Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Goksy

Exstasy ili Mdma

Recommended Posts

Ima li ko iskustvo sa Extasy ili MDMA i da li moze izazvati psihozu?

Mislim da nisu samo okidaÄ nego same izazivaju psihozu i halucinacije. Većina onih koji ih koriste dožive halucinacije i psihozu pre ili kasnije. Uglavnom se povuku po prestanku uzimanja, ali Äim god da je uzrokovana psihoza ostavlja posledice

Kao Å¡to reÄe Ä‘ene, pogotovu ove tabletice u koje trpaju ko zna kakvo joÅ¡ smeće

To me je zanimalo da li droge mogu da prouzrokuju psihozu?

Mogu. I ne samo psihozu, već i sve ostalo, depresiju, anksioznost, epi napade.

Ko nije jako stabilan psihicki,mislim da treba da batali skroz ovakve stvari,znaci ni da se druzi sa ljudima koji koriste. Mozes sasvim ok da se provedes i strejt.

iskustva nemam ali mislim da je neki oblik poremećaja od samo jednog uzimanja zagarantovan.

Ovo je ipak samo moje miÅ¡ljenje .Kao dugogodiÅ¡nji konzument marihuane nasluÅ¡ao sam se svakakvih priÄa.

Da sam imao pameti i sreće sigurno ne bih troÅ¡io niÅ¡ta jaÄe od piva

A meni nije jasno to sa drogom..

Kada ti upadnes u to psihoticno stanje? Jel te stigne vec tokom uzimanja pa ne budes isti ili te pukne kasnije kao grom iz vedra neba?

Kada ti upadnes u to psihoticno stanje? Jel te stigne vec tokom uzimanja pa ne budes isti ili te pukne kasnije kao grom iz vedra neba?

Å to se tiÄe marihuane upada se u neko izmenjeno stanje odmah .Ultra je zanimljivo ispoÄetka ali kasnije dolazi do loÅ¡ih tripova pa nije sasvim jasno jeli to psihoza ili nije.Ajd da je nazovem marihuanskom psihozom.Mnogo kasnije razvijaju se jedan po jedan poremećaj kako se marihuana nastavlja puÅ¡iti.PaniÄni , depresija , psihotiÄne misli koji nisu sasvim psihoza jer za nju je potrebno valjda biti potpuno derealizovan .Kod psihotiÄnih misli javlja se prisila o nekome razmiÅ¡ljanju dok ta prisila ne pukne i neodvali triger koji liÄi na paniÄni napad a ustvari ima veze i sa psihozom.Samo moje miÅ¡ljenje , nisam neki ekspert dr mr već insajder info

Mislim da jace droge kao sto su Lsd,ekstazi mogu da prouzrokuju psihozu jer te droge izazivaju jake halucinacije a halucinacije su skoro uvek znak psihoze

Ne znam, moguce. Nakon mnogobrojnih rave partyja davne 2010 godine, dobijam F19. Ta mi je bila prava dijagnoza. Da li ecstasy moze izazvati psihozu, ne znam. Mozda u vecim kolicinama, prije da moze speed. To je jako opasna droga, veoma prljava.. Ne spava se od jedne linije dobrog speeda danima, pa zamisli kako se odrazava na centralni nervni sisetem. Vece halucinacije sam imao od marihuane, nego od xtcija.

Ovisno o vrsti droge. Npr. LSD, pa poznata je priÄa o bad tripp-u. O da vidiÅ¡ kako se Äovjek psihotiÄno ponaÅ¡a kada ga to spuca. Frend mi je s 3 kata skoÄio jer je zabrijao da mu stan gori, mislim da je to dovoljno psihotiÄno. S druge strane Äisto marihuana ti može trajne posljedice ostaviti i peru te onda psihozice samo tako.

Extasy dokazano može dovesti do psihotiÄnog stanja iako hvala bogu meni nije niÅ¡ta zla nanjeo, dok recimo speed je. Uf kakve paranoje sam imao od njega, bože saÄuvaj.

Opet, dajte ljudi ono... Ma kakav PCP, jebote ako želiÅ¡ masakrirati leÅ¡eve ili imati sliÄan obrazac ponaÅ¡anja onda da samo operi po angel dust-u. PCP je toliko zlo da se koristio u svakom veÄem ratnom okrÅ¡aju poslije Vijetnama jer uzrokuje iznimnu agresivnošću i nevjerojatnom željom za sakaÄenjem neprijatelja, Å¡to je odreÄ‘enim ljudima itekako bilo zanimljivo.

