Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
kruška

tolerancija na ad

Recommended Posts

može li se desiti? Ima li ikakvog istraživanja na ovu temu? ÄŒini mi se da mi ad djeluje super dva mjeseca, onda djelovanje opada dok ne nestane skroz, prekinem ih piti, poÄnem opet i onda opet tako djeluju. Najbolji uÄinak mi imaju drugi i treći mjesec. DeÅ¡ava li se to joÅ¡ kome?

Meni je ad puno dejstvo imao isto tek nakon dva meseca, ali sad već pola godine mislim da je oslabilo..

Kod tebe KruÅ¡ka ima neko cikliÄno dejstvo kao da je prevelika doza pa poÄne sa kontraefektom..?

Šta ti kaže dr, jesi opisala tu pojavu?

Äesto pijem najmanje doze lijeka, jedino sad velafax pijem veću, on mi je najbolje djelovao na ovoj dozi, ne znam da li bi djelovao da joÅ¡ povećam, ali ne mogu viÅ¡e povećavati jer bi me iziÅ¡lo skupo. nisam govorila doktorima to tek sam poÄela primjeÄivati tu pojavu

ne bi se usudila naglo prekinuti s njima na nekoliko dana, kad ih izbacujem to traje tjednima :lol: onda imam pad raspoloženja nekoliko dana do dva tjedna nakon Äega mi raspoloženje raste negdje oko mjesec dana, pa onda opet slijedi depresija kad ponovo poÄinjem korisiti ad :mellow2:

tako je meni bilo sa svakim, samo je to navodno poboljsanje bilo po par meseci... i onda krenu da mi dizu dozu, pa ubacuju jos neki AD, pa menjaju, pa dodaju jos neki pa tako 20 godina... i od marta ove godine ne pijem vise nista, jeste mi zivot prilicno bedan, ali nije mnogo gori nego pod svim tim lekovima. A izazivaju neverovatno lose efekte, propadose mi bubrezi, jetra, a o atrofiji u mozgu mogu samo da predpostavljam... ti lekovi su samo malo efektivni i nnauka ustvari nema pojma kako stvarno deluju. I zasto jedan deluje a drugi ne na taj nacin, ili zasto deluju toliko a ne duze ili krace... pojma nemaju a proizvode ih i prodaju... prozak je doneo milijarde dolara onoj kompaniji Elli Lilliy ili kako bese... milijarde su zaradili... prosto neznam sta bih nekom savetovala ali ja ih necu vise piti osim ako me neko ne prisili...

i meni je tako sa svakim, samo Å¡to mi bude stvarno super dva mjeseca dok sam na njima, dobijem energije, sretnija sam, druÅ¡tvenija i onda se polako ali sigurno vraÄam u svoje staro stanje. Sad ne znam Å¡ta bi, joÅ¡ uvijek mi djeluju, ali primjeÄujem neke sitnice koje mi ukazuju na depresiju, malo sam se opet povukla od ljudi i ne da mi se priÄati, nisam loÅ¡e, ali nisam ni dobro, pad energije veliki, opet apetit, hrana za utjehu, tj. viÅ¡e hrana za energiju, poÅ¡to postajem skroz umrtvljena i stalno pospana. Uz to ono najodvrtanije Å¡to mrzim kod depresije je kad se probudim u pola noći ili rano ujutro i preplavi me onaj ružni osjećaj, nisam joÅ¡ postala ni svjesna sebe i okoline a odmah me obuzme taj neki osjećaj tuge, praznine i užasa kad se malo osvjestim proÄ‘e me

Ako sam dobro shvatio, AD zato i treba povremeno zamjeniti nekim drugim bas zbog tolerancije.

Nisam siguran ima li efekta ili smisla trositi isti AD 10 godina? Ja nisam nijedan uzimao duze od 2 godine.

nađe ovo https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4008298/

i vrlo mi je bilo korisno možda i nekom drugom bude korisno, pogotovo ovaj dio

The requisite length of a drug holiday for patients with ADT tachyphylaxis is not known, although the minimum interval may need to be at least 3 to 4 weeks to restore receptor sensitivity. It may not be clinically feasible to completely discontinue pharmacologic treatment via drug holidays in some patients.

Although it may seem somewhat counter-intuitive, depressive symptoms may improve in some patients when the dosage is simply reduced. In their paper discussing antidepressant tachyphylaxis, Byrne and Rothschild cite several case reports describing a symptomatic recovery of the initial antidepressant efficacy when the dosage of an SSRI was actually lowered

to je ono Å¡to ja Äesto radim tzv "drug holiday". ne ukinem posve ad, nego smanjim dozu na barem tjedan dana.

u tih tjedan dana neće se dogoditi niÅ¡ta znaÄajno Å¡to se tiÄe pada raspoloženja ili simptoma odvikavanja.

nakon tjedan dana ponovo podignem dozu na uobiÄajenu i Äesto se vrati antidepresivni efekt.

i meni se to desi, samo nije bilo euforije niti na granici euforije, bude stabilno i sad se osjećam loše ujutro, mrzim jutro, kad odem na posao bude mi teško i onda postaje sve lakše ostatak dana. Dok sam pila onu dozu izgledala sam ovako

980x.jpg

skroz mi je zanimljivo kako ovo djeluje, danas sam se probudila prvo jutro bez onog ružnog osjećaja koji me pratio ovih par tjedana kad je nastupilo pogoršanje

Super neka se tako i nastavi.

Jako bi mi koristilo da me uputite kako da nadem vise info o vasem iskustvu prestanka uzimanja lijekova. Jeste uspjeli?

tako je meni bilo sa svakim, samo je to navodno poboljsanje bilo po par meseci... i onda krenu da mi dizu dozu, pa ubacuju jos neki AD, pa menjaju, pa dodaju jos neki pa tako 20 godina... i od marta ove godine ne pijem vise nista, jeste mi zivot prilicno bedan, ali nije mnogo gori nego pod svim tim lekovima. A izazivaju neverovatno lose efekte, propadose mi bubrezi, jetra, a o atrofiji u mozgu mogu samo da predpostavljam... ti lekovi su samo malo efektivni i nnauka ustvari nema pojma kako stvarno deluju. I zasto jedan deluje a drugi ne na taj nacin, ili zasto deluju toliko a ne duze ili krace... pojma nemaju a proizvode ih i prodaju... prozak je doneo milijarde dolara onoj kompaniji Elli Lilliy ili kako bese... milijarde su zaradili... prosto neznam sta bih nekom savetovala ali ja ih necu vise piti osim ako me neko ne prisili...