Jump to content
Depresija forum
Goksy

Da li imam psihozu

Recommended Posts

Ja imam strah od ljudi od kad znam za sebe ne znam zasto bi antipsihotik imao uticaj na to ? Mada od kada sam na Bipodisu kao da sam se malo vise opustio u drustvu nego kad sam bio na Rispoleptu.Negde sam na ovom ili nekom drugom forumu procitao da probam sa CBD uljem.Ja licno ne volim ni konoplju ni kanabis pa nebih ni isprobavao to.Ali eto moj brat je to koristio i kaze da je dobro za spavanje da opusta a kako se pokazala za strahove nebih znao.

Postoji li neki konkretan scenario o tome kako bi te to ljudi mogli povrediti,tj.naneti ti štetu?

Ne apsolutno ne to je vise sramezljivost i neprijatnost kada sam medju ljude kada trwba da jedem medju ljude

Samo po sebi,sve ovo što si naveo (barem meni,kao čitaocu Foruma) ni po čemu ne ukazuje na nužno prisustvo psihotičnog poremećaja bilo koje vrste.

I ja isto to mislim smatram da to je vise mozda neki laksi oblik socijalne fobije

Sta mislite o mineralu zeolitu da li on moze da pomogne kod psihickih problema?

17 hours ago, Goksy said:

Sta mislite o mineralu zeolitu da li on moze da pomogne kod psihickih problema?

Ne. 

Sta vi mislite o ovome

Prvi pregled nakon 5 godina.Dolazi sam navodi da je redovno kontrolisan,ali ne prilaze medicinsku dokumentaciju.Navodi da je motiv dolaska potreba za drugim misljenjem u vezi dijagnoze i terapije.Kako referise ima krizu jer mu doktorka redukuje rivotril na 1/4 ;a on uzima 1 tbl.uvece te se oseca napet i kao pijan.Po navodima uzima Lamictal 25mg 2x1, Olanzapin 10 mg 1x1,bipodis 5 mg 1x1 i Rivotril 0,0,1.Navodi da se dobro oseca duze vreme nije krivicno gonjen ne poseduje oruzje ne konzumira etil/PAS

Obj.Ispravno orijenrisan,aktuelno bez perceptivnih obmana u sadrzaju misljenja okupirantemom lekovi zdravlja dijagnoze,nepsihoticnog kvaliteta,anksiozan,san medikamentozno regulisan aktuelno se distancira od sumanutih ideja i namera kao i heteroagresivnih pulzija

Imam jedan izvestaj od maja meseca ne znam gde su mi ostali.Doktorka nova pokusava da mi ukine lek rivotril tako sto mi smanjuje rivotril a pojacala mi je Lamictal 3x1 i rekla mi je da moram da pijem lekove bas onako kako mi je prepisala jer moze doci do alergije pa i do smrtnog ishoda sada shvatam koje je to zlo od leka a javio sam se ovoj psih.gde sam se lecio prvi put kod nje i ona mi je pomogla da izadjem iz psihoze tada mi je bila dg.F23 i sada mi je dala istu dijagnozu dok sam kod prethodne dr.imao F29.Samo ne razumem njeno pitanje o krivicnom gonjenju i zasto insistira da neko od mojih dodje sa mnom na kontrolu pitala me je da li imam pratioca i kakve veze ima kako sam dosao i zbog cega me pita za oruzje.Pitao sam je u vezi dg.ona kaze da je dijagnoza nebitna nego da je bitno kako se osecas.Ja zelim da se izlecim ako je to ikako moguce -:)

On 10/22/2021 at 3:43 AM, Goksy said:

Imam jedan izvestaj od maja meseca ne znam gde su mi ostali.Doktorka nova pokusava da mi ukine lek rivotril tako sto mi smanjuje rivotril a pojacala mi je Lamictal 3x1 i rekla mi je da moram da pijem lekove bas onako kako mi je prepisala jer moze doci do alergije pa i do smrtnog ishoda sada shvatam koje je to zlo od leka a javio sam se ovoj psih.gde sam se lecio prvi put kod nje i ona mi je pomogla da izadjem iz psihoze tada mi je bila dg.F23 i sada mi je dala istu dijagnozu dok sam kod prethodne dr.imao F29.Samo ne razumem njeno pitanje o krivicnom gonjenju i zasto insistira da neko od mojih dodje sa mnom na kontrolu pitala me je da li imam pratioca i kakve veze ima kako sam dosao i zbog cega me pita za oruzje.Pitao sam je u vezi dg.ona kaze da je dijagnoza nebitna nego da je bitno kako se osecas.Ja zelim da se izlecim ako je to ikako moguce -:)

Vidi, Lamictal je sjajan lek i velika većina ljudi na forumu pije taj lek. Povećava se doza tako postepeno, jednostavno mora tako. Psihotični ljudi mogu biti opasni, nepredvidivi, pa vidi i razmisli zašto pitanje o tom krivičnom delu... Pratnja, roditelji sa tobom, to se podrazumeva. Ako si bio psihotičan, nisi imao uvid u svoje stanje, i ponašao si se sasvim drugačije, nego što je tebi u sećanju, i imao si drugačija uverenja i stavove tada, a možda ih sada, kada nisi psihotičan ne vidiš ih bitno. Zato je bitno da dođe roditelj ili oba, i da oni ispričaju kakav si bio i šta si radio kada si bio u psihotičnim stanju.

Kod mene je stvar malo drugacija ja sam recimo dok sam bio psihotican znao da imam psihozu znao sam da imam problem.Recimo ako haluciniram znao sam da su to halucinacije dobro sam testirao realnost.Nikada nisam imao problem sa zakonom i sebe ne smatram agresivnim zaposlen sam funkcionisem normalno jedino sam malo anksiozan.Prilikom hospitalizacije 2016.godine imao sam crne misli i suicidne ideje jer sam tada imao depresiju zapravo bio mi je tada uveden lek Elicea koji je samo produbio depresiju pa mi je dr.ukinula lek

1 hour ago, Plauer said:

lezao sam i tamo/tu . 

ako nije tajna koju dg.imas ja sve mislim da imam pogresnu dijagnozu mozda ali mozda imam F23

i ja sam imao F23 .to je prva koju su mi dali .posle f20 i f29 ,sad f25 ...

Na osnovu čega su ti dali F20 gledam da i meni ne zalepe tu dijagnozu?

rade oni kako hoce i sta hoce .zato ih ponekad mrzim a i bojim ih se jer rade sta hoce .ne znam sto su mi dali tu dijagnozu a i imao sam neke simptome ko zna .zbog cega se ti konkretno bojis?

Ne bojim se ničega,samo imam nelagodu kad sam u nepoznatom drustvu,ali to je verovatno anksioznost.Koji su tvoji strahovi?

mislio sam - cega se bojis u smislu dobijanja/davanja dijagnoze/sifre

Pa ne bih baš voleo da mi daju neku trajnu dijagnozu ja prihvatam i tretman i lečenje,ali želim da se izlečim

to je kompleksan problem ,ta stigma ako se toga bojis tog obelezavanja zigosanja ,pretpostavljam da ima takva tema na forumu

Meni se pre hospitalizacije, tokom hospitalizacije i posle evo 8 godina stalno vrti dg f20 ili f25.

Ja ne želim da imam f20 mišljenja sam da imam ili da sam imao prolaznu psihozu

Just now, Apoptosis said:

Meni se pre hospitalizacije, tokom hospitalizacije i posle evo 8 godina stalno vrti dg f20 ili f25.

Jel mozes da mi kazes koje si simptome imao da uporedim sa mojim simptomima koje sam imao?