Jump to content
Depresija Forum
Noni

Potreban doktor koji bi mi prepisao nootropic koji sam narucila

Recommended Posts

Dragi svi,potrebna mi je pomoc.Narucila sam phenibut iz Rusije,medjutim saznam da se ne smeju primati lekovi iz inostranstva preko poste.I eto,zaplenice ga,od carine jedino mogu da ga dobijem ako mi neko napise recept.Ovaj nootropic nije zabranjen kod nas,nego jednostavno ne sme niko da ti posalje lek iz inostranstva.Pa ako neko zna nekog docu u Bg ko bi bio voljan da mi ispise recept neka mi posalje u pp ime doktora.:)

Pa znam..Ali na carini ce ga deklatisati kao lek..Jer sam uzela prave ruske tablete.Ne ono u prahu kristalima I slicno.Sad procitah da ne mogu ni suplimenti za bodybuilding da se narucuju.🙄Kao..Sve je zabranjeno.

Meni su 2015. pozvali da potpiÅ¡em kriviÄnu odgovornost za zubnu pastu u tableticama (Lush), tako da se nikad ne zna.

1. Da li mogu iz inostranstva da poruÄim lekove za liÄnu upotrebu putem poÅ¡te?

Lekovi se ne mogu u Republiku Srbiju poruÄivati putem poÅ¡te. Možete ih poruÄiti samo preko ovlašćenog distributera lekova.

Da podsetimo, Zakonom o lekovima i medicinskim sredstvima propisana je zabrana prometa lekova poÅ¡tom. To podrazumeva da je zabranjeno slanje, odnosno prijem, prenos i uruÄenje poÅ¡tanskih poÅ¡iljaka koje ih sadrže. GraÄ‘ani i dalje u skladu sa Zakonom o spoljnotrgovinskom poslovanju mogu nositi sa sobom lekove za liÄnu upotrebu, u koliÄinama potrebnim za uobiÄajenu terapiju, dok iz navedenih razloga iste ne mogu primati putem poÅ¡tanskih poÅ¡iljaka iz inostranstva, niti ih slati drugima.

E sad fora je sto sam ja to narucila od lika sa longecity-ja,ima sajt preko koga se narucuje.Ali kaze da ne smem da spominjem odakle sam narucila jer nisu registrovani.Napisace da je poklon.Inace je dosta ljudi sa reddita i longecity-ja narucivalo kog njega,I sve je ok.Ali sad nesto summjam da ce ovi nasi to propustiti,jer pise da je poklon,znaci nije ovlasceni distributer,sto je za Srbiju problem izgleda.

Meni su 2015. pozvali da potpiÅ¡em kriviÄnu odgovornost za zubnu pastu u tableticama (Lush), tako da se nikad ne zna.

Salis se?I?Je l si platio neku kaznu?A pastu vratili nazad?Ahahahaaaa,joooj Srbijo..

baš šteta ...izgleda kao zanimljiva droza....

i ja bi toga jeo ali da u Srbiji naÄ‘emo nekoga da nam to prepiÅ¡e...hm ..sumnjiÄav sam.

obišao bih sve privatnike prvo

Hahahaa,izgleda k'o savrsena droza 😂Ako prodje carinu javljam ti😉😂

i ja bi toga jeo ali da u Srbiji naÄ‘emo nekoga da nam to prepiÅ¡e...hm ..sumnjiÄav sam.

Izvinjavam se na manijackom pritiskanju "post"🙂

U svi ovim državama :rolleyes: isti je zakon.

Meni su stizali lijekovi preporuÄeno, znaÄi da moram otići u poÅ¡tu sa liÄnom i nikada nisam imao problema jer nisu ni otvarali.

To funkcioniše po sistemu lutrije, pregledaju možda svaku stotu.

BiH

E pa upravo..Ti si u Bih..Kod vas je takav zakon,tj da mozes da primas lekove iz inostranstva za licnu upotrebu,a kod nas takav da ne smem ni da primam ni da saljem.Sto si me ti ustvari i naveo da istrazim.Kod vas mozes I da saljes i da primas,a kod nas ni jedno ni drugo :/

reci ti njima da to nije lijek niti medicinsko sredstvo i da ne postoji doktor koji će to propisati jer nije lijek

Draga,ovo sto ja narucujem je pravi,original ruski fenibut,lek,u tabletama..Iz apoteke,jedino oni tamo I imaju pravi fenibut.Svaki drugi koji se prodaje se ne zna sta je.A to je kod njih jako jeftino,tako da se sigurno niko ne uvaljuje lazne tablete.

Salis se?I?Je l si platio neku kaznu?A pastu vratili nazad?Ahahahaaaa,joooj Srbijo..

Ispitala me je carinica, onda sam morala da uzmem tablet i ispiÅ¡em sve sastojke, i da napiÅ¡em izjavu. Paket je sledećeg dana poslat u moju matiÄnu poÅ¡tu, odakle mi je donet na kućnu adresu - dakle, nisu mi ga dali na ruke na carini.

E upravo sam to i htela da izbegnem.Zato sam bas iz rusije narucila,htela sam da probam "pravi",rusi su ga i napravili prvi,za astronaute,a sad se proizvodi u susednoj im Latviji.

Ja ne vidim u čemu je problem da to zabrane? Kako na carini da znaju da te tabletice nisu kokain upakovan kao phenibut ili bilo koji drugi lek, gde je zvanična dekleracija da to prati, ko odgovara za sastav,...?

Pa znas kako,meni nije jasno kako nije problem da prihvate u Americi, Australiji i EU,na sajtu im pise da nikad nisu imaliwproblem sa isporukom na tim kontinentima,tj na tim kontinentima moze da ti stigne lek za licnu upotrebu,a u tako savrseno "uredjenu " Srbiju ne.Bitno da ovo kontrolisu,posto je sve ostalo u redu.Eto,samo sam zato besna.

dakle jedine države koje imaju original phenibut su rusija ukraina i latvija i iz njih se izgleda ne može dobiti lek .

TipiÄna zaÅ¡tita tržiÅ¡ta.

InaÄe u svetu se svaÅ¡ta prodaje ..zeolit prah preÄišćen i te fore 50 evra samo ..itd...

150 kila limuna C vitamina u samo jednoj boÄici od 150 grama i sliÄno :) .... mislim zanimljivo je tržiÅ¡te , Å¡ta reći

@ noni

Slažem se ja sa tobom da je malo toga uređeno u ovoj zemlji, ali nije uređeno zahvaljujući stavu da ništa nije uređeno pa ne treba ni ovo da bude. Pa mora odnekud da se krene.

Za usa i eu ne znam ali za Australiju sam pokuÅ¡ao slati lekove, moguće je samo ukoliko je lek registrovan tamo, sve drugo je ako proÄ‘e, proÄ‘e. Tako je i za Srbiju, ljudi poruÄuju i dobijaju, ali se desi da neko i ne dobije. Ja sam iz Kine poruÄivao suplemente, svaki put je stiglo na adresu bez carine i poreza, jednom su me zvali iz carine da im poÅ¡aljem na email link prodavnice gde sam kupio, kada sam to uradio za par dana je stiglo. Ako to nije korektno, ja ne znam.