Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Goksy

Da li imam psihozu

Recommended Posts

Pozdrav svima. Treba mi pomoc. Ako moze neko da mi odgovori na par pitanja, bio bih vam veoma zahvalan. E ovako, prosle godine sam zbog halucinacija bio u bolnici. Dijagnoza mi je bila akutna psihoza F23. To je bilo u aprilu i doktorka mi je ukinula lek u januaru ove godine jer mi je bilo bolje, da tako kazem-bio sam izlecen. Posle mesec dana sam poceo polako da pijem pivo, naravno sacekao sam mesec dana da mi se organizam ocisti od lekova jer sam pio Rispolept i Lorazepam. Medjutim, pre neki dan je bio neki rodjendan pa sam se (da tako kazem) olesio od alkohola, e od te veceri krecu moje muke...Simptomi su bili sledeci: Mucnina, nagon za povracanjem, kada sam pogledao u ekran telefona da vidim koliko je sati slika na ekranu se tresla pa sam shvatio da imam halucinacije, bilo mi je stvarno lose...Losa kordinacija, izgubio sam bio pojam o vremenu i prostoru. Drugar me je polivao vodom i posle mi je bilo malo bolje pa me je odvezao kuci. Kada sam legao, utripovao sam da cu da umrem jer sam mislio da sam se otrovao pivom. Kada sam legao osetio sam kao da mi je neko dotakao prstima ledja iako znam da sam bio sam u sobi. Ujutru mi je bilo malo bolje ali sada imam sledeci problem: Strah od ludila, strah da ne povredim svoje bliznje iako znam da to necu uraditi, osecaj odvojenosti od sveta, kao da je neki zid izmedju mene i drugih ljudi...Zatim lupanje srca, osecaj malaksalosti, osecaj umora, glavobolja, kao neki mamurluk, osecam se neprijatno kada sam u drustvu i to imam cim izadjem sam na ulicu jer tripujem da drugi ljudi mogu da primete da imam neki mentalni poremecaj. Sta vi mislite: Da li se psihoza vratila i sta mi preporucujete? Molim za odgovor i izvinite na ovako dugackom tekstu. Hvala puno.

Edited by blackadder

ovo je svakako za psihijatra šta god da je u pitanju

a može biti psihoza

ali može biti i nekakva disocijacija uzrokovana visokom anksioznošću i prisilnim mislima

nemoj čekati da se razvije u nešto gore

Edited by blackadder

Preporučujem hitan odlazak kod doktora. Čak i da je nešto neozbiljno, a u to čisto sumnjam, uvek je dobro ne rizikovati. U ovakvim situacijama, svaki minut je bitan. Samo su ljudi retko toga svesni.

Edited by blackadder

Naravno, odlazak doktoru. Sa psihozom ne znaš da li je bila samo jedna epizoda ili će se vratiti. Ne zna to ni psihijatar. Zato moraš biti od početka stalno pod nadzorom da bi se utvrdila prava dijagnoza.

Edited by blackadder

Tako se i ja plašim da izađem iz kuće sama jer se plašim ispada nekontrolisanog ponašanja, tipa da napadnem nekoga.

Edited by blackadder

Hmmm...Gorane, da li su simptomi nestali kad si se otreznio? Nisam lekar, ali po onome što si napisao, teško je zaključiti šta je došlo od "lečenja od alkohola", a šta nije. Može da bude epizoda pijanstva praćena anksioznošću zbog straha od povratka bolesti, može zaista da bude psihoza, a mogu i oba. Moj je savet da odeš kod lekara i sve ispričaš, navedeš tačne datume i ne kriješ da si se napio.

Edited by blackadder

Hvala na odgovoru, danas sam primetio da mi ti simptomi nestaju...Samim tim mi je i bolje. Ostala mi je samo ta neka osamucenost i vidim kao neke crne tackice koje mi prolecu ispred ociju kao musice, mislim da je to halucinacija i zato cu sutra da odem ranije sa posla po uput. Takodje ja sam i prosle godine bio svestan da imam psihozu jer sam otisao kod psihijatra i rekao: "Dobar dan, ja imam psihozu", a lekar mi kaze: "Ma nemoj."

