Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Vasa iskustva sa psihozom

Recommended Posts

TakoÄ‘e možete voditi i dnevnik svoje borbe sa psihozom, kao neku vrstu grupne diskusije, teme za podrÅ¡ku. NeurotiÄari i normalci su viÅ¡e nego dobro doÅ¡li, dokle god ne spominju irelevantne stvari ili pokuÅ¡avaju da dijagnostikuju druge. :)

Dogovoreno ljudi potpuno ste u pravu ovo se svelo na ogovaranje bolnica ok da treba da se zna istina ali vaznije je da mi mozemo pomoci i sebi i medjusobno kroz razmenu iskustva borbe sa bolescu i da se pomognamo i podrzimo :)

i svi koji su dobre volje, zdravi ili bolesni ili vise, manje bolesni, i ja kazem--DOBRODOSLIIII :)

Ovde možeÅ¡ da ogovaraÅ¡ bolnice do mile volje, priÄaÅ¡ o drugim problemima, a otvoreno je i za one koji imaju druge psihoze, a i za nas ostale, dokle god ne lupetamo. Sad da naÄ‘em ono na Å¡ta treba da ti odgovorim sa stare teme...ubiÅ¡e me sinusi, hoću da promenim glavu.

Sto se tice pomoci za mene, meni prija sledece,

druzenje sa muzem i nasim zajednickim prijateljima da dodju gosti da idemo u goste da pripremamo hranu za prijatelje,,,

da citam dobre knjige to je melem za dusu

vera u Boga

setnje po priroci

kada je lepo vreme otici negde na kafu,

putovanje kada nam fins. situacija omogucava (more)

obilazak nekog lepog manastira,

noc muzeja

sajam knjiga pozoriste kada dobijemo besplatne karte,

i mnogo toga covek treba sam da spozna sta mu prija, onda najvise pomaze jer ako ti neko nesto namece na silu dzaba ti...

uvek mi je prijao aktivan zivot ali sada sam umorna, kukala sam vec o tome da se ne ponavljam, sada mi treba pravi odmor, da lezim sedim da me dvore, ne nisam uobrazena samo sam na izmaku snaga.

duhovnik mi je rekao da mogu da presedim ponocnu celu da naravno to mogu jer sam bolesna umorna i pod lekovima. eto i taj problem je resen.imam razumevanje i od njega a i od drugih npr muz je danas oribao kuhinju i bio jedno 6---7 puta u prodavnici

e pa to----razumevanje pomaze...

Pa odmaraj,ne mora se svaki dan kuvati,ribati.,Jednostavno provedi par dana u krevetu,gledaj filmove,citaj,spavaj.drzi noge u toploj vodi.

Merion kapiram izvini...

eto prijatelji ne treba kuvati, das im solju kafe, caja...

kafic--ja kada nemam love skuvam kafu u flasicu ponesem na kalis i bolje od kafica,

knjige, imamo pravo da se uclanimo u biblioteku grada bg sa izvestajem psihijatra i licnom kartom, ja uradila

a sto se tice putovanja ni ja neverujem da cemo ove god ici na more u govnima smo do guse grcamo u dugovima

zato priredicu ono sta me nece kostati...zadovolji se covek i skromnijem zadovoljstvu

razumem te ovo sam sve mogla dak sam zaradjivala kintu a sada nisam zbog bolesti da zaradim ni paru..

u slicnim smo izgleda govnima, ali proci ce i to, a dotle male stvari---veliki zivot :) ,

ÄÄ, joj. :( :( :( Nisam pametna.

Ponoćna bi bila liturguja izmeÄ‘u Badnje veÄeri i Božića, ili...?

Eno onoga sa zakljuÄane teme...

HIPERDRIVE, hvala tebi :)

i hvala na razumevanju,

jako mi je drago sto ipak nemas psihozu :)

ovo zadnje si potpuno u pravu moj doktor iz dnevne je divan i mnogo mi je pomogao od kako s vremena na vreme idem u dnevnu---ne idem na odelenje, ( pa cak i kada mi je najgore) uvek me izvuce, jedan divan i plemenit covek i divan lekar. i doktor koji od skoro radi sa njim je divan. da, tacno je ima ih super i ja sam uvek iskrena sa njima i oni to cene :) :) :)

Onda se valja držati takvih kao Å¡to je on. OÄigledno ima mnogo razumevanja i "people skills".

Å to se mene tiÄe, hvala...ali od kako je pola godine lekarka mislila da je imam, živim u stalnom strahu da ću je dobiti. Danas sam videla ženu sa nekom kesom ispred vrata dok sam silazila niz stepeniÅ¡te, kad sam bila ispred vrata, sa druge strane je bio komÅ¡ija. Pomislila sam da je gotovo, onda sam progutala knedlu i izaÅ¡la iz dvoriÅ¡ta, napolju je žena sa kesom ulazila u kola. Dakle, jednostavno se moj mozak preorijentisao na komÅ¡iju, dok je ona nestala iz moje vizure sa vrha stepenica. Ali prepala sam se, samo tako!

cako kad ides u dnevnu jel dobijes za bus plus neku potvrdu?

