Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Goksy

Da li imam psihozu

Recommended Posts

On 10/20/2017 at 9:29 PM, Goran 88 said:

Pa sve zavisi koje si ideje imao, ako se one ne podudaraju sa realnoscu onda jbg...

Ne kapiras poentu, moje ideje su realne, zato je paranoidna psihoza KAO, jer ja imam realne ideje...Kad bih imao nerealne, to bi vec bila sizofrenija.

http://dijetamesecevemene.com/zdravlje/paranoja-simptomi-paranoidna-psihoza/

Edited by blackadder

Buni me to sto mi ne veruju i sto misle da sam sve umislio, a ja zdrav kao dren.

Edited by blackadder

A ko si ti uopste? I sto te to interesuje, jel imas ti neku dijagnozu?

Edited by blackadder

Kod sumanutih ideja koje ne podležu stvarnosti a kojima verujete da je to zaista tako-to je psihoza. Sumanute ideje (sumanutosti) predstavljaju uverenja nastala na bolesnoj osnovi, bez pokrića u stvarnim činjenicama. Bolesnik se ponaša shodno svojim zaključcima i za njih se aktivno zalaže. Ove ideje se ne mogu ispraviti pozivanjem na razum osobe koja ih ima, a koje nisu u skladu sa vaspitanjem i sredinom u kojoj živi osoba sa takvim verovanjima. Sumanute ideje mogu biti sintimne i katatimne.

Sumanute ideje proganjanja: Bolesnik ima utisak kontinuiranog praćenja, prisluškivanja, proganjanja od strane bliskih, poznatih ili nepoznatih lica i grupa ljudi, određenih organizacija ili državnih institucija. On ima doživljaj ozbiljne životne ugroženosti. Progonitelji se služe najraznovrsnijim sredstvima da bi ostvarili svoj cilj (koriste svemirske zrake, električnu struju, parapsihološke sposobnosti, nevidljiva zračenja, televizijski ekran, Internet i sl). Pacijent u vezi s tim pokreće niz aktivnosti u smeru zaštite svog života (sam sprema svoju hranu, izbegava određene "sumnjive" kontakte, ograničava vlastito kretanje i sl). Daljom progresijom bolesti, pacijent se ponekad usmerava aktivnoj "samoodbrani", kada (reaktivno) postaje realna pretnja za "lica koja ga proganjaju" (moguć je fizički napad ili homicidni akt usmeren prema progoniteljima). Sumanute ideje proganjanja su obično udružene sa sumanutostima veličine.

Edited by blackadder

Mani se, nemoj mi pisati prepiske sa sajta, znam ja dobro sta je sta, samo sto doktori i cela komisija ne veruju, teraju svoju teoriju...

Znas kako? "Kad se molis bogu to se zove molitva, a kada ti bog odgovara to se zove sizofrenija."

Edited by blackadder

OK, ljudi, vidim cemu ovo sve vodi...Meni je trebao savet, nije mi bila namera da se prepirete na ovom Forumu.

Edited by blackadder

Ja citam sve "baby" pa "baby" i mislio pisem sa jednom te istom osobom "Baby", pa je zato nastala rasprava...A ja tek sad video da nick u stvari stoji iznad ovog "Baby", LOL

Edited by blackadder

Da, jesam, mali milion puta :) 

Edited by blackadder

OK, hvala vam, javljam kada budem otisao kod lekara sta mi je receno.

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 9:39 PM, Skenderbeg said:

Buni me to sto mi ne veruju i sto misle da sam sve umislio, a ja zdrav ko dren.

reče svaki sumasišavši ikada

Edited by blackadder

Ekskjuz mi...Nisam razumeo, ako moze obrazlozenje?

Edited by blackadder

rekao sam da nije ništa neobično što paranoičar smatra da nije paranoičan

inače i ne bi bio paranoičan

Edited by blackadder

Kaze da je sve OK :D

Edited by blackadder

To je ono sto pokusavam da objasnim...Ima ljudi koji su u psihozi a veruju da su zdravi, kod mene je da ja smatram da imam psihozu pa u vezi sa tim sam se i obratio na ovom Forumu ljudima koji mozda imaju vise iskustva sa psihozama nego ja, a koji su voljni da mi pomognu savetom sta raditi dalje.

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 10:04 PM, ÄeneÄene said:

rekao sam da nije ništa neobično što paranoičar smatra da nije paranoičan

inače i ne bi bio paranoičan

To je ono sto sam rekao: "Kad se molis bogu to se zove molitva, a kad ti bog odgovara to se zove sizofrenija"...Pokusaj da skapiras ovo, pa ces skapirati i mene da nista ne umisljam i da nisam paranoican.

Edited by blackadder

On 10/20/2017 at 10:06 PM, Goran 88 said:

To je ono sto pokusavam da objasnim...Ima ljudi koji su u psihozi a veruju da su zdravi, kod mene je da ja smatram da imam psihozu pa u vezi sa tim sam se i obratio na ovom Forumu ljudima koji mozda imaju vise iskustva sa psihozama nego ja, a koji su voljni da mi pomognu savetom sta raditi dalje.

Pa mislis da imas psihozu jer kad citas simptome psihoze, sve se podudara sa tvojom "pricom", odnosno tvojim problemima...Ali isto tako sve to imas i u anksioznosti. Ovde mozes da dobijes samo "savete" ili misljenje, a da bi neko zaista utvrdio sta je sa tobom, psihijatar mora dobro da te poznaje a ne da ti zalepi dijagnozu cim mu ispricas pricu...Zato sam rekao da se u 30% slucajeva daju pogresne dijagnoze.

Edited by blackadder

Da, ja mislim ali ce psihijatar to utvrditi, mada mi je sada bolje...Samo me cudi da mi se od alkohola sve to sve izdesavalo, pa sam pomislio da je mozda alkohol pokrenuo psihozu.

Edited by blackadder

Hoce to alkohol, ja imam ortaka koji, ono, pijucka s vremena na vreme i nekad mu se desi da dobije napad panike kad popije, cuka lupa, znoj, dlanovi, strahovi da ce umreti itditd...

Edited by blackadder

OK, mislim da vise nikada alkohol necu okusiti :tatice_03:

Edited by blackadder

To i on kaze uvek posle napada, onda je miran mesec dana, pa opet krene da pije :)

Edited by blackadder