Edited by blackadder

Ovde smo svi jednaki. I nismo krivi što nam društvo nije evoluiralo da nas shvati. Nemoj da osećaš komplekse. :)

Edited by blackadder

Hvala, Foggy...Samo da nije ono sto ja mislim da jeste, jer taj pakao zaista ne bih opet da prezivim.

Edited by blackadder

Gorane,

Te tackice koje vidis nisu halucinacija. To su tzv "musice." I meni su se javile i to u 26. godini. Previse si samosvjestan za psihozu. To su i meni govorili. Bio sam kod 4 psihica. Nijedan mi nije dao dg psihoze. Mada sam tada nekako sebe smatrao funkcionalnijim nego sada, iako radim dva posla. Doduse, jedna mi je psihicka rekla da sam na ivici a druga je na pitanje "da li ovo moze preci u psihozu" rekla da to zavisi od mene.

U kom obliku imas OKP? U obliku prisilnih misli ili kako?

Edited by blackadder

Ja sam mušice imala od Xalola, pa sam prestala da ga uzimam. One ne moraju da budu znak psihotičnog poremećaja.

Edited by blackadder

Korn,

OKP imam u obliku pranja ruku, posle vrsenja nuzde male ili velike moram da operem ruke mada mislim da je ovo vise higijenski nego OKP...I imao sam misao (doduse, ona mi je samo proletela) da cu da povredim nekog iako sam svestan da je to samo misao...Naravno da necu da to uradim...Pa sam pretrazivao da li je to simptom shizofrenije, pa na primer desava mi se da imam misao, recimo, "sta ako ja imam psihozu a da toga nisam svestan" itd.

Edited by blackadder

Foggy,

Da, to znam, rekla mi je psihijatar da halucinacije nisu znak iskljucivo psihoze, one se mogu pojaviti i kod anksioznosti...

Edited by blackadder

Halucinacije kod anksioznosti? To ne može biti. Za to prvi put čujem.

Edited by blackadder

Da bi se utvrdila prava dijagnoza i da te psihijatar upozna potrebno je i do 3 meseca, a ne "na keca" da ti odvali dijagnozu...Zato u danasnjim slucajevima oko 30% psihijatara daje pogresnu dijagnozu. Tako je meni odvaljena paranoidna psihoza F22.0 iako sam ja zapravo zdrav i sve sto pricam je istina, nista ne umisljam.

Imate ovde sve dijagnoze: http://svebolesti.in...umanuta-stanja/

A imas ovde i za tebe: http://svebolesti.info/f23-akutna-i-prolazna-mentalna-oboljenja/

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 7:52 PM, kolaÄ said:

Halucinacije kod anksioznosti? To ne može biti. Za to prvi put čujem.

Pa kada sam rekao da imam halucinacije, da sam svestan da haluciniram i da sumnjam na psihozu, doktorka mi je rekla da, ukoliko je kod halucinacija a i kod psihoza ocuvana svesnost i samokriticnost, onda to nije psihoza i da za dijagnozu psihoze mora da ima jos jedan simptom...Tek onda se daje dijagnoza psihoze, recimo, ukoliko su prisutne halucinacije + sumanute ideje.

Edited by blackadder

Sto bi Miroljub Petrovic rekao: "Demonizovani smo"...

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 8:49 PM, Goran 88 said:

Pa kada sam rekao da imam halucinacije, da sam svestan da haluciniram i da sumnjam na psihozu, doktorka mi je rekla da, ukoliko je kod halucinacija a i kod psihoza ocuvana svesnost i samokriticnost, onda to nije psihoza i da za dijagnozu psihoze mora da ima jos jedan simptom...Tek onda se daje dijagnoza psihoze, recimo, ukoliko su prisutne halucinacije + sumanute ideje.

Doktorka lupa kao Maksim po diviziji, iskustvo nula...Ucila tamo neki becko-berlinski fakultet i sad je ona kao psihijatar, teoreticarka...Odvalila ti dijagnozu "na keca."

