Jump to content
Depresija forum
Goksy

Da li imam psihozu

Recommended Posts

Daj rode, opusti se, previše razmišljaš o tome...Misli si uperio u zujanje i stalno misliš o tome. Zato ti i zuji...Popij neko pivo, nešto što će te opustiti :) Neki anksiolitik, popričaj sa psihijatrom...Nema ovde stručnih ljudi, rode moj.

Edited by blackadder

Rado bih popio neko pivo ali pijem lekove, mada mi se stanje znatno poboljšalo...Nemam više halucinacija niti sumanutih ideja, strahovi od ljudi su mi se povukli...Družim se, radim, funkcionišem sasvim normalno, jedino što imam problem jeste to da kada legnem imam zujanje u ušima.

Edited by blackadder

to zujanje ima medicinski naziv - tinitus

kaze google da to nije bolest vec simptom raznih drugih bolesti, od infekecije uva i previse one usne masnoce pa do tumora na mozgu

jesi li pitao nekoga za to zujanje?

Edited by blackadder

Nisam čak ni psihijatra...Moraću da mu kazem. Možda mi zuji u ušima od lekova...

Edited by blackadder

Zna da zuji od obične anxioznosti.

Edited by blackadder

Evo da se i ja javim posle dužeg vremena na ovom topiku...Mogu reći da su mi se svi mogući simptomi povukli i da se osećam i više nego odlično.

Edited by blackadder

Nije da pametujem, odmah da se zasazaserem...
Imajući shizofreniu paranoidnid, trebalo je godinama da se rešim zla.
Nisam znao nešto da mi fali...
Roditelji, tačnije mama, su mi platili Cipralex.
Nije mi prijao lek...
Uglavnom do 2009, blago mii se vratila psihoza, ali ne presterano, bio sam hiperreligioznu psihozu...

Full blown shizophrenia je udarila u 2014...

On 11/10/2018 at 8:22 PM, Goksy said:

Nisam čak ni psihijatra...Moraću da mu kazem. Možda mi zuji u ušima od lekova...

Moguce je da je to posledica psihoze i mene kada  je pukla druga epioda psihoze od tada mi zuji u usima i evo i danas je isto ali navikao sam se na to.Druga mogucnost da u sobi gde spavas imas komp koji mozda zuji jer ja jedno vreme nisam iskljucivao komp pa mozda od tog zujanja mi se ostetio sluh a inace slabije cujem na jedno uvo.

On 4/7/2021 at 7:53 PM, Goksy said:

Mislim da kod psihoze su lekovi neophodni.Ja sam par meseci gurao tako bez antipsihotika i situacija je bila neizdrzljiva.Odnosno pred odlazak kod doktora mozda jedno mesec dana poceo sam da pijem bensedine i hlorpromazin u malim dozama (na svoju ruku jako pogresno!)ali dok me doktor nije narokao Rispoleptom nije vredelo nista.

Sto se tice zujanje u usima otkriveno mi je na vma da je to senzibioralni gubitak sluha obostrano i da prouzrokuje vrtoglavicu,a drugo norveska nudi pomoc pacijentima sa psihozom bez upotrebe lekova sto je sasvim ok samo ne znam da li je delotvorno.

Mozda bi trebalo da i kod nas bude otvoren centar za pomoc osobama sa psihozom

Pa ne znam kako to funkcionise bez lekova kada po sebi znam da sam bio nedokazan da umisljam stvari i da od neke sitnice ja stvorim pricu u svojoj glavi.Jednostavno kada si pod psihozom ti nisi ni svestan da si bolestan.Ja sam shvatao da se nesto cudno desava ali sam sve umisljao da se vrti oko mene kao da sam neko veoma uticajan u citavoj drzavi.Mozda je kod nekog psihoza drugacija ali ja mislim da je sa vecinom sam razgovor nemoguc a kamoli lecenje bez lekova.Koliko sam ja shvatio previse dopamina izaziva te sulude ideje tako da jedino smanjivanjem dopamina to mozemo i da resimo. 

Ja sam od samog pocetka znao da imam psihozu,pa sam ubedjivao psihijatre da sam oboleo od psihoze gde sam dobijao i kritike da ja nisam psihijatar sto su i u pravu.Mislim da je psihoza prolaznog karaktera,ali da se moze vratiti.

Da li je moguce imati psihozu ako znas da su tvoje sumanute ideje, kao sto si gore opisao svoj slucaj, nerealne, to jest da si svestan da imas deluzije i da je to bolest? Jel se i to ubraja pod psihozu ako neko ima uvid ili se radi mozda o nekoj vrsti intruzivnih misli sto vise slici na nevrozu nego na psihozu. Hvalaaa

Pa ovako ja u pocetku nisam dobio odmah dg.psihoze nego depresija i opsesivno kompulzivan poremecaj.Kasnije mi je dodeljena dg.psihoze kada sam vec imao suicidalne misli.Psihoza je kada imas nerealne misli,halucinacije samo sto ti lekar pise da imas uvid dok mi je prvi psihijatar rekao da to nije psihoza zato sto sam svestan u mom slucaju halucinacije nisu realne pa sad misljenja su podeljena i tako dobih tada F23.8

1 hour ago, Goksy said:

Ja sam od samog pocetka znao da imam psihozu,pa sam ubedjivao psihijatre da sam oboleo od psihoze gde sam dobijao i kritike da ja nisam psihijatar sto su i u pravu.Mislim da je psihoza prolaznog karaktera,ali da se moze vratiti.