Sa otpusnom listom iz psihijatrijske ustanove u kojoj si lezala imas pravo na besplatan prevoz u gradskom prevozu i na besplatan prevoz vozovima svuda po Srbiji. Toliko znam.

Djenedjene, bitno da si stabilan 4 god pa to je super :)

ideje odnosa imala i ja ali samo negativne--svi mi se rugaju pricaju o meni ogovaraju prave zaveru protiv mene....grozno

u bolnici bila 20 puta,

I NE OSECAJ SE KO BILJKA NISI TI KRIV STO SI SE RAZBOLEO!

mene su proglasili nesposobnom za rad ali invalidsku penziju nemam, falilo staza, dobicu porodicnu kada mama umre--ne daj Boze

izdrzavano sam lice jeste ponizavajuce, za sve moram da molim, pozelim i ja nove cipele, torbu, al nema se dobijem necije polovno, hvala Boguda dobijem i to...

drzi se bice ok :)

Boli te uvo sta koga briga imam prijateljicu koja se kad je pitaju za potvrdu sta je to, pravi mutava, da se upisas od smeha, mada ne pitaju u autobusu ih bude gomila sa tim potvrdama, a ako te bas blam izvadi invalidsku kosta 1120 din mesecno.

oni je ispituju a ona radi ustima ko riba na suvom i ne ispusta glas, ja se pored nje zamalo nisam upisala od smeha.

boli je uvo pravi se luda, gluva nema, ne moze joj niko nista!

i ja sam imala slicne ispade-- cekala u blus plus na karticu, guzva znam da cu cekati satima, i ---ja se srusim, navodno se onesvestila, odma mi preko reda uradili, pa sta me briga moram da se snalazim za mene je i pogubno cekanje u guzvi haosu---uznamirava me pocnem da se tresem, pa bolje da odglumim nego da mi se sve to desi...

DJENE DJENE, svaka cast imas volje da se trudis da postignes neke stvari, da radis- to je vec pola zdravlja

drago mi je da si sada srecan, zelim ti uspeh u svemu :) bravo care!!!

evo i mene :)

DjeneDjene, ulepsao si mi dan, noc, sve...nesto mi toplo oko srca.cetiri godine... vauuu

*ne znam da nadjem slovo dj pa pisem d i j

ja sad samo kuckam u drvo i zahvaljujem bogu i pu, pu, pu na tvoje reci.

nada se budi u meni, za mog sina, znas.

mislim, ima ovde jos ljudi sa tako divnim pricama, ljudi koji su zauzdali svoju psihozu.

samo su mi sad bas tvoje reci, upravo tako napisane nekako legle, nekako dodirnule.

to je do ove noci, i moje nesanice.

kad vidim kako se ti boris, zelis da ucis radis postignes nesto dajes mi inspiraciju da se i ja borim i da zaboravim moj pakao od zivota i krenem da gkledam napred, e to je prava stvar, ja ne mogu mnogo postici zbog oduz. rad. sposob. a i doktor mi je otvoreno rekao da sam tesko bolesna, ali ja cu se trudiuti sa onim kartama koje mi je Bog dao, uradim nesto...pa koloko mogu, ali, hvala ti na inspiraciji... :)

Tirkiz drago mi je zbog tebe, uvek mi je milo kada su drugi srecni, i srecna sam da ti je Djenedjene ulepsao dan, dabogda da svi mi ulepsamo dane sebi i izborimo se sa psihozom :) tj da ulepsamo jedni drugima, kroz slogu razumevanje podrsku optimizam...

ALI MOJ STAV JE SLEDECI;; i mi mozemo sebi ulepsati zivote ako naucimo da KVALITETNO I LEPO zivimo sa psihozom, kao sto rade bljudi sa dijabetesom npr, imamo 2 ruke, 2noge, 2 oka, pa neka je slava Bogu imamo to neko nema ni to pa zivi,

zato rokajte optimizam!!!!

ÄÄ bravo samo tako nastavi.

Svako od nas treba da se bori koliko moze,ja sam prihvatila leÄenje u dnevnoj iako sumnjam da cu to izdrzati.

Djenedjene potpuno si u pravu-- nije bitno koje karte dobijemo vec kako igramo njima

i naravno prijateljstvo,

i takodje Vera Nada Ljubav!!!

pa da i dar zivota koji smo dobili :)

zar nije sve to vredno radosti---jeste itekako!