Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Aleks81

Eftil - dejstvo

Recommended Posts

Da li neko moze da mi kaze koliko treba eftilu da pocne da deluje? Uzimam ga vec skoro 2,5 meseci i ne bih rekao da deluje. Ima tu i nekih losih stvari koje mi izaziva kao sto je tezak san, lose ustajanje ujutru, crne misli i mucnina.

Ja sam ga pio kao psihostabilizator, i kao antikonvulziv.

Konvulzije je uspeÅ¡no spreÄavao, ali promene raspoloženja ne.

Jako goji, ali povoljno utiÄe na san...

Treba meriti koncentraciju Valproata u krvi, da ne bi bilo previše, pa da ošteti jetru...

Sve zavisi od toga u kojim dozama ti ga je prepisao tvoj doktor,Aleks81...Naime,poznato je da se doze u kojima se prepisuju stabilizatori vremenom postepeno povećavaju.

Vadio sam krv skoro i nema losih rezultata. Meni lose utice na san. Snovi su teski i kad se probudim ne osecam se dobro. Nekad se ujutru jave i crne misli.

Prvo polovinu 10 dana, a nakon toga ceo. Pijem ga vec 39 dana i nisam zadovoljan.

Ja ga eto uzimam toliko i ne osecam boljitak. Ni kod jednog leka nije trebalo ovoliko da pocne da deluje.

Svako dodatno iskustvo i misljenje je dobrodoslo.

Pio sam ga i ja 3 x 1, odnosno 1500 mg.

Koncentracija u krvi mi je bila na samom dozvoljenom maksimumu, ali efekte nikakve nisam osećao.

Jedino sam se poÄeo gojiti i spavati bolje.

Moja greska. Preracunao sam se. 39 dana ga pijem.

Rano je joÅ¡,Aleks81...Tek nakon Å¡to bude proÅ¡ao period od 3 meseca moći ćeÅ¡ da kažeÅ¡ da li i u kojoj meri ovaj lek zaista ima uticaja na tebe,tj.da li ima efekta kao stabilizator (a imaće sigurno,samo se malo strpi)...Pre tog perioda teÅ¡ko da ćeÅ¡ biti u stanju da osetiÅ¡ neku znaÄajniju promenu.

Dakle,strpljenje i samo strpljenje...

Rano je joÅ¡,Aleks81...Tek nakon Å¡to bude proÅ¡ao period od 3 meseca moći ćeÅ¡ da kažeÅ¡ da li i u kojoj meri ovaj lek zaista ima uticaja na tebe,tj.da li ima efekta kao stabilizator (a imaće sigurno,samo se malo strpi)...Pre tog perioda teÅ¡ko da ćeÅ¡ biti u stanju da osetiÅ¡ neku znaÄajniju promenu.

Dakle,strpljenje i samo strpljenje...

Slažem se.

Isto mi je rekao psihijatar u utorak sad kad sam bio na kontroli.

Ili umišljam ili osećam da mi 500mg Eftila deluje skoro odmah (7 dana).

Osećaj; blokada misli ,kao bandaža oko mozga,blago delovanje ali spreÄava razvoj misaonog tornada ,blagi bol glave,pomaže kod smanjivanja doze rivotrila i za to ga i ubacio.

Nakon 10ak dana smanjujem na 250 mg.

Napomena;inaÄe dobro reagujem na terapiju u malim dozama.Velike doze su mi previÅ¡e jake obiÄno.Nema svako isti metabolizam.

Pozdrav ljudi. Proslo je skoro 3 meseca od kada sam se javio sa ovim postom da eftil ne deluje. Isto je sada stanje. Razmisljam da izbacim taj lek. Moze li mi neko reci koliko ostaje u organizmu nakon sto se prekine sa uzimanjem?

Iskreno, ne znam. Rece doktorka da imam neki poremecaj. Verujem da je za bipolarni. Ona rece da treba Eftil da me stabilizuje.

Ocekujem kao sto i ona pretpostavlja da me stabilizuje. Medjutim, nesto ne osecam efekte posle 6 meseci.

Ja sam ga pio i hao psihostabiziator i kao antiepileptik.

Ugojio me je, strahota, i imao sam jak tremor ruku.

Nikakav je bio.

Pogledaj izveštaj, da vidiš kakav je to "neki" poremećaj. Čisto da znaš više.

Nije mi doktorka dala nista napismeno. Kad sam je pitao da mi pojasni rece da treba da me stabilizuje jer imam oscilacije

Ne možeš da dobiješ lekove bez izveštaja, gde stoji šifra.

Jedino da vidim recept za eftil, ali mislim da stoji f32 kao u izvestaju

Ja ga pijem već godinu dana i kao stabilizator, nije mi baš puno pomogao, ali enzimi jetre su mi povećani, tako da ću morati da prekinem.

Jedan od ljekova cije dejstvo ne osjecam direktno, ali mi je doktor rekao da je jako vazan kao stabilizator, sto bi se reklo na engleskom against mood swings.