Nemojmo o PCP, molim vas. Jeziva stvar. :( :( :( Plašim ga se.

InaÄe...tripu, ne tripp-u. Kaže ko? KAŽE GAD. :diablo:

Istina, e sada vjeruj da je lapsus, samo di bi ja stgao kada bi baš sve ispravljao. Ipak sam ja nešto opušteniji tim :P

I ne tripppuj bre više :D

Od Hrvata je došlo odbijanje crtice, a sad ste nazadovali, jer su Srbi glupi i koriste tu glupost iz mađarskog jezika.

PCP...brrrr...NOPENOPENOPE.

Od Hrvata je došlo odbijanje crtice, a sad ste nazadovali, jer su Srbi glupi i koriste tu glupost iz mađarskog jezika.

PCP...brrrr...NOPENOPENOPE.

Admin poÄinje s lingvistiÄko/nacionalistiÄkim... Gle sruÅ¡ili smo Jugu sposobni smo i Admina :P :P :P

Sama si opali jedan wp da ne moram ponovo referendum zazivati :D

Nemoj da povuÄem dim primosa i doÄ‘em ti tamo, hahahaha :D

Ovog :D

A ono... Sve je zapoÄelo pitanjem o psihotiÄnom ponaÅ¡anju. Neeee... Ovo uopće nije psihotiÄno, hahahahaha :D

PCP, Angel Dust, Veto, Primos, P-Dog...

Da nastavim?!? Lol :P

Ja od 3 jake kafe u razmaku po 20 min ne mogu da spavam 24h, vidim bube u uglu oÄiju, tresu mi se prsti, srce lupa, razdražljiv sam, misli mi postanu negativne usled razdražljivosti, a Äujem i ''glasove'' koji se svima mogu javiti od umora i neispavanosti.

Šta bi tek bilo na spidu? Ne želim da saznam na svojoj koži.

''Dizalice'' nikad. Zapravo, droga nikad.

Isto,ako sam imala meltdown od shita,te stvari ko zna sta bi mi uradile. Imala sam bezbroj prilika da probam dosta tih stvarcica,ali valjda dobra stvar je sto se plasim same sebe u tim stanjima 'mnogo sam brz'. Jedino sto bih probala mozda nekad,mozda,je kokain,ostalo- no thx.

Ja od 3 jake kafe u razmaku po 20 min ne mogu da spavam 24h, vidim bube u uglu oÄiju, tresu mi se prsti, srce lupa, razdražljiv sam, misli mi postanu negativne usled razdražljivosti, a Äujem i ''glasove'' koji se svima mogu javiti od umora i neispavanosti.

Šta bi tek bilo na spidu? Ne želim da saznam na svojoj koži.

''Dizalice'' nikad. Zapravo, droga nikad.

Isto.

Jedino sto bih probala mozda nekad,mozda,je kokain,ostalo- no thx.

Zanimljivo kako baÅ¡ dosta ljudi tako razmiÅ¡lja. No svakako preskup sport. Osjećaj jako brzo prestaje i definitivno bi trebao imati Å¡esterocifreni saldo u banci da se zabavljam na taj naÄin.

Od ostalih stvari, extasy sam koristio zbog osjećaja koji on i inaÄe izaziva. Je s jedne strane je nevjerojatno koliko ljubavi Äovjek može osjetiti, ma ono prema redaru ispred nekog kluba, hahaha. Stvarno jedno Äudo i prava Å¡teta Å¡to ljudi ne mogu trijezni toliko voliti druge. :/ Speed sam pak koristio jedino kada sam se trebao brzinski otrijezniti. Iskreno i ne vidim mu nikakvu drugu svrhu jer je općenito sterilna droga, nema neke ugode baÅ¡ osim Å¡to te nevjerojatno razbistri i fokusira. Znam budale koje bi ga koristile po pet dana prije ispita u svrhu uÄenja a nakon toga bi napravile generalni zajeb (na ispit ipak idem Äist) i tako ipak neispavane otiÅ¡le na fakultet da bi cijeli cijelcati ispit prestavale kao male bebe. Å to reći?!? :wacko: