommended Posts

Ne mislim ja da su svi zatucani i ukalupljeni, smatram samo da ljudi sa ovih prostora mnogo vole da sude, i da je jednostavno stopa razumevanja jos vrlo primitivna, da ne kazem kramenjonska, na ovim prostorima.Prvo, stavili su ovu temu u bolesti zavisnosti, sto je jedan teski apsurd, teski promasaj i vredjanje inteligencije od strane nazovi admina, drugo, svi su skocili da pricaju o drogama kao da je to tema, a ja sam samo rekao o psihoterapiji psihodelicima, za koju apsolutno znam da je efikasna.. vi ste odma to protumacili kao neko drogiranje, dza, bu, sto uopste nema veze sa zdravim razumom.Okej, ajde vise da ne pricamo o nicemu sto se tice toga, nisam ovu temu pisao da bih raspravljao o tome, vec da bi pricali o nekim drugim stvarima :)

Dobro, ok.

Mi skoro pa i nismo sa "ovih prostora", bar ruzza odavno nije. suditi nema smisla jer bi prvo sebi trebali. Sami placamo.

Protiv anksioznosti se osobno borim meditacijom i manjom dozom Xanaxa po potrebi. Zapravo, iÅ¡ao sam na teÄaj autogenog treninga i poslije se recimo kao nadogradnja pretvorilo u vrstu meditacije koja je bila uvijek prilagoÄ‘ena mom zdravstvenom stanju a u dogovoru sa psihijatricom.

Imao sam dosta "naprednu" psihijatricu koja je na razne naÄine, grupnom, individualnom terapijom, autogenim treningom i meditacijom uspjela kod mene smanjiti drastiÄno koliÄinu tableta na jedan minimalac koji sad troÅ¡im joÅ¡ kao za svaki sluÄaj, stvarno sitne doze, zanemarive u odnosu na nekadaÅ¡nje.

Puno radije bih ti predložio takav pristup. Ne znam koliko si daleko od mene, Äak bih ti preporuÄio svoju psihijatricu jer se s njom može zaista ljudski popriÄati. Nije ono eto ti tablete pa se slikaj s njima nego obrnuto.

Ona je kod mene prvo provjerila postoje li ikakvi fiziÄki uzroci za psihiÄki poremećaj i toga je bilo pa sam morao promjeniti naÄin ishrane, kretanja, kompletno naÄin života. Isplatilo se.

Ne boj se psihijatara, vjeruj mi da ima jako naprednih koji su isto svašta probali. Kažem iz svog iskustva, puno mi je pomoglo.

DeÅ¡ava se da ovakvi problemi nastanu nakon dugog korišćenja trave. Mislim nastalo ti je zbog trave sto posto, ali mislim da ovo nisu simptomi zavisnosti. Pre mislim da je trava okinula neke psihiÄKe probleme. A i da jesu, pokažite malo razumevanja. Ti si joÅ¡ dobro proÅ¡ao, postoje ljudi koji imaju mnogo gore simptome. Googlaj samo na YouTube-u Weed ruined my life i naći ćeÅ¡ iskustva. Ja te zaista razumem zato sto priÄaÅ¡ onpsihodelicima, i ja sam puno Äitala o tome i sama razmiÅ¡ljala o mikrodoziranju peÄurkama, ima moja tema o tome ovde. Ali prosto joÅ¡ uvek ne smem, ne zato sto sam ogranicena ili neÅ¡to, dobro znam da to u x sluÄajeva pomaže , medjutim isto tako znam da vrlo lako može joÅ¡ neÅ¡to da se okine u glavi ili da se napravi joÅ¡ neki dodatni problem, tako da ja ne znam u koju ću skupinu da padnem i joÅ¡ uvek se razmisljam. Nikad nisam koristila nikakvu drogu i prosto sam obazriva, ne želim da sebe sjebem ako i postoji i malo mogucnosti da to uradim. Korišćenje droge, osim ovog mikrodoziranja ti ne preporuÄujem, bar ja ne smem, znam ljude kojima je npr ekstazi koji koriste jednom u 3 meseca vrh i ekstra i smanjio im je anksioznost , ali prosto ne znam gde će ti isti da budu za koju godinu , dal će biti sjebaniji nego sto su bili. Kao i uostalom ti ovde, u poÄetku si uživao u travi. Dobro razmisli. Sa druge strane ja liÄno nisam ni za lekove. Tako da savet za tebe prakticno nemam :) rekla sam ti Å¡ta da ne radiÅ¡ , sl ti nije onda niÅ¡ta ostalo Å¡ta da radiÅ¡ :/

Ja sam svesna itekako da su lekovi Äesto propast, delo mafija I ostalog, i itekako sam svesna svih tih alternativa koje pominjes. U slucajevima Kojima nema spasa, tipa multipla skleroza , kancer, tu sam definitivno i apsolutno za koriscenje svega toga, jer u tim slucajevima nema Sta da se izgubi, posto je zivot vec u grobu prakticno, I definitivno ih vraca sa tog mesta. U drugim slucajevima Jos uvek nisam sigurna. Tipa pratim Irku vec jako dugo I apsolutno znam da sve sto pricaju je istina. Al mozda postoji I druga strana medalje koju Oni ne vide I koja se ne vidi tako lako. Za par godina svi Oni mogu doci na situaciju kao ti. Za one Koji su time spasili zivot to nije ni vazno , al za ove druge ne znam. Kazem, potreban je veliki uzorak da se zakljuci o stvarima a ja to trenutno nemam pa I ne znam. Kazem ti, vec sam otvorila temu o ovome, Ali ovde prosto neces dobiti savet o tome prosto zato jer nema iskustva. Ostaje ti da sedis I da cekas da se nesto promeni Samo od sebe. Ili da probas to neko mikrodoziranje ( sto Ja ne bih smela) , Ako tako uradis seti me se I javi rezultate. Al Ja ti licno savetujem da za sad pustis sve I cekas da stvari dodju na svoje. Ne zelis da upropastis sebe Jos vise. Svaka prica ima dve strane medalje.

Nemam dovoljno godina da vidim gde ta iskustva u mojoj okolini vode. Imam druga koji koristi jednom u mesec Dana ekstazi I naravno kaze da je full stvar I sve to, I pomogla mu je dosta oko svega. I verujem naravno. Samo cekam da vidim gde ce biti za par godina. Mozda mu bude sve full I nista a mozda I bude proklinkso dan kad je probao. Videcu na njegovom primeur Sta I kako. Ja bih volela da probam tu drogu ljubavi vise od svega Ali prosto dovoljno sam obazriva i strejt da se ne usudjujem. Jos. Meni licno nema nista gore I strasnije od narkomana I prosto necu da se igram sa bilo cim sto moze makar I jednim promilom da možda dovede do toga.

Wuzi203, Å alila sam se za Vice :D zato Å¡to je nedavno izbacio priÄu Ima li kokain potencijal da bude antidepresiv?

Drugo, ne znam gde si naÅ¡ao da ti kažem da ne verujeÅ¡ u priÄe koje su ispriÄali ljudi na internetu i podelili svoje iskustvo, ja prva verujem, jer imam primer pored sebe (drugaricu je fino sredila mdmica, doduÅ¡e sluÄajno :D - borila se sa depresijom), dok je meni recimo scat day bio straÅ¡an. Jedva sam preživela. To je jedan pozitivan primer koji znam, a sa druge strane znam nekoliko loÅ¡ih iskustava gde su droge (uglavnom esid) bile okidaÄi za ogromne psihiÄne probleme. E, to je ono Å¡to ti kažem - droge ne rade baÅ¡ uvek kako si zamislio i isplanirao! To je ono Å¡to je nezgodno sa njima. A da su kulj - jesu :)

(scat day - coming down off drugs - the day after a powerful drug experience, akonekonezna)

Za Macak:

Drago mi je da napredujes sto se tice anksioznosti. :)

Moja se povlaci, bez ikakvih sredstava ili slicno.. nikad to i nije bila neka anksioznost da se ja sad tu nesto brinem ili slicno, vec se manifestovala kao cisti fizicki simptom u pojedinim situacijama.Dobro je da si nasao nekog sa bar malo duse i saosecajnosti, jer danas sve ide po principu evo ti gutaj, pa se vrati da vidimo kako napredujes.Ja verujem da ti benzodiazepami mogu da rese neke probleme, na primer moja mama pije rivotrile protiv panicnih napada, kaze da joj pomazu, sad videcemo.Ja razmisljam drugacije, pa ne znam sta da mi urade, ne bih bio neko ko je u fazonu da vice: "Jao, zapadna medicina je jedina prava medicina", jer jednostavno moj karakter i moje razumevanje je daleko ispred takvog jednog misljenja.Ali da, uvek sam sam za prirodni nacin, i verujem da se svaka anksioznost moze ukloniti pronalazenjem korena problema i raditi na tom problemu, ali ponekad se i koren problema ne moze potpuno shvatiti, i upravo to pricaju ljudi koji su se izlecili psihodelicima, da su uspeli dubokom introspekcijom i kopanju po licnosti resiti svoje probleme, i ono sto ih muci.

Za Kalisi:

Pa i ne radi se tu o nikakvoj zavisnosti, radi se o tome da trava ima neki efekat na ljude da ponekad izazove anksioznost. :)

Ona moze da se pojavi nakon prve konzumacije, pedesete, petstote, nakon 10, 15 godina.. to apsolutno nema nikakve veze sa duzinom koriscenja.Jos mi nije jasno da li je tu genetika upitanju, da li je mozda neki stresni dogadjaj upitanju ili pak nesto sto jos ne znamo o cemu je rec.A bio sam citao price tipa "Weed ruined my life" i zaista sam se pronasao u nekim pricama, ali i dalje mi nije jasno: "Kako?", sta je faktor u celoj toj prici? :)

A sto se tice tih psihodelika, kapiram da moze da izazove i neke negativne posledice, ajao, nista strano.Ali mene su zainteresovale one price, tipa kad uzmu kuci sami, pa udju u duboku introspekciju, ali opet, postoje neki kojima koliko god im objasnjavao, ne mogu da shvate da se tu ne radi o "drogiranju", vec o alatki koja ti pomaze da udjes duboko u sebe i sagledas neke stvari koje ne mozes u ovom normalnom stanju svesti.Sto se tice tih eksera i toga.. ne znam, sve je relativno i verovatno je da su nekom pomogli, nekom odmogli, ali mi je smesno koliko se ljudi loze bez mozga na to po rejvovima, a ne kapiraju da sve i svasta stavljaju u njih.Kalisi, pa mislim da ipak ne bih to mikrodoziranje, ja visem ciljam na to da jednom uzmem normalnu dozu, ali sam kuci, i da ne ponavljam opet iz kojih razloga. :)

Za Blank:

Verujem to za drugaricu, super sto je sredila svoj problem.. da li je to zbog naleta srece, pa je jednostavno provalila da depra nema smisla, ili jednostavno hemija u mozgu, ko ce ga znati. :) Ja uopste ne zamisljam, niti sam u ikakvoj fantaziji sto se tice toga, ja se vodim cinjenicama, a cinjenica i jeste to da postoje dve strane medalje, koje uopste ne negiram. :)

Odakle ti toliko predrasuda o ovoj ili onoj medicini a nisi ni bio kod doktora?

Klasicna YouTube generacija.

Svijet je postao mala kugla sarena. Lijecnici putuju po svijetu na razmjene, seminare, obuke, posebno specijalisti.

Prije mozda 20 godina, ne znam da li je netko imao tretman koji sam prosao. Cak kad citam po forumu kakav odnos imaju neki ljudi sa psihijatrom, ni ja ne bi vise isao.

Dok se ne razbiju predrasude kao na primjer moje predrasude o meditaciji, nisam siguran da ista moze pomoci.

Ali da ima doktora sarlatana kojima nije stalo, na zalost, istina je i to svud po svijetu :(

Odakle ti toliko predrasuda o ovoj ili onoj medicini a nisi ni bio kod doktora?

Klasicna YouTube generacija.

Svijet je postao mala kugla sarena. Lijecnici putuju po svijetu na razmjene, seminare, obuke, posebno specijalisti.

Prije mozda 20 godina, ne znam da li je netko imao tretman koji sam prosao. Cak kad citam po forumu kakav odnos imaju neki ljudi sa psihijatrom, ni ja ne bi vise isao.

Dok se ne razbiju predrasude kao na primjer moje predrasude o meditaciji, nisam siguran da ista moze pomoci.

Ali da ima doktora sarlatana kojima nije stalo, na zalost, istina je i to svud po svijetu :(

Vise prema ovoj, nego prema onoj. :)

Ma salim se, sve sto ima potencijal da izleci coveka, ja to podrzavam i prihvatam, ali neke stvari ne mogu da podrzim i kraj price.

Sto se tice tih pojedinih ( kojih ima mnogo ) doktora, ne znam sta da kazem.. prvo, moraju biti razumni, drugo, moraju biti mnogo manje puni sebe.