Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
baronesa desinhronesa

istraživanja psihodelika

Recommended Posts

MDMA-assisted psychotherapy for PTSD causes long-lasting changes in personality, study finds

As part of that investigation, researchers have now published evidence showing that the combination of psychotherapy and MDMA (methylenedioxymethamphetamine) not only reduces PTSD symptoms but also causes long-lasting changes in key personality traits.

da imate ptsd da li biste se usudili? :)

s ovim možete da se suoÄite

(1) acute panic, leading to dangerous behavior under the influence of the drug,

(2) the manifestation or exacerbation of psychiatric conditions,

(3) enduring perceptual disturbances, and

(4) the development of an abusive pattern of drug use.

http://journals.sagepub.com/doi/10.1177/2050324517723232#articleShareContainer

Jedino sto sam probao je zelena pecurka u Super Mario..

inace sam propao, samo sveti gral moze da me spasi

da imate ptsd da li biste se usudili? :)

Imam PTSD i većinu vremena se osjećam super ako uspijem izbjegavati okidaÄe.

A kad okine, kad simptomi navale, da mi psihijatar predloži, obrijao bi se naćelavo i zalijepio bih gljive muhare na ćelu ako to pomaže.

Kad simptomi krenu, usudio bih se uzeti bilo Å¡to da nestanu.

A zaÅ¡to? Zato Å¡to vjerujem da bi mi psihijatrica odredila neku minimalnu dozu koja pomaže. Å to se tiÄe trajnog poremećaja osobnosti, već ga imam. Možda bi Äak poslije bio bolji :D

Je li neko probao gljive?

Nemam ptsd ali nakon svega sto sam procitala a i cula od ljudi koje znam i probali su, ne mogu reci da mi nije atraktivno zbog svih prica o duhovnosti i tak to.

To je DROGA i izaziva samo haludže, ništa drugo.

Cegovic si ti?

Nego, da, psihodelici su se u mnogim slucajima pokazali terapeutski, cak i kada nisu koristeni u terapeutske svrhe.Ljudi zloupotrebljavaju sve, i krivicu ce pronaci u svemu, samo ne u sebi."Set and setting" je najbitniji, to je obavezno.. znam da Ima ljudi koji su upuceni, a oni koji nisu neka se informisu.. ili neka popuse cigaru, popiju kafu i dodju da smrde po temama za koje nisu kompetentni.

Cegovic si ti?

Nego, da, psihodelici su se u mnogim slucajima pokazali terapeutski, cak i kada nisu koristeni u terapeutske svrhe.Ljudi zloupotrebljavaju sve, i krivicu ce pronaci u svemu, samo ne u sebi."Set and setting" je najbitniji, to je obavezno.. znam da Ima ljudi koji su upuceni, a oni koji nisu neka se informisu.. ili neka popuse cigaru, popiju kafu i dodju da smrde po temama za koje nisu kompetentni.

Ako nije zakonom dozvoljena terapija, za mene je droga.TaÄka.

ПоÑлато Ñа Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока

Cegovic si ti?

Molim te, nemoj tako. Ne slažete se, nema razloga da njeno mišljenje o supstanci skrene u napad na nju samu.

Molim te, nemoj tako. Ne slažete se, nema razloga da njeno mišljenje o supstanci skrene u napad na nju samu.

Ma jok bre, kakav napad.

Samo je ispala presmesna izjavom "to je droga i to su samo haludze", lol, mi ne pricamo ovde o bunikama.To je kao kad bih ja uleteo na bodi bilding forum i krenuo da lupetam o necemu o cemu nemam pojma. :D

Ne možeÅ¡ tako ljudima da preporuÄujeÅ¡ neproverene stvari.

Ponavljam, taj ton nije prihvatljiv ovde. Javno upozorenje, und tako to.

Gledai san davno sjecam se video,neka zena koristila marihuanu i dobila agorafobiju,neznam.Nebi savjetovao ljudima s psih problemima nikakve droge ,ja sam mislio probat shroomove ali shvatio sam da nije to za mene nakon sto sam vidio upozorenja i negativne komentare ,tolko od mene.

A ja cula pozitivno. Mislim i kad je negativno navodno ne ostavlja dugorocne lose posljedice. Ne znam jos se nisam usudila. :D

Nikad nista nisam probala jedino me ovo zaintrigiralo jer kao koriste spiritualni ljudi.

Ovaj video je priliÄno dobar, u smislu nekih vizuelnih (i donekle zvuÄnih) doživljaja. Opet je sve to individualno, ali se može oÄekivati neÅ¡to sliÄno.

Poenta iskustva je ono telesno, fiziÄki. Nekakav vid zbunjenosti svojim telom. Ne znam kako bih to opisao...kao da utrne sve, a ti osećaÅ¡ kako ti krv struji i lebdi kroz tebe (nije ni blizu, al ne umem bolje). Neki euforiÄan trip koji krene iz pluća. Kao da vidiÅ¡, ÄujeÅ¡ (ili Äak namiriÅ¡eÅ¡) neku vrstu emocija. Može da se desi da imaÅ¡ osećaj da ti nisi ti, nego da si ti u tebi, odnosno van tebe. Jbm li ga, razumećete Å¡ta pokuÅ¡avam napisati.

Å izofrenija, samo Å¡arenija.

Ne znam ti ja to...narod mi priÄ'o.

A ja cula pozitivno. Mislim i kad je negativno navodno ne ostavlja dugorocne lose posljedice. Ne znam jos se nisam usudila. :D

Nikad nista nisam probala jedino me ovo zaintrigiralo jer kao koriste spiritualni ljudi.

Pa ono ,neznam nisam ni ja probao ,kazem mislio sam jedno vrijeme i znam par likova koji su uzimali ranije ali sam odustao od tog.Da ,spiritualnost,neznam sta bi rekao ,treba se raspitati o tome x).

Moja komÅ¡inka je iÅ¡la u Å¡umu da bere te peÄurke, i samo je dobila haludže. A da joj je pomoglo - nije.