Pa i ja sam tako mislio da sam bipolaran jer sam imao slicne simptome,Jer sam gledao puno klipova o tome ali eto na kraju posle mesec ipo vece doze AP-a odjednom se psihoza povukla i poceo sam da normalno razmisljam i onda sam shvatio da sam sve vreme bio psihotican. moja je diagnoza je bila F23.3 i po onome sto sam procitao sve je tacno.Nisam uspeo da pronadjem sta tvoju sifru odlikuje ali eto ja sam svega bio svestan i mogao sam sve najnormalnije da radim ali eto te sumanute ideje su bile toliko realne da mi je zivot postao nepodnosljiv jer sam mislio kao da sam u rialitiju i da me snimaju non stop.

45 minutes ago, daksi990 said:

Pa i ja sam tako mislio da sam bipolaran jer sam imao slicne simptome,Jer sam gledao puno klipova o tome ali eto na kraju posle mesec ipo vece doze AP-a odjednom se psihoza povukla i poceo sam da normalno razmisljam i onda sam shvatio da sam sve vreme bio psihotican. moja je diagnoza je bila F23.3 i po onome sto sam procitao sve je tacno.Nisam uspeo da pronadjem sta tvoju sifru odlikuje ali eto ja sam svega bio svestan i mogao sam sve najnormalnije da radim ali eto te sumanute ideje su bile toliko realne da mi je zivot postao nepodnosljiv jer sam mislio kao da sam u rialitiju i da me snimaju non stop.

Upravo je to problem te sumanute ideje i halucinacije a F23 su prolazna mentalna oboljenja sto je svakako laksa dg.od shizofrenije.

Pa mene sad doktor vodi pod sifrom f20 jer je to valjda hronicna psihoza.Znaci prvo je bila 23.3 pa kada me je ubacio da primam Xeplion bila je 20.3 pa onda kada me je ubacio da primam Trevicta onda me je ubacio na F20.Verovatno on je meni lupio tu diagnozu zbog tih skupih injekcija ali eto ostado sizofrenicar.No mene to ne brine jer halucinacije nisam imao sem tih sumanutih ideja.Ali hvala bogu evo vec mozda 2 godine nisam imao nikakvih problema sto se tice psihoze sem fleseva koji me i dalje progone sta sam sve umisljao i sta sam sve pricao.

Nekada psihijatri stave sifru kao usluznu dijagnozu recimo meni je data usluzna dijagnoza F31.7 sto je bipolarni afektivni poremecaj u remisiji kako ne bih placao lek Lamictal.Moguce je da zbog cene leka ti je data ta dg.

27 minutes ago, daksi990 said:

Pa mene sad doktor vodi pod sifrom f20 jer je to valjda hronicna psihoza.Znaci prvo je bila 23.3 pa kada me je ubacio da primam Xeplion bila je 20.3 pa onda kada me je ubacio da primam Trevicta onda me je ubacio na F20.Verovatno on je meni lupio tu diagnozu zbog tih skupih injekcija ali eto ostado sizofrenicar.No mene to ne brine jer halucinacije nisam imao sem tih sumanutih ideja.Ali hvala bogu evo vec mozda 2 godine nisam imao nikakvih problema sto se tice psihoze sem fleseva koji me i dalje progone sta sam sve umisljao i sta sam sve pricao.

F 23 je samo privremena dijagnoza i dijagnoza kad se prvi put pojavi psihoza.Nakon toga mora psihijatar promjeniti dijagnozu ovisno kako napreduje bolest.

2 hours ago, joed said:

F 23 je samo privremena dijagnoza i dijagnoza kad se prvi put pojavi psihoza.Nakon toga mora psihijatar promjeniti dijagnozu ovisno kako napreduje bolest.

To vec znam neko je vec pisao o tome,Nisam psihiijatar ali mislim da nemam f20 makar ako je po onome sto sam procitao na netu.Ali opet kazem Kada sam bio na Trevicta depo-u on mi je stavio f20 jer je ta injekcija jako skupa i verovatno mi je zato i stavio tu diagnozu.Mada da ne nagadjam pitacu ga iduci put zasto bas f20.Mada bi meni i odgovarala ta diagnoza ako mogu nekad da izvucem invalidsku penziju.Inace te diagnoze su dosta konfuzne i izgleda da samo psihijatri mogu da procene koja je tacno diagnoza.Meni je ovo druga psihoza po redu i doktor je rekao da moram dozivotno da pijem lekove.E sad kako se to odredjuje posle koliko se epizoda psihoze prelazi u hronicnu psihozu to bih voleo da znam jer sam bas na ovom forumu citao kako je jednom forumasu doktorica ukinula AP iako mu je to bila druga psihoza.

Mislim da se posle trece epizode piju lekovi dozivotno 

Pozdrav svima treba mi mala pomoc ili predlog naime imam strah od ljudi kada kazem strah to je vise stidljivost i sramezljivost doktorka mi kaze da bih na antidepresivu bio uznemiren pa mi je prepisala na moj zahtev bipodis inace kod mene je zanimljiva cinjenic ada mi se taj strah pojavljuje od kada sam poceo da pijem antispihotike.Da li postoji neki recimo caj ili nesta da prirodnoj bazi,sta mi preporucujete mucim tu muku vec mesecima?

Posted (edited)

Iskreno, ne verujem da neki tamo caj moze da popravi strah od ljudi. Tebi treba psihoterapeut koji ce dosta da ti se posveti sa kognitivno bihejviarnom terapijom. 

Edited by Opsednuti lik

Smatram da bi mi psihoterapija pomogla trenutno ne verujem da bi mi pomogla oko straha trajno

Toga mora da se oslobadjas malo po malo, dnevna bolnica je odlicno mesto da sebe oprobas pred ljudima, jer tu je najlakse socializovati se zbog toga sto tu ljudi imaju slicne probleme.