"Doktorka mi je rekla da, ukoliko je kod halucinacija a i kod psihoza ocuvana svesnost i samokriticnost, onda to nije psihoza"...Eto koje ona iskustvo nosi...Teoreticarka.

Edited by blackadder

Tako mi je receno.

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 8:58 PM, Skenderbeg said:

Doktorka lupa kao Maksim po diviziji, iskustvo nula...Ucila tamo neki becko-berlinski fakultet i sad je ona kao psihijatar, teoreticarka...Odvalila ti dijagnozu "na keca."

"Doktorka mi je rekla da, ukoliko je kod halucinacija a i kod psihoza ocuvana svesnost i samokriticnost, onda to nije psihoza"...Eto koje ona iskustvo nosi...Teoreticarka.

OK, izvinjavam se, mozda nisam najbolje objasnio da je kod osobe koja ima halucinacije bitno da ona ne veruje u to sto vidi ili cuje...Recimo, meni je konkretno napisano: "Cuje glas koji mu govori nesto, svestan je da to nije moguce i ima strah od psihoza."

Dijagnoza: Disordo obsessivo-compulsivus F42

Edited by blackadder

Citao sam dosta o tome i svi se u jednom slazu a to je da, kada su u pitanju osobe u akutnoj psihozi-vecina njih nije svesna, ali da ipak postoji jedan manji broj njih koji su svesni psihoze.

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 9:16 PM, Goran 88 said:

Moguce, mada je ona veoma cenjena, kod nje se za pregled ceka najmanje mesec dana.

Moze da se ceka i 5 godina, ja sam zbog svoje dijagnoze isao na vestacenje i dobio sam 100% invalidnost, nesposoban za rad, navodno bolujem od paranoidne psihoze...Ja sam i na vestacenju rekao: "Alo, gospodo, ja ovo sto vam pricam nista nije umisljeno", ali ne vredi...Oni misle da sam ja svoje ideje umislio i tako mi proture papir da sam nesposoban za rad. Lecim se vec dugo godina, ali ovo sto je rekla gospodja za ovog momka: "Doktorka mi je rekla da, ukoliko je kod halucinacija a i kod psihoza ocuvana svesnost i samokriticnost, to onda nije psihoza", evo ja sam svestan i samokritican pa mi je zalepljena dijagnoza. Jesam mucenik, jesam pacenik, bio sam svuda po psihijatrijama, po bolnicama...Busu injekcijama u glavu i u guzicu, busu u vene, nevinog coveka hoce da ubiju lekari tabletama, nek ona ubije dete svoje, jebem joj i dete i majku i fakultet.

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 9:21 PM, ÄeneÄene said:

šta pričaš ti skenderber čoveče?! koja je tvoja poenta?

Recite sta?

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 9:27 PM, Skenderbeg said:

Moze da se ceka i 5 godina, ja sam zbog svoje dijagnoze isao na vestacenje i dobio sam 100% invalidnost, nesposoban za rad, navodno bolujem od paranoidne psihoze...Ja sam i na vestacenju rekao: "Alo, gospodo, ja ovo sto vam pricam nista nije umisljeno", ali ne vredi...Oni misle da sam ja svoje ideje umislio i tako mi proture papir da sam nesposoban za rad. Lecim se vec dugo godina, ali ovo sto je rekla gospodja za ovog momka: "Doktorka mi je rekla da, ukoliko je kod halucinacija a i kod psihoza ocuvana svesnost i samokriticnost, to onda nije psihoza", evo ja sam svestan i samokritican pa mi je zalepljena dijagnoza. Jesam mucenik, jesam pacenik, bio sam svuda po psihijatrijama, po bolnicama...Busu injekcijama u glavu i u guzicu, busu u vene, nevinog coveka hoce da ubiju lekari tabletama, nek ona ubije dete svoje, jebem joj i dete i majku i fakultet.

Pa sve zavisi koje si ideje imao, ako se one ne podudaraju sa realnoscu onda jbg...

Edited by blackadder