Jump to content
Depresija Forum
paradis

Menstruacija, PMS i srodni problemi

Recommended Posts

U PMS-u sam hiper nervozna i hiper aktivna-sreÄ‘ujem kuću generalno i briÅ¡em ono Å¡to je već Äisto :D

Ali, poslednjih meseci, zbog godina, imam probleme druge vrste-uÅ¡la sam u predmenopauzu. Simptomi su nesanica, osećaj STALNE vrućine, burne reakcije na sve, bukvalno na sve Å¡ta mi se deÅ¡ava, srećom, te reakcije nisu Äeste, povremene su.

Tako da sve žene sa foruma koje imaju 40+ godina ( ne znam koliko nas ima ovde ) ne brinu. Da bi se ova dijagnoza, taÄnije stanje potvrdilo, potrebno je uraditi FSH analizu i pregled kod ginekologa, pomaže lek na biljnoj bazi i njega svi preporuÄuju.

Lek se uzima posle odrađenog pregleda i potvrde da je to stanje, nikako ne na svoju ruku.

FSH se radi u privatnim laboratorijama, Domovi zdravlja to ne rade.

Mislila sam da je ovo za mene zavrsena prica. Kad ono nakon godinu dana danas pocelo krvarenje. :o

Meni nekad zna da bude bas tesko u pms-u, posebno dan, dva pred menstr..

Cak i tokom samog ciklusa, znam da budem katastrofa..sada sam u tom trenutku (da tako kazem) a da l sam zbog

zbog toga ovako preosetljiva vise i nemam pojma..

Atina pms ti sigurno pojacava anksioznost. I psihicki zdravim zenama pms je problem. A kamoli nama...

Strava.. Dobila sam pa nmg na razgovor na posao...

Toliko sam se usrala da me i stomak duplo mi se grÄi...

Mene to Äeka sutra ili prekosutra. Stomak bude OK, ali imala sam epizode drugih WTF - buÄ‘enja u sopstvenoj krvi i to prvog januara (ahahahahahhaha!), kratkotrajne nesvestice i - naravno, jer sam to ja - proliva.

Ja obiÄni imam povećan apetit. Ali ovaj put nr. MuÄnina pivremeni grÄ, svakako bolje nrgo juÄe.

Prvi dan imam straviÄnr bolove. Ne retko i dan ranije... To je nemoguće ustati iz kreveta..sva prebledim.. Pritiv boliva nr pomaže niÅ¡ta.. Samo da se opustim kako znam i umem...

A psiha.. Pa ja sam uvek opiÄena pa ne znam baÅ¡ razliku osim Å¡to mi se raspiloženja brže menjaju, Äešće. I izaÄ‘e mi bubuljica JEDNA nasred face. InaÄe nemam bubuljice.

JOÅ  NIJE, IMA DA POBIJEM CELU PLANETU.

Ne znam kako, ali odnekud i taj klimaks. Preživela sam ga vrlo dramatično. To je trajalo i trajalo i ja sam na kraju shvatila da sam konačno izgubila šansu da postanem majka. Tada ništa više nije bilo bitno....

Kome da se zamerim. Doktorici ili svojoj